خاکبرداری در زنجان؛ خدمات خاکبرداری استخر، ساختمان و جاده

خدمات خاکبرداری در زنجان برای سفارش و دریافت مشاوره رایگان هم اکنون تماس بگیرید

اگر بخواهیم از دیدگاه مهندسین عمران و ساخت ساز به عملیات خاکبرداری نگاه کنیم باید بگوییم که این فرآیند شامل هموار و هم‌ شیب کردن بخشی از زمین است که در نقشه های مهندسی هم این بخش از زمین کاملا مشخص بوده و در آن برآمدگی‌ ها و بلندی ها برداشته شده و پستی ها و فرورفتگی ها با سطح زمین هم تراز می شود.

عملیات خاکبرداری یکی از اصول اولیه، مهم و اساسی در مراحل ساخت یک سازه و یا ساختمان است که باید به آن توجه ویژه کرد. اولین مرحله در عملیات خاکبرداری ساختمان، تجزیه و تحلیل مناسب به منظور بررسی نوع خاک، شیب زمین و هرگونه مشکلات بالقوه دیگر در سطح مورد نظر است که قرار است پروژه در آن اجرا شود.

عملیات خاکی به خصوص خاکبرداری یکی از حساس ترین مراحل ساخت و ساز بوده که سهل انگاری در این زمینه می تواند خطرات جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد.

شرکت خاکبرداری میچینم در زنجان از جمله شرکت هایی است که با تجهیزات کامل و با سرعت بالا عملیات خاکی مانند فرآیند خاکبرداری را با رعایت قوانین و استاندارهای لازم انجام داده و یکی از تخصصی ترین و مجهزترین شرکت رسمی پیمانکاری ساختمان در زنجان می باشد.

زنجان مرکز استان زنجان و شهرستان زنجان است که در شمال غربی ایران واقع شده و یکی از زیباترین و تاریخی ترین شهرهای ایران است.

انجام خاکبرداری با شرکت خاکبرداری میچینم در زنجان

شرکت خاکبرداری میچینم به عنوان یکی از شرکت های رسمی پیمانکاری تخصصی عملیات خاکی مانند خاکبرداری، گودبرداری و.. را با تجهیزات کامل و با سرعت بالا برای صاحبین پروژه انجام می دهد.

میچینم به عنوان پیمانکار رسمی ساختمان و خدمات خاکی در زنجان پروژه های صاحبین سرمایه را با رعایت قوانین و ایمنی بالا در مدت زمان کوتاه و مشخص انجام داده و با استفاده از تجهیزات پیشرفته و ماشین آلات سنگین و نیروی کار زبده با قیمت مناسب انجام می دهد.

شماره شرکت و پیمانکار خاکبرداری در زنجان

خدمات خاکبرداری در زنجان؛ خاکبرداری استخر، ساختمان و جاده

خدماتی که شرکت خاکبرداری میچینم در زنجان انجام میدهد

شرکت میچینم در زنجان نیز عملیات خاکی با تجهیزات تخصصی و به روز مانند لودر و کامیون، بابکت، بیل مکانیکی و بولدوزر انجلم می شود که در ادامه به توضیح هر یک از آنها خواهیم پرداخت.

از دیگر خدمات شرکت ما در زنجان می توان به خاکبرداری ساختمان، خاکبرداری و خاکریزی جاده، خاکبرداری جهت ایجاد استخر و… اشاره کرد.

خاکبرداری ساختمان در زنجان

عملیات خاکبرداری و خاکریزی از جمله فعالیت های ثابت و مورد نیاز در تمامی پروژه های ساختمان سازی به خصوص ساختمان های مسکونی و تجاری بزرگ است. عملیات خاکبرداری و خاکریزی برای فراهم کردن یک بستر مناسب برای ایجاد فونداسیون و یا زیرزمین انجام می شود. البته در پروژه های عمرانی و ایجاد ساختمان های مسکونی عملیات خاکی مورد نیاز به صورت گودبرداری یعنی خاکبرداری عمیق بوده تا به یک لایه ی مقاوم برای ایجاد یک سازه ی مقاوم برسیم.

خاکبرداری ساختمان شامل مراحل زیر است:

 • آماده سازی زمین مورد نظر
 • نقشه برداری و اجرای نقشه روی زمین
 • خاکبرداری بر اساس شیب ایمن
 • تجزیه و تحلیل شریط زمین و ایجاد سازه نگهبان مناسب
 • اجرای عملیات خاکریزی پس از ایجاد فونداسیون
 • تراکم مواد پر شده

خاکبرداری و خاکریزی جاده در زنجان

خاکبرداری و خاکریزی جاده ها هم مانند عملیات خاکی پیاده شده در ساختمان سازی یکی از مهم ترین و اصلی ترین فعالیت ها در بیشتر پروژه های راه سازی و جاده ها می باشد. طی این عملیات خاک رویی همراه گیاهان حذف شده و شیب زمین انجام شده تا عمق مورد نظر مشخص شود. در اینجا به خاکی که زیر عمق نهایی قرار گرفته بستر جاده گفته می شود. در این عملیات توجه به این نکته حائز اهمیت است که پیش از انجام عملیات خاکی باید از استحکام کافی بستر اطمینان حاصل کرد.

البته در این عملیات با توجه به استحکام و کیفیت خاک لایه های زیرین و برای اقتصادی بودن امکان پایدارسازی آن هم وجود دارد که در این صورت روش های زهکشی مورد استفاده قرار گرفته که این اقدام با کاهش سطح آب های زیرزمینی پایداری را افزایش می دهد.

خاکبرداری جهت ایجاد استخر در زنجان

خاکبرداری استخرها با توجه به نوع کاربری آن متفاوت است مانند استخرهای شنا یا استخر ذخیره اب کشاورزی و آبیاری، که خاکبرداری در استخرها به سه شکل مدفون، نیمه مدفون و سطحی انجام می پذیرد. همچنین استخرها از نظر ساخت هم انواع مختلفی دارند مانند استخرهای بتنی، فایبرگلس و… که برای استخرهای بتنی لازم است ابتدا گودبرداری انجام شود.

از دیگر خدمات شرکت ما در زنجان می توان به خاکبرداری ساختمان، خاکبرداری و خاکریزی جاده، خاکبرداری جهت ایجاد استخر و… اشاره کرد. فعالیت های شرکت میچینم در زنجان بوده که توسط نیروهای مجرب و با استفاده از تجهیزات پیشرفته انجام می پذیرد.

خدمات خاکبرداری در زنجان؛ خاکبرداری استخر، ساختمان و جاده

ماشین آلات و تجهیزات خاکبرداری شرکت میچینم در زنجان

شرکت میچینم به عنوان یکی از مجهزترین شرکت های رسمی پیمانکاری خاکبرداری در زنجان عملیات عمرانی و خاکی را با استفاده از تجهیرات پیشرفته و ماشین آلات سنگین انجام می دهد.

از شناخته شده ترین و پرکاربردترین ماشین آلات عملیات خاکی می توان به بولدوزر، لودر، بیل مکانیکی و گریدر اشاره کرد.

خاکبرداری با بیل مکانیکی در زنجان

بیل مکانیکی یکی از پرکاربردترین ماشین آلات سنگین برای عملیات خاکی و خاکبرداری است، کاربرد بیل مکانیکی برای حفاری، کندن خاک، لایروبی و جابه جایی خاک است.

خاکبرداری با لودر در زنجان

لودر یکی دیگر از ماشین شآلات محبوب و متداول در صنعت راهسازی و ساختمان سازی می باشد.

کاربرد لودر برای جابه جایی و انتقال خاک، تراکم مواد پر شده، خاکریزی مواردی که حفر شده، خاکبرداری و دیگر فعالیت های عمده مورد استفاده قرار می گیرد.

خاکبرداری با بولدوزر در زنجان

بولدوزر هم یکی از قابل اطمینان ترین و قوی ترین ماشین آلات سنگین در پروژه های عمرانی می باشد. کاربرد این ماشین در مواردی چون انتقال و جا به جایی در مسافت های طولانی، حفاری زمین، پخش خاک و خاکریزی روی بستر راه، پرکردن فرو رفتگی ها، هم تراز و پاکسازی زمین و ایجاد راههای اولیه در کوهستانها و مکان های غیر قابل دسترس و.. می باشد.

اجرای عملیات خاکی با گریدر در زنجان

گریدر برای ایجاد یک سطح صاف، جابه جایی خاک، اجرای کارهای عمومی مانند کانال سازی و مخلوط کردن مواد خاکی مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین از این ماشین برای ایجاد یک سطح شیب دار و خندق های زهکشی مورد استفاده قرار می گیرد.

خاکبرداری در زنجان

تفاوت خاکبرداری و گودبرداری چیست؟

خاکبرداری و گودبرداری یکی از مهم ترین و حساس ترین مراحل عملیات عمرانی و ساختمان سازی می باشد. گاهی ممکن است برخی عملیات خاکبرداری و گودبرداری را با یکدیگر به اشتباه گرفته و هر دو عملیات را یکی تلقی کنند. در صورتی که این طور نیست،

تعریف خاکبرداری: عملیات خاکبرداری به هموار و هم شیب کردن بخشی از زمین مورد نظر گفته می شود که فرورفتگی ها با سطح زمین هم سطح می شود و برآمدگی ها با توجه به شیب زمین برداشته شده و با سطح زمین هم تراز می شوند. توجه به این نکته حائز اهمیت است که عملیات خاکبرداری حداکثر تا عمق 60 سانتی متر مجاز است. این عملیات ممکن است با استفاده از ابزار و ماشین آلات سنگین و سبک انجام گیرد.

تعریف گودبرداری: عملیات گودبرداری هم به منظور صاف کردن زمین ولی در عمق بیشتر از 60 سانتی متر و حداقل نیم متری زمین صورت می گیرد.

قیمت و استعلام قیمت خاکبرداری در زنجان

هزینه ی خاکبرداری به عواملی چون حجم خاکبرداری، نوع ماشین آلات مورد استفاده، محل پروژه و مسافت حمل مصالح تا محل مورد نظر بستگی دارد. از سوی دیگر قیمت خاکبرداری طبق هزینه هر مترمکعب خاکبرداری برآورد می شود. نوع خاک نیز از عوامل موثر بر قیمت خاکبرداری می باشد.

خاکبرداری

انواع خاکبرداری در ساختمان به چه صورت است؟

شرکت های عمرانی و ساختمانی از انواع مختلف خاکبرداری در ساخت و ساز استفاده می کنند که به شرح زیر است:

خاکبرداری خاک اولیه

خاکبرداری خاک اولیه به این صورت است که سطح رویی خاک برداشته می شود و گیاهان و خاکی که روی سطح قرار گرفته برای آماده سازی زمین مورد نظر حذف می شوند.

حذف سنگ ها

در این روش پس از برداشتن خاک اولیه و گیاهان هرز، سطح بعدی پاکسازی می شود، به طور مثال سطح سنگی که برای ساخت سازه محدودیت ایجاد می کند برداشته می شود. روش حذف سنگها جز روش ها و مراحل سخت است که باید با استفاده از تجهیزات خاص و مواد منفجره صورت گیرد.

خاکبرداری ترکیبی

خاکبرداری ترکیبی به برداشتن موادی چون خاک، آب و ترکیب این مواد گفته می شود که باید قبل از ساخت سازه از بین برود، پس از خاکبرداری ترکیبی که ترکیب موادی چون خاک، آب و… است این مواد حاصل به مکان دیگری منتقل می شوند.

حفر کردن زمین

برای ساخت یک سازه مستحکم و مقاوم باید در ابتدا یک زیربنای محکم ایجاد شود، به همین دلیل باید لایه های دیگر زمین حفر شده تا پله ها و چاله های زهکشی ایجاد شود.

پر کردن حفاری

پر کردن حفاری نوع دیگری از حفاری است که به اسم حفاری نواری هم شناخته می شود و این روش شامل حذف کردن لایه‌ های بزرگ با عمق کم، خاک، سنگ، ماسه و… می باشد.

حفاری زیر زمین

حفاری زیرزمین نوع دیگری از عملیات خاکبرداری است که برای شرایطی استفاده می شود که سازه دارای زیرزمین است و بر اساس متراز پروژ و زمین مورد نظر این حفاری صورت می گیرد..

چرا خاکبرداری با شرکت میچینم در زنجان به نفع شماست؟

عملیات خاکبرداری تقریبا در تمامی مراحل ساخت سازه ها مورد استفاده قرار می گیرد و انجام این عملیات نیازمند تجربه، مهارت و ریزشدن در جزئیات در عین حال استفاده از ماشین آلات سنگین و تجهیزات پیشرفته می باشد.

پیمانکاران خاکبرداری قدرتمند از روش‌ های پیشرفته، ابزار و ماشین‌ آلات سنگین برای اطمینان از درست انجام شدن کار استفاده می‌ کنند. شرکت میچینم در زنجان جز این شرکت ها بوده که با بهره گیری ماشین آلات پبشرفته، تیم حرفه ای کاربلد و با تجربه عملیات خاکی و خاکبرداری را به بهترین شکل ممکن انجام می دهد.

باید توجه داشت که خاکبرداری مناسب از مواردی است که در عدم نشست ساختمان در اثر حوادث طبیعی و گذشت زمان اهمیت بالایی دارد. از این رو با رعایت اصول تعیین شده در این فرآیند و پای بندی به مسائل ایمنی و ضوابط ساخت و ساز عملیات خاکبرداری در زنجان با شرکت میچینم به بهترین شکل ممکن صورت می گیرد.

در کدام حالت به حضور متخصصین خاکبرداری و گودبرداری نیاز است؟

توجه به این نکته ضروری است که حضور متخصصین خاکبرداری و گودبرداری ساختمان در هنگام اجرای هر نوع سازه ای ضروری است، حتی اگر سازه مورد نظر از تراز سطح زمین ساخته شود. زیرا در همین شرایط هم عملیات گودبرداری حداقل به اندازه حجم پی ساختمان انجام می شود.

در پروژه هایی که نیاز است ساختمان های قدیمی تخریب شوند به دلایل متعددی مثل پایه‌ های ضعیف، در نظر گرفتن ایمنی ساختمان های مجاور هنگام تخریب حضور متخصصین خاکبرداری و گود برداری الزامی می باشد. در مواردی دیگر ممکن است پروژه ی مورد نظر برای ایجاد یک سازه با طبقات منفی باشد که در این صورت نیاز به عملیات گودبرداری و خاکبرداری و حضور این متخصصین بیش از پیش احساس می شود.

توجه به چه نکاتی در هنگام پذیرفتن پروژه های عمرانی از سوی متخصصین ضروری است؟

 • انتخاب روش مناسب برای اجرای عملیات خاکبرداری و گودبرداری
 • تخمین مدت زمان لازم برای اجرای عملیات خاکی
 • ارزیابی نیروی کار لازم برای اجرای پروژه ی مورد نظر
 • تخمین هزینه ی اجرای خاکبرداری و گودبرداری و نحوه ی پرداخ آن توسط صاحبین پروژه
 • تضمین اجرای به موقع و انجام این عملیات به بهترین شکل ممکن از سوی متخصصین

چگونه یک شرکت و تیم خاکبرداری مناسب انتخاب کنیم؟

شما باید بتوانید برای اجرای پروژه ی خود یک شرکت رسمی پیمانکاری را انتخاب کرده که از تکنیک‌ها، ابزارها و ماشین آلات سنگین پیشرفته برای اطمینان از انجام صحیح کار استفاده می کنند زیرا که اجرای این عملیات از اصول اولیه و مهم در پروژه های عمرانی و ساخت و ساز می باشد و پایه و اساس این سازه ها را تشکیل خواهد داد.

وقتی یک شرکت پیمانکاری خاکبرداری عملیات عمرانی را برای اجرای پروژه‌ های بزرگ حفاریانتخاب می کنید، اهداف خود را طوری تنظیم می‌ کنید که بهترین نتایج را کسب کنید پس توجه به اعتباراین شرکت ها و توجه این شرکت به ایمنی حین کار امری ضروری و اجتناب ناپذیر است.

شرکت میچینم در زنجان جز شرکت های عمرانی است که از تکنیک‌ ها، ابزارها و ماشین آلات سنگین پیشرفته برای اطمینان از انجام صحیح کار استفاده می‌ کند و تضمین اجرای به موقع و انجام این عملیات به بهترین شکل ممکن توسط پیمانکار خاکبردار و نیروی با تجربه به همراه مشاوره رایگان، کاهش هزینه های اضافی را برای صاحبین پروژه به همراه دارد.