خاکبرداری در رشت؛ خدمات خاکبرداری جاده، استخر و ساختمان

خدمات خاکبرداری در رشت برای سفارش و دریافت مشاوره رایگان هم اکنون با ما تماس بگیرید

خاکبرداری یکی از کارهای اولیه، مهم و حساس مراحل اجرایی در پروژه هایی مانند ساختمان سازی، سدسازی و.. می باشد. این عملیات بدین منظور انجام می شود که محل پی ساختمان و یا سازه ی مورد نظر آماد شود. هدف از انجام خاکبرداری محل مورد نظر برداشت مصالح و مواد خاکی مانند شن، ماسه و… به منظور ایجاد یک سطح هموار و آماده سازی محل پی ساختمان، راه های ارتباطی و…می باشد. خاک برداری وگودبرداری از مراحل حساس و مهم ساختمان سازی بوده و هرگونه سهل انگاری در اجرای این عملیات و عدم آشنایی با اصول آن می تواند خطرات جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد.

عملیات خاکی که خاکبرداری و گودبرداری و همچنین خاکریزی هم جز این عملیات هستند را نمی توان بدون کمک گرفتن از یک تیم حرفه ای در اقداماتی که نیازمند تجهیزات تخصصی و ماشین آلات کامل است انجام داد. به همین دلیل شرکت میچینم به عنوان یکی از مجهزترین شرکت های رسمی پیمانکاری در رشت عملیات خاکی مانند خاکبرداری، گودبرداری و.. را با تجهیزات کامل و با سرعت بالا برای صاحبین پروژه و کارفرمایان انجام می دهد.

شهر رشت یکی از کلان شهرهای کشور ایران و مرکز استان گیلان است. این شهر یکی از پرجمعیت ترین شهرهای شمالی ایران در میان سه استان حاشیه ی دریای خزر و بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر استان گیلان به شمار می آید.

انجام خاکبرداری با شرکت خاکبرداری میچینم در رشت

از آنجا که خاکبرداری ساختمان از اصلی ترین مراحل ساخت و ساز می باشد، باید در تمام مراحل خاکبرداری ساختمان، به اصول و قواعد از قبل تعیین شده توجه شود تا پی سازه ی مورد نظر برای ایجاد ساختمان و… به شکل صحیح و استاندارد آماده شود. از این رو عملیات خاکبرداری دارای مراحلی است که باید تحت نظارت افراد متخصص و توسط شرکت های رسمی پیمانکاری انجام شود.

شرکت میچینم به عنوان یکی از شرکت های رسمی پیمانکاری تخصصی که عملیات خاکی مانند خاکبرداری، گودبرداری و.. را توسط یک تیم حرفه ای و متخصص با ماشین آلات پیشرفته و مجهز انجام می دهد.

این شرکت با تجربه ی بالا در زمینه ی پیمانکاری ساختمان و خدمات خاکی مانند خاکبرداری در رشت پروژه های محوله را با رعایت استاندارهای مخصوص و ایمنی بالا در مدت زمان مشخص انجام داده و با بهره گیری از نیروهای متخصص و کارآمد و همچنین تجهیزات پیشرفته و به روز سعی دارد پروژه های مختلف ساخت و ساز را در اسرع وقت، به بهترین شکل ممکن و با قیمت مناسب انجام داده و از ضرر و زیان های پیش بینی نشده در آینده جلوگیری می کند.

شماره شرکت و پیمانکار خاکبرداری در رشت

خدمات خاکبرداری در رشت؛ خاکبرداری جاده، استخر و ساختمان

خدماتی که شرکت خاکبرداری میچینم در رشت انجام میدهد

برای اجرای پروژه های عمرانی بهترین شرایط، زمانی اتفاق می افتد که سازه ی مورد نظر روی یک زمین صاف و مستحکم بنا شود. زیرا که هموار و هم شیب بودن زمین ایمنی و طول عمر سازه را افزایش می دهد.

در شرکت خاکبرداری میچینم در رشت عملیات خاکی از جمله خاکبرداری و خاکریزی با تجهیزات تخصصی و به روز مانند لودر و کامیون، بابکت، بیل مکانیکی که یکی از پرکاربردترین ماشین آلات سنگین مورد استفاده در اجرای عملیات خاکی است انجام می شود. از دیگر خدمات شرکت میچینم می توان به خاکبرداری ساختمان، خاکبرداری و خاکریزی جاده، خاکبرداری استخر و… اشاره کرد که در ادامه به توضیح هر یک خواهیم پرداخت.

خاکبرداری ساختمان در رشت

انجام عملیات خاکبرداری و خاکریزی یکی از فعالیت های ثابت در انجام پروژه های ساختمانی به خصوص ساختمان های مسکونی و تجاری بزرگ می باشد. عملیات خاکبرداری جهت آماده سازی یک بستر مناسب برای ایجاد فونداسیون و یا یک زیرزمین انجام می شود.

خاکبرداری ساختمان یکی از فعالیت های شرکت میچینم در رشت بوده که توسط کارشناسان و متخصصین در این زمینه انجام می شود. البته گاهی ممکن است که به جای خاکبرداری عملیات گودبرداری انجام شود که با هدف اصلی رسیدن به لایه های مقاوم تر زمین صورت می گیرد که در ادامه به بررسی تفاوت خاکبرداری و گودبرداری خواهیم پرداخت. اما به طور کلی خاکبرداری و گودبرداری در ساختمان ها به دلایل زیر انجام می شود:

 • رسیدن به سطح خاک محکم و سفت
 • پایین آوردن مرکز ثقل سازه
 • قرار گرفتن فونداسیون در مکان امن و به دور از سیل

خاکبرداری و خاکریزی جاده در رشت

عملیات خاکبرداری و خاکریزی جاده ها هم یکی از مهمترین مراحل اجرایی در پروژه‌ های راه‌ سازی و احداث بزرگراه ها می باشد. در پروژه های راه سازی عملیات خاکبرداری و خاکریزی جاده ها به منظور دستیابی به مسیری با شیب و سطحی مناسب صورت می پذیرد.

خاکبرداری استخر در رشت

یکی دیگر از فعایت های شرکت میچینم در رشت عملیات خاکبرداری و گودبرداری استخر ها می باشد. خاکبرداری محل استخر باید توسط نیروهای مجرب و با استفاده از بیل مکانیکی صورت گیرد، البته نحوه ی خاکبرداری در انواع استخرها متفاوت بوده و شرکت خاکبرداری ما در رشت این مراحل اجرایی را با شیوه ی درست و استاندارد انجام می دهد.

خدمات خاکبرداری در رشت؛ خاکبرداری جاده، استخر و ساختمان

ماشین آلات و تجهیزات خاکبرداری شرکت میچینم در رشت

شرکت میچینم به عنوان یکی از مجهزترین شرکت های رسمی پیمانکاری در رشت عملیات خاکی را با استفاده از ماشین آلات مجهز و پیشرفته انجام می دهد. انواع تجهیزات سنگین ساختمانی شامل انواع مختلف ابزار و تجهیزات خاکبرداری می شود که در پروژه های ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرد.

استفاده صحیح از این ماشین آلات و بهره برداری بهینه از این دستگاه ها هزینه ی پروژه را تا حد زیادی کاهش داده و موجب افزایش سرعت عمل اجرای عملیات خاکی می شود.

از پرکاربردترین این ماشین آلات می توان به بولدوزر، گریدرها، لودر و کامیون، بابکت یا مینی لودر، بیل مکانیکی یا بیل یکهو اشاره کرد.

خاکبرداری با لودر و کامیون در رشت

لودر یکی از شناخته شده ترین و متداول ترین ماشین آلات قابل استفاده در راه سازی و ساختمان سازی، اجرای عملیات خاکی و خاکبرداری می باشد. موارد استفاده از لودر بارگیری ماشین آلات حمل مواد خاکی، خاکبرداری، بلند کردن انواع بارها و جابه جایی آنها، مسطح و هموار کردن زمین مورد نظر می باشد. لودر اندازه های مختلفی دارد و در فعالیت های متعدد مورد استفاده قرار می گیرد.

کامیون هم معمول ترین ماشین برای حمل و نقل مواد خاکی بوده و با انعطاف پذیری زیاد بین پروژه‌ها مورد استفاده قرار می گیرد.

خاکبرداری با بابکت یا مینی لودر در رشت

یکی دیگر از ماشین آلات پرکاربرد به ویژه در پروژه های عمرانی و ساختمانی بابکت یا مینی لودر می باشد. بابکت به دلیل ابعاد کوچک و قدرت مانور بالا به دلیل جثه ی کوچک خود دارد جز ماشین آلات محبوب در عملیات خاکی بوده و توانایی حرکت در طبقات ساختمان ها و پارکینگ ها را دارد. همچنین از دیگر کارایی مینی لودرا می توان به پاکسازی نخاله ها در پارکینگها و گودبرداری های کوچک اشاره کرد.

خاکبرداری با بیل مکانیکی در رشت

بیل های مکانیکی هم یکی از مدرن ترین و پرکاربردترین ماشین آلات مدرن ساختمانی بوده که در عملیات خاکی مورد استفاده قرار می گیرد. از کاربردهای این ماشین پر قدرت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تخریب
 • حفر چاه و فونداسیون
 • انتقال مصالح
 • برداشت اجسام سنگین و نصب لوله ها
 • حفر معدن
 • برش با استفاده از نصب تجهیزات هیدرولیکی
 • لایروبی رودها و…

انواع پرقدرت این ماشین آلات سنگین قادر به گودبرداری در تمام انواع خاک‌ ها بجز صخره سنگ‌ ها، بدون تخریب اولیه هستند. بیل های مکانیکی انواع مختلفی دارند مانند بیل مکانیکی با جام معکوس، بیل مکانیکی با سیستم کابلی، بیل کششی و…

این تجهیزات که مجموعه ای از ماشین آلات سنگین بوده در شرکت میچینم به منظور جابه جایی خاک در حجم زیاد، حفر فونداسیون برای ساخت انواع سازه ها و دیگر فعایت های عمرانی توسط نیروهای متخصص مورد استفاده قرار گرفته که موجب برنامه ریزی بهتر، بهره وری بالا و کاهش هزینه های اضافی در هنگام اجرای سازه های عمرانی می شود.

خاکبرداری

تفاوت خاکبرداری و گود برداری در چیست؟

عملیات خاکبرداری و گودبرداری جز اولین اقدامات عملیات عمرانی و از اولین مراحل ساخت یک سازه می باشد. گاها ممکن است این دو عملیات با هم یکی در نظر گرفته شوند اما اینطور نیست و تفاوت های قابل توجهی بین این دو عملیات وجود دارد.

خاکبرداری چیست؟

خاکبرداری به هموار و هم شیب کردن بخشی از زمین گفته می شود که در آن بلندی ها و برآمدگی ها برطرف می شود و فرورفتگی ها پر شده و با سطح زمین هم تراز می شود در عملیات خاکبرداری حداکثر تا عمق 60 سانتی متر می توان به حفاری ادامه داد که این عملیات به نوع پروژه و نظر طراح پروژه بستگی دارد. پروژه هایی مانند راهسازی، خطوط لوله های گاز نیازمند عملیات خاکبرداری هستند.

خاکبرداری به چند صورت قابل انجام است؟

 • با استفاده از ماشین آلات سنگین یا سبک
 • به روش دستی

گودبرداری چیست؟

گودبرداری هم مانند خاکبرداری به هموار و هم سطح کردن قسمتی از زمین گفته می شود که در آن عملیات حفر کردن تا بیش از 60 سانتی متر انجام می شود. توجه به این نکته الزامی است که گودبرداری بیشتر برای سازه هایی انجام می شود که نیاز به فونداسیون دارد. میزان و عمق گودبرداری به عوامل زیر بستگی دارد:

 • نوع سازه
 • نوع زمین و خاک آن منطقه
 • نظر طراح پروژه
 • نوع فونداسیونی که قرار است اجرا شود

روش های گودبرداری چند نوع است؟

گود برداری در زمین های بزرگ: اگر خاک زمین نرم بوده و عملیات خاکی در یک زمین گسترده و بزرگ باشد عملیات گودبرداری با انواع لودر برای گودبرداری انجام خواهد شد و اگر زمین سفت و پوشیده از تخته سنگ باشد از ماشین آلاتی چون بولدوزر و.. برای بار کردن از لودر استفاده می شود.

گودبرداری در زمین های کوچک: در صورتی که عمق گودبرداری کم و وسعت کار کم باشد این عملیات با استفاده از بیل و کلنگ انجام شده اما در مواردی که عمق کار کم بوده ولی وسعت کار زیاد است از ماشین آلاتی مانند بیل مکانیکی و.. برای انجام این عملیات استفاده می شود.

به طور کلی تفاوت خاکبرداری و گودبرداری این است که در خاکبرداری به هم سطح سازی برآمدگی ها و فرورفتگی ها پرداخته و عمق حفاری کمتر از 60 سانتی متر است اما در گودبرداری با وجود اینکه به هم سطح سازی پستی ها و بلندی ها گفته می شود اما عمق حفاری به بیش از 60 سانتی متر و در بعضی پروژه های با وسعت بیشتر به چند ده متر هم خواهد رسید.

قیمت و استعلام قیمت خاکبرداری در رشت

قیمت خاکبرداری و گودبرداری تا حد زیادی به سختی زمین و محل قرار گیری پروژه ی مورد نظر بستگی داشته و قیمت خاکبرداری بر اساس هزینه ی هر متر مکعب از خاکبرداری برآورد می شود. از دیگر عوامل موثر در هزینه و قیمت خاکبرداری استفاده از ماشین آلات مورد نیاز است. به طور مثال قیمت خاکبرداری با بیل مکانیکی با هزینه ی خاکبرداری با لودر متفاوت است. همچنین نوع خاک در برآورد هزینه ی خاکبرداری تاثیر مستقیم دارد.

قبل از اینکه بخواهید پروژه ای را آغاز کنید شما می توانید با استعلام قیمت عملیات خاکبرداری و تهیه ی لیست قیمت، بهترین گزینه را برای انجام این عملیات انتخاب کنید برای استعلام قیمت عملیات خاکی و خاکبرداری می توانید با شرکت میچینم در رشت تماس بگیرید.

مراحل خاکبرداری ساختمان در رشت چیست؟

طی عملیات خاکبرداری و گود برداری زمین برای احداث بنا آماده خواهد شد. حال اگر عملیات خاکبرداری به درستی انجام شود بنایی که خواهیم ساخت در برابر هرگونه عوامل جوی و حوادث طبیعی نظیر سیل، زلزله، باران و … مقاوم خواهد بود. خاکبرداری اصولی دارای مراحل و قوانین خاص خود می باشد که در ادامه با این مراحل آشنا خواهیم شد:

نقشه برداری از زمین و تحقیقات مهندسی

در گام اول باید از محل مورد نظر که برای خاکبرداری آماده می شود نقشه برداری شود. نقشه برداری بدین جهت انجام می شود که شیب های متعارف و نامتعارف ساختمان مشخص شود. در این مرحله نوع خاکیش عملیات خاکبرداری مشخص می شود. پس از نقشه برداری تحقیقات مهندسی جهت آگاهی از عمق زمین، چگونگی نصب و راه اندازی تجهیزات انجام خواهد شد.

پاکسازی محل پروژه

در این مرحله مکان مورد نظر که قرار است سازه روی آن بنا شود از قلوه سنگ و همچنین گیاهان و مصالح دیگر پاکسازی خواهد شد.

تعیین نوع خاک و درجه بندی آن

نوع خاک و همچنین میزان خاک برای انجام عملیات خاکبرداری اهمیت به سزایی دارد و با مشخص شدن نوع و میزان خاک خاکبرداری با دقت بیشتری انجام خواهد گرفت.

نصب نشانه ها و آغاز خاکبرداری

پس از اینکه خاکبرداری بر اساس عمق و اندازه ی زمین مشخص شد، ستون های نشانه گر و یک سری علائم برای آغاز خاکبرداری روی زمین مورد نظر قرار می گیرد. پس از انجام عملیات خاکبرداری یکسان سازی کف ساختمان انجام خواهد شد.

بتن ریزی پس از عملیات خاکبرداری

گاهی ممکن است برای رسیدن به یک سطح مطمئن و مناسب از خاک، خاکبرداری بیشتر از حد مجاز انجام شود که در این صورت لازم است بتن ریزی شود.

ایجاد کفپوش در خاکبرداری

اگر خاکبرداری و پی ریزی در سطح یک خاک نرم و کم عمق باشد نیاز است برای داشتن یک بنیان محکم و مهندسی کفپوش ایجاد شود، تامین کفپوش برای خاکبرداری برای عمق بیشتر از 1/5 متر می باشد.

خاکبرداری در رشت

چرا خاکبرداری با شرکت خاکبرداری میچینم در رشت به نفع شماست؟

تخصصی بودن این عملیات از یک سو و نیاز انجام این اقدامات توسط ماشین آلات و ابزار مخصوص مانند بولدوزر، بیل مکانیکی و… موجب شده که به جرات بتوانیم بگوییم که خاکبرداری با شرکت میچینم در رشت به نفع شماست. زیرا که شرکت ما با داشتن ماشین آلات پبشرفته، تیم حرفه ای کاربلد و با تجربه عملیات خاکی را به بهترین شکل ممکن انجام می دهد.

پیمانکار خاکبردار در رشت و نیروی با تجربه

بهره گیری از پیمانکار خاکبردار و نیروی با تجربه و استفاده از تجهیزات و ماشین آلات مخصوص خاکبرداری از جمله مواردی است که در انتخاب شرکت خاکبرداری مناسب باید در نظر گرفته شود و از اهمیت بالایی برخوردار است. شرکت میچینم حرفه ای ترین پیمانکاران فعال در این زمینه را دارا می باشد و شما می توانید به طور مستقیم با پیمانکاران خاکبرداری تماس گرفته و از خدمات شرکت ما بهره مند شوید.

مشاوره رایگان

شرکت ما با پرسنلی مجرب و متخصص، پروژه های مختلف ساخت و ساز را در شهرهایی مانند کرج، قزوین، زنجان و رشت به بهترین شکل ممکن انجام میدهد. شما می توانید برای دریافت مشاوره و راهنمایی برای اجرای پروژه های خود با مشاوران ساختمانی ارتباط برقرار کرده و از این طریق اطلاعات بیشتری راجب پروژه ی خود و روند اجرای آن کسب کنید.

کاهش هزینه ها

هزینه های عملیات خاکی و خاکبرداری برای هر متر مکعب خاک در پروژه های مختلف ساختکمانی و عمرانی متفاوت است و به عواملی چون محل قرارگیری پروژه و موقعیت مکانی ، متراژ کار، وضعیت خاک و… بستگی دارد. با این حال شرکت ما در تلاش است که با ارائه ی بهترین خدمات هزینه های صاحبین پروژه را به حداقل برساند.

شما می توانید برای اطلاع از هزینه صفر تا صد ساختمان سازی با ما تماس بگیرید تا کارشناسان ما به صورت رایگان در محل مورد نظر پروژه ی شما حاضر شده و هزینه ی انجام پروژه ی شما را در اختیارتان قرار دهند.

سرعت در انجام کار

شرکت ما با داشتن دستگاه های پیشرفه و نیروی کار بلد و متخصص پروژه های محوله را در یک بازه ی زمانی مشخص و به موقع با رعایت تمام قوانین و استاندارهای لازم انجام می دهند.

چگونه یک شرکت و تیم خاکبرداری مناسب انتخاب کنیم؟

خاکبرداری جهت انجام عملیات عمرانی و ساخت سازه های مختلف نیازمند مهارت، تجربه و ماشین آلات مخصوص برای اجرای کار است، عملیات خاکبرداری و گودبرداری بسیار مهم است زیرا با سازه های بزرگ سرو کار دارد و پایه و اساس کل پروژه و سازه ها را تشکیل می دهد.

حال شما باید بتوانید برای اجرای پروژه ی خود یک شرکت رسمی پیمانکاری را انتخاب کرده که از تکنیک‌ها، ابزارها و ماشین آلات سنگین پیشرفته برای اطمینان از انجام صحیح کار استفاده می کنند. شرکت میچینم یکی از این شرکت ها در رشت می باشد که به کیفیت در کار مشهور بوده و تجربه بالایی در انجام عملیات حفاری و خاکبرداری دارد و بهترین نتایج را برای پروژه خاکبرداری شما به ارمغان خواهد آورد.