ساخت سوله در زنجان؛ دامداری، صنعتی و کشاورزی

برای خدمات ساخت سوله در زنجان و دریافت مشاوره رایگان همین حالا با ما تماس بگیرید

سوله یکی از پرکاربردترین ساختمان های فولادی پیش ساخته در سراسر جهان می باشد که در صنایع، انبارها، ورزشگاه‌ ها، سالن‌ های تولید دام و طیور و…کاربردهای متفاوتی دارد.

سوله ها دارای انواع مختلفی شامل قوسی هلالی، تمام قوسی، چند ضلعی، تک دهانه، دو یا چند دهانه با ستون مشترک هستند که هر کدام از آنها ویژگی های مخصوص به خود را دارند. یکی از نکات مهم در مورد این سازه ها مقرون به صرفه بودن و مناسب بودن قیمت سوله های سبک و سنگین، صنعتی، کشاورزی و دامداری است. از این رو ساخت این سازه های فلزی دارای اصول و قواعد مخصوص به خود بوده که باید توسط متخصصین در این زمینه انجام شوند.

شرکت میچینم یکی از شرکت های متخصص در زمینه ی سوله سازی در زنجان می باشد که با تکیه بر دانش فنی مهندسین صنایع و طراحان کاربلد و مجرب و با به کارگیری جدیدترین متدها و تجهیزات سوله سازی به روز توانسته سوله هایی بهینه از نظر زمان، قیمت و استحکام تولید کند و با به کارگیری متریال درجه یک مقاوم ترین سوله های سبک و سنگین، صنعتی، کشاورزی و دامداری را بسازد که به راحتی صدمه و آسیب نمی بینند.

شهر زنجان مرکز استان زنجان است که در قسمت شمال غربی ایران قرار گرفته و یکی از زیباترین و تاریخی ترین شهرهای ایران است.

ساخت سوله ی خود را در استان زنجان به شرکت میچینم بسپارید

شرکت میچینم با به کارگیری تیم حرفه ای متشکل از مهندسین صنایع و طراحان مجرب، تجربه ی ساخت سوله های صنعتی، کشاورزی، دامداری بسیاری را در زنجان و برخی شهرهای دیگر در سابقه ی تجربی خود دارد. مجموعه ی میچینم کار طراحی، ساخت و اجرای انواع مختلف سوله ها را به صورت صفر تا صد با استفاده از متریال درجه یک و مرغوب ترین مصالح بر اساس استانداردهای تعیین شده با مناسب ترین قیمت ها انجام میدهد.

شماره شرکت و پیمانکار ساخت سوله در زنجان

خدمات شرکت میچینم در ساخت سوله در زنجان

شرکت میچینم با داشتن سال ها تجربه ی موفق در امر طراحی، ساخت و اجرای انواع سوله های صنعتی، کشاورزی و دامداری یکی از بهترین شرکت های تولید سازه های فلزی و سوله در زنجان و برخی شهرهای دیگر است که با استفاده از بهترین مواد و متریال موجود، سعی بر جلب نظر و رضایت مشتریان خود را داریم.

سوله های ساخته شده در شرکت میچینم:

 • فرآیند ساخت سریع و آسان دارند
 • استحکام و عمر طولانی دارند
 • از هزینه معقول و به صرفه برخوردارند

خدمات شرکت میچینم در زنجان عبارتند از:

ساخت سوله های سبک در زنجان

قدیمی ترین سوله ها در ایران سوله سنگین یا سوله تیر ورقی که به آن سوله سنتی هم می گویند، می باشند که هنوز هم در ایران بیشترین استفاده را دارد، اما در اروپا تقاضای این سوله ها به شدت کاهش یافته است. این سوله ها دارای معایب زیادی هستند که از جمله زمان بر بودن و هزینه ی هنگفت ساخت، استحکام کم و نبود نرم افزارهای محاسباتی است که به صورت تجربی انجام می گرفته است.

نوع دیگری از سوله ها به نام سوله سبک (سوله خرپایی یا سوله سبک قوسی) نام دارد که در ایران تقریبا قدمت 10 ساله دارد، این سوله ها دارای مزایای زیادی هستند، سوله های سبک به دلیل استفاده ی کم از فولاد، هزینه ی کمتر و زمان کمتری برای ساخت نیاز دارند، این سازه ها در برابر انواع بارهای وارده استحکام بالایی داشته و از مصالح با کیفیت بالا ساخته می شوند.

ساخت سوله های صنعتی در زنجان

هر فعالیت صنعتی برای ادامه ی بقای خود مستلزم مجموعه ای منحصر به فرد و بهره گیری از ویژگی های سوله صنعتی می باشد که مطابق با کاربری مورد نظر طراحی و اجرا شده باشد. در طراحی و ساخت سوله های صنعتی با توجه به نیازها ی صنایع، فاکتورهای مختلفی مانند سیستم های جرثقیل سقفی، سیستم انتقال هوا، لوله کشی و… برای افزایش بهره وری و بالا بردن میزان عملکرد در نظر گرفته می شود.

مزایای ساخت سوله های صنعتی:

 • قیمت ارزان ساخت سوله های صنعتی
 • درآمد زایی پایدار سوله
 • امکان خرید سوله دسته دوم و صرفه جویی در هزینه ساخت
 • دوام و مقاومت سوله در طولانی مدت
 • انعطاف پذیری بالا
 • ظاهری زیبا

ساخت سوله با ساندویچ پانل در زنجان

برای ساخت سوله مانند هر سازه ی دیگری می توان از ساندویچ پانل دیواری و ساندویچ پانل سقفی استفاده کرد، از این رو ساندویچ پانل کاربردهای فراوانی در صنایع گوناگون دارد و استفاده از آن در سازه های مختلف از جمله سوله نسبت به استفاده از مواد و مصالح سنتی مزایای بیشتری دارد.

استفاده از ساندویچ پانل دارای مزایای بسیاری است:

 • مقاومت بیشتر و عایق پذیری بهتر سوله
 • کاهش هزینه های جانبی
 • سبک وزن بودن دیوارهای ساندویچ پانل
 • افزایش طول عمر سوله
 • شکل ظاهری مناسب
 • قابلیت شستشو
 • در اختیار داشتن فضای بیشتر در سوله

ساخت سوله کشاورزی و در زمین کشاورزی در زنجان

از سوله های کشاورزی برای نگهداری گل و گیاه، نگهداری حیوانات، انبار موارد غذایی و … استفاده می شود. از این رو این سوله ها با توجه به نوع کابری دارای انواع مختلفی هستند و روش ساخت این سوله ها بستگی به ابعاد و کاربرد آنها دارد. انواع سوله های کشاورزی عبارتند از:

 • سوله دامداری
 • سوله گاوداری
 • سوله مرغداری
 • سوله کشاورزی برای گلخانه
 • انبار علوفه

ساخت سوله دامداری و گاوداری در زنجان

سوله های گاوداری یکی از شاخه های سوله های کشاورزی می باشند، ساخت انواع سوله ها و سوله های گاوداری به سه روش قابل انجام است:

 • سوله تیرورقی
 • سوله خرپایی
 • سوله دامداری یو بی ام

در کنار این سه روش روش دیگری هم وجود دارد که خرید و فروش سوله دامداری دست دوم می باشد. هزینه ی ساخت سوله های دامداری و گاوداری هم بستگی به چند راسی و نوع کاربرد این سوله ها دارد از دیگر مواردی که در ساخت سوله های دامداری و گاوداری موثر هستند عبارتند از:

 • متراژ زمین برای دامداری و گاوداری
 • طول و ارتفاع سوله و عرض دهانه
 • تجهیزاتی که در آن به کار می رود.

بهترین سوله برای ساخت سوله گاو داری، سوله های خرپایی می باشد زیرا این سازه ها را می توان با دهانه و ابعاد بزرگ بدون ستون میانی اجرا کرد.

ساخت سوله های مرغداری گوشتی و تخم گذاری در زنجان

در ساخت انواع سوله های مرغداری گوشتی و تخم گذاری عوامل زیادی نقش دارند که باید به آنها دقت ویژه ای داشت: تهویه یکی از عوامل مهم در ساخت این سوله ها می باشد، دومین عامل مصالح ساختمانی مورد استفاده برای ساخت سوله مرغداری می باشد که از اهمیت بالایی برخوردار است. عامل دیگر نور مناسب است، نور مناسب برای سوله مرغداری یکی از الزامات اساسی است که باید همواره مورد توجه باشد. برای ساخت این سوله ها شما می توانید از مهندسان مجرب و کاربلد شرکت میچینم کمک بگیرید.

ساخت سوله انبار در زنجان

سوله انبار یکی از پرکاربردترین انواع سوله ها می باشد. سوله های انبار محوطه هایی هستند که برای نگهداری کلاهای تجاری یا مصرفی مورد استفاده قرار می گیرند. کالاهایی که در سوله انبار وجود دارند ممکن است برای زمان طولانی نگهداری شوند و گاهی هم این سوله ها فقط برای تجمیع کالاها و توزیع کاربرد دارند. برای ساخت سوله های انبار هم می توان از روش سوله تیرورق و هم سوله خرپایی استفاده کرد.

انواع سوله های انبار شامل:

انبار محوطه باز: در این نوع انبار که سقفی ندارند کالاهایی نگهداری می شوند که بر اثر باران و آفتاب آسیبی نمی بینند.

انبار سر پوشیده: این نوع انبار دارای سقف بوده ولی دیوار کشی اطراف ندارد. کالاهایی در این انبار نگهداری می شوند که بارش باران و آفتاب آنها را دچار آسیب نخواهد کرد.

انبار پوشیده: این انبار دارای سقف و دیوار بوده و به طور کامل پوشیده شده می باشد. کالاهای نگهداری شده در این انبار در مقابل شرایط جوی و باران و آفتاب باید به شکل ویژه محافظت شود.

ساخت سوله سردخانه در زنجان

همان طور که گفتیم سه روش برای ساخت سوله ها وجود دارد اما برای ساخت سوله سرخانه نباید از سوله های یو بی ام استفاده کرد زیرا بهداشت به دلیل مشکلات و مواد مصرفی که در عایق های آن استفاده شده ، مجوز بهره برداری صادر نخواهد کرد. بهترین روش ساخت سوله سردخانه ساخت سوله با روش خرپایی می باشد. در ساخت سوله سردخانه با این روش محدودیتی در اجرای دهانه های بزرگ وجود نداشته و مصرف فولاد به حداقل رسیده، از این رو این سوله ها سبک تر می باشند و از نظر قیمت خیلی ارزانتر می باشند.

مراحل ساخت سوله در زنجان

در حالت کلی، سوله ها با هر نوع ابعاد و اهدافی که قرار است ساخته شوند مستلزم رعایت مراحل مختلفی از ساخت هستند که در ادامه با آنها آشنا خواهیم شد:

 • اخذ مجوزهای لازم: ساخت سوله مانند هر سازه ی دیگری مستلزم دریافت مجوز می باشد.
 • آماده سازی زمین: پس از دریافت مجوزهای قانونی، باید زمین مناسب برای ساخت سوله را آماده کرد. زمین سوله بخش قابل توجهی از هزینه های ساخت سوله را شامل می شود.
 • طراحی سوله: ساخت سوله های سبک و سنگین در ابتدا با طراحی آغاز می شوند، طراحی شامل تعداد دهانه ها و ابعاد، پوشش دیوار و سقف، نوع خاک، شیب سقف، ارتفاع، محاسبه نیرو و بارهای وارده با رعایت اصول طراحی سو‌له می باشد.
 • خاکبرداری: پس از مشخص شدن زمین باید خاکبرداری را آغاز کرد اما قبل از خاکبرداری هم باید وزن سوله ی مورد نظر را مشخص کرد.
 • اجرای فونداسیون: اجرای فونداسیون سوله به وزن سوله و کاربری آن بستگی دارد. این مرحله یکی از مهم ترین مراحل ساخت سوله می باشد که باید با انجام محاسبات دقیق صورت گیرد.
 • نصب سازه ی سوله در محل: این مرحله هم یکی از مراحل مهم ساخت سوله می باشد که باید توسط نیروهای متخصص و با مهارت بالا انجام شود.
 • تکمیل تاسیسات سوله: در این مرحله باید تاسیسات مورد نیاز سوله مانند تاسیسات برقی و مکانیکی نصب شود.
 • بهره برداری از سوله: با تکمیل مراحل ساخت سوله، بهره‌برداری از آن می تواند آغاز شود.

قیمت و هزینه ی ساخت سوله در زنجان

عوامل متعددی بر قیمت تمام شده این سازه فولادی اثرگذارند. قیمت مصالح و متریال بکار گرفته در سوله، ابعاد و متراژ سوله، موقعیت مکانی سوله، فاکتورهای طراحی و ساخت و … همگی در تعیین قیمت و هزینه ی ساخت انواع سوله های سبک و سنگسن، صنعتی، کشاورزی، دامداری و… نقش دارند.

اما به صورت کلی در سال 1402 با در نظر گرفتن قیمت ورق فولاد مبارکه که در تاریخ ۷ خرداد ۱۴۰۲ در حدود ۳۶ هزار تومان بوده است، به علاوه ی دستمزد ساخت سوله سبک برای هر کیلو در حدود ۲۷ هزار تومان و دستمزد ساخت سوله تیرورقی برای هر کیلوگرم در حدود ۱۶ هزار تومان به صورت تقریبی می باشد از آنجا که در هر متر مربع سوله سبک خرپایی، میزان مصرف آهن آلات به صورت تقریبی 25 الی 35 کیلوگرم می باشد. و برای هر مترمربع سوله صنعتی یا همان سوله تیرورقی میزان مصرف آهن بین 45 الی 55 کیلوگرم می باشد، جمع هزینه ی ساخت و فروش هر مترمربع سوله با تامین ورق فولاد مبارکه درجه یک در بازه یک میلیون و سیصدهزار تومان الی دو میلیون و ششصد هزار تومان تخمین زده شده است.

برتری های ساخت سوله با ما در زنجان

شرکت میچینم یکی از کارخانه های برجسته در زمینه ی ساخت و ساز سوله در زنجان و برخی شهرهای دیگر می باشد که سپردن عملیات سوله سازی علاوه بر مزایایی که بالاتر به آن اشاره شد دارد، دارای برتری هایی می باشد که در ادامه با آنها آشنا واهید شد:

 • بهره مندی از مهندسین صنایع متخصص و پیمانکاران مجرب در زنجان
 • ساخت و اجرای عملیات سوله سازی به صورت صفر تا صد
 • ارائه ی قیمت تمام شده ی مقرون به صرفه و ارزان
 • مشاوره رایگان

کارشناسان و متخصصین مجموعه ی میچینم در زنجان آماده ی ارائه ی راهنمایی های لازم در زمینه ی طراحی و ساخت سوله و بازدید رایگان از محل پروژه های شما هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های شرکت تماس بگیرید.