طراحی و اجرای فضای سبز در قزوین؛ باغ آرایی سنتی و مدرن

برای خدمات طراحی و اجرای فضای سبز در قزوین و مشاروه رایگان همین حالا با ما تماس بگیرید

امروزه طراحی و اجرای فضای سبز مورد توجه بسیاری از طراحان و افراد دیگر قرار گرفته است. با طراحی و اجرای فضای سبز می توانید یک مکان دنج و آرامش بخش را برای خود و خانواده ی خود به وجود آورده و از این محیط زیبا و آرامش بخش لذت ببرید.

اما طراحی و اجرای فضای سبز کار آسانی نیست، انتخاب کردن یک طرح مناسب و پیدا کردن یک نقشه ی مناسب در فضای باز برای محوطه سازی نیاز به دانش کافی و تخصص در این زمینه دارد. از این رو برای اینکه از این خدمات بهره ببریم باید به دنبال متخصصان و نیروهایی باشیم که علاوه بر داشتن دانش لازم در این زمینه و تسلط به اصول طراحی و اجرای فضای سبز از تجربه ی کافی هم برخوردار باشند.

شهر قزوین یکی از شهرهای ایران است که زمانی عنوان پایتختی ایران را داشته، این شهر از نظر داشتن تعداد واحدهای صنعتی در جایگاه چهارم قرار گرفته و صنایع گوناگونی در این شهر در حال فعالیت هستند.

طراحی و ساخت فضای سبز در استان قزوین با میچینم

شرکت میچینم با سال ها سابقه ی درخشان در زمینه ی طراحی و ساخت فضای سبز در قزوین به فعالیت های مستقیم در زمینه ی توسعه فضای سبز، طراحی، اجرای فضای سبز و محیط سازی می پردازد.

تیم حرفه ای شرکت میچینم متشکل از مهندسین، متخصصین و طراحان با تجربه و خلاق است که با رعایت استانداردهای لازم در این خصوص به شما کمک می کند که در یک مسیر نوآورانه و با استفاده از فاکتورهای روز دنیا، یک محیط دلچسب و دلنواز را تجربه کنید.

در مجموعه ی میچینم ابتدا فضای مورد نظر مورد بررسی اولیه قرار می گیرد و سپس شرایط خاک از لحاظ غنی بودن مورد ارزیابی قرار می گیرد و پس از آن قبل از اجرای نهایی پروژه، یک طرح سه بعدی تهیه و مورد تایید کارفرما قرار می گیرد و بعد از آن مقدمات و شرایط لازم برای اجرای طرح مورد نظر آماده می شود.

شماره شرکت و پیمانکار فضای سبز در قزوین

خدمات ما در طراحی و اجرای فضای سبز در قزوین

مجموعه ی میچینم در زمینه ی طراحی و اجرای فضای سبز خدمات گسترده ای را به همشهریان عزیز در قزوین و برخی شهرهای دیگر ارائه می دهد که در ادامه با برخی از آنها آشنا خواهید شد:

طراحی و اجرای فضای سبز روف گاردن (پشت بام) در قزوین

یکی از فضاهایی که در ساختمان ها بدون استفاده مانده پشت بام ها می باشد، طراحی و اجرای فضای سبز به صورت روف گاردن و بام سبز امکان داشتن یک محیط دنج و آرامش بخش را در ساختمان شما ایجاد می کند.

طراحی و اجرای فضای سبز در پشت بام با محوطه و حیاط متفاوت است زیرا بام ساختمان ها در معرض نور بیشتر، جریان باد بیشتر و شرایط کاشت محدودتر است، از این رو در تهیه ی خاک و نوع مصالح مناسب، گیاه مناسب پشت بام، نورپردازی فضای سبز، زیرسازی پشت بام، کف سازی، آبیاری اتوماتیک، تجهیزات جانبی مانند آلایق، مبلمان، آشپزخانه و دیگر تجهیزات باید دقت کافی را لحاظ کرد.

طراحی و اجرای فضای سبز بالکن در قزوین

گسترش خانه های آپارتمانی باعث شده که افراد از هیچ کاری برای آوردن طبیعت به خانه ی خود دریغ نکنند. امروزه کمتر خانه ای است که بالکن نداشته باشد فرقی ندارد که بالکن شما کوچک باشد یا بزرگ با ارائه ی ایده های خلاقانه می توان یک محیط سرسبز و آرامش بخش را به خانه آورد. برای خلق یک فضای سبز زیبا در بالکن می توان از دیوار سبز در بالکن، گیاهان مناسب در این فضا که دارای مقاومت بالایی نسبت به نور خورشید و دیگر مسائل جوی دارند، درختچه، نورپردازی مناسب و… استفاده کرد.

طراحی و اجرای فضای سبز حیاط در قزوین

طراحی و اجرای فضای سبز در حیاط منازل قزوین برای برخورداری از چشم انداز مطلوب انجام می شود. اما چیزی که قابل اهمیت است رعایت اصول و استانداردهای طراحی و اجرا می باشد. قبل از طراحی فضای سبز حیاط باید زمین و تمام جوانب آن مورد بررسی قرار گرفته و در ابتدا یک طرح اولیه تهیه شود.

در بررسی زمین، ابعاد، پستی و ناهمواری ها، اقلیم مورد نظر مورد ارزیابی قرار می گیرد و در تهیه ی طرح اولیه، تمامی اصول اولیه طراحی فضای سبز و چشم انداز باید رعایت شود. از این رو برای صرفه جویی در هزینه و زمان قبل از انجام هر کاری با کارشناسان و متخصصین محوطه سازی شرکت میچینم مشورت کنید.

طراحی و اجرای فضای سبز باغ در قزوین

با توسعه ی بی رویه ی شهرها و آلودگی های بیش از اندازه، ایجاد فضای سبز باغ برای کسانی که می خواهند اوقات فراغت خود را در باغ شخص خود سپری کنند بسیار حائز اهمیت است، باغ ها معمولا در اطراف شهر و در مناطق خوش آب و هوا قرار دارند با استفاده از طراحی و اجرای فضای سبز در این فضاها و استفاده از المان هایی مانند آبنما، آلاچیق، استخر، نورپردازی و… می توانید ارزش باغ خود را در کنار زیبایی اش چندین برابر کنید.

مجموعه ی میچینم سعی میکند با توجه به شرایط آب و هوایی منطقه، گیاهان سازگاربا محیط را انتخاب کرده و متناسب با معماری سبک طراحی مختص همان محیط را اجرا کند.

طراحی و اجرای فضای سبز تراس در قزوین

با ایجاد تراس های سبز و طراحی آنها می توان طبیعت، سرزندگی را به زندگی ساکنین آپارتمان های چند طبقه هدیه داد. از سوی دیگر با زنده کردن محیط به واسطه ی گیاهان می توان نمای ساختمان های شهر را با ارزش تر کرده و قیمت آن را بالاتر برد. از این رو لازم است در طراحی و اجرای فضای سبز در تراس روند اصولی را پیش برده تا از تراس های کوچک نهایت استفاده از فضا برده شود و متناسب با اهداف مد نظر طراحی و اجرا شود.

طراحی و اجرای فضای سبز انواع ویلا در قزوین

در طراحی و اجرای فضای سبز انواع ویلا در قزوین و دیگر شهرها باید ساختار بنای ویلا را در نظر گرفته و متناسب با سازه فضای سبز را پیاده سازی کرد. بسته به این که ویلای مورد نظر شما در کدام منطقه جغرافیایی قرار داشته باشد، انتخاب نوع بذرها صورت گرفته و به همان تناسب کاشت انجام می شود. معمولا در طراحی فضای سبز ویلا، بخشی به گل کاری اختصاص داده شده و بخشی را بوته کاری می کنند. انتخاب نوع گیاهان هم باید با موارد زیر سازگاری داشته باشد:

 • شرایط آب و هوایی منطقه
 • شکل آبیاری
 • جهت تابش خورشید
 • دمای هوای منطقه
 • ظرفیت خاک محل

طراحی و اجرای فضای سبز محیط های صنعتی و تجاری ( کارخانه ها و کارگاه ها، شهرک ها، نمایشگاه ها، کلینیک ها، کنار استخر، کافی شاپ ها به روش سنتی و مدرن)

طراحی و اجرای فضای سبز تنها در پشت بام ها، تراس ها و ویلاها روجا نداشته ایجاد فضای سبز در فضای سبز در محیط های صنعتی و تجاری مزایای بسیاری دارد.

طراحی فضای سبز کارخانه و کارگاه ها در قزوین

شهر قزوین دارای شهرک های صنعتی و کارخانه های بسیاری است. کارخانه ها و کارگاه ها گاز های سمی و پسماند آلوده تولید می کنند و یکی از دلایلی که در خارج از شهرها ساخته می شوند، بالا بودن درصد آلایندگی آن ها می باشد. به همین خاطر قانونی که سازمان محیط زیست وضع کرده این است که با ایجاد فضای سبزدر کارخانه ها، کمی بتوان از درصد آلودگی هوا کم کرد.. بر اساس این قانون همه واحد های صنعتی و تولیدی، کارخانه ها موظف اند که ۱۰ درصد از محیط بیرونی کارخانه را به فضای سبز اختصاص دهند.

طراحی فضای سبز در بیمارستان ها و کلینیک ها در قزوین

طراحی فضای سبز در بیمارستان ها و کلینیک ها دارای محدودیت هایی می باشد، به طور مثال در محوطه های بیمارستانی از کاشت گیاهانی که گرده افشانی شدید دارند و یا حساسیت فراوانی می آفرینند باید خودداری نمود. زیرا بیماران تنفسی ممکن است آسیب های جدی ببینند. و از سوی دیگر باید از کاشت درختانی که بار میوه دارند خودداری کرد زیرا هم باعث ریختن بار میوه ها و کثیف شدن فضا می شود و هم در محیط آلوده بیمارستان ها رشد میوه صورت می گیرد و سالم نخواهند بود.

طراحی و اجرای فضای سبز در رستوران ها و کافی شاپ ها در قزوین

طراحی و اجرای فضای سبز و محوطه ی کاربردی برای رستوران ها و کافی شاپ ها در جذب مشتری بیشتر تاثیر فوق العاده ای دارد. می توان با طراحی واجرای فضای سبز در این فضاها به صرت اصولی از فضای باز و بلا استفاده ی رستوران ها بیشترین استفاده را برد.

طراحی و اجرای فضای سبز در شهرک ها و مجتمع های مسکونی در قزوین

طراحی و اجرای فضای سبز در شهرک ها و مجتمع های مسکونی نقش زیادی در کاهش آلودگی هوا، کاهش آلودگی صوتی، سلامت جسم و روان و زیباسازی شهر دارد. توسعه فضای سبز در شهرها و ساختمان‌ ها نه‌ تنها باعث سلامت روانی شهروندان بلکه تاثیرات فراوانی روی محیط زیست هم دارد برخی مزایای ایجاد فضای سبز در ساختمان ها و مجتمع های مسکونی عبارتند از:

 • کاهش استرس اعضای مجتمع
 • کاهش آلودگی صوتی در ساختمان
 • کاهش آلودگی هوا
 • کاهش گرمای محیط و ساختمان
 • کاهش تأثیر اثرات گلخانه‌ای
 • جذب دی ‌اکسید کربن محیط و تبدیل آن به اکسیژن

نحوه ی طراحی و اجرای فضای سبز در قزوین

برای داشتن فضای سبز مناسب در محیط های گوناگون بهتر است با چگونگی اجرای طراحی فضای سبز آشنا شوید:

انجام تحلیل و بررسی محیط

در ابتدا طراحان فضای سبز محیط مورد نظر را از جنبه های مختلف مانند ابعاد مختلف زمین، جهت تابش نور خورشید، متراژ محیط و آب و هوای منطقه مورد بررسی و ارزیابی قرار می دهند.

انجام طراحی سه بعدی محیط

پس از بررسی همه جانبه ی محیط نوبت به طراحی سه بعدی فضای مورد نظر با استفاده از نرم افزارهای مختلف می رسد، پس از تهیه ی طراحی سه بعدی، این طرح در اختیار کارفرما قرار گرفته و در صورت تایید مرحله ی اجرا آغاز می گردد.

اجرای فضای سبز در قزوین

پس از تایید طراحی سه بعدی محیط اجرای فضای سبز که شامل خاک برداری ، گود برداری ، لوله کشی ، سیم کشی، کاشت گیاهان، نور پردازی و … می باشد، آغاز می گردد.

انجام نظارت و بررسی های نهایی

پس از طراحی و اجرای فضای سبز باید روند اجرای تمام این مراحل و همچنین ساختارها مورد بررسی قرار گیرند، کارشناسان مجموعه ی میچینم برای کسب اطمینان کامل از انجام درست کار، این عملیات را انجام می دهند.

قیمت طراحی و ایجاد فضای سبز در قزوین

عوامل زیادی روی هزینه ی طراحی و ایجاد فضای سبز تاثیر گذار هستند، برای تعیین قیمت طراحی و ایجاد فضای سبز قبل از هر چیز ابعاد محوطه و مساحت محیط قابل اهمیت است، از باغچه های کوچک خانه ها گرفته تا یک مجتمع تجاری یا مسکونی، فضای پارک ها و شهرک ها همگی این قابلیت را دارند که یک فضای سبز زیبا داشته باشند. یکی از مهم ترین عوامل موثر بر هزینه ی طراحی و اجرای فضای سبز طراحی می باشد. طراحی فضای سبز هم با توجه به اینکه طراحی دو بعدی یا سه بعدی بوده و نرم افزارهای مورد استفاده در تعیین قیمت نقش دارند.

در قدم بعدی قیمت و هزینه های طراحی و اجرای فضای سبز و محوطه سازی تحت تاثیر عواملی مانند متراژ، حجم کار، گل و گیاهان به کار برده شده، متریال مصرفی در اجرای فضای سبز می باشد. قبل از اجرای فضای سبز باید یک برآورد کلی و اصولی از هزینه های اجرای فضای سبز با مصالح و گل ها و گیاهان مختلف انجام شود تا برای اجرای فضای سبز مناسب و با کیفیت تصمیم گیری های لازم اتخاذ شود.

شرکت میچینم به شکل مجزا با توجه به نیازها و بودجه ی شما طراحی اولیه را انجام داده و سپس به اجرای عملیات می پردازد. طراحان خلاق و با تجربه ی شرکت میچینم در قزوین و شهرهای دیگر با استفاده از روش های جدید و به روز طراحی فضای سبز با با بالاترین کیفیت انجام داده و مقرون به صرفه ترین قیمت ها در اختیار مشتریان عزیز در قزوین و دیگر شهرها قرار می دهند.

برتری های طراحی و اجرای فضای سبز با میچینم در قزوین

کارشناسان و مهندسین فضای سبز مجموعه ی میچینم تلاش می کنند تا با استفاده از روش های جدید و به روز طراحی فضای سبز، کیفیت و بازدهی اجرای فضای سبز را افزایش داده و طرح های مناسبی را در طراحی فضای سبز به کارفرمایان عزیز تحویل دهند. علاوه بر مزایای اجرای فضای سبز با شرکت میچینم انجام این عملیات با این مجموعه برتری های بسیاری دارد که در ادامه با آنها آشنا خواهید شد:

پیمانکار فضای سبز در قزوین

شرکت میچینم با بهره مندی از مهندسین متخصص و پیمانکاران فضای سبز مجرب صفر تا صد عملیات طراحی و اجرای فضای سبز را با استفاده از نرم افزارهای روز دنیا در کوتاه ترین زمان ممکن و با بالاترین کیفیت انجام می دهد.

استفاده از گیاهان با دوام مناسب با آب و هوای آن منطقه

برای اینکه طراحی و اجرای فضای سبز به بهترین شکل انجام شود باید از گیاهان با دوام مناسب با آب و هوای آن منطقه استفاده شود تا مقاومت و ماندگاری بالایی در برابر شرایط اقلیمی آن منطقه، تابش نور خورشید و و درجه دمای بالاتر و دیگر مسائل جوی داشته باشد.

طراحی خاص با مصرف آب کم و نیاز به نگهداری کم

طراحی و اجرای فضای سبز با مصرف آب کم شامل تکنيک هایی می شود که رعایت کردن این تکنیک ها و اجرای این روش ها، موجب کاهش مصرف آب مورد نياز و آبیاری اتوماتیک و حفظ و نگهداری کمتر فضای سبز خواهد شد. کاهش مصرف آب و هزینه‌ های نگهداری فضای سبز، توسعه این فضا و جلوگیری از انقراض گونه‌ های مختلف درختی و گیاهی از مزایای سپردن کار به شرکت میچینم می باشد.

مشاوره رایگان

مشاوره در امور طراحی نیز بخشی دیگر از خدماتی است که شرکت میچینم آن را به مشتریان خود در قزوین و برخی شهرهای دیگر ارائه می‌ دهد.