تعمیرات ساختمان در تهران؛ جزئی و کلی با هزینه مناسب

تعمیرات ساختمان در تهران؛ جزئی و کلی با هزینه مناسب

تعمیرات ساختمان شامل هرگونه اقدامی است که سبب می شود تا طول عمر سازه به میزان قابل توجهی افزایش یابد . این تعمیرات، سبب مقاوم سازی و افزایش ایمنی ساختمان شده و با رفع خرابی ها ، نواقص و خطرات احتمالی در ساختمان، ارزش ملکی آن را بالا می برند. تعمیرات ساختمان، کار چندان آسانی نیست؛ ولی از آنجایی که هر ساختمانی بعد از گذشت چندسال و استفاده ساکنان، دچار خرابی هایی می شود، کاری ضروری و اجتناب ناپذیر است.


شرکت بازسازی می چینم با سابقه کاری 15 ساله با داشتن بهترین اکیپ اجرایی، کارشناسان، طراحان و مهندسین با تجربه، در کنار شماست تا به صورت اصولی و با قیمت مناسب با تعمیرات ساختمان را به  فضایی خاص و منحصر به فرد تبدیل کنید. برای مشاوره رایگان می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید. ما تعمیرات ساختمان و خانه شما را در کمترین زمان و با بهترین مصالح بازسازی می کنیم

تماس با ما :


از آنجایی که تعمیرات و بازسازی خانه قدیمی فرصتی برای بهبود فضای زندگی به شمار می رود و تنها در دکوراسیون و نمای ساختمان خلاصه نمی‌ گردد، قبل از تصمیم گیری به تعمیرات ساختمان باید نسبت به موارد مهم و اصلی آن آگاهی داشت. در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعات کاملی در این زمینه به دست آورید.

انواع تعمیرات ساختمان

ارزش معنوی خانه‌های قدیمی برای صاحبان  و ساکنان آن به درجه ای است که بسیاری از آنها زحمت بازسازی خانه های کهنه و فرسوده را به راحتی جابجایی به یک خانه نوساز ترجیح می دهند. این خانه های قدیمی به بازسازی داخلی و بازسازی اساسی و زیر ساختی نیاز دارند که نه تنها ظاهر ساختمان، بلکه ایمنی آن نیز دستخوش تغییرات قابل ملاحظه ای شود و سلامت جان و مال افرادی که در آن زندگی می کنند را تامین نماید.

بهتر است قبل از انجام تعمیرات ساختمان، هدف از انجام آن را مشخص کرد و در مرحله بعد روش ها و رویکردهای متفاوت را به اجرا درآورد. بعضی از تعمیرات مانند تعمیرات موتورخانه، زمان بندی شده بوده و در برنامه منظم و بازه زمانی مشخص انجام می شود در حالیکه بعضی از تعمیرات، اصلاحی هستند و شامل تعمیر قسمت های آسیب دیده می باشند و در نهایت هدف از هر تعمیری، نگهداری ساختمان در وضعیت خوب، آن هم در طولانی مدت است.

1)  تعمیرات کلی ساختمان

در این گونه از تعمیرات، تغییرات اساسی در ساختار یا حتی نقشه ساختمان مورد نظر ایجاد می شود که ممکن است باعث ایجاد تغییر کاربری ساختمان نیز شود و به مجوزهایی نیاز دارد که پیش از شروع به کار باید اخذ گردد.

 • تغییر بافت و تغییر مصالح ساختمان و یا تخریب وساخت مجدد بنا
 • تغییرات کلی در نقشه ساختمان
 • تغییر کاربری از مسکونی به تجاری و یا اداری و یا برعکس
 •  

2)  تعمیرات جزئی ساختمان

تعمیرات جزئی ساختمان، شامل موارد زیادی می شود که برای اجرا نیاز به مجوز نداشته و هزینه اجرای آن به مراتب از تعمیرات کلی ساختمان کمتر است و زمان انجام آن نیز کوتاه تر می باشد. تعمیرات جزئی ساختمان شامل موارد زیر است:

 • تعمیر و یا تعویض پارکت، درب های و پنجره های قدیمی با دوجداره
 • تعویض سیم کشی، پریز، کلید و تجهیزات برقی
 • تعمیر و تعویض سرامیک و کاشی و ایزولاسیون جدید درسرویس های بهداشتی و آشپزخانه
 • نقاشی و کاغذ دیواری نمای داخلی و سنگ کاری و نما کاری خارجی ساختمان
 • ایجاد پله یا حذف آن، کف سابی کف ساختمان و تغییر سنگ و مصالح آن
 • تعمیرو یا تعویض سیستم لوله کشی ساختمان
 • اضافه نمودن یک یا چند اتاق و فضا به خانه در تعمیر جزئی
تعمیرات ساختمان در تهران

تعاریف گوناگون در حوزه تعمیرات ساختمان

  بهسازی ساختمان به چه می گویند؟

در بهسازی ساختمان اسکلت و کالبد ساختمان در شرایط مناسب قرار دارد، اقدامات اندکی که صورت می گیرد برای این است که به عمر بنا افزوده شود و با فضاهای شهری همخوانی داشته باشد

نوسازی ساختمان چیست؟

نوسازی تغییرات برنامه ریزی شده در کالبد بنا می باشد و علاوه بر طولانی شدن عمر بنا، به احیای آن و ایجاد فضای شهری مناسب کمک می کند.

بازسازی ساختمان چیست؟

کار بازسازی تحت نظارت گروه مهندسین تعمیرات ساختمان، از بخش‌های اساسی و زیربنایی آن آغاز شده و به طراحی و دکوراسیون داخلی منتهی شود. در بازسازی، ساختمان عملا از نو ساخته می شود و تغییرات برای بهبود استحکام، مقاومت و ظاهر ساختمان انجام می‌ گردد.

 تعمیر ساختمان چیست؟

تعمیر گاهی به صورت کوتاه مدت و زمانی به شکل مداوم انجام می گیرد و صاحبان تمایل دارند که فضاهای کوچک آپارتمانی بهینه سازی شده و دکوراسیون داخلی هم تغییرات مناسبی داشته باشد.

اهمیت تعمیرات ساختمان

هر ساختمان به طور طبیعی در طول سالیان به دلایل مختلفی مانند تغییرات آب و هوایی، گذر زمان و استفاده ساکنین، دچار استهلاک می گردد. بی توجهی به مسائلی که در کیفیت ساختمان نقش دارند؛ اغلب به مشکلات خطرناک و غیرقابل جبرانی می انجامند که هزینه‌های ناشی از آن به مراتب از هزینه‌های نگهداری بیشتر است. نکات مهم زیر را از تعمیرات ساختمان در تهران بخواهید:

1- تجهیزات ساختمانی مناسب

تعمیرات ساختمان در تهران با تجهیزات پیشرفته و مناسب، تاثیر مستقیمی بر کیفیت و ایمنی پروژه انجام شده دارد. تجهیزات یکی از فاکتور های مهم در ساختمان سازی است که کاری را به صورت تضمین شده به مشتری تحویل می دهد.

2- نگهداری ساختمان

از وظایفی که در حیطه کار تعمیرات ساختمان تهران قرار دارد، نگه داری و سرویس ساختمان است که از تخریب و فرسوده شدن بنا و همچنین خطرات احتمالی جلوگیری می کند. مواردی همچون تعمیر و تعویض لوله های فرسوده یا گچبری ساختمان نیاز به افراد متخصص و حرفه ای دارد که این مهم با نظارت متخصصان متفاوتی در عرصه ساختمان سازی انجام می شود.

3- تعمیرات در بازه یک ساله

تغییر دکوراسیون و نوسازی داخلی ساختمان از تعمیرات ساختمان در بازه زمانی یکساله است که توسط شرکت بازسازی میچینم در تهران انجام می گردد.

4- هزینه تعمیرات ساختمان

هزینه های بالای تعمیر ساختمان در شرایط کنونی اقتصاد کشورمشکلات زیادی را هم برای صاحب ملک و هم برای شرکت ساختمانی فراهم آورده است. انتخاب شرکت های ساختمانی که بهترین کیفیت و تخصص را با کمترین هزینه ها انجام دهد، می تواند در کم کردن هزینه ها کمک شایانی نماید.

نحوه برآورد هزینه بازسازی ساختمان و خانه

تعمیرات ساختمان در تهران

مالکانی که فرصت کوتاهی برای تغییرات دارند بهتر است گزینه بازسازی را که بسیار مقرون به صرفه تر از تخریب و ساخت یک بنای جدید است، در نظر بگیرند. برآورد هزینه بازسازی، به فاکتورهای متعددی نیاز دارد و با توجه به تغییرات لازم و در ابتدای پروژه، تعیین می شود. هرقدر تغییرات در فرآیند تعمیرات ساختمان بیشتر باشد، هزینه بازسازی ساختمان و آپارتمان افزایش خواهد یافت. برای محاسبه هزینه، باید هزینه بازسازی هر متر مربع ساختمان را در نظر گرفت و از آنجا که بازسازی خانه بسیار سلیقه ای است، با توجه به سبک انتخابی مشتری متغیر است. از جمله عوامل موثر بر هزینه تعمیر و بازسازی ساختمان عبارتند از:

الف) متراژ پروژه بازسازی ساختمان

یکی از معیارهای مهم در برآورد هزینه بازسازی ساختمان، متراژ پروژه است. هر چه متراژ فضای مورد نظر بیشتر باشد، مصالح مصرفی برای بازسازی خانه و همچنین زمان انجام آن هم بیشتر می‌شود. بدیهی است که این هزینه با کوچک بودن و یا بزرگ بودن متراژ زمین نیز کاهش و یا افزایش می یابد.

ب) هزینه بیمه بازسازی خانه

بیمه بازسازی خانه یکی از هزینه هایی است که از طرف پیمانکاران بر هزینه تعمیرات و بازسازی آپارتمان اضافه می گردد که خسارت بدنی و هزینه های پزشکی کارگران، ناشی از حوادث ساختمانی را نیز در بر می گیرد.

ج) هزینه بازسازی توالت و سرویس بهداشتی

در پروژه‌های تعمیرات ساختمان، هزینه بازسازی توالت و سرویس بهداشتی متناسب با متراژ و نوع مصالحی که استفاده می‌شود، تعیین خواهد شد. نصب توالت فرنگی، وان و یا تعویض سیفون، همچنین تعویض لوله ها و شیرآلات  فرسوده و کهنه سبب افزایش هزینه بازسازی می‌شود و زمان انجام کار را نیز افزایش می دهد.

د) هزینه بازسازی آشپزخانه

بازسازی کامل آشپزخانه و تغییر درهمه قسمت های آن از عمده ترین هزینه های بازسازی و تعمیرات ساختمان است. برند و مصالحی که برای قسمت های مختلف آشپزخانه به کار می رود، همچنین متراژ کابینت مورد نیاز، دکوراسیون طراحی‌شده، هزینه کاشی کاری سرامیک کف، شیرآلات و سینک در برآورد هزینه بازسازی آشپزخانه موثر است.

مراحل بازسازی خانه چیست؟

تعمیرات ساختمان در تهران

مالکانی که تصمیم به بازسازی خانه گرفته اند، بهتر است که با توجه به شرایط و میزان تغییرات مورد نیاز خود، قبل از شروع مراحل بازسازی، زمان اجرای پروژه را بدانند، بودجه مد نظر خود را تعیین کرده و سپس به سراغ فرآیند اصلی بازسازی بروند.

1- انتخاب شرکت بازسازی منزل

قدم اول برای بازسازی ساختمان مشاوره با افراد زبده و متخصص و کاربلد می باشد که اغلب در قالب شرکت های بازسازی و تعمیرات ساختمان در تهران آماده خدمت به مشتریان می باشند. برای ارزیابی یک پیمان کار خوب می‌توان از روی پروژه های قبلی آن و رضایت مشتری‌های قبلی تصمیم گیری کرد. بی شک بازسازی ساختمانی فرسوده و مستهلک با اسکلتی آسیب دیده تنها از عهده یک شرکت بازسازی بر می آید.

2- تخمین هزینه بازسازی منزل بر اساس بودجه شما

تخمین حدودی هزینه بازسازی ساختمان، بر اساس بودجه مورد نظر، هم می تواند توسط خود مالک انجام شود، هم یک متخصص شرکت بازسازی قادر است؛ این برآورد هزینه را بر اساس هزینه های احتمالی که ممکن است در حین انجام پروژه پیش آید برآورد نماید. در این مرحله هزینه های لازم برای تهیه تجهیزات و مصالح مورد نیاز و دستمزد نیروی انسانی لازم پیش بینی می شود.

3- طراحی برای بازسازی خانه

در مرحله بعدی کارشناس طراحی ساختمان با توجه به خواسته و نظر کارفرما، طرح هایی را پیشنهاد داده و پس از مشورت و در نظر گرفتن تمامی جوانب کار، بهترین طرح انتخاب می گردد.

4- تخریب و شروع عملیات بازسازی

با شروع قسمت عملیاتی کار، پیمانکار، طبق طرح پیشنهادی قسمت هایی از خانه را حذف و تخریب می کند. تخریب ساختمان زیر نظر کارشناسان و با رعایت اصول ایمنی به دو صورت کلی و جزئی انجام می شود و ممکن است شامل تخریب آشپزخانه، حمام و سرویس بهداشتی، دیوار پذیرایی و اتاق‌ها باشد. پس از تخریب عملیات بازسازی خانه شروع می‌شود، که مواد مصرفی آن بر اساس بودجه کارفرما تهیه شده است.

انواع قرار داد با پیمانکار تعمیرات ساختمان در تهران

سرویس خدماتی و قراردادی که شرکت های بازسازی ساختمان با کارفرمایان می بندند متفاوت است. به طور کلی برای بازسازی ساختمان های قدیمی و کلنگی، تعمیرات و بازسازی آپارتمان، نمای داخلی ساختمان و نمای بیرونی ویلا و باغ، خدمات مختلف و گسترده ای نیاز است که ممکن است با توجه به شرایط کارفرما متفاوت باشد.

قرارداد پیمانکاری با مصالح

قرارداد پیمانکاری با مصالح در شرایطی پیشنهاد می شود که دقیقاً مشخص باشد که برای بازسازی چه کارهایی و با استفاده از چه مصالح و لوازمی قرار است انجام شود.

قرارداد پیمانکاری بدون مصالح

گاهی در بازسازی فقط شکل کار مشخص بوده و از نوع و مشخصات دقیق مصالح و لوازم مورد استفاده صحبتی به میان نیامده است در این موارد بهتر است از قرارداد پیمانکاری بدون مصالح استفاده شود.

 قرارداد مدیریت پیمان درصدی

پیمان مدیریت درصدی زمانی مورد نیاز است که فقط چهارچوب کلی بازسازی منزل یا آپارتمان تعیین شده و ممکن است حجم کار در این چهارچوب کلی تغییر نماید.

قرارداد مدیریت پیمان دستمزدی

قرارداد مدیریت پیمان دستمزدی در پروژه هایی کاربرد دارد که چهارچوب دقیقی از پروژه بدون جزئیات لازم مشخص شده باشد.

هزینه مجریان

برای پروژه های بزرگ به دلیل خدمات متنوعی که نیاز دارند ومدت زمان درازی که کار به درازا می کشد؛ هزینه پیمانکاری ساختمان بالا می رود. در فصول سرد سال نیز به دلیل شرایط آب و هوایی و بالاتر رفتن مبلغ دستمزد کارگر ساختمان ، برآورد هزینه بیشتر از باقی اوقات سال است.

به طور کلی هزینه مجریان تعمیرات ساختمان در تهران به دو روش اصلی روزمزد و کنترات محاسبه می‌شود:

یک – روزمزد

روش روزمزد برای پروژه‌هایی استفاده می‌شود که ساختمان ها متراژ بالایی ندارند و کار کردن بر اساس متر مربع برای کارفرما به لحاظ اقتصادی به صرفه نیست.

دو – کنتراتی

در این روش، پیمانکار به صورت کلی، قیمتی را برای انجام پروژه در نظر می‌گیرد و تشویق می شود تا سرعت انجام کار را بالا برده و پروژه را در مدت کوتاهی به پایان برساند تا به دستمزد خود برسد.

قیمت تخریب ساختمان

تخریب ساختمان شامل مراحل متعددی مثل حمل و بازیافت نخاله ساختمانی است. به طورکلی، عوامل متعددی بر هزینه تخریب خانه تأثیر می‌گذارند. که عبارتند از:

 اندازه ساختمان

تخریب ساختمان‌های بزرگ نیاز به تجهیزات، نیروی کار و زمان بیشتری دارد و به همین ترتیب قیمت تخریب ساختمان بزرگ بیشتر خواهد بود که بر حسب متر مربع در نظر گرفته می شود.

مصالح ساختمان

هزینه تخریب ساختمان های قدیمی با توجه به مصالح به کار رفته در آن محاسبه می شود. تخریب ساختمان چوبی در مقایسه با سازه بتنی یا فلزی ارزان تر است. با توجه به قدرت و استحکام بتن، هزینه تخریب کردن ساختمان‌ و سقف های بتنی در مقایسه با ساختمان هایی که با پایه های آهنی ساخته می شوند نیز بیشتر است و نیاز به دستگاه های پیشرفته تر، زمان و انرژی بیشتری دارد.

پاکسازی و حمل نخاله ساختمان

هزینه حمل نخاله و  پاکسازی آن ، مقدار و نوع قلوه سنگ‌هایی که باید حمل شود، عامل دیگری در قیمت تخریب سازه است. همچنین هزینه کار در شهر شلوغی مانند تهران بدون شک با تخریب ساختمان در یک شهرستان کوچک متفاوت است.

 ایمنی تخریب

برای حفظ ایمنی در تخریب با دیوار مشترک استفاده از روش ها وتجهیزاتی لازم است که بر قیمت تخریب کردن ساختمان تاثیر می گذارد.

 روش تخریب و تعداد طبقات

هر چه تعداد طبقات یک ساختمان بیشتر باشد، تجهیزات و نیروی بیشتری برای کار کردن در ارتفاع نیاز دارد. تخریب بنا با روش های مختلفی مانند تخریب دستی، تخریب با بیل مکانیکی و گوی تخریب انجام می شود که هر کدام هزینه جداگانه ای دارد.

سهولت در رفت و آمد

محل قرار گیری ساختمان ، جابجایی و بردن تجهیزات به کوچه ای تنگ و صعب العبور نیز از عوامل هزینه بر خواهد بود.

خدمات دیگری که در شرکت بازسازی میچینم انجام می دهیم

بازسازی آشپزخانه

بازسازی ویلا قدیمی در تهران

پیمانکاری بازسازی ساختمان

بازسازی خانه کلنگی

بازسازی خانه روستایی قدیمی

بازسازی ساختمان های اداری

بازسازی بیرون ساختمان

بازسازی اتاق خواب

بازسازی ایوان خانه

بازسازی لابی ساختمان

بازسازی سرویس بهداشتی

مرمت خانه های قدیمی