طراحی و اجرای فضای سبز در کرج؛ باغ آرایی |سنتی و مدرن|

برای طراحی و اجرای فضای سبز در کرج و مشاوره رایگان همین حالا با ما تماس بگیرید

طراحی و اجرای فضای سبز جایی است که امروزه بیش از پیش به وجود آن نیازمندیم، فضای سبز می تواند بخشی از فضای باز محیط آپارتمان یا شهر باشد که بر اساس رعایت ضوابط و قوانین مشخص برای بهبود شرایط زیستی و رفاهی اهالی منطقه با مدیریت انسان احداث می شود.

اما طراحی و اجرای فضای سبز در هر محیط متفاوت بوده، مثلا طراحی و اجرای فضای سبز شهری با طراحی و اجرای آپارتمانی کاملا متفاوت است. از این رو دست یابی به یک فضای سبز زیبا مستلزم انجام طراحی و اجرای فضای سبز منطبق با اصول فنی توسط شرکت های متخصص در این حوزه می باشد.

شرکت مهندسی میچینم یکی از شرکت های فعال در زمینه ی طراحی و اجرای فضای سبز در کرج و برخی شهرهای دیگر می باشد که با برخورداری از علم، تخصص و تجربه ی فعال در این زمینه به تهیه نقشه و آماده سازی طرح اولیه و سه بعدی پرداخته و با بهره مندی از هنر معماری و باغبانی انجام مراحل مختلف طراحی و اجرای فضای سبز را توسط روش ها و طرح های روز دنیا انجام می دهد. برای طراحی اصولی و حرفه ای تنها کافی است با تیم حرفه ای شرکت میچینم تماس بگیرید.

شهر کرج مرکز استان البرز و یکی از کلان شهرهای ایران است، این شهر در 36 کیلومتری غرب تهران قرار دارد و به علت موقعیت جغرافیایی و اقتصادی مناسب و همجواری اش با استان تهران مهم است

طراحی و اجرای فضای سبز در کرج با شرکت میچینم

گروه مهندسی شرکت میچینم با سال ها سابقه ی فعال و درخشان در زمینه ی طراحی و اجرای فضای سبز در کرج و برخی شهرهای دیگر موفق به اجرای پروژه های متعددی شده و می تواند انتخابی مناسب برای اجرای فضای سبز در محیط های مختلف باشد.

تیم حرفه ای شرکت میچینم متشکل از مهندسین معمار و طراحان با تجربه و خلاق با رعایت نکات و اصول طراحی به شما کمک می کند تا طرح های سفارشی خود را در مناطق مختلف به بهترین شکل اجرا کنید.

خدمات شرکت میچینم در طراحی و اجرای فضای سبز در کرج

فضای سبز ها دارای انواع مختلفی هستند، به طور مثال فضای سبز برون شهری و فضای سبز درون شهری دو نمونه از انواع فضای سبز می باشند از این رو طراحی و اجرای بخش های مختلف هم با یکدیگر متفاوت می باشند. از این رو کارشناسان و متخصصان مجموعه ی ما با اجرای مراحل زیر به اجری فضای سبز و محوطه سازی می پردازتد:

 • بررسی اولیه محیط
 • طراحی سه بعدی بل از اجرا
 • اجرای فضای سبز
 • خدمات باغبانی

برخی از خدمات شرکت میچینم عبارتند از:

طراحی و اجرای فضای سبز روف گاردن (پشت بام) در کرج

به فضای سبز روی پشت بام، روف گاردن یا بام سبز گفته می شود. امروزه می توان روی بام خانه ها و ساختمان های بلند یک باغ زیبا با انواع گیاهان سبز ایجاد کرد. در طراحی و اجرای روف گاردن انتخاب خاک لازم و نوع مصالح و انتخاب گیاهان مناسب برای کاشت از اهمیت بالایی برخوردار است. برای ساخت روف گاردن و یا بام باغ ابتدا باید سبک مورد نظرتان انتخاب کنید و پس از آن گیاهان و مبلمان و سایر وسایل مورد نیاز را با توجه به سبکی که در نظر گرفته اید انتخاب کنید.

طراحی و اجرای فضای سبز بالکن در کرج

ایده های زیادی برای طراحی و اجرای فضای سبز بالکن ها وجود دارد که شما با کمک این ایده ها می توانید یک فضای دلنشین و آرام را در بالکن خود به وجود آورید. انتخاب گیاهان در طراحی فضای سبز بالکن بسیار مهم است زیرا گیاهانی که در بالکن قرار می گیرند باید نسبت به نور خورشید و دیگر مسائل جوی مقاوم باشند. نورپردازی یکی دیگر از عوامل مهم در طراحی فضای سبز بالکن می باشد با نورپردازی مناسب می توان هم فضای بالکن را بزرگتر نشان داد و هم در شب ها از این فضای زیبا استفاده کرد.

طراحی و اجرای فضای سبز حیاط در کرج

یکی از عناصر اصلی در طراحی و اجرای فضای سبز حیاط، وجود آب می باشد که بخش مهمی از آن برای آبیاری و حفاظت از گیاهان مورد استفاده قرار گرفته و بخش دیگری از آن به منظور زیباسازی در طراحی مورد استفاده قرار می گیرد. به عنوان مثال ساخت آب نماهای حوض و حوضچه می تواند به جذابیت و هیجان محیط اضافه کرده و فواره ها می توانند در خنک کردن هوای محل تاثیر ویژه ای داشته باشند.

طراحی و اجرای فضای سبز باغ در کرج

قبل از طراحی فضای سبز باغ باید زمین و تمام جوانب آن را بررسی کرده و سپس به تهیه ی طرح اولیه پرداخت. در بررسی زمین باید عواملی مانند ابعاد و شکل آن، پستی و ناهمواری و اقلیم منطقه و شرایط آب و هوایی را مورد توجه قرار داد. پس از بررسی زمین و شرایط آب و هوایی در تهیه ی طرح اولیه باید تمامی اصول اولیه طراحی فضای سبز و چشم انداز به طور دقیق رعایت شود.

رعایت و اجرای این اصول و استانداردها تنها از عهده ی متخصص این حوزه برمی آید. پس برای صرفه جویی در هزینه و زمان خود حتما با کارشناسان و متخصصین محوطه سازی و فضای سبز شرکت میچینم مشورت کنید.

طراحی و اجرای فضای سبز تراس در کرج

در گذشته خانه ها دارای حیاط های بزرگ بودند که بهترین مکان برای ارتباط انسان ها با گیاهان بود اما با رشد ساختمان سازی در شهرها، زندگی در خانه های با حیاط بزرگ گم شده است. از این رو به دلیل علاقه و نیاز زیاد انسان ها به گیاهان و طبیعت، تراس ها می توانند با آوردن طبیعت به خانه هایمان به مکانی همیشه سبز و در دسترس تبدیل شوند.

مهم ترین راهکارها برای طراحی تراس سبز:

 • دقت در انتخاب مدل تراس ( بزرگ یا کوچک)
 • تزئین تراس با وسایل ساده و ارزان
 • توجه به سقف در تزئین تراس
 • نورپردازی در طراحی دکوراسیون تراس
 • کفپوش­ در طراحی تراس آپارتمانی
 • انتخاب دیوارمناسب برای طراحی دکوراسیون تراس

طراحی و اجرای فضای سبز انواع ویلا در کرج

طراحی و اجرای فضای سبز ویلا یک حرفه و تخصص مستقل می باشد، با محوطه سازی اصولی ویلا می توان با رعایت تمام جوانب و قواعد، یک فضای زیبا و اقلیم کوچک و مناسب در فضای بیرونی ویلا به وجود آورد.

مراحل طراحی و اجرای فضای سبزانواع ویلا عبارتند از:

 • انتخاب خاک: یکی از عوامل مهم برای داشتن یک فضای سبز و زیبا توجه به خاک محل مورد نظر است.
 • انتخاب عناصر: ایده های مختلفی برای اجرای عناصر مختلف در فضای سبز ویلا وجود دارد که شامل اجرای آبنما، آلاچیق، حوض، استخر، کباب پز و… می باشد.
 • نورپردای مناسب: یکی از المان های جالب با اجرای راحت که امروزه نیز طرفداران بسیاری پیدا کرده نورپردازی مناسب است.

طراحی و اجرای فضای سبز محیط های صنعتی و تجاری ( کارخانه ها و کارگاه ها، شهرک ها، نمایشگاه ها، کلینیک ها، کنار استخر، کافی شاپ ها به روش سنتی و مدرن)

ممکن است در ابتدا طراحی و اجرای فضای سبز با محیط های صنعتی و تجاری کمی دور از تصور باشد، اما پس از طراحی خواهید دید که اجرای فضای سبز می تواند چه مزایایی برای این محیط ها به همراه داشته باشد.

طراحی و اجرای فضای سبز در کارخانه ها و کارگاه ها در کرج

همان طور که می دانید نیروی انسانی مهم‌ ترین دارایی یک سازمان بوده و رشد آن کسب‌ و کار با سلامت روحی و جسمی کارکنان رابطه مستقیمی دارد. به همین دلیل ایجاد یک محیط کاری ایمن، شاد و زنده بر بهبود راندمان کاری تأثیر زیادی خواهد داشت. اجرای فضای سبز در محیط های صنعتی و تجاری دارای مزایای بسیاری است که در ادامه با برخی از آنها بیشتر آشنا خواهید شد:

 • امکان کاشت و برداشت سبزیجات و گیاهان به‌صورت هدفمند
 • ایجاد محیط رفاهی هدفمند برای کارکنان و اهالی منطقه
 • استفاده از گیاهان خاص منطقه با بهترین کارایی و طول عمر بالا
 • زیباسازی فضای کارخانه و مراکز تجاری و صنعتی
 • کاهش دمای محیط
 • کاهش استرس، بهبود روحیه و کارایی کارکنان
 • کاهش آلودگی‌ های محیط زیست و تصفیه ی هوا
 • جلوگیری از هدر رفتن آب فاضلاب کارخانه و تصفیه آن جهت پرورش گیاهان
 • بهبود وجهه سازمانی

طراحی و اجرای فضای سبز در شهرک ها و مجتمع های مسکونی در کرج

برای ارتقای زندگی شهری باید به کیفیت محیط اطرافمان هم توجه بیشتری کنیم، زندگی در شهرک ها و مجتمع های مسکونی با زیباسازی محیط اطراف، بهتر و راحت تر خواهد شد که با انجام این عملیات علاوه بر زیبایی چشم انداز، ارزش تجاری املاک و مجتمع ها هم افزایش پیدا کرد.

طراحی و اجرای فضای سبز در بیمارستان ها و کلینیک ها در کرج

همچنین امروزه اجرای فضای سبز در بیمارستان ها و کیلینک ها بسیار مورد توجه قرار گرفته است، تلاش برای ایجاد فضای سبز در حیاط و حتی در فضای داخلی ساختمان بیمارستان ها و کلینیک ها می تواند در کاهش تنش های موجود تاثیرگذار باشد.

طراحی و اجرای فضای سبز در کنار استخرها در کرج

از سوی دیگر یکی از بهترین ایده های طراحی محوطه این است که فضای سبز و استخر خود را در کنار هم اجرا کنید. با این کار، منظره ای از همنشینی درختان و آب خواهید داشت که زیبا و دلنشین خواهد بود و با تجهیزات مناسب می توان با هر بار تخلیه ی آب استخر فضای سبز اطراف را هم آبیاری کرد.

طراحی و اجرای فضای سبز در رستوران ها و کافی شاپ ها در کرج

یکی دیگر از مکان های عمومی که با طراحی و اجرای فضای سبز می تواند در جلب مشتری و فروش بیشتر، بسیار موفق عمل کند، رستوران ها و کافی شاپ ها هستند.

نحوه ی طراحی و اجرای فضای سبز در کرج

طراحی و اجرای فضای سبز در موقعیت های مختلف تفاوت های زیادی با یکدیگر دارند، به عنوان مثال در اجرای فضای سبز در محوطه ی ویلای چندهزار متری باید اصولی تر از اجرای فضای سبز در یک مساحت چند متری عمل کرد. به طور کلی مراحل اجرای فضای سبز را می توان درموارد زیر خلاصه کرد:

بررسی زمین مورد نظر

در این مرحله باید زمین مورد نظر را از لحاظ دسترسی به آب، نور، خاک و زمین، آب و هوا مورد بررسی قرار داده وجهت تابش نور خورشید را در نظر گرفت.

طراحی اولیه زمین

پس از بررسی های زمین، در این مرحله یک نقشه ی اولیه از زمین طراحی شده و موقعیت زمین نسبت به زمین های اطراف و عوارض طبیعی در آن به طور کامل مشخصص می گردد.

الویت بندی نیازها

در این مرحله با توجه به موقعیت زمین شما باید تمامی خواسته‌ های خود را فهرست کنید و بر اساس اهمیت اجرایی آن را اولویت بندی کنید.

طراحی نهایی فضای سبز

در این مرحله بر اساس الویت ها و شرایط زمینی که در اختیار داریم، طراحی نهایی فضای سبز انجام می شود.

اجرای فضای سبز در کرج

پس از تایید و نهایی شدن طراحی فضای سبز طبق الویت بندی ها، اجرای فضای سبز صورت می گیرد.این مرحله خود شامل انجام مراحل مختلفی مانند خاک برداری، گودبرداری، اجرای سیستم زهکشی و لوله کشی، اجرای سایر تأسیسات مانند سیم کشی، کاشت گیاهان، اجرای پیاده روها و نورپردازی و… می باشد. تمام این مراحل باید توسط شرکت های متخصص با رعایت اصول و قواعد مشخص در این زمینه انجام شود.

قیمت طراحی و ایجاد فضای سبز در کرج

طراحی و ایجاد فضای سبز با توجه به متراژ و وسعت و همچنین حجم کار متفاوت است. از این رو قیمت و هزینه های طراحی و اجرای فضای سبز و محوطه سازی تحت تاثیر عواملی مانند متراژ، حجم کار و المان های کاربردی تعیین خواهند شد. همچنین طراحی فضای سبز هم با توجه به اینکه طراحی دو بعدی یا سه بعدی بوده و نرم افزارهای مورد استفاده همگی در تعیین قیمت نقش دارند.

از این رو قبل از اجرای فضای سبز باید یک برآورد کلی از هزینه های اجرای فضای سبز با مصالح و گل ها و گیاهان مختلف انجام شود تا بتوان برای انجام و اجرای فضای سبز مناسب و با کیفیت بهترین تصمیم گیری را کرد.

شرکت میچینم به شکل مجزا طراحی اولیه فضاهای سبز را انجام داده و سپس به اجرای عملیات می پردازد. کارشناسان طراحی و اجرای فضای سبز ابتدا فضای مورد نظر را مورد بازدید قرار داده و پس از سنجش و ارزیابی دقیق شرایط نسبت به انجام طراحی محوطه فضای سبز آن اقدام می کنند.‌ طراحان شرکت میچینم با استفاده از روش های جدید و به روز طراحی فضای سبز با با بالاترین کیفیت انجام داده و مقرون به صرفه ترین قیمت ها در اختیار مشتریان عزیز در کرج و دیگر شهرها قرار می دهند.

برتری های طراحی و اجرای فضای سبز با میچینم در کرج

مجموعه ی میچینم با توجه به علاقه و نیاز انسان ها به داشتن فضای سبز در محل زندگی و شناخت این نیازها، خدمات طراحی فضای سبز را ایجاد کرده و با استفاده از تیمی حرفه ای و متخصص و به کارگیری دانش، تجربه و هنر طراحی فضای سبز، خمات گسترده ای را به همشهریان عزیز در کرج و برخی شهرهای دیگر ارائه می دهد که انجام عملیات با این مجموعه برتری های بسیاری دارد که در ادامه با آنها آشنا خواهید شد:

پیمانکار فضای سبز در کرج

مجموعه ی میچینم با داشتن پیمانکاران مجرب در اجرای فضای سبز صفر تا صد عملیات طراحی و اجرای فضای سبز در بخش های مختلف را با دانش فنی و با استفاده از نرم افزارهای روز دنیا انجام داده و موجب کسب رضایت مشتری شده است.

استفاده از گیاهان با دوام مناسب با آب و هوای آن منطقه

کارشناسان مجموعه ی میچینم در طراحی و اجرا فضای سبز در استفاده از گیاهان و درختان در انجام پروژه به نوع آن ها و شرایط مناسب توجه ویژه ای کرده و الویت آنها استفاده از درختان و گیاهان بومی منطقه می باشد. متخصصین ما تعادل و تقارن را در کاشت درختان و گیاهان به درستی رعایت خواهند کرد.

طراحی خاص با مصرف آب کم و نیاز به نگهداری کم

کارشناسان مجموعه با رعایت اصول و قواعد محوطه سازی و اجرای عملیات ایجاد فضای سبز، کار طراحی را به گونه ای انجام می دهند که نیاز کمتری به نگهداری داشته باشد و از سوی دیگر آب کمی هم مصرف شود که از این لحاظ مقرون به صرفه باشد.

مشاوره رایگان

مشاوره در امور طراحی نیز بخشی دیگر از خدماتی است که شرکت میچینم آن را به مشتریان خود در کرج و برخی شهرهای دیگر ارائه می‌ دهد.