هزینه بازسازی ساختمان قدیمی

هزینه بازسازی ساختمان قدیمی

بیشتر بافت های قدیمی در سطح کشور، به عنوان مکان ایمنی برای زندگی افراد محسوب نمی شوند. در این گونه بافت ها خانه های قدیمی بیشماری مشاهده می شود که نیاز به بازسازی اساسی و اصولی دارند. هزینه باسازی ساختمان قدیمی با توجه به پارامتر های مختلفی محاسبه می گردد. ساختمان های قدیمی که مدت زمان خیلی زیادی از ساخت آنها می گذرد در مقایسه با ساختمان های جدید تر که مدت زمان نه چندان زیادی از ساخت آنها می گذرد، هزینه بازسازی بیشتری را می طلبند زیرا میزان آسیب و خرابی در این گونه از ساختمان ها بیشتر است.

از طرف دیگر بیشتر ساختمان های قدیمی دارای مساحت بیشتر بوده و بازسازی این مساحت طبیعتاً هزینه ی زیادی را لازم دارد. با توجه به مطالب فوق دریافتیم که قدمت ساخت و مساحت بنا، از جمله پارامترهای مهم و اساسی در تعیین میزان هزینه بازسازی ساختمان قدیمی است.

 

هزینه بازسازی خانه قدیمی

افراد ساختمان قدیمی خود را به دلایل مختلف بازسازی می کنند. برخی از این افراد برای اینکه بتوانند ساختمان قدیمی خود را بفروشند، اقدام به بازسازی آن می نمایند. برای ساختمان بازسازی شده که ظاهر مناسبی دارد و امکانات آن در حد قابل قبولی است، راحت تر مشتری گیر می آید و به فروش می رسد.

برخی دیگر از افراد وظیفه دارند تا ساختمان های قدیمی که در سطح شهر وجود دارد را شناسایی نمایند و با مذاکراتی که همراه مالکان آنها انجام می دهند، اقدام به خرید این ساختمان ها می کنند. این گونه از افراد ساختمان را با قیمت پایین تری از مالک آن می خرند و  سپس با شناسایی قسمت های آسیب دیده، اقدام به بازسازی آن می نمایند. هزینه بازسازی که شامل هزینه های مصالح و نیروی کار می باشد بعلاوه  مقدار سودی که پیمانکار مدنظر دارد، قیمت تمام شده برای فروش ساختمان محسوب می گردد. پیمانکار با اقداماتی که روی آن انجام می دهد، در نهایت ساختمان را با قیمت بالاتری به مشتریانی که قصد خرید دارند، می فروشد.

برخی از افراد به دلیل اینکه قصد دارند تا در ساختمان قدیمی خود ساکن شوند اقدام به بازسازی آن می نمایند. بازسازی باعث می شود تا قسمت های آسیب دیده مرمت گردد و فضای امنی را برای زندگی محیا سازد. افراد با توجه به انتظاراتی که از بازسازی دارند، مبالغ متفاوتی را هزینه می کنند.

به دلیل بازار آشفته و تغییر قیمت ها نیتوانیم قیمت ها را اینجا اعلام کنیم اما برای استعلام قیمت های بازسازی هر قسمت از ساختمان خود در هر لحضه می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرد و علاوه بر قیمت بازسازی ساختمان از مشاوره رایگان هم بهره ببرید.

 

محاسبه هزینه بازسازی ساختمان

هزینه بازسازی ساختمان ها با توجه به موارد مختلفی تعیین می گردد. ساختمان هایی که میزان آسیب های وارده به آن زیاد است، هزینه بیشتری برای بازسازی نیاز دارد. البته نوع کار و مدت زمانی که در بر می گیرد نیز در برآورد هزینه ها تاثیر گذار است.

در بسیاری از موارد، هزینه ها براساس متر مربع محاسبه می گردد. آشپزخانه و دیگر فضاهای کوچک مثل سرویس های بهداشتی هم بر اساس متر مربع محاسبه می گردند و هم براساس اینکه این فضا چقدر جزئیات و ریزه کاری های مختلفی دارد و چقدر از وقت پیمانکاران را به خود اختصاص می دهد. البته اگر مقدار کار زیاد بوده به گونه ای که دیگر محاسبه قیمت براساس مساحت، برای پیمانکار مقرون به صرفه نباشد، در این صورت کل پروژه بازسازی در آن قسمت بصورت روز مزد محاسبه می گردد.

 

قیمت تخریب ساختمان

در بیشتر موارد، بازسازی ساختمان نیاز به این پیدا می کند تا قسمتی از آن مثل دیوار یا سقف تخریب گردد و جای آن دیوار یا سقف جدیدی با مصالح با کیفیت ساخته و تجدید گردد. قیمت تخریب یا بازسازی قسمت های مختلف ساختمان با یکدیگر متفاوت است. در ادامه به توضیح هریک از آنها می پردازیم و با جزئیاتی که بر روی قیمت تاثیر می گذارد، آشنا می شویم.

 

قیمت تخریب دیوار

دیوار ساختمان از قسمت هایی محسوب می گردد که بازسازی آن تاثیر زیادی بر استحکام و زیبایی خانه دارد. در صورت مشاهده کردن آسیب های گسترده در این قسمت، باید اقدامات لازم جهت بازسازی را شروع کرد. برای بازسازی این قسمت ابتدا باید با روش های استاندارد و فنی دیوار را تخریب نمود. البته باید توجه کنید که اگر تخریب دیوار باعث می شود که آسیب های جدی به دیگر بخش ها سرایت کند از این کار موقتاَ منصرف شوید و استحکامات لازم را تامین کرده و زمانی که از سلامت کار مطمئن شدید، اقدام به تخریب نمایید.

پیمانکاران مربوطه بعد از بازدید و نظر کارشناسی، قیمتی را به عنوان دستمزد کار خود تعیین می کنند که آن هم به مساحت کار و تعداد روز کاری که زمان می برد وابسته است. قیمت تخریب دیوار بتنی در مقایسه با دیوار آجری، بیشتر می باشد. بعد از تخریب دیوار لازم است تا آن را بصورت اصولی بازسازی کرد. برای بازسازی باید از مصالح با کیفیت و خوبی استفاده نمود که همه اینها در هزینه بازسازی دیوار تاثیر گذار است.

 

تخریب سقف

قیمت تخریب سقف بتنی، سقف آجری و سقف کاذب با یکدیگر متفاوت است. برای تخریب این قسمت ها باید موارد فنی و ایمنی را رعایت نمود و پس از اینکه تمام جوانب احتیاط سنجیده شد، اقدام به تخریب نمود. پس از تخریب این قسمت، نوبت به بازسازی آن می رسد. برای این کار هزینه های متفاوتی را می توان مطرح کرد این هزینه ها به مواد و مصالح تعداد کارگران و مدت زمان اتمام پروژه، وابسته است. با این توضیحات نتیجه می گیریم که بازسازی سقف کاذب یک قیمت را دارد و سقف بتنی و آجری یک قیمت دیگر را دارا می باشد.

 

قیمت بازسازی آشپزخانه

بازسازی آشپزخانه باعث می شود تا خانه نو شود و ظاهری زیبا و شیک به کل خانه دهد. بازسازی آشپزخانه شامل تخریب و بازسازی دیوار ها، سقف، کف می باشد. برای هریک از اینها هزینه های جداگانه ای را باید در نظر داشت. حتی پیشنهاد می گردد تا مبلغ اضافی بیشتر از میزان برآورد اولیه، همراه خود داشته باشید تا در صورتی که کار های جزئی و ظریف کاری های موجود در این بخش هزینه های اضافی را طلبید، قادر باشید تا از پس آن برآیید.

برای بازسازی کف آشپزخانه اگر بخواهید از کاشی و سرامیک های با کیفیت بالا استفاده کنید، طبیعتاً هزینه بیشتری را باید پرداخت کنید. این مساله برای دیوار ها و سقف نیز صدق می کند. به گونه ای که ایجاد طرح ها و مدل های خاص، مصالح مخصوص را می طلبد که تهیه آنها به مبالغ زیادی احتیاج دارد.

 

تخریب کف سرویس بهداشتی

کاشی و سرامیک های کف سرویس بهداشتی به مرور زمان دچار آسیب و شکستگی می گردد و ظاهر نامناسبی به آن می دهد. در برخی حالات نیز حشرات موذی در زیر درز و شکاف آن لانه کرده و باعث مزاحمت افراد خانه می شوند. بهترین راه، تخریب کاشی و سرامیک کف آن است. بعد از تخریب نوبت بازسازی می رسد، برای بازسازی از مواد و مصالح با کیفیتی باید استفاده گردد تا دوام و ماندگاری آن زیاد باشد. قیمت مصالح و مساحت کار از جمله پارامتر هایی محسوب می شوند که در قیمت نهایی بازسازی تاثیر گذار هستند.

 

بازسازی پذیرایی

تمام صحبت ها و دورهمی های اعضای خانواده در پذیرایی انجام می شود. در این فضا از مهمان ها پذیرایی می گردد و در کل، مکانی محسوب می گردد که بخش های مختلف آن باید شیک و نو باشد تا ظاهر زیبای خانه حفظ گردد. برای بازسازی این بخش باید قسمت هایی که ظاهر آن را بهم ریخته شناسایی کنید و اقدامات لازم جهت بازسازی را انجام دهید. برای بازسازی دیوار ها و سقف پذیرایی، مصالح و مساحت کار در قیمت نهایی تاثیر گذار است. در بازسازی کف پذیرایی باید به نوع متریالی که می خواهید در این بخش استفاده کنید دقت کافی داشته باشید زیرا هزینه کفپوش سرامیکی با کفپوش پارکت یا موزاییک با یکدیگر فرق می کند و بودجه مجزایی را می طلبد.

 

بازسازی اتاق خواب

افراد بیشتر زمان خواب را در این اتاق می گذرانند و معمولاً در مقایسه با سایر نقاط خانه کمتر در معرض دید است از این جهت آخرین فضایی که افراد به سراغ آن می روند تا عملیات بازسازی را انجام دهند، اتاق خواب می باشد. با توجه به بودجه در دسترس می توانید بازسازی در اتاق خواب را نیز بصورت اساسی انجام دهید و از شر مشکلات آن خلاص گردید اما در برخی حالات میزان آسیب های وارده به سقف و دیوار های اتاق خیلی جزئی بوده و می توان با یک رنگ ساده یا کاغذ دیواری معمولی عیوب آن را رفع کرد. در صورتی که این بخش نیز نیاز به بازسازی اصولی داشته باشد، عوامل مختلفی مانند مصالح، مساحت کار، تعداد نیروی کار بر هزینه آن تاثیر گذار است.

 

کلام آخر

هریک از قسمت های ساختمان که دچار آسیب های جدی شده باشند باید تخریب و بازسازی گردند. برای انجام چنین اقداماتی باید بودجه ی کافی را در دسترس داشته باشید تا بتوانید از پس هزینه های آن برآیید. دیوار ها، سقف، کف ساختمان، آشپزخانه، پذیرایی و اتاق خواب از جمله قسمت هایی محسوب می شود که بازسازی آنها تاثیر بسزایی در مقاومت و زیبایی ساختمان دارد. برای صرفه جویی در هزینه های خود می توانید به شرکت بازسازی ساختمان میچینم مراجعه کنید که با تیم حرفه ای و مجرب خود، در کمترین زمان منزل شما را بازسازی می کنند.

 

سوالات متداول

هزینه بازسازی ساختمان به چه عواملی بستگی دارد؟

عواملی مانند قدمت ساختمان، مصالح مصرفی، مساحت کار و تعداد نیروی کاری از جمله مواردی محسوب می گردد که در هزینه بازسازی ساختمان تاثیر گذار است.

کدام بخش های ساختمان نیاز به بازسازی پیدا می کنند؟

تمام بخش های ساختمان مثل دیوار ها، سقف و کفپوش از قسمت هایی است که در صورت مشاهده آسیب در آنها، حتماً باید اقدامات لازم برای بازسازی را انجام داد. زیرا استحکام و مقاومت ساختمان به این بخش ها بستگی دارد.

مقالات مرتبط :

قوانین بازسازی ساختمان

مطالب مرتبط