بازسازی آپارتمان در غرب تهران

بازسازی آپارتمان در غرب تهران

بهمن ۶, ۱۴۰۰
اشتراک گذاری

کلان شهر تهران دارای مناطق چند گانه است که از شرق تا غرب و از شمال تا جنوب آن گسترانیده شده است. شهر تهران به عنوان پایتخت کشور عزیزمان دارای جمعیت بالغ بر 13 میلیون نفر است که در سرتاسر این شهر پراکنده شده اند. منطقه غرب تهران نیز به دلیل داشتن امکانات مناسب و نزدیکی به بیشتر کارخانجات این استان، مورد توجه و استقبال بیشتر افراد قرار گرفته است.

به موجب این استقبال، جمعیت زیادی در این ناحیه سکونت گزیده اند. رشد جمعیتی در این منطقه روند مثبتی را طی کرده که به موجب آن یکسری از نیازها را بوجود آورده است. با نظر داشت جمعیتی که در این منطقه مستقر شده، نیاز مبرم احساس می شود که در بخش مسکن سازی و تولید مجتمع های مسکونی توجه لازم صورت بگیرد.

در این اواخر کارهای مثبتی در این زمینه انجام شده و نیاز جمعیت به مسکن را تامین کرده است. بیشتر ساختمان ها در این منطقه از قدمت بالایی برخوردار هستند و بیشتر آنها نیاز به بازسازی دارند. در این مقاله قصد داریم تا در مورد بازسازی آپارتمان در غرب تهران صحبت کنیم و با شرایط کار در این منطقه بیشتر آشنا شویم.


شرکت بازسازی میچینم با سابقه درخشانی که در ضمینه بازسازی خانه قدیمی، نوسازی ساختمان و بازسازی ویلا قدیمی که دارد توانسته پروژه های مختلفی را در این شهر انجام دهد. تعمیرات ساختمان در تهران از کارهای روتین و همیشگی این مجموعه است. اگر آپارتمان شما نیاز به بازسازی دارد نگران هیچ چیز نباشید، کافیست کار را به مجموعه میچینم بسپارید. پیمانکاران ما با تجربه و مهارت کافی که در این زمینه دارند، می توانند بازسازی آپارتمان شما را در اسرع وقت انجام دهند. برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان مجموعه میچینم تماس بگیرید و از مشاوره رایگان استفاده کنید.

شماره های تماس :


بازسازی نمای آپارتمان در غرب تهران

نما ساختمان یکی از بخش های مهم آن شناخته می شود و نقش اساسی را در ظاهر و زیبایی آپارتمان ایفا می کند. ساختمانی که دارای نما سالم و زیبا باشد، همواره مورد پسند و تحسین دیگران قرار می گیرد. افراد در اولین برخورد خود با ساختمان به نمای آن بر می خورند.

اگر نما دچار آسیب باشد به هیچ وجه مورد خوشایند هیچ کسی قرار نمی گیرد. در این بخش قصد داریم تا در مورد بنا آپارتمانی که در همین اواخر در غرب تهران بازسازی کردیم توضیحات مفصلی را ارائه دهیم تا شما نیز در جریان کار قرار بگیرید. اطلاع از اقدامات انجام شده باعث می گردد تا در مواقع حساس بدانید که چه کارهایی لازم است تا انجام دهید.

پیمانکاربازسازی ساختمان ما به آپارتمان مورد نظر در محدوده غرب تهران حضور یافتند و آن را از نزدیک مشاهده کردند. با بررسی های انجام شده دریافتند که مصالح بکار رفته در نما از استحکام خوبی برخوردار نیست و دچار لقی های فراوان است. پیمانکاران و مهندسان ما به این نتیجه رسیدند که نمای ساختمان را به کلی تعویض نمایند و جای آن را با متریال جدید جایگزین کنند.

مهندسان ما با نصب داربست های مناسب در جلوی نما، کارگران زبده ای را مسئول تخریب نما نمودند. بعد از تخریب، بر طبق طرح قبلی نمای ساختمان را با مصالح جدید ساختند. در نمای جدید برای زیبا سازی بیشتر آن، جایگاه های مناسبی را برای قرار دادن گلدان تعبیه کردند تا ساکنین در کنار لذت بردن از منظره بیرون، سرسبزی را نیز در جلوی چشم خود داشته باشند.

یکی از چالش هایی که پیمانکاران ما با آن مواجه شدند، مساله پایداری متریالی بود که در نمای جدید استفاده شده است. اصل بنا قابلیت نگهداری این متریال مخصوص را نداشت و تخریب بخش هایی از بنا به صلاح نبود و باید به دنبال راه های ارزان تر و سریع می گشتند.

مهندسان ما با همکاری مشترک با پیمانکاران، به این نتیجه رسیدند که از پیچ و وسایل نگهدارنده فیزیکی استفاده کنند تا آن بخش هایی که چسبندگی لازم بر روی نما را ندارند، در جای خود ثابت نگهدارند. البته شاید در نگاه نخست این کار را مناسب نمای جدید ندانید ولی در مواقعی که نیاز است چاره ای جزء استفاده از آن نیست.

بازسازی انباری آپارتمان در غرب تهران

انباری از بخش های مهم در آپارتمان بحساب می آید و نقش مهمی را در خانه و نگهداری وسایل ایفا می کند. در اکثر آپارتمان ها انباری را در قسمت زیر زمین قرار می دهند و به ندرت مشاهده می شود که در پشتبام آن را قرار دهند. به هر حال در این بخش قصد درایم تا در مورد انباری در قسمت زیرزمین صحبت کنیم که ممکن است موقعیت آن، برای بسیاری از خانواده ها، دردسر ایجاد کند.

یکی از مالکین به مجموعه میچینم در تماس شدند و از وضعیت نابسامان انباری خود شکایت داشتند و از تیم ما خواستند تا به محل حضور پیدا کنیم. بعد از رسیدن به محل و مشاهده های اولیه به این نتیجه رسیدیم که مشکل فقط از یک انباری نیست و تمام انباری های آپارتمان مذکور دچار مشکل است. آسیبی که بیشتر از همه به چشم می خورد، خرابی های کفپوش و نشست ستون ها بود.

پیمانکاران ما با انجام اقدامات مناسب، مانع از نشست ستون ها شدند و بعد از آن بازسازی کفپوش انباری را در دستور کار خود قرار دادند. پس از بازسازی های صورت گرفته در انباری ها شاهد بهبود وضعیت موجود بودیم.

بازسازی پذیرایی آپارتمان در غرب تهران

پذیرایی یکی از نقاط مهم منزل شمرده می شود که علاوه بر دورهمی های خانوادگی، میهمانی های بین فامیل نیز در آنجا برگزار می شود. این مکان به عنوان فضایی مدرن و شیک شمرده می شود که هرچقدر زیبایی و جذابیت آن بیشتر باشد، تحسین و آفرین میهمانان و ناظرین را به دنبال دارد. از اهمیت وجود پذیرایی در منزل آشنایی کسب کردیم، اینک نوبت به این می رسد که لزوم بازسازی در قسمت های آسیب دیده آن را بررسی نماییم.

شرکت بازسازی میچینم کارنامه درخشانی در حوزه بازسازی پذیرایی دارد و تاکنون پذیرایی های مختلفی را در ساختمان های گوناگون در اقصی نقاط تهران انجام داده است. به واسطه این نام نیکی که کسب کرده، توانسته در بین شرکت های بازسازی مطرح جایی برای خود باز کند. یکی از مالکین به مجموعه ما در تماس شد و مشکل پذیرایی خود را با ما در میان گذاشت.

ما نیز پیمانکاران خود را به آپارتمان مذکور فرستادیم و آنجا را از نزدیک مشاهده کردیم. صاحب خانه از ظاهر زشت پذیرایی خود گلایه داشت و دنبال راهی می گشت تا آن را سریع تر بازسازی نماید. پیمانکاران ما با مشاهده مکان مورد نظر، به صاحب خانه مذکور پیشنهاد دادند تا پذیرایی خود را بازسازی معیاری انجام دهد و یک فکری هم به حال مساله روشنایی این محل بنماید.

پیشنهاد ما مورد استقبال وی قرار گرفت و کار به مرحله اجرایی وارد شد. تیم ما در اقدامی بجا و کارشناسی شده توانستند پذیرایی مذکور را از صفر تا صد آن بازسازی نمایند و در یکی از دیوارهای روبه حیاط دو پنجره جهت روشنایی ایجاد کنند.  با ایجاد پنجره های جدید که قبلاً در پذیرایی وجود نداشت، به روشنایی مناسبی در پذیرایی دست یافتیم.

غرب تهران شامل چه مناطقی می شود

غرب تهران شامل مناطق مختلفی می شود. پونک، صادقیه، ستارخان، جنت آباد، شهر زیبا، شهران، طرشت، گیشا، چیتگر، شهر اکباتان، آزادی، تهرانسر، حصارک، فردوس، کن و وردآورد از مناطق مهم در غرب تهران است. هریک از مناطق نام برده شده، پتانسیل های گوناگونی را درون خود جای داده اند.

پتانسیل های موجود در غرب تهران

غرب تهران به دلیل اینکه در مجاورت کارخانجات و نقاط مهم اقتصادی این استان قرار دارد همواره مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. خانواده های زیادی ترجیح می دهند تا در این منطقه ساکن شوند تا به محل کار خود نزدیک باشند. کارخانه هایی که در نزدیکی این منطقه وجود دارند مشغول به تولید مواد خوراکی و صنعتی هستند که زمینه کار و اشتغال را برای بسیاری از افراد تامین می کند.

وضعیت ساختمان ها در غرب تهران

در غرب تهران ساختمان های مختلفی را می توان یافت که از وضعیت مساعدی برخوردار هستند. اما در مقابل ساختمان هایی را می توان پیدا کرد که در بخش های مختلف آن آسیب های فراوانی را می توان مشاهده کرد. اگر به مناطق غربی تهران تشریف ببرید، مشاهده خواهید کرد که نمای بیشتر ساختمان ها به رنگ سیاه و کثیف درآمده البته موضوع آلودگی را نباید بی تاثیر دانست ولی همین رسوبات آلودگی که بر روی ساختمان می نشیند در کوتاه مدت برای زیبایی و مقاومت نما بسیار مضر شمرده می شود.

اهمیت بازسازی در ساختمان

بازسازی امری ضروری در هر ساختمان است. هیچ ساختمانی را نمی توان یافت که به بازسازی احتیاج پیدا نکند. مصالح بکار رفته در ساختمان با گذشت زمان دچار اضمحلال می گردد و بایستی بازسازی در خصوص آن انجام شود. اگر بخواهیم بازسازی را بصورت دقیق بررسی کنیم به این نکته برخواهیم خورد که از دو منظر بایستی به موضوع نگریست یکی بازسازی بخش های داخلی و دومی بازسازی نما و بخش های خارجی که هرکدام از آنها به نوبه خود دارای اهمیت زیادی هستند. در این بخش بهتر است این دو بخش را بررسی کنیم و از الزامات موجود در آن آگاهی یابیم.

الزامات بازسازی بخش های بیرونی آپارتمان

اگر بخواهیم الزامات موجود در این بخش را بررسی کنیم به نکته مهمی برمیخوریم که آنهم حفظ زیبایی و استحکام آن بخش ها است. نما یا هر بخش بیرونی دیگر که جزء ساختمان محسوب می شود، بایستی در درجه اول از ظاهر خوبی برخوردار باشد و در کنار آن، استحکام کافی و لازم را داشته باشد. زیبایی و مقاومت دو پارامتر اصلی در ساختمان است و حتماً باید در الزامات بازسازی ساختمان قرار بگیرد.

الزامات بازسازی بخش های داخلی ساختمان

در هنگام بازسازی بخش های داخلی ساختمان باید به استحکام و مقاومت المان های داخلی توجه شود. البته تمام اقدامات بازسازی باید بر اساس ضوابط شهرداری و قوانین موجود باشد. این بخش ها باید بر اساس نقشه قبلی ساختمان بازسازی شوند.

در کنار رعایت نکات بالا، بایستی به زیبا شناسی و جذابیت بصری در این نقاط نیز توجه صورت بگیرد. منظور از جذابیت های بصری این نیست که المان های فوق العاده گرانی در ساختمان بکار رود، بلکه منظورمان استفاده بهینه از متریال های در دسترس، به هدف رسیدن به چنین جذابیت هایی است.

کلام آخر

غرب تهران به دلیل داشتن پتانسیل های مختلف از جمله نزدیکی به کارخانجات و مراکز تجاری این شهر، از اهمیت بالایی برخوردار است. به دلیل داشتن چنین ویژگی های مثبتی در این منطقه، باعث شده تا افراد زیادی به هدف بهره مندی از این امکانات به آنجا نقل مکان کنند.

انتقال جمعیت به غرب تهران باعث شده تا بازار مسکن در این ناحیه داغ شود و مجتمع های مسکونی فراوانی در آنجا به بهره برداری سپرده شوند. ساختمان های قدیمی که در مناطق چند گانه غرب وجود دارند، نیازمند بازسازی و تعمیر هستند تا امکان استفاده مجدد از آنها فراهم شود.

سوالات متداول

هزینه بازسازی آپارتمان در غرب تهران چقدر است؟

هزینه بازسازی در این ناحیه بر اساس عوامل مختلفی تعیین می شود. قیمت مصالح، مساحت و پیچیدگی کار، تعداد پرسنل مورد نیاز و یکسری پارامترهای دیگر تعیین کننده هزینه بازسازی هستند.

چالش های بازسازی در غرب تهران چیست؟

با توجه به تراکم جمعیت در این ناحیه و وجود تعداد زیادی ساختمان در نزدیکی یکدیگر، نیاز است تا بازسازی با رعایت تمام استانداردهای موجود انجام شود  تا به ساختمان های مجاور آسیبی وارد نکند.

اشتراک گذاری