بازسازی سرویس بهداشتی؛ ایرانی و فرنگی

بازسازی سرویس بهداشتی؛ ایرانی و فرنگی

امروزه خیلی از افراد ترجیح می دهند تا سرویس بهداشتی قدیمی و از مد افتاده خود را تعویض کنند و به جای آن از مدل های جدید و شیک استفاده نمایند. کهنه و قدیمی بودن سرویس بهداشتی در کنار وجود آسیب های متعدد در آن باعث می شود تا افراد تصمیم به بازسازی این بخش از خانه بگیرند. دلایل مختلفی می تواند وجود داشته باشد که موجب می گردد تا سرویس بهداشتی بازسازی شود.

تجهیزات موجود در سرویس بهداشتی نقش مهمی در آسایش افراد خانه دارد. اگر سینک روشویی یا توالت از ظاهر خوبی برخوردار نباشد و دچار آسیب های فراوانی باشد، در روحیه افرادی که از آن استفاده میکنند، تاثیر منفی می گذارد.


اگر قصد دارید تا سرویس بهداشتی ایرانی یا فرنگی منزل خود را بازسازی نمایید، کافیست کار را به شرکت بازسازی میچینم بسپارید. مجموعه میچینم با در اختیار داشتن کادر مجرب اجرایی و مهندسی، قادر است تا انواع سرویس های بهداشتی ایرانی و فرنگی را با قیمت مناسب و زمان مناسب بازسازی نماید. برای مشاوره رایگان و راهنمایی بیشتر با مشاوران ما تماس بگیرید.

تماس با ما :

در ادامه درباره بازسازی سرویس بهداشتی (ایرانی و فرنگی) و مراحل آن توضیحاتی می دهیم که خواندش می تواند مفید باشد.


چرا سرویس بهداشتی را بازسازی کنیم

حال سوال پیش می آید که چه دلایلی باعث این می شود که صاحب خانه تصمیم میگیرد تا سرویس بهداشتی منزل خود را بازسازی نماید. در جواب این سوال باید گفت که دلایل مختلفی وجود دارد که موجب می شود تا هیچ راهی به جزء بازسازی در پیش روی افراد باقی نماند.

قدیمی شدن سرویس بهداشتی یکی از دلایل عمده بازسازی این قسمت است. به جرات می توان گفت که زیبایی و ظاهر  جدید این قسمت نقش بسزایی در شیک شدن خانه دارد. از دلایل عمده دیگری که موجب می گردد که سرویس بهداشتی بازسازی شود، آسیب و خرابی در این قسمت است.

خرابی به هر میزانی که باشد، جلوه بدی دارد و ظاهر زشتی را جلوه گر می شود. وجود نشتی و ترک در سیستم آبرسانی این قسمت نیز یکی از دلایلی است که منجر به بازسازی در این ناحیه میشود. از دلایل دیگری که باعث بازسازی می شود، کوچکی فضای داخلی سرویس های بهداشتی است.

مراحل بازسازی سرویس بهداشتی

برای بازسازی باید یکسری از مراحل مشخص را طی نمایید تا یک بازسازی اصولی داشته باشید و در انتهای کار، خواسته هایی که از بازسازی داشته اید برآورده شود. همانطور که قبلاً نیز به آن اشاره شد، قبل از بازسازی باید شیر فلکه آب که به این قسمت از ساختمان وصل می شود را قطع کنید همچنین برق و یا هر انشعاب دیگری مثل شوفاژ که به سرویس بهداشتی وصل می شود را قطع نمایید.

اگر حمام با سرویس بهداشتی یکی باشد لازم است تا همزمان با نقل و انقال تجهیزات سرویس بهداشتی به بیرون، فکری هم به حال تجهیزات حمام نمایید و آنها را نیز به بیرون از فضای سرویس بهداشتی انتقال دهید. در این مرحله باید سینک روشویی، آینه، توات فرنگی، وان و دوش حمام را از محل خارج کنید.

بعد از انجام کارهای ذکر شده، حالا نوبت به برداشتن کاسه توالت و تخریب کاشی کف و دیوارها می رسد. برداشتن کاسه توالت و تخریب کاشی کف، ابزار و تجهیزات مخصوصی را می طلبد که کار با آنها بصورت اصولی  و معیاری انجام می شود.

لوله کشی آب سرویس بهداشتی

هنگامی که تخریب ها و جابجایی ها صورت گرفت، قبل از هر اقدامی باید فکری به حال سیستم لوله کشی آب و فاضلاب سرویس بهداشتی کرد. سیستم های مذکور در ساختمان های قدیمی دچار آسیب و شکستگی های فراوانی می شوند و نشتی های متعددی در آن دیده می شود. در هنگام بازسازی سرویس بهداشتی توجه به لوله کشی آب و فاضلاب در درجه اهمیت بالایی قرار دارد و دقت بیشتری را می طلبد.

قبل از اینکه کاشی و سرامیک جدید نصب گردد باید سیستم لوله کشی قدیمی از محل جدا شده و به خارج از فضای سرویس بهداشتی منتقل گردد. لوله های جدید باید جایگزین لوله های قدیمی گردند. البته توجه داشته باشید که لوله کشی باید بر بستر عایق بندی شده ای صورت بگیرد تا در هنگام نشتی و آسیب های ناگهانی به لوله ها، آب به طبقات پایین نفوذ پیدا نکند.

تجهیزات سرویس بهداشتی

سرویس بهداشتی در فضایی از خانه قرار گرفته که مساحت مشخصی را به خود اختصاص داده است. تجهیزات سرویس بهداشتی در این فضا قرار می گیرند. محیط مذکور باید به گونه ای باشد که بتوان تمامی تجهیزاتی که سرویس بهداشتی احتیاج دارد را در خود جای دهد.

تجهیزات مختلفی مثل توالت سنتی، توالت فرنگی، سینک روشویی، کابینت روشویی و آینه در محیط سرویس بهداشتی قرار می گیرند و وجود آنها برای آسایش ساکنین خانه ضروری است. بازسازی این قسمت از خانه موجب می شود تا علاوه بر اینکه ظاهر زیبایی به آن می دهد، آسایش و رفاه بیشتر ساکنین را نیز تأمین می کند.

در هنگام بازسازی این قسمت به چیدمان وسایل باید دقت کافی شود تا علاوه بر جای گذاری تمام تجهیزات، دکوراسیون زیبایی نیز داشته باشند. در ادامه این مطلب تجهیزات مهم در سرویس بهداشتی را نام می بریم تا با مراحل بازسازی هریک از آنها آشنا شوید.

کاشی سرویس بهداشتی

بازسازی سرویس بهداشتی؛ ایرانی و فرنگی

همانطور که قبلاً نیز به آن اشاره کردیم ظاهر نامناسب یکی از دلایلی محسوب می شود که افراد به فکر بازسازی سرویس بهداشتی خود می افتند. تجهیزات و متریال های مختلفی در این فضا مورد استفاده قرار می گیرد که در شکل ظاهری سرویس بهداشتی تاثیر گذار هستند.

کاشی و سرامیک استفاده شده در کف و دیوارهای سرویس بهداشتی تاثیر زیادی در شیک کردن این محیط دارند. امروزه کاشی و سرامیک های متنوعی در بازار وجود دارد که در طرح و رنگ های مختلفی تولید می شوند. بهترین و مناسب ترین آنها، باید رنگ سرزنده داشته باشد تا بعد از بازسازی، روحیه تازه ای به این قسمت بدهد. یکی دیگر از تغییرات موثری که می توان با بازسازی در این بخش ایجاد کرد، همانا استفاده از طرح های خلاقانه و فانتزی است.

بازسازی کف سرویس بهداشتی

کف و دیوار های سرویس بهداشتی از مهم ترین بخش های آن می باشد. قبل از تخریب این قسمت باید از موقعیت لوله هایی که از آن می گذرد مطمئن شوید تا با کمترین آسیب، تخریب این قسمت را شروع کنید. کف سرویس بهداشتی از قسمت هایی محسوب می گردد که همواره با آب و رطوبت در تماس است.

در هنگام بازسازی باید به مساله شیب در این قسمت توجه شود زیرا شیب بندی نامناسب باعث می گردد که آب در یک نقطه جمع شود و مشکلات دیگری را بوجود آورد. نکته مهم دیگری که لازم است تا رعایت شود، عایق بندی این قسمت است. در هنگام بازسازی، قبل از اینکه کاشی یا سرامیک را بخواهید نصب کنید باید از عایق بودن کف آن اطمینان داشته باشید زیرا عایق نبودن این قسمت، علاوه بر اینکه برای واحد مذکور مضر است همچنین باعث نشتی و آسیب به طبقات پایینی نیز می شود.

انتخاب کاشی و سرامیک مناسب یکی دیگر از مراحل بازسازی در این قسمت است. مصالح با کیفیت و ضد آب نقش مهمی را در کیفیت این بخش بازی می کند. در هنگام بازسازی سعی شود تا از کاشی و سرامیک ضد آب و به اصطلاح آب گریز استفاده کنید تا رطوبت کمتری در این ناحیه جمع شود و از بروز مشکلاتی که بعد ها ممکن است ایجاد شود، جلوگیری نماید.

کاسه توالت سرویس بهداشتی

در سرویس های بهداشتی از کاسه توالت های سنتی ایرانی یا فرنگی استفاده می کنند. در بیشتر ساختمان ها از هر دو اینها با هم استفاده می کنند و در فضای در نظر گرفته شده برای سرویس بهداشتی آنها را جاگذاری می نمایند. همانگونه که سایر متریال های بکار رفته در سرویس بهداشتی دچار تخریب و آسیب می شود، کاسه توالت نیز بر اثر گذر زمان ظاهر خود را از دست می دهد و شکل نامناسبی به خود می گیرد و نیاز به بازسازی پیدا می کند.

در مورد توالت فرنگی نیز همین را می توان گفت. توالت فرنگی با گذشت زمان دچار آسیب های بیرونی و داخلی فراوانی می شود و تجهیزات داخلی آن کارکرد مناسب خود را از دست می دهند. امروز مدل های جدیدی از توالت های سنتی و فرنگی وارد بازار شده که هریک از آنها با طرح و رنگ متنوع و زیبایی ساخته شده اند. مدل های کهنه و قدیمی که در خانه ها وجود دارند، دیگر خریدار نداشته و لزوم تعویض و بازسازی با نمونه های جدید و با کیفیت را ایجاب می کند.

در هنگام انتخاب کاسه توالت سرویس بهداشتی حتماً لازم است تا به جنس آن توجه داشته باشید. انتخاب کاسه توالت هایی با جنس بی کیفیت باعث می گردد تا هر اقدامی که برای بازسازی انجام داده اید به هدر رود. انتخاب جنس های با کیفیت باعث می گردد تا دوام و ماندگاری آن زیاد شود و سال ها از بابت بازسازی خیالتان راحت باشد.

معمولاً توالت ها از جنس چینی ساخته می شوند. جنس چینی نیز در انواع مختلف و با کیفیت های متنوعی در بازار وجود دارد. یکی از پارامتر های مهمی که در انتخاب جنس چینی تاثیر گذار است، ضریب جذب آب آن می باشد. هرچقدر این ضریب پایین تر باشد بهتر است.

ضریب جذب آب بالا باعث می گردد تا توالت آب دوست شود و رطوبت و نم و رطوبت را در خود نگه دارد که در دراز مدت باعث می گردد تا انواع میکروب ها و قارچ های در آن  شروع به رشد کنند و علاوه بر ظاهر زشت، باعث بروز بیماری های مختلف گردند. توالتی که خریداری می شود باید از لعاب کاری مناسبی برخوردار باشد، اگر لعاب کاری بصورت معیاری انجام شده باشد، باعث می شود تا به همین سادگی توالت دچار ترک و شکستگی نشود.

بازسازی توالت سرویس بهداشتی

برای بازسازی این قسمت ابتدا باید یک تخریب اصولی انجام گیرد. تخریب این قسمت قبل از تخریب کاشی کف انجام می شود. برای بازسازی لازم است تا یک کف سازی معیاری و درست انجام شود و از عایق بندی آن مطمئن بود. در هنگام نصب کاسه توالت باید آنرا در فاصله 30 تا 35 سانتی متری از دیوارهای سرویس بهداشتی قرار داده و نصب کرد. محل درز و شکاف های موجود در کناره های توالت باید با چسب و سایر مواد با کیفت پر و عایق بندی شود تا از نفوذ آب به زیر آن جلوگیری شود.

در مورد توالت فرنگی نیز یکسری از پارامترها لازم است تا رعایت گردد. در هنگام بازسازی لازم است تا ابتدا لوله ها و شلنگ های آبی که به آن وصل می شود را جدا کرد. بعد از جداسازی آنها نوبت به خود توالت می رسد که با تدابیر خاصی باید از کف سرویس بهداشتی جدا شود و به بیرون از آنجا انتقال یابد.

هنگامی که بازسازی به مرحله مناسبی رسید  اینک نوبت به نصب توالت فرنگی جدید می رسد. توالت فرنگی جدید را باید در مکان مناسبی از فضای سرویس بهداشی بگذارید که برای سایر تجهیزات نیز جای کافی باقی بماند.

روشویی جدید

بازسازی سرویس بهداشتی؛ ایرانی و فرنگی

نصب روشویی جدید نیز از جمله مراحل بازسازی سرویس بهداشتی قدیمی می باشد. موقعی که از روشویی جدید صحبت می کنیم، تمام تجهیزات آن را شامل می شود. روشویه از سینک، کابینت و آینه تشکیل شده است. زمانی بازسازی سرویس بهداشتی را می توان کامل شده فرض کرد که این قسمت از آن نیز تعویض شده باشد و نمونه های جدید و با کیفیت جایگزین نمونه قبلی گردیده باشد.

روشویی های قدیمی با گذشت زمان دچار شکستگی ها و ترک های مختلفی می شوند. برخی از افراد برای اینکه هزینه بازسازی سرویس بهداشتی را پایین بیاورند، روشویی قدیمی را تعویض نمی کنند و فقط به تعمیرا قسمت های آسیب دیده آن می پردازند و سعی می کنند تا آسیب ها را با مواد مخصوصی پوشش دهند. این روش نیز تا مدتی کارساز است و بعد از مدتی دیگر پاسخگو نمی باشد.

کلام آخر

سرویس بهداشتی بعد از گذشت چند سال به دلایل مختلفی دچار آسیب یا ترک خوردگی می شود. در چنین حالتی بازسازی سرویس بهداشتی بیش از بیش احساس می شود. بازسازی موجب زیبا و شیک شدن سرویس بهداشتی می گردد. سرویس بهداشتی که شیک باشد، در بهبود روحیه افراد ساکن در خانه تاثیر بسزایی دارد. برای اینکه از انجام صحیح عملیات بازسازی اطمینان کافی داشته باشید، بهتر است تا آن را به یک شرکت معتبر و با سابقه بسپارید.

بازسازی ساختمان کار دشوار و پیچیده ای است. هیچ فرقی نمی کند که بازسازی را قرار است در کدام بخش ساختمان انجام دهید. بازسازی هر بخش از ساختمان تدابیر مخصوص به خود را می طلبد. شرکت بازسازی میچینم با دارا بودن کادر مجرب و فنی، قادر است تا شما را در امر بازسازی ساختمان کمک و یاری بخشد.

مجموعه ما با پیروی از اصول کارشناسی شده، اقدام به بازسازی خانه قدیمی می کند. تیم های فنی مجموعه میچینم با به کارگیری روش های حرفه ای و مدرن، قادر هستند تا بازسازی آشپزخانه، بازسازی ویلا قدیمی و اتاق خواب را در اسرع وقت و با بهترین کیفیت به اتمام برسانند. در شرکت بازسازی میچینم چندین تیم پیمانکار بازسازی ساختمان فعال است که نیاز مشتریان را پاسخگو می باشد.

سوالات متداول

قبل از شروع بازسازی سرویس بهداشتی باید چه اقداماتی را انجام داد؟

قبل از بازسازی سرویس بهداشتی باید از موقعیت دقیق لوله های آب و قسمت های حساس اطمینان کامل داشته باشید تا در هنگام تخریب به این قسمت ها آسیب وارد نشود. همچنین لازم است تا قبل از هر اقدامی آب و برق این قسمت را قطع کنید تا در هنگام اجرای تخریب مشکلی برای پرسنل اجرایی پیش نیاید.

مهم ترین مرحله در بازسازی سرویس بهداشتی کدام است؟

تمام مراحل بازسازی از درجه اهمیت بالایی برخوردار هستند ولی مهم تر از همه مرحله عایق کاری کف سرویس بهداشتی می باشد. زیرسازی مناسب و عایق کاری اصولی، می تواند از بروز مشکلات دیگر در آینده جلوگیری نماید.

خدمات بیشتر از شرکت بازسازی می چینم :

بازسازی خانه کلنگی

بازسازی خانه روستایی قدیمی

بازسازی ساختمان های اداری

بازسازی بیرون ساختمان

بازسازی اتاق خواب

بازسازی ایوان خانه

بازسازی لابی ساختمان

مرمت خانه های قدیمی