بازسازی اتاق خواب؛ قدیمی و کوچک با قیمت مناسب

بازسازی اتاق خواب؛ قدیمی و کوچک با قیمت مناسب

اگر قصد دارید تا بخش های مختلف خانه خود را یکی پس از دیگری بازسازی نمایید، بهتر است از اتاق خواب کوچک شروع کنید. بعد از اتمام بازسازی این قسمت، می توانید به بازسازی سایر قسمت های خانه بپردازید. اتاق خواب های قدیمی از ظاهر نامناسبی برخوردار هستند درب و دیوار آنها، دیگر زیبایی سلابق خود را ندارد.

برای بازسازی اتاق خواب باید نکات مهمی رعایت گردد تا در کنار اینکه به نکات فنی پرداخته می شود، به مسائل زیبا سازی آن نیز توجه شود. بازسازی اتاق خواب های قدیمی و کوچک با یکسری محدودیت هایی مواجه است که باید در ابتدای امر به کارهای مهم و ضروری اولویت داده شود. بازسازی اتاق خواب؛ قدیمی و کوچک همواره دارای چالش هایی بوده که فائق آمدن بر آنها، فقط در توانایی های یک پیمانکار بازسازی ساختمان حرفه ای است.


بازسازی اتاق خواب کوچک و قدیمی پر چالش است و مهارت و تجربه کافی را می طلبد. با وجود اینکه این قسمت از خانه مساحت کوچکتری دارد، اما زیبایی و شیک بودن آن بر تمام نقاط خانه اثر می گذارد. این قسمت را باید به گونه ای بازسازی کرد، که محیط شاد و دلبازی پیدا کند.

شرکت بازسازی میچینم با سابقه درخشانی که در بازسازی و نوسازی ساختمان و خانه های قدیمی دارد، میتواند این بخش از خانه را با هماهنگی با سایر نقاط خانه، بازسازی نماید به گونه ای که سبک بکار رفته در خانه حفظ شود. اگر شما نیز تصمیم گرفته اید تا اتاق خواب خود را بازسازی نمایید، کافیست با مشاوران ما در تماس شوید.

در ادامه توضیحاتی در خصوص بازسازی اتاق خواب ارائه شده که خواندنش پیشنهاد می شود


اتاق خواب

اتاق خواب جایگاه مهمی در منزل دارد و افراد برای استراحت کردن به این اتاق می روند. فضای این قسمت باید به گونه ای طراحی و ساخته شده باشد که زمینه آسایش بیشتر افراد را فراهم کند. در هنگام بازسازی خانه، بهتر است اول به سراغ این قسمت رفت. اتاق خواب چون فضای کوچکتری را به خود اختصاص می دهد، میتوان بازسازی آن را در اولویت قرار داده و با این کار چهره ای دیگری به خانه دهیم.

مراحل بازسازی اتاق خواب

فرقی نمی کند که می خواهید کل ساختمان را بازسازی نمایید یا اینکه تصمیم گرفته اید تا اتاق خواب کوچکی را بازسازی کنید. در هر صورت باید مراحلی را یکی پس از دیگری طی کنید و بازسازی را به پیش ببرید. در ادامه این مطلب مراحل بازسازی را به ترتیب نام می بریم تا اگر شما نیز قصد بازسازی دارید، با مراحل آن آشنا گردید.

انتخاب نوع بازسازی

برای بازسازی اتاق خواب باید مشخص کنید که قرار است چه نوع بازسازی را در مورد آن انجام دهید. اگر بازسازی که قصد انجام آن را دارید، نیاز به مجوز شهرداری دارد باید در ابتدای امر تمام مجوزها را دریافت کنید و بعد از آن به سراغ بازسازی بروید. در صورتی که بازسازی شما مشکلی برای سلامت ساختمان و سایر طبقات ایجاد نمی کرد می توانید بدون جواز شهرداری نیز کار بازسازی را شروع کنید.

انتخاب پیمانکار

برای انتخاب پیمانکار خوب، باید به سوابق کاری وی رجوع شود و در صورتی که پروژه های موفقی را اجرا کرده بود، می توان با خیال راحت بازسازی اتاق خواب را به وی سپرد. شرکت بازسازی میچینم با بیش از 7 سال رضایت مشتری در خدمت شماست.

تعیین میزان بودجه

در شروع بازسازی باید مشخص نمایید که چه مقدار می خواهید برای این بخش از خانه هزینه کنید. با توجه به مساحت کم اتاق خواب کوچک، بودجه کمی نیز برای آن پیش بینی می شود. البته اگر بازسازی شیک تری انجام شود، طبیعتاً بودجه بیشتری باید برای آن در نظر گرفت.

طراحی

در این مرحله باید با تمام افراد خانواده مشورت نمایید و از نطرات آنها نیز استفاده کنید. بهتر است تا طرح خود را بر روی کاغذی رسم کنید و آن را در اختیار پیمانکار پروژه قرار دهید تا در صورت امکان، طرح مورد نظر شما را در هنگام بازسازی اتاق خواب اعمال کند.

برنامه ریزی

برنامه ریزی از اصول مهم و ضروری در هنگام بازسازی است. قبل از بازسازی باید یک برنامه ریزی جامعی تنظیم شود. بر اساس این برنامه ریزی باید کارهای مهم در الویت قرار  داده شود و با یک زمانبندی مناسب، تمام آنها را در زمان مختص به خودش انجام داد.

تخریب

بعد از انجام تمام مراحل پیشنیاز، اینک نوبت به بخش مهم کار می رسد. در این مرحله قسمت های آسیب دیده و خراب تخریب می گردند. البته باید توجه داشت تا تمام این اقدامات، با در نظر گرفتن موارد فنی و مهندسی به پیش رود. تخریب غیر اصولی عواقب جانی و مالی فراوانی را به دنبال دارد.

شروع بازسازی

انجام این مرحله دقت کافی را می طلبد. با توجه به وقت و هزینه ای که صرف بازسازی گردیده است، باید اقدامات مناسبی اتخاذ گردد. بازسازی باید مطابق با طرح از قبل تهیه شده جلو رود. در بازسازی باید از مواد و مصالح با کیفیتی استفاده شود. پیمانکار باید تشخیص دهد که کدام بخش از اتاق خواب را زودتر بازسازی نماید تا ادامه کار به آسانی و بدون هیچ مشکلی انجام شود. با توجه به اهمیت این مرحله در ادامه مطلب، شروع بازسازی را بصورت مفصل توضیح می دهیم.

برای شروع بازسازی این قسمت از خانه باید بخش های مهم و اساسی آن را شناسایی کنید و بازسازی را شروع نمایید. دیوارها و سقف اتاق از جمله مهم ترین بخش های اتاق خواب محسوب می شود. بعد از بازسازی این بخش ها نوبت به تعویض درب و پنجره قدیمی می رسد. در آخر نیز برای زیبا تر شدن اتاق خواب باید به دکوراسیون آن توجه شود. البته در اتاق های با مساحت کوچک با محدودیت استفاده از وسایل دکوراسیون مواجه هستیم که شرکت های بازسازی با تجربه راه حلی برای این معضل پیدا می کنند.

دیوار اتاق خواب

برای بازسازی این قسمت در ابتدا باید به مسائال ایمنی توجه شود. قبل از تخریب دیوارهای قدیمی باید حتماً از ستون ها و جک های نگهدارنده سقف استفاده کنید و بلافاصله بعد از تخریب اقدامات بازسازی دیوار را سریعاً انجام دهید. در هنگام بازسازی دیوار باید سعی شود تا به ابعاد کوچک اتاق خواب نیز توجه شود و از طرح هایی استفاده گردد که فضای کوچک اتاق را بزرگ تر و دلبازتر نشان دهد.

بعد از اتمام بازسازی دیوار اینک نوبت به گچ کاری و رنگ آمیزی آن می رسد. بسیاری از افراد ترجیح می دهند تا از کاغذ دیواری برای دیوار اتاق خواب خود استفاده کنند. استفاده از کاغذ دیواری هایی که رنگ های زیبا و جذاب دارند توصیه می گردد. استفاده از طرح های جذاب، تاثیر بسزایی در افزایش روحیه اتاق خواب دارد و افرادی که وارد آن می شوند، کوچکی فضای آن را متوجه نمی شوند و حس خوب به آنها دست می دهد.

کفپوش اتاق خواب

دیگر زمان استفاده از کفپوش های قدیمی گذشته است. کف پوش های قدیمی در کنار اینکه زیبایی بخصوصی ندارند، فضای اتاق را کوچک تر نشان می دهند. کفپوش های جدید در طرح و رنگ های زیبایی در بازار وجود دارد. برای فضای اتاق خواب های کوچک نیز می توان از کفپوش های مناسب این فضا استفاده کرد. استفاده از کفپوش هایی با رنگ های روشن در این اتاق ها پیشنهاد می گردد. البته در خانه های قدیمی که بافت سنتی دارند باید متناسب با آن از کفپوش های مناسبی استفاده کرد تا سبک بکار رفته در آن حفظ گردد.

سقف اتاق خواب

با استفاده از روش های جدید، می توان حس بزرگ بودن به فضاهای کوچک اتاق القاء کرد. در هنگام بازسازی باید از متریال ها و طرح های بخصوصی در سقف استفاده کرد تا از این طریق بتوان حسی تازه و جدید به محیط اتاق داد. استفاده از طرح های هنری سنتی و جدید پیشنهاد می گردد.

پنجره

وجود پنجره در اتاق خواب بسیار مهم و ضروری می باشد بخصوص اگر اتاق کوچک باشد. پنجره موجب می شود تا اتاق روشن شود و حال و هوای بیرون به داخل اتاق نیز منتقل گردد. در هنگام بازسازی اگر اتاق فاقد پنجره است، باید جایی برای پنجره نیز در نظر گرفته شود.

ارسی

در بعضی از اتاق های خواب قدیمی که طرح سنتی دارند، از ارسی نیز استفاده می کنند. ارسی پنجره ای است که در آن از نقوش زیبای سنتی به همراه شیشه کاری رنگی استفاده شده است. این ارسی ها بصورت عمودی باز و بسته می شوند. در هنگام بازسازی این اتاق ها باید به این المان نیز توجه صورت بگیرد و جایگاه آن حفظ شود. استفاده از ارسی باعث می شود تا نورهای رنگی وارد اتاق گردد و فضای آن را روشن و دلبازتر نماید.

نورپردازی اتاق خواب

اتاق خواب مکانی برای استراحت و آرامش افراد است. سیستم نورپردازی اتاق خواب نیز باید بازسازی گردد. نورپردازی در یک اتاق خواب باید به گونه ای باشد که حس خوبی به ساکنین آن بدهد. استفاده از نورهای نامتعارف توصیه نمی گردد. بعد از بازسازی باید سیستم روشنایی مناسبی برای این بخش انتخاب گردد که با تغییرات بوجود آمده هماهنگی داشته باشد. همچنین از نورهایی استفاده شود که کمتر، فضای کوچک اتاق خواب را با چشم بیارد.

عایق کاری اتاق خواب

همانطور که قبلاً نیز به آن اشاره شد، اتاق خواب محلی برای استراحت است و لازم است تا از تمام جهات آسایش افراد را فراهم نماید. یکی از مسائل مهمی که در جریان بازسازی باید به آن توجه داشت، استفاده از مواد عایق صوتی و حرارتی می باشد. در اتاق های قدیمی کمتر به این موضوع می پرداختند، اما در بازسازی آنها باید این مورد را نیز لحاظ کرد.

گچبری اتاق خواب

در اتاق های خواب کوچک از گچ بری و آینه کاری های زیبایی نیز استفاده می شود. بازسازی گچ بری های اتاق خواب را باید به مراحل آخر بازسازی موکول کرد. گچ بری اگر بصورت حرفه ای در اتاق خواب بکار رود، تاثیر مثبتی در زیبایی و جذابیت آن دارد.

قبل و بعد بازسازی

کارفرما یکسری اهداف را در ذهن خود دارد که قبل از بازسازی اتاق خواب کوچک در مورد آنها فکر کرده است و می خواهد با اقدامات مناسب، این اهداف را تحقق بخشد. فضای کوچک و دست و پا گیر این اتاق ها از معایب مهم آنها شمرده می شوند. کارفرما تصمیم دارد تا از این فضای کوچک حداکثر استفاده را ببرد و کار بازسازی را به گونه ای به پیش ببرد که در نهایت بعد از بازسازی هیچ فضای هدر رفته ای در اتاق وجود نداشته باشد.

هدف از بازسازی

هدف مهمی که در بازسازی این اتاق ها دنبال می شود، در وهله اول افزایش مقاومت و استحکام آن است در قدم بعدی به دنبال زیبا و جا دار کردن فضای آن می روند. اتاق های خواب قدیمی و کوچک دیگر پاسخگوی سلیقه های امروزی نیستند و باید مطابق با طرح های جدید آنها را بازسازی نمود. البته این بدان معنا نیست که اصالت خانه های قدیمی و سنتی به کلی نادیده گرفته شود و تغییر هویتی در آنها صورت بگیرد.

بازسازی به صرفه

اگر از هزینه های زیاد بازسازی شکایت دارید می توانید با روش های مناسبی بازسازی به صرفه ای را برای اتاق خواب منزل خود اجرا کنید. اتاق های خواب کوچک در مقایسه با انواع بزرگتر خود، هزینه بازسازی کمتری را احتیاج دارند. باید با صرف هزینه ای مناسب، بازسازی را انجام داد.

شاید تخریب گزینه آخری باشد که در مورد این بخش از خانه به ذهنمان خطور می کند. اگر اتاق از استحکام و مقاومت کافی برخوردار باشد نیازی به تخریب نیست. با تعمیرات نیز، امکان بازسازی اصولی وجود دارد. نکات مهمی قبل از بازسازی وجود دارند که باید آنها را در نظر گرفت و بعد به سراغ کار رفت.

کلام آخر

بازسازی اتاق خواب نیز مانند سایر بخش های ساختمان ، یک کار زمانبر و پیچیده است. مانند دیگر قسمت های ساختمان، این بخش نیز مستلزم رعایت اصول فنی و کارشناسی شده است. اتاق خواب های قدیمی معمولاً بصورت کوچک ساخته می شدند و بیشتر فضای ساختمان را پذیرایی و آشپزخانه تشکیل می داد. بازسازی این گونه از اتاق ها به دو شیوه صورت می گیرد. یکی با حفظ سبک قدیمی بازسازی می شود یا اینکه سبک قدیمی کلاً تعویض شده و جای خود را به سبک های نو می دهد. انتخاب این دو شیوه بر عهده صاحب خانه است که چه طرحی مورد پسند وی است.

ما در شرکت بازسازی میچینم همواره پاسخگوی تعداد زیادی از مراجعین تهرانی هستیم. مجموعه ما با انجام پروژه های کارشناسی شده ای که در طول این سال ها داشته است، به عنوان یک شرکت ممتاز در زمینه تعمیرات ساختمان در تهران شناخته می شود. این شرکت همچنین در زمینه بازسازی ویلا قدیمی فعالیت می کند و تا به حال پروژه های متعددی را به انجام رسانده است. شرکت ما چندین پروژه بازسازی ویلا قدیمی در تهران را انجام داده و کارنامه مثبتی از خود به جا گذاشته است.

اگر شما نیز در زمینه های مختلف بازسازی خانه قدیمی سوالی دارید کافیست با مجموعه ما در تماس شوید و نیازهای ساختمان خود را با مشاوران ما در میان بگذارید. همکاران ما با معرفی یک تیم پیمانکار بازسازی ساختمان حرفه ای شما را در امر بازسازی منزلتان یاری می کنند.

سوالات متداول

اتاق خواب های قدیمی چه مشکلاتی داشتند؟

اتاق های خواب قدیمی این امکانات امروزی را نداشتند و از خیلی جهات دچار مشکلات فراوانی هستند که نیاز به بازسازی در آنها احساس می شود.

بازسازی اتاق خواب کوچک دارای چه چالش هایی است؟

برای بازسازی این نوع اتاق ها در کنار اینکه بخش های مهم باید بازسازی گردد، باید به زیبایی آن نیز توجه کرد تا افراد با ورود به آن روحیه خوب و شادی بگیرند.

خدمات بیشتر از شرکت بازسازی می چینم :

بازسازی خانه کلنگی

بازسازی ساختمان های اداری

بازسازی بیرون ساختمان

بازسازی آشپزخانه قدیمی و کوچک

بازسازی ایوان خانه

بازسازی لابی ساختمان

بازسازی سرویس بهداشتی

مرمت خانه های قدیمی