پیمانکار بازسازی ساختمان با اکیپ مجهز و حرفه ایی

قطعاً برای انجام ساخت و ساز و عملیات معماری یا بازسازی ساختمان  وجود پیمان کار لازم است پیمان کار بازسازی وظیفه ‌ای مدیریت عملیات و اجرای بازسازی را به عهده دارد. در واقع با بالا رفتن عمر هر بنا و ساختمان ممکن است به بازسازی و تعمیرات نیاز داشته باشد و همین طور برای بازسازی بخش های مختلف نیاز به پیمان کار هم الزامیست.

پیمانکار بازسازی ساختمان

پیمانکار بازسازی ساختمان چیست؟

به فعالیت هایی که با حوزه باز سازی و ساخت و ساز ساختمان و مسکونی تجاری یا صنعتی در ارتباط باشند پیمان کاری بازسازی ساختمان می گویند . در این کار یک نفر یا یک شرکت مسئولیت تهیه کردن مصالح اولیه و حمل و نقل در بخش های مختلف همین طور مرحله های بازسازی و انجام کامل برنامه را طبق قرار داد هایی که می بندند به عهده می گیرد .

چیزی که در این قرار داد اهمیت دارد مسئولیت پذیر بودن نسبت به قرار داد است در قرار داد های پیمان کاری بازسازی معمولا همه چیز به عهده ی پیمان کار است و کار فرما تمام چیزی را که در ذهن خود دارد به پیمان کار می سپارد و از او انتظار دارد که با مدیریت درست زمان همین طور مدیریت بودجه و داشتن نظم و ترتیب برای انجام دادن کارها بتواند در زمانی که در قرار داد مشخص شده کار را به اتمام برساند .


ما در شرکت بازسازی میچینم با بیش از یک دهه فعالیت در زمینه پیمانکاری بازسازی و نوسازی ساختمان و تعمیرات ساختمان در کنار شما هستیم تا با راحتی و آسودگی خاطر کار بازسازی خود را به ما بسپارید. قبل از بارسازی می توانید با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما بهره بجویید.

تماس با ما :


شرکت هایی که در زمینه ی پیمان کاری بازسازی کار می کنند مهندسان با تجربه و یک تیم تخصصی و حرفه ای دارند این فعالیت به نوعی یک کار تیمی و گروهی به حساب می اید که همه با کمک هم و به عهده گرفتن قسمتی از کار می توانند یک خروجی بسیار عالی تحویل بدهند برای مثال یک گروه مسئول تهیه کردن مصالح اولیه و گروه دیگر هم تهیه کردن ماشیت الات و چیز های مربوط به بازسازی ساختمان را به عهده دارند  به این گونه که یک پروژه را با کمک یک دیگر به پایان می رسانند . تمام کسانی که در شرکت بازسازی پیمان کاری مشغول به کار هستند نسبت به قرار دادی که می بندند پای بند هستند.

بازسازی ساختمان چیست ؟

از لحاظ لغوی بازسازی به معنای مرمت است که توسط گروهی متخصص با انجام دادن یک سری کارها سعی می‌ کنند که به آن بنا یا ساختمان طول عمر و بهبود شرایط زندگی بدهند . بازسازی معمولا شامل جا به ‌جایی دیوارهای ساختمان و تعویض لوله کشی ها می ‌شود و معمولاً عمل بازسازی را روی خانه های قدیمی اجرا می ‌کنند تا بتواند شرایط زندگی در آن جا را فراهم کنند .

الیته نکته ای که باید در این زمینه در نظر بگیرید که اهمیت زیادی هم دارد این است که شما کلمه بازسازی را با نوسازی اشتباه نگیرید نوسازی و بازسازی تفاوت خیلی زیادی دارند که باعث شده خیلی‌ها این دو کلمه را با یک دیگر اشتباه بگیرند و تصور کنند که هر دو کلمه یک معنی را می‌ دهد.

اگر بخواهیم از لحاظ لغوی حساب کنیم نو سازی به معنای نو کردن است یعنی مجموعه کارهایی انجام می شود تا باعث شود قسمت هایی از ساختمان چهره ای نو را به خود بگیرد در بخش نوسازی بیش تر به قسمت‌های آسیب دیده ساختمان در بخش‌های داخلی پرداخته می ‌شود تا قسمت هایی که در اثر گذشت زمان دچار آسیب هایی شده اند را ترمیم کند . برای مثال موارد سطحی مانند نصب کردن کاغذ دیواری یا رنگ کردن دیوارهای ساختمان و تعویض کاشی و موزائیک لوله کشی و مواردی از قبیل شامل نوسازی می شود .

پیمانکار بازسازی خوب کیست و چه ویژگی هایی دارد ؟

البته جواب این سوال برای هر کس متفاوت است از نظر بعضی از مردم پیمان کار خوب یعنی کسی که مرتب و منظم خوش قول باشد عده ای دیگر هم پیمان کار ارزان قیمت را قبول دارند و عده‌ای دیگر هم در نظرشان پیمان کار خوب یعنی کسی توانایی مدیریت داشته باشد این ها همه نظرات متفاوتی هستند که مردم نسبت به اطلاعاتی که در این مورد دارند می دهند.

اما جواب درست این است که پیمانکار بازسازی خوب کسی است که هم مدیریت زمان داشته باشد و هم روی هزینه و کیفیت اجرا متعهد باشد البته همه موارد شامل این ها نمی شود علاوه بر قدرت انجام کار خوب پیمان کار باید اطلاعات فراوان و تجربه فنی بالایی داشته باشد باید خوش اخلاق باشد همین طور بتواند ارتباط خوب با بقیه برقرار کند اگر می خواهید چنین پیمان کارانی را پیدا کنید بهترین راه پرس و جو کردن از بنگاه معاملاتی یا کسانی که به تازگی ساختمان ساخته اند حتی می‌ توانید از اینترنت هم کمک بگیرید .

به نظر می رسد یکی از مهم ‌ترین ویژگی‌های یک پیمان کار باید قدرت تصمیم گیری و قاطع بودن باشد که این باعث می ‌شود نقش مهمی در پیشرفت کار داشته باشد دومین ویژگی که ان هم اهمیت بسیار زیادی دارد تجربه کافی و زیاد در این زمینه است باید تسلط خوب برای پروژه داشته باشد و پروژه با سرعت و کیفیت خوب جلو برود داشتن تجربه عامل مهمی است . پیمان کارهم باید در زمان انجام پروژه تمام تغییراتی که ممکن است در کار پیش بیاید را به کارفرما گزارش کند و همین طور تمام عملیات لازم را بر اساس استانداردهای گفته شده در قرارداد بین طرفین و همین طور باید تحت نظارت یک مهندس انجام شود . صرف کردن تمام تلاش خود برای انجام پروژه و فراهم کردن بهترین مصالح ساختمانی همین طور به کار گرفتن تیم کاری با تجربه و حرفه ای برای پروژه هم از دیگر وظایف پیمان کار است .

پیمانکار بازسازی ساختمان

مراحل اصلی پیمانکاری بازسازی

هر پروژه بازسازی مراحل مختلفی دارد که این مراحل با توجه به نوع پروژه متفاوت هستند اگر بخواهیم در این زمینه مثالی بزنیم که بهتر متوجه شوید می توانیم به خانه و مطب پزشک اشاره کنیم قطعاً مرحله بازسازی مطب تفاوت بسیار زیادی با بازسازی خانه و بازسازی ویلا دارد و برای هر دو نمی توان از یک روش بازسازی استفاده کرد اما در کنار این موارد بخش ها و قوانینی وجود دارد که هر پیمانکار را موظف به رعایت و انجام آن ها می کند .

قرارداد و پذیرش پروژه بازسازی

اولین مورد عقد قرارداد و پذیرش پروژه برای پیمان کار است این مرحله یکی از مهم ترین مراحلی است که پیشه روی پیمان کار قرار می گیرد و به دلیل این که در این مرحله پیمانکار بازسازی هم با پروژه آشنا می‌ شود و هم نکته های مهمی که در این زمینه نیاز است به کارفرما توضیح دهد را بیان می کند . در صورتی که مرحله اول به خوبی انجام شود و طرفین به توافق برسند عقد قرارداد صورت می گیرد و پیمانکار بازسازی برای انجام پروژه در مراحل مختلف اقدام می کند .

این مرحله مهم است و اطلاع داشتن از موارد و نکته های مهم در این قرارداد کمک زیادی به پیمانکار در انتخاب پروژه می کند . از کارهای مهمی که پیمانکار بازسازی بعد از انجام قرارداد در مرحله بعد باید انجام دهد داشتن جدول زمان بندی و ثبت نکته های مهم برای اجرای بهتر پروژه بازسازی است همین طور صحبت کردن مخارج و حساب کردن هزینه برای انجام پروژه از مهم ترین کارهایی است که باید در این محل در نظر گرفته شود .

آغاز انجام پروژه بازسازی

بعد از تمام مراحلی که در قسمت قبل توضیح داده شد آغاز انجام دادن پروژه در این محل انجام می‌ شود در این مرحله که مثل مرحله قبل نکته های زیادی برای گفتن دارد شروع و پایان پروژه و همین زمان بندی که بیش تر توضیح دادیم قسمت مهمی است که بعد از تفاهم با صاحب پروژه توسط پیمان کار انجام می شود .

برای پیمانکارانی که بتوانند با دقت به موقع و با هر شرایطی به درستی به قراردادهایی که بسته اند عمل کنند گزینه های زیادی برای بستن قرارداد بعدی وجود دارد البته انتخاب کارفرمایان مناسب برای بستن قرارداد همه توانایی خلاقیت سرعت او و ایده های مختلفی که بتواند در روند کار تاثیر داشته باشد بستگی دارد .

تحویل دادن پروژه بازسازی

پایان و تحویل دادن پروژه هم اخرین مرحله است تمام موارد ذکر شده تعهدات امضا شده در قرار داد بازسازی پروژه به پایان رسیده و  و موعد تحویل کار بع کارفرماست.

چگونه یک پیمانکار خوب برای بازسازی پیدا کنیم ؟

در واقع انجام دادن هر کاری باید به دست کسی سپرده شود که در ان تخصص و مهارت دارد تا بتواند به بهترین شکل از عهده آن کار بر بیاید به همین منظور بهتر است کار های مربوط به بازسازی ساختمان، آپارتمان و ویلا  هم به عهده کسی بگذارید که در این کار تخصص دارد تا بتواند رضایت کامل را به دست آورد . از مهم ترین نکته هایی که برای بازسازی ساختمان باید به آن توجه شود جدا از بودجه و به زیبایی انجام دادن آن کار برنامه‌ ریزی و مدیریت دقیق است که همه این موارد بستگی به پیمان کاری دارد که آن را انتخاب می کنید .

پیمانکار بازسازی ساختمان

قوانین بازسازی ساختمان چیست ؟

همان طور که پیش تر هم در این باره صحبت شد برای بازسازی کردن ساختمان باید یک سری قوانین را در این زمینه رعایت کنیم اگر بی تفاوت از کنار این قوانین عبور کنیم باعث می شود تا شما مجبور شوید ان قسمتی از خانه را که باز سازی کردید تخریب کنید و یا جریمه ی ان را پرداخت کنید بعضی از مواردی که نیازی به دریافت مجوز از شهرداری ندارند شامل مورد های زیر هستند :

  • تعویض و یا تعمیر کردن شیروانی ساختمان
  • نصب کردن سرامیک و کاشی
  • تخلیه کردن چاه فاضلاب
  • لوله کشی و سیم کشی برق

تعمیراتی که برای انجام دادن ان ها باید مجوز دریافت کنید :

  • جا به جا کردن راه پله در ساختمان
  • خذف کردن قسمت هایی از داخل ساختمان که در صورت نبودن باعث ریزش ساختمان می شود
  • جا به جا کردن دیوار های ساختمانی که باعث حذف پارگینگ می شود

هزینه ی بازسازی ساختمان

البته با توجه به این که امروزه قیمت مصالح ساختمانی بسیار زیاد تر از قبل شده است اگر شما قصد بازسازی خانه خودتان را دارید با توجه به شرایط اقتصادی باید هزینه ی بسیار زیادی را کنار بگذارید که البته این روش در مقابل خرید خانه نسبتا روش بهتری است اما با این حال هزینه های هنگفتی را به شما تحمیل می کند بهترین کاری که شما می توانید قبل از بازسازی انجام دهید تهیه کردن لیستی از کار هایی که می خواهید انجام دهید.

البته کار دیگری که می توانید انجام دهید این است اول بخش هایی از ساختمان را که بیش تر از نقاط دیگر به تعمیر نیاز دارند را در الویت قرار بدهید این طوری از نظر اقتصادی هم مقرون به صرفه تر است چون هزینه ی باز سازی ساختمان تنها هزینه ای نیست که شما باید بپردازید هزینه های زیاد دیگری هم وجود دارند پس بهتر است قبل از انجام با هزینه ی ان اشنا شوید

خدمات بیشتر از شرکت بازسازی می چینم :

بازسازی خانه کلنگی

بازسازی خانه روستایی قدیمی

بازسازی ساختمان های اداری

بازسازی بیرون ساختمان

بازسازی اتاق خواب

بازسازی ایوان خانه

بازسازی لابی ساختمان

بازسازی سرویس بهداشتی

مرمت خانه های قدیمی