بازسازی آشپزخانه؛ قدیمی و کوچک با قیمت مناسب

بازسازی اشپزخانه

زمانی که در مورد باز سازی خانه صحبت می ‌کنیم نمی‌ توانیم اهمیت باز سازی آشپزخانه را فراموش کنیم آشپزخانه یکی از مهم ترین بخش های هر خانه به حساب می آید هر خانومی که شغلش خانه داری است بیش تر اوقاتش را در آشپزخانه سپری می ‌کند به همین دلیل است که دکوراسیون و طراحی آشپزخانه و همین طور کیفیت باز سازی آشپزخانه برای خانم ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است.اینجا مراحل باز سازی آشپزخانه را به طور کامل بررسی کنیم و نکات مهم و کلیدی را با شما در میان بگذاریم پس اگر علاقمند به این موضوع هستید تا آخر همراه ما باشید .

باز سازی آشپزخانه مرحله های مختلفی دارد که این مراحل با توجه به نظر مالک متفاوت است . به طور کلی از جمله کارهایی که در بازسازی آشپزخانه انجام می شود می ‌توانیم به باز سازی و یا تعویض کابینت های قدیمی و تعویض کف شورها و یا لوله کشی ها اشاره کنیم که همه این ها قبل از شروع بازسازی آشپزخانه با توجه به سلیقه مالک طراحی و انجام می شود .

البته نکته ای که مورد توجه همه است این است که دکوراسیون و چیدمان آشپزخانه باید هماهنگی لازم را با تمام قسمت های خانه داشته باشد اگر شما جزو کسانی هستید که سبک و دکوراسیون آشپزخانه تان برایتان تکراری شده و به دنبال راهی برای تغییر دادن آن هستید این مقاله کمک بسیار خوبی به شما می ‌کند .


شرکت بازسازی می چینم با سابقه کاری 15 ساله با داشتن بهترین اکیپ اجرایی، کارشناسان، طراحان و مهندسین با تجربه، در کنار شماست تا به صورت اصولی و با قیمت مناسب آشپرخانه خود به  فضایی خاص و منحصر به فرد تبدیل کنید. برای مشاوره رایگان می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید. ما آشپرخانه شما را در کمترین زمان و با بهترین مصالح بازسازی می کنیم

تماس با ما :


بازسازی اشپزخانه شامل چه کار های می شود ؟

باید بدانید که بازسازی آشپزخانه شامل مراحل مختلفی از جمله، لوله‌کشی های ساختمان و تعویض آنها، طراحی و اجرای کابینت جدید، سقف کاذب آشپزخانه، پوشش کف آن و غیره می باشد که هرکدام هزینه خاص خود را دارد و باید هزینه نهایی را از کارشناسان مربوطه درخواست نمایید. یک سری از تیم ‌های بازسازی نیز هستند که کل کارهای آشپزخانه را خودشان بر عهده می ‌گیرند که شما می‌ توانید با آنها قرارداد ببندید . قبل از اقدام در ابتدا طراحی و دکوراسیون آن را کاملا مشخص و نهایی کنید .

در بازسازی اشپزخانه شما می توانید همه ی این موارد را انجام دهید و یا می توانید حتی بخشی از ان را انجام دهید این به شما و تغییراتی که می خواهید به اشپزخانه بدهید بستگی دارد این موارد شامل :

  • تغییر دادن طراحی کابینت و دکوراسیون اشپزخانه
  • اپن کردن اشپزخانه
  • تعویض کاشی و یا موزاییک ها
  • ایمن سازی اشپزخانه

انواع بازسازی آشپزخانه

اگر بخواهیم به طور کلی بگوییم تعمیرات آشپزخانه به دو دسته تقسیم می شود از فبیل:

اولین مورد تعمیرات کلی آشپزخانه است تعمیرات کلی همان طور که از اسمش مشخص است تعمیراتی است که شامل همه اجزای مختلف آشپزخانه می شود مثل تعمیر و یا تعویض کاشی ها سرامیک ها لوله کشی های آب گرم و سرد و سیم کشی برق و نورپردازی جابه جا کردن وسایل و تغییر دکوراسیون .

دومین مورد تعمیرات جزئی آشپزخانه است برعکس قسمت قبل در این قسمت باز سازی شامل بخشی از آشپزخانه می شود نه همه آن در این قسمت بعضی از فعالیت های تعمیرات جزئی اختیاری و بخش دیگر اجباری می باشد کارهایی مثل برچسب های کابینت و یا تعمیر کردن کابینت ها همه این ها جزو موارد تعمیرات جزئی هستند علاوه بر این موارد ممکن است در انجام کارهای جزئی مجبور به انجام کارهای دیگری هم شوید .

انواع مدل و طراحی های آشپز خانه

با پیشرفت علم در این زمینه و به وجود امدن طرح ها و مدل های مختلف همه چیز یک شکل و تکراری نمی شود و شما در این زمینه می توانید انواع مختلف آشپزخانه با شکل و کابینت بندی متفاوت را داشته باشید در این جا انواع مختلف مدل ها و طرح های اشپزخانه را برای شما توضیح می دهیم .

آشپزخانه جزیره ای

آشپزخانه جزیره ای بازسازی آشپرخانه

این نوع مدل بیش تر در خانه هایی که آشپزخانه های تقریباً بزرگی دارد خودش را بیش تر نشان می‌ دهد در این مدل معمولاً کانتر در وسط آشپزخانه قرار می گیرد و بقیه وسایل آشپزخانه و کابینت ها دور تا دور آشپزخانه‌ قرار داده می شوند .

آشپزخانه U شکل

آشپزخانه U شکل بازسازی آشپرخانه

در این مدل از آشپزخانه همان طور که از اسمش مشخص است کابینت ها در کناره های دیوار به شکل حرف U چیده می شوند .

آشپزخانه L شکل

آشپزخانه L شکل بازسازی آشپرخانه

این نوع مدل از نوع دیواری محسوب می شود مانند آشپزخانه U چیدمان این نوع مدل هم مثل L است در واقع این نوع مدل برای خانه هایی که آشپزخانه هایشان فضای کمتری دارد بسیار مناسب است .

آشپزخانه بسته

آشپزخانه بسته بازسازی آشپرخانه

امروزه به دلیل این که فضای خانه ها کوچک تر و کم تر شده است امکان ساختن این مدل از اشپزخانه وجود ندارد این آشپزخانه ها در گذشته بیشتر محبوب بوده و بیش تر ما با آنها آشنا هستیم . اما درخانه هایی که فضا هایی بیش تری وجود دارند می توان از این مدل استفاده کرد .

آشپزخانه خطی

آشپزخانه خطی بازسازی آشپرخانه

این مدل هم بیش تر برای آشپزخانه هایی که فضای کم تری دارند و در دو طرف دیوار، فضای کافی برای کابینت ها وجود ندارند مناسب است . به این ترتیب که در یک ضلع از آشپزخانه وسایل و کابینت قرار نمی گیرند و آن ضلع آزاد می ماند .

انتخاب رنگ در باز سازی اشپزخانه

بعد از اینکه درباره مدل های آشپزخانه که در قسمت قبل توضیح دادیم تصمیم ‌گیری کردید این قسمت نوبت انتخاب کردن رنگ آشپزخانه است مواردی نظیر نورگیر بودن آشپزخانه شمالی یا جنوبی بودن پنجره ها و باز و بسته بودن ان ها در تعیین رنگ دیوار آشپزخانه و وسایل و مصالح موثر است . استفاده کردن از رنگ های گرم و یا تیره برای اشپز خانه هایی که فضای تقریبا زیادی دارند بسیار مناسب است اما اشپز خانه های کوچکی که نور گیری زیاد ندارند بهتر است از رنگ های روشن و یا نزدیک به سفید استفاده شود .

مراحل بازسازی آشپزخانه

اولین مورد مشخص کردن هدف تان است اولین کاری که باید پیش از بازسازی انجام دهید مشخص کردن انتظارات خودتان است مشخص کردن این که دقیقا می خواهید چه کنید چه طرح ها و چه برنامه هایی دارید باید در این مرحله مشخص شود .

دومین کاری که باید انجام دهید در واقع جزو مهم ترین قسمت های انجام کار است مشخص کردن بودجه تان است اگر بودجه زیادی ندارید بعضی از تجهیزات آشپزخانه و لوله کشی ها را تغییر ندهید . تغییر هر کدام از این موارد می تواند باعث افزایش هزینه های شما بشود .

طراحی فضا

در این مرحله دیگر باید کار به دست کسی که در ان مهارت دارد سپرده شود و با یک طراح دکوراسیون وارد عمل شوید . طراحی آشپزخانه باید طبق سلیقه و بودجه مالک انجام شود . در طراحی آشپزخانه باید به بزرگ تر شدن فضا و افزایش کارایی آن، توجه ویژه ای داشت . در این قسمت طراح باید حتی رنگ مصرفی و وسایل را تعیین کرده و با مالک در میان بگذارد .

تخریب عوامل اضافی

یکی از اجزای اضافی در آشپزخانه های قدیمی که باید تخریب شوند دیوارها هستند . برای تخریب دیوارهای آشپزخانه جهت بازتر شدن محیط آشپزخانه همین طور برای تخریب کاشی های قدیمی و سرامیک کف و دیوارها می توان از چکش برقی و یا دستی استفاده کرد . البته شما نیازی به تخریب کاشی ها ندارید در صورتی که بخواهید از کاشی های چسبی استفاده کنید .

نصب کاشی و سرامیک آشپزخانه

انتخاب کاشی و سرامیک هم از دیگر مواردی است که باید با سلیقه ی مالک انجام شود . انتخاب سرامیک رنگ روشن باعث بزرگ نشان داده شدن آشپزخانه می شود . برای انتخاب رنگ کاشی نیز می توان رنگ هایی که با کابینت در تضاد هستند و یا رنگ های مشابه آن را انتخاب کرد .

نصب کابینت ها

یکی از مهم ترین قسمت بازسازی آشپزخانه نصب کابینت های آن است راه های زیادی برای باز سازی کابینت وجود دارد اگر به هر دلیل نمی خواهید کابینت فعلی خود را عوض کنید می توانید کابینت را با رنگ مخصوص رنگ کنید یا با برچسب روی ان را بپوشانید اما عوض کردن کابینت ها علاوه بر این که فضای جدیدی را فراهم می کند باعث باز تر شدن و زیبا تر شدن اشپزخانه هم می شود مدت زمان ساخت و نصب کابینت هایی مانند ام دی اف معمولا 1 هفته و ممبران 2 هفته است .

بررسی تاسیسات اشپزخانه

ممکن است خیلی ها در این مرحله تغییراتی در بعضی از تاسیسات اشپزخانه ایجاد کنند برای مثال اگر بخواهند به جای استفاده از ابگرمکن از پکیج دیواری استفاده کنند باید اول از همه لوله کشی مربوط ان را انجام دهند و بعد از انجام ان کاشی کاری را شروع کنند همین طور اگر در طراحی جدید جای ماشین ظرف شویی و لباس شویی و جای سینک تغییر کرده باشد لوله کشی باید در محل تخلیه ان ها قرار بگیرد همین طور برای تاسیسات الکتریکی باید جای کلید و پریز ها را اول مشخص کنید و بعد ان ها را نصب کنید .

باز سازی اشپزخانه چقدر طول میکشد ؟

بازسازی یک آشپزخانه معمولا بین یک تا سه هفته زمان می برد و این بستگی به حجم کار و مقدار تغییراتی که می خواهید به خانه بدهید دارد . این مدت زمان معمولا برای تغییرات تاسیسات کف‌ سازی نصب کابینت و کارهای دیگر است .

نکاتی در مورد بازسازی آشپزخانه

بهتر است در ابتدا طراحی ان را طبق سلیقه ی خودتان انجام دهید برای جلوگیری از مشکلاتی که احتمال دارد در بازسازی آشپزخانه به وجود بیآید زیرا طراح به راحتی می تواند نظرات خود را بیان نماید و سلیقه شما نیز مد نظر قرار داده می شود . رعایت این نکته مهم به شما کمک شایانی در باز سازی می کند . خیلی ها هم سفارش ساخت کابینت جدید را بر طبق همان لوله کشی هایی که مربوط به کابینت قدیمی هستند می دهند یعنی در طراحی اشپزخانه تغییری ایجاد نمی کنند فقط کابینت را عوض می کنند علاوه بر این موارد رعایت قانون مثلث طلایی در طراحی آشپزخانه خیلی مهم می باشد حواستان باشد که در پشت یخچال، حتماً جای آب را مد نظر قرار دهید زیر سینک ظرفشویی نیز برای دستگاه تصفیه مکانی را پیش بینی نمایید تا در آینده مشکلی نداشته باشید .

هزینه بازسازی اشپزخانه چه قدر است ؟

هزینه بازسازی اشپزخانه

چه مواردی را باید برای بر اورد هزینه در نظر بگیریم :

  • قیمت سینک ظرف شویی و تجهیزات ان
  • قیمت لوازم برقی و کابینت
  • قیمت لوله و اتصالات
  • قیمت دکوراسیون اشپزخانه

علاوه بر مواردی که در بالا گفتیم جنس و کیفیت هر کدام از ان ها هم تاثیر زیادی در قیمت و افزایش ان دارد به طور کلی قیمت بازسازی آشپزخانه به عوامل مختلفی از جمله میزان بازسازی کیفیت و مرغوبیت کار و همچنین مواد اولیه به کار رفته در آن بستگی دارد. در واقع قیمت بازسازی کلی آشپزخانه با بازسازی جزئی آن که فقط یک سری تعمیرات را در پی دارد، بسیار متفاوت می باشد.

اگر می خواهید هزینه دقیق بازسازی آشپزخانه را بدانید باید با با مشاوران ما تماس بگیرید تا به محل زندگی شما بیایند و شما تغییراتی را که می خواهید انجام دهید یک طرح کلی را به آن ها بدهید تا قیمت نهایی را به شما اعلام نمایند . در این میان احتمال دارد یک تیم بازسازی به منزل شما جهت بازسازی آشپزخانه مراجعه کنند و قیمت بسیار پایینی را به شما پیشنهاد بدهند . در این صورت شما باید بیش تر تحقیق کنید. چون کیفیت کار مهم تر از هزینه ی ان می باشد پس باید دقت کافی در این زمینه داشته باشید تا کار بازسازی شما به بهترین نحو انجام می گیرد .

توجه کردن به هزینه های پنهان بازسازی

حواستان باشد که بعضی از هزینه ها مانند هزینه ی مربوط به حمل و نقل و دستمزد کارگران جز هزینه های پنهان بازسازی محسوب می شود این مبلغ ها شاید به تنهایی کم باشد اما هنگامی که جمع می گردد زیاد می شود درنتیجه به شما توصیه می شود که این هزینه های کوچک را فراموش نکنید و حتما از قبل فکری برایش کنید تا برای شما مشکل درست نشود .

نتیجه گیری

امیدواریم  این مطلب برای شما مفید باشد بهتربن کاری که می توانید قبل از هر کاری انجام دهید مشورت کردن با کسی است که در این مورد می تواند به شما کمک کند تا شما بتوانید بهترین تصمیم را در این باره بگیرید .

برای باز بازسازی آشپرخانه خود به صورت اصولی می توانید با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما بهره ببرید. شرکت بازسازی میچینم با سابقه کاری 15 ساله در تهران در زمینه بازسازی  ساختمان  و بازسازی ویلا قدیمی ، تعمیرات ساختمان و پیمانکاری بازسازی ساختمان  با متخصصان و افراد خبره و با تجربه در کنار شماست تا به بهترین نحو و کمترین هرینه آشپرخانه خود را بازسازی کنید.

خدمات بیشتر از شرکت بازسازی می چینم :

بازسازی خانه کلنگی

بازسازی خانه روستایی قدیمی

بازسازی ساختمان های اداری

بازسازی بیرون ساختمان

بازسازی اتاق خواب

بازسازی ایوان خانه

بازسازی لابی ساختمان

بازسازی سرویس بهداشتی

مرمت خانه های قدیمی