طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن قرمز

بازسازی خانه در غرب تهران

بهمن ۶, ۱۴۰۰
اشتراک گذاری

در غرب تهران خانه های بسیاری وجود دارند که بصورت یک طبقه و همکف ساخته شدند. اگر تجربه زندگی در چنین خانه هایی را داشته باشید زیبایی های موجود در آن را درک می کنید. غرب تهران نیز از جمله مناطقی شمرده می شود که دارای تعداد زیادی از این نوع خانه هاست.

چشم و انداز و نما در این بناها از درجه اهمیت بالایی برخوردار هستند. غرب تهران به امکانات رفاهی و شهری مناسبی مجهز است. افرادی که دراین ناحیه سکونت دارند از لحاظ دسترسی به تمام نقاط شهر تهران آسوده خاطر هستند. غرب تهران از لحاظ اشتغال پر پتانسیل است و کارخانه های تولیدی و صنعتی بسیاری در این ناحیه وجود دارند که زمینه کار را برای بسیاری از افراد تامین می کنند.

داشتن چنین ویژگی های مثبتی در این منطقه باعث شده تا افراد زیادی به این ناحیه نقل مکان کنند و از فرصت های موجود در آن بهره مند گردند. در این مطلب قصد داریم تا در مورد پروژه های بازسازی خانه در غرب تهران که توسط شرکت بازسازی میچینم انجام شده توضیحاتی را بیان کنیم تا اگر شما نیز در این منطقه زندگی می کنید و قصد دارید تا خانه خود را بازسازی نمایید، در جریان کار و اقدامات ما قرار بگیرید.

شرکت بازسازی میچینم در حوزه بازسازی خانه قدیمی و نوسازی ساختمان فعالیت می کند. مجموعه ما تمرکز اصلی خود را به کلان شهر تهران اختصاص داده است. تعمیرات ساختمان در تهران از جمله خدماتی محسوب می شود که توسط تیم ما صورت می گیرد. تیم ما متشکل از چندین تیم پیمانکار بازسازی ساختمان است که در تمام نقاط تهران منجمله غرب آن پروژه های بازسازی خانه و بازسازی ویلا قدیمی را انجام داده اند. برای دریافت مشاوره های رایگان می توانید با شماره های مجموعه میچینم تماس بگیرید.

شماره های تماس با ما :


بازسازی حیاط خانه در غرب تهران

بازسازی خانه در غرب تهران

حیاط جزء جدایی ناپذیر خانه های یک طبقه و همکف است. خانه های این چنینی دارای حال و هوای دیگری هستند. اگر حیاط خانه زیبا باشد باعث می گردد تا کل خانه زیبا و با نشاط به نظر برسد. با توجه به تغییر سبک زندگی انسان ها و تمایل آنها به زندگی در مجتمع های مسکونی، دیگر کمتر شاهد وجود حیاط های شخصی هستیم. داشتن چنین حیاتی آرزوی بسیاری از افراد است تا بتوانند در آن اوقات خوشی را سپری کنند.

تصور کنید اگر به این حیاط رسیدگی شود دیگر حکم یک بهشت کوچک را می گیرد که در محل زندگی خود از آن بهره مند هستید. این فضای در دسترس را می توان با کمی نبوغ و نوآوری به محیطی زیبا و دلپذیر تبدیل کرد. در این بخش قصد داریم تا در مورد پروژه اخیری که به مجموعه میچینم سپرده شده بود توضیحاتی را ارائه دهیم.

در یکی از تماس ها که با کارشناسان ما گرفته شده بود، یکی از همشهریان تهرانی ما در منطقه غرب تهران از وضعیت حیاط خانه خود راضی نبود و به دنبال راهی می گشت تا بتواند حیاط منزل خود را سر و سامان دهد.

پیمانکاران ما با حضور در محل مورد نظر و مشاهداتی که داشتند به این نتیجه رسیدند که باید حیاط را با توجه به بودجه در دستری مالک بازسازی کنند. طرحی که کارشناسان ما قصد پیاده سازی آن را داشتند یک طرح مناسب و زیبا و متناسب با بودجه مالک بود.

وضعیت حیاط قبل از بازسازی به گونه ای بود که از کف سازی نامناسب و آسیب دیده گی فراوانی برخوردار بود. پیمانکاران ما در ابتدای امر اقدام به تخریب قسمت های آسیب دیده نمودند و بعد از آن به تخلیه نخاله ها پرداختند.

بعد از انجام دادن اقدامات پیشنیاز، به سراغ موزائیک کردن بخش مورد نظر رفتند. با توجه به فضای زیادی که به حیاط اختصاص یافته بود، پیمانکاران ما به این نتیجه رسیدند که بخش هایی را به عنوان باغچه کوچک برای کاشت درختچه و گل و گیاه اختصاص دهند تا فضای حیاط به محیطی شاد تر و سر زنده تر تبدیل شود.

بازسازی حیاط پشتی خانه در غرب تهران

بازسازی خانه در غرب تهران

حیاط پشتی از بخش هایی محسوب می گردد که خانواده ها در آن اوقات فراغت خود را سپری می کنند. فصل تابستان که هوا رو به گرمی می رود حیاط خلوت فضای مناسبی برای روزهای گرم سال است.

افراد خوش ذوقی وجود دارند که حیاط خلوت منزل خود را به فضایی زیبا و رویایی تبدیل می کنند. یکی از مالکین به مجموعه ما تماس گرفت و به دنبال بازسازی حیاط خلوت خود بود. پیمانکاران ما نیز بعد از بررسی های انجام شده به این نتیجه رسیدند که با انجام اقدامات حساب شده می توانند این فضای مورد نظر را به یک مکان دلنشین تبدیل کنند. طرح اولیه ای که به صاحب خانه ارائه دادند مورد پسند وی قرار گرفت.

با توجه به اینکه مالک یک فرد خوش ذوق و اهل گل و گیاه بود، پیمانکاران ما تصمیم گرفتند تا بازسازی را به گونه ای انجام دهند که بیشتر از طبیعت الهام گرفته باشد و زیبایی های طبیعت را به داخل خانه بیاورند. در اقدامی کارشناسی شده، برای حیاط خلوت یک زیر ساخت مناسب طراحی و ساخته شد به گونه ای که دیگر از رطوبت و آب، کم ترین تاثیر پذیری و آسیب را داشته باشد.

بعد از انجام این کارها حالا به زیبا سازی کف حیاط خلوت با متریال های مناسب می رسد. در چهارگوشه این حیاط خلوت دنج، تصمیم گرفتند تا فضای سبزی را ایجاد کنند تا هوای تمیزی را برای ساکنین خانه به ارمغان آورد. حیات خلوت مناسب و زیبا شمرده می شود که تمام پارامترهای لازم در خصوص آن رعایت شده باشد.

بازسازی این مکان در نگاه اول کار آسانی به نظر می رسد ولی این مکان کوچک نیاز به دقت و توجه بسیاری دارد. از مساحت کوچکی که وجود دارد بایستی استفاده بهینه ای صورت بگیرد و تمام المان های ضروری که مربوط به استحکام بخش مورد نظر است باید تعبیه گردد. در کنار این مساله، موضوع زیبایی شناسی حیات خلوت باید در اولویت کاری قرار بگیرد و توجه اکیدی به این پارامتر شود.

بازسازی ایوان خانه در غرب تهران

بازسازی خانه در غرب تهران

در خانه های ویلایی بین فضای داخلی خانه و حیاط، فضایی را به عنوان ایوان در نظر می گیرند. با توجه به سبک خانه، می توان طرح های مختلفی برای ایوان در نظر گرفت. در بسیاری از خانه های قدیمی نیز می توان این قسمت را مشاهده کرد. به نوعی می توان این بخش را جزء میراث معماری گذشته دانست که به نوعی وارد معماری عصر جدید نیز شده است.

این بخش را به نوعی می توانیم به عنوان یک قسمت مهمی در نظر بگیریم که افراد در مواجه با آن به شخصیت صاحب ملک پی می برند. به همین علت باید در هنگام بازسازی به بسیاری از پارامترها توجه اکیدی صورت بگیرد تا ظاهر زیبا و جذابی داشته باشند.

این بخش باید به گونی طراحی و ساخته شود که میهمانان را تحت تاثیر خود قرار دهد به گونه ای که باعث شگفتی و ابراز تحسین در آنها شود. ایوان های امروزی فقط به عنوان محلی برای عبور افراد به داخل خانه مورد استفاده قرار نمی گیرد بلکه استفاده های دیگری نیز از آن می توان داشت.دورهمی های دوستانه و فامیلی در هنگام صبحانه یا عصرانه از بهترین ایده هایی است که می توان در این محل اجرا کرد.

از جایگاه و اهمیت ویژه ایوان در خانه ها پی بردیم حالا به موضوع اصلی که همانا پروژه بازسازی ایوان است اشاره می کنیم. پروژه ای که قرار است از آن صحبت کنیم مربوط می شود به خانه ای در غرب تهران که مالک آن تصمیم داشت تا ایوان منزل خود را بازسازی نماید. هدف اصلی وی از این تصمیم برگزاری دورهمی های فامیلی در هنگام صبح در این محل بود.

تیم بازسازی ما با توجه به خواسته های مالک، طرحی مناسب و زیبایی را به وی ارائه دادند. بعد از گرفتن تایید وی، تصمیم بر این شد که پروژه بازسازی سریعاً انجام شود. بدین منظور پیمانکاران زبده ما بخش های آسیب دیده ایوان را تخریب نمودند و به جای آن از مصالح جدیدی در ساخت این بخش استفاده کردند. متریال بکار رفته در این قسمت به گونه ای بود که با سایر بخش های نما خانه هماهنگی داشته باشد.

اهمیت بازسازی خانه

امروزه سبک زندگی مردم به سمت آپارتمان نشینی متمایل شده و کسانی که دارای خانه های شخصی و ویلایی هستند بایستی قدر آن را بدانند. صفا و صمیمیتی که در خانه های این چنینی وجود دارد را نمی توان در جای دیگر پیدا کرد. مالکین این خانه ها باید در صورت مشاهده هر نوع آسیبی سریعاً آن را مورد تعمیر یا بازسازی قرار دهند.

بازسازی از دو منظر دارای اهمیت است یکی که همان موضوع مقاومت و استحکام است و دیگری بحث زیبایی شناسی که در این خانه ها باید رعایت گردد. در بازسازی این بناها باید به سبک معماری بکار رفته در آن دقت شود و تمام اقدامات بازسازی را مطابق با آن انجام داد. شرکت های بازسازی مطرحی در سطح کلان شهر تهران وجود دارد که قادرند این خانه ها را به نحو احسن بازسازی نمایند.

 تاثیر آلودگی هوا بر خانه ها در غرب تهران

مساله آلودگی هوا در تهران یک موضوع غیر قابل انکار است. آلودگی باعث بروز بیماری های مختلفی در انسان ها می شود. در کنار اینکه باعث ضرر رساندن به سلامت افراد می شود، تهدیدی برای سلامت ساختمان ها و نمای آنها نیز می باشد. شاید این موضوع را برخی از افراد بی ربط بدانند، اما بر طبق تحقیقاتی که در این اواخر صورت گرفته، آلاینده هایی که در هوای آلوده تهران وجود دارد باعث می گردند تا زیبایی و ظاهر نما ساختمان ها آسیب ببیند و در دراز مدت باعث آسیب های فراوان دیگر شود.

آلودگی فقط محدود به هوا نمی شود و اسیدی کردن ابرها و در پی آن باران های اسیدی خطرناک را نیز به دنبال دارد. این نوع باران ها برای سلامت مصالح ساختمانی بکار رفته در خانه ها بسیار خطرناک می باشد.

مقاوم سازی خانه ها در غرب تهران

مفاوم سازی در خانه ها از درجه اهمیت بالایی برخوردار است. مقاومت، استحکام و زیبایی 3 پارامتر اصلی هستند که در بحث بازسازی مطرح می گردند. خانه هایی که در غرب تهران وجود دارند نیازمند اجرای تمام پارامترهای ذکر شده هستند.

با توجه به زلزله خیز بودن شهر تهران حتماً بایستی به این مساله در هنگام بازسازی توجه شود تا خانه از تمام جهات مقاوم باشد و توان تحمل فشارهای موجود را داشته باشد. با استفاده از روش های نوینی که امروزه وجود دارند می توان خانه را به گونه ای بازسازی نمود که در برابر هرگونه زلزله ای از خود مقاومت لازم را نشان دهد.

کلام آخر

غرب تهران شامل مناطق مختلفی است که هر نوع خانه و ساختمانی در آن یافت می شود. بسیاری از این خانه ها به نوعی به بازسازی احتیاج دارند و بایستی تمام اقدامات لازم در خصوص آنها انجام شود. اقداماتی که در راستای بازسازی صورت می گیرد باید مطابق با قوانین پذیرفته شده در شهرداری های محلی باشد و هیچ اقدامی بر خلاف قوانین موجود نباید انجام داد.

بازسازی خانه ها دارای یکسری الزامات فنی می باشد که حتماً باید رعایت گردد. در هنگام کار هم باید به خانه مورد نظر توجه کرد و هم به سلامت خانه های مجاور آن بایستی توجه شود.

سوالات متداول

هزینه بازسازی خانه در غرب تهران چقدر است؟

هزینه بازسازی در این منطقه به عوامل مختلفی بستگی دارد. از قیمت مصالح گرفته تا دستمزد پرسنل و مساحت و پیچیدگی کار همگی بر هزینه تمام شده بازسازی خانه تاثیر می گذارند.

چالش های بازسازی خانه در غرب تهران چیست؟

تراکم جمعیت و افزایش ساخت و سازها در این منطقه باعث شده تا کار بازسازی با محدودیت های اجرایی همراه شود. با استفاده از روش های مناسب می توان بر این مشکل فائق آمد. از طرفی بحث سست شدن زمین نیز در این اواخر بر مشکلات افزوده است که بایستی در هنگام بازسازی به این مسئله نیز توجه شود.

خدمات دیگری که در شرکت مییچینم ارائه می دهیم :

بازسازی آشپزخانه

بازسازی خانه کلنگی

بازسازی خانه روستایی قدیمی

بازسازی ساختمان های اداری

بازسازی بیرون ساختمان

بازسازی اتاق خواب

بازسازی ایوان خانه

بازسازی لابی ساختمان

بازسازی سرویس بهداشتی

مرمت خانه های قدیمی

اشتراک گذاری