ساخت سوله در قزوین؛ صنعتی، کشاورزی و دامداری

برای خدمات ساخت و طراحی سوله در قزوین و دریافت مشاوره رایگان همین حالا با ما تماس بگیرید

همه ی ما در بیرون شهرها با سازه های فلزی که دارای سقف های شیب دار هستند مواجه شده ایم، به این سازه ها، سوله گفته می شود که با توجه به نوع کاربرد آن، دارای ابعاد مختلفی دارند.

از این رو مهم ترین گام در ساخت سوله، توجه به نوع کاربرد سوله، ابعاد و قیمت آن می باشد. ساخت سوله یکی از عملیات مهم سازه ای است.

نیاز به یک مکان مسقف برای انجام پروژه های مختلف صنعتی، کشاورزی و دامداری باعث شده ساخت سوله در همه جای دنیا به یک صنعت پر رونق و محبوب تبدیل شود. اما سوله سازی و اجرای مراحل آن فرآیندی تخصصی و بسیار دقیق بوده و باید توسط شرکت های متخصص در این زمینه انجام شود.

یکی دیگر از فعالیت های شرکت میچینم ساخت، مونتاژ، نصب اسکلت و سازه های فلزی بوده که این عملیات را به وسیله ی تجهیزات مدرن و ماشین آلات روز دنیا و به کارگیری تجربیات ارزنده و تخصص کارشناسان و کادری مجرب با قیمت مناسب انجام می دهد که حاصل آن ساخت سوله های صنعتی، کشاورزی و دامداری و صدها پروژه های دیگر در قزوین و برخی شهرهای دیگر می باشد.

در مجموعه میچینم معمولا هزینه ی ساخت و نصب سوله برای هر مترمربع با ۱.۳۰۰.۰۰۰ تومان آغاز شده و تا رنج ۲.۶۰۰.۰۰۰ تومان ادامه دارد که در ادامه جزئیات بیشتر توضیح داده شده است.

قزوین مرکز استان قزوین و یکی از شهرهای صنعتی کشور ایران است. قزوین از نظر داشتن آثار تاریخی رتبه ی نخست در ایران و رتبه ی سوم در جهان را دارد و به دلیل داشتن چندین شهرک صنعتی و امکانات آموزشی و نزدیکی اش به تهران از موقعیت مناسبی در ایران برخوردار است.

ساخت سوله ی خود در استان قزوین را به شرکت میچینم بسپارید

اگر به فکر ساخت سوله هستید باید در ابتدا هزینه و روش ساخت آن را در نظر بگیرید زیرا ساخت اصولی سوله و در نظر گرفتن استانداردهای مختلف باعث افزایش بهره وری در واحد تولیدی خواهد شد.

شرکت میچینم یک از تخصصی ترین سازندگان سوله در قزوین و برخی شهرهای دیگر است که کار طراحی و ساخت سوله های صنعتی، کشاورزی و دامداری را به صورت صفر تا صد بر عهده داشته و با تکیه بر علم و تخصص طراحان و مهندسان خود و با در نظر گرفتن تمامی استانداردها، سبکترین و مناسب ترین سوله ها را با متریال درجه یک و مناسب ترین قیمت ها طراحی و تولید می کند.

شماره شرکت و پیمانکار ساخت سوله در قزوین

خدمات ساخت سوله شرکت میچینم در قزوین

شرکت میچینم با داشتن سال ها سابقه در امر طراحی و ساخت سوله های صنعتی، کشاورزی و دامداری در قزوین و برخی شهرهای دیگر و با دارا بودن تجهیزات و تکنولوژی های نوین ساخت سوله خدمات گسترده ای را به همشهریان عزیز در قزوین ارائه می دهد که در ادامه با برخی از آنها آشنا خواهید شد:

ساخت سوله بتنی تیرآهن و پروفیل در قزوین

یکی از پرکاربردترین پروفیل های ساختمانی در ساخت سوله های فلزی تیرآهن می باشد. تیرآهن دارای انواع مختلف سبک و سنگین (I,H) است که معمولا نام گذاری تیرآهن ها بر اساس استانداردهای آن که شامل تیرآهن IPE، تیرآهن INP، و تیرآهن لانه زنبوری یا همان CNP می باشد، دسته بندی می شود.

به طور معمول تیرآهن هاش و لانه ‌زنبوری دو نوع از تیر آهن های بسیار کاربردی در ساخت سوله های فلزی هستند. از این رو انتخاب تیرآهن با کیفیت و طول عمر سوله فلزی ارتباط مستقیم با یکدیگر دارند.

ساخت سوله با ساندویچ پانل در قزوین

ساندویچ پانل کاربردهای فراوانی در صنایع های گوناگون از جمله ساخت سوله داشته و استفاده از آن دارای مزایای زیادی است. امروزه ساخت سوله با ساندویچ پانل باعث شده که هزینه های ساخت کاهش پیدا کند. زیرا ساندویچ پانل از مقاومت بالایی برخوردار است و استفاده از آن یکی از بهترین گزینه های ساخت سوله محسوب می شود. از دیگر مزایای ساخت سوله با ساندویچ پانل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • هزینه کمتر
 • سبک و مقاوم
 • نگهداری آسان
 • محیط پسند
 • قابل حمل
 • قابلیت تغییر و افزایش

ساخت سوله صنعتی در قزوین

یکی از مهارت های شرکت میچینم ساخت سوله های صنعتی می باشد، مصالح به کار رفته در ساخت سوله های صنعتی با سوله های خانگی متفاوت است زیرا ساخت سوله های صنعتی بر خلاف سازه هایی که از آجر و ملات ساخته شده به شدت چند منظوره بوده و یک سرمایه گذاری بلند مدت است. ساخت سوله های صنعتی مستلزم یک طراحی ظریف با توجه به خواسته ها و سایر نیازهای کسب و کار است که باید توسط متخصصین و با توجه به استانداردها انجام شود.

ساخت سوله کشاورزی و در زمین کشاورزی در قزوین

سوله های کشاورزی با توجه به نوع واحد و کاربری آن متفاوت هستند و روش ساخت آن در شرکت میچینم با توجه به ابعاد و کاربرد آن از تنوع بالایی برخوردار است.

موارد استفاده از سوله های کشاورزی برای نگهداری گل و گیاهان، انبار مواد غذایی، نگهداری حیوانات و… می باشد. فضای مورد استفاده در سوله کشاورزی با توجه به کاربرد آن می تواند بسته یا نیمه بسته باشد که هزینه ی ساخت سوله نیمه کمتر بوده اما سوله بسته شرایط دمایی مناسب و امنیت بالاتری دارد.

ساخت سوله مرغداری گوشتی و تخم گذاری در قزوین

سوله های مرغداری دارای انواع مختلفی هستند که توسط متخصان شرکت میچینم قابل تولید است، به دلیل حساسیت بالای ساخت این سازه ها، این سوله ها باید با دقت و بهترین متریال ساخته شوند. هرگونه اشتباه در ساخت سوله مرغداری گوشتی و تخمگذار، خسارات زیادی را به کارفرما وارد خواهد کرد. شرکت سوله سازی میچینم در قزوین صفر تا صد ساخت سوله های مرغداری گوشتی را توسط مهندسین مجرب و متخصص انجام می دهد و هزینه های اضافی را حذف می کند.

ساخت سوله گاوداری در قزوین

یکی از بیشترین درخواست ها برای ساخت سوله، سوله های گاوداری می باشد، در ساخت سوله های گاوداری مقاومت و ایستادگی اهمیت بالایی دارد. یکی از بهترین روش ها برای ساخت سوله های گاوداری، سوله های خرپایی می باشند، این نوع سازه به دلیل طراحی خاص ساختارش و استفاده از پروفیل ها یکی از بهترین روش ها برای ساخت این نوع سازه ها است.

هزینه ی ساخت سوله های گاوداری تحت تاثیر عوامل مختلفی مانند نوع متریال مصرفی، متراژ، ابعاد مورد نظر و نوع سازه متفاوت است و ساخت سوله های خرپایی در دهانه های بزرگتر از لحاظ هزینه برای شما به صرفه تر می باشد.

ساخت سوله انبار در قزوین

یک فاکتور مهم برای کسب و کار‌هایی که فعالیت تولیدی دارند ساخت سوله انباری می باشد. خصوصیات ساخت سوله انباری داشتن نظم برای آن می باشد. سوله های انبار از جمله سازه هایی هستند که دارای ارتفاع مشخص بوده و این ارتفاع مشخص 6 مترمی باشد.

این سوله ها معمولا نسبت به سایر سوله ها با سرعت بالاتری ساخته شده و بعد از ساخت می توان داخل سوله را به روش های مختلفی شخصی سازی کرد. سوله های انبار را میتوان از متراژ های ۵۰۰ و ۱۰۰۰ متری تا چند ده هزار متر اجرا کرد.

ساخت سوله سردخانه در قزوین

برای نگهداری انواع مواد غذایی در تمام نقاط ایران نیاز به سردخانه می باشد.سردخانه ها در انواع مختلفی ساخته می شوند که مهم ترین آنها عبارتند از:

 • سردخانه های بلند مدت یا دائمی
 • سردخانه های موقت
 • سردخانه انجماد (سردخانه زیرصفر)

مناسب ترین روش بخصوص برای سردخانه های دائمی انجمادی و غیر انجمادی استفاده از سوله های تیر ورقی بوده که به دلیل استحکام بالایی که دارند برای ساخت این نوع سازه ها مناسب تر می باشند.

ساخت سوله کارخانه و کارگاهی در قزوین

مشاغل صنعتی و تولیدی بزرگ برای راه اندازی کسب و کار و سیستم تولید و یا گسترش زمینه کاری نیاز به فضاهای بزرگ، مجهز و ایمن دارند. سوله های کارخانه یکی از انواع مختلف سوله ها می باشد که ابعاد بزرگتری نسبت به سوله های کارگاهی دارند. مزایای ساخت سوله های کارخانه ای شامل:

 • وجود یک فضای بزرگ برای سهولت استفاده از دستگاه ها و ابزارآلات خط تولید
 • داشتن یک فضای ایمن و مقاوم در برابر مخاطرات طبیعی

سوله های کارگاهی هم نوع دیگری از سوله ها بوده که از مواد اولیه و ساختار های مختلفی در ابعاد گوناگون ساخته می شوند. یکی از مزایای سوله های کارگاهی این است که تمام قسمت های سازه آن از پیش ساخته می شوند و در محل احداث پروژه ، از طریق اتصالات عمدتاً پیچ و مهره ای مونتاژ می شوند. اما ساخت سوله های کارخانه ای و کارگاهی در هر ابعادی که هستند باید طبق استاندارد های جهانی و مقررات سازمان نظام مهندسی، انجام شود.

مراحل ساخت سوله در قزوین

برای اینکه ساخت سوله های مختلف تا حد ممکن با موفقیت طی شود مستلزم آن است که مراحل مختلفی پشت سر گذاشته شود، این مراحل عبارتند از:

 • انتخاب یک شرکت مناسب سوله سازی و انجام مشاوره با کارشناسان مربوطه
 • عملیات ساخت سوله و طی مراحل قانونی و اداری
 • خاکبرداری برای آغاز عملیات ساختمانی سوله سازی
 • فونداسیون بندی سازه و آماده سازی بسترهای مناسب اجرا و طی مراحل آن
 • ساخت سوله ی فلزی و مراحل نصب آن
 • نصب و راه اندازی تاسیسات در سوله

قیمت و هزینه ی ساخت سوله در قزوین

در هر متر مربع سوله سبک خرپایی، میزان مصرف آهن آلات به صورت تقریبی 25 الی 35 کیلوگرم می باشد. و برای هر مترمربع سوله صنعتی یا همان سوله تیرورقی میزان مصرف آهن بین 45 الی 55 کیلوگرم می باشد. با توجه به قیمت ورق فولاد مبارکه که در تاریخ ۷ خرداد ۱۴۰۲ در حدود ۳۶ هزار تومان بوده است، فقط قیمت آهن آلات مصرفی با کیفیت و درجه یک در هر متر مربع سوله سبک از 900 هزار تومان الی یک میلیون و 600 هزار تومان الی 20 میلیون تومان می باشد.

اما برای ساخت سوله تنها دانستن قیمت فولاد کافی نیست و باید هزینه ساخت آن را نیز در نظر گرفت. بنابراین، دستمزد ساخت سوله سبک برای هر کیلو در حدود ۲۷ هزار تومان و دستمزد ساخت سوله تیرورقی برای هر کیلوگرم در حدود ۱۶ هزار تومان به صورت تقریبی باید در نظر گرفت. در نتیجه جمع هزینه ی ساخت و فروش هر مترمربع سوله با تامین ورق فولاد مبارکه درجه یک در بازه یک میلیون و سیصدهزار تومان الی دو میلیون و ششصد هزار تومان می باشد.

برتری های ساخت سوله با ما در قزوین

پیمانکار ساخت سوله در قزوین

همان طور که گفته شد فرآیند ساخت سوله بسیار تخصصی و دقیق است و تعداد کمی از مهندسین مهارت کافی برای طراحی و ساخت سوله را دارند. در مجموعه ی میچینم با به کارگیری تجربیات ارزنده و تخصص کارشناسان و کادرمجرب عملیات طراحی و ساخت انواع سوله های صنعتی، کشاورزی و دامداری در قزوین به صورت تخصصی و طبق استانداردهای تعیین شده انجام می شود.

ساخت سوله از پی تا کلید

طراحی و ساخت سوله مطابق با آئین نامه های نظام مهندسی در کوتاه ترین زمان ممکن توسط تیم حرفه ای مجموعه به صورت صفر تا صد که شامل 1. آماده سازی محل اجرا 2. انجام مراحل طراحی با توجه به خواست و سلیقه ی مشتری 3. طراحی نقشه ی سوله با استفاده از نرم افزارهای پیشرفته ی مهندسی 4. برآورد هزینه های ساخت سوله و زمان بندی می باشد انجام پذیر است.

مشاوره رایگان

کارشناسان و متخصصین مجموعه ی میچینم در قزوین آماده ی ارائه ی راهنمایی های لازم در زمینه ی طراحی و ساخت سوله و بازدید رایگان از محل پروژه های شما هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های شرکت تماس بگیرید.