10 ایده برای محوطه سازی در اطراف درخت ها

محوطه سازی اطراف درخت

زمین زیر درخت و اطراف آن غالباً مورد غفلت واقع می شود ، در نتیجه خاک لخت ، ریشه درختان در معرض دید و چند گیاه هرز ایجاد می شود که لزوماً مورد استقبال قرار نمی گیرند. روش های کشف منظره یک منطقه فراموش شده را که باعث جذابیت درخت و آنچه در آن سایه بان می شود ، پیدا کنید. یافتن راه حل یک سناریو متناسب با همه موارد نیست. نگرانی برای آسیب رساندن به ریشه های درخت ، مقابله با خاک خشک ، آبیاری (بسیار زیاد یا خیلی کم) ، سایه ، فضای محدود  و نور افتاده وجود دارد. به خاطر داشته باشید که همه محوطه سازی به گیاهان احتیاج ندارد: فضای سخت به شکل عرشه ، شن یا مالچ ممکن است فقط راه حل درست باشد. روش سنتی محوطه سازی در زیر یا اطراف یک درخت لبه زدن آن به آجر ، سنگ یا لاستیک بود. در اینجا چند ایده جالب و خلاقانه برای محوطه سازی اطراف درختان شما در باغ یا حیاط خانه ها آورده ایم .

 

از این روش های هوشمندانه و زیبا برای زیبا کردن  زیر درخت و اطراف آن الهام بگیرید.

 

درختی با صندلی آویزان

درختی با صندلی آویزان

این درخت مرجانی عظیم ، 80 ساله در یک حیاط رشد کرده است ، ولی به جای اینکه صاحبان ملک آن را قطع نمایند ، ایده ای جذاب را برای آن درست کرده اند.  جاذبه واقعی حیاط ، که  طراحی شده است ، صندلی آویز است . تخته سنگ و چمن نامنظم در زیر صندلی و شاخه ها قرار دارند.

 

درختان مرجانی در درجه اول در جنوب کالیفرنیا و هاوایی یافت می شوند و به دلیل گلهای زیبا که در رنگهایی از سفید مایل به سبز تا زرد تا سایه های روشن نارنجی و قرمز رشد می کنند ، مورد تحسین قرار می گیرند.

 

باغ آسیایی آرام بخش

باغ آسیایی آرام بخش

یک درخت سبز درخشان ، توسط پرچین های شمشاد ، و چمن های بدون برش احاطه شده است . در واقع برای محوطه سازی اطراف درخت ها می توانید از مواد طبیعی مانند شمشاد ها و چمن های طبیعی استفاده کنید .

 

درختی با عرشه

درختی با عرشه

با یک درخت بالغ در حیاط پشتی که پهن شدن است ، چه می کنید؟ این طراح محوطه سازی به جای اینکه سطح زیر درخت را برهنه بگذارد ، یک عرشه دور آن ساخته است. این امر به صاحبان خانه های این ملک فضای بیشتری برای لذت بردن از حیاط خود می دهد و ویترین خیره کننده ای برای شاخه های معماری درخت فراهم می کند.

 

آیا این روش برای درخت سالم است؟

ساخت پاسیو یا عرشه در اطراف یک درخت در واقع می تواند به آن کمک کند. از جمله مزایای استفاده از پارچه عرشه چوبی:

 

  • کاهش تراکم خاک به منطقه ریشه درخت.
  • شکاف های کوچک بین تخته ها باعث می شود آب و اکسیژن به راحتی به خاک و ریشه ها دسترسی پیدا کنند.
  • برگها همچنان می توانند از طریق شکافهای تخته بریزند و مواد مغذی را دوباره به داخل خاک بازیافت کنند.

 

محوطه سازی درخت در حیاط با سنگ ها

محوطه سازی درخت در حیاط با سنگ ها 

در گوشه ای از یک حیاط سنگفرش شده ، یک درخت آلو به زیبایی محوطه سازی شده است .  طراح خلاق در فضایی کوچک دور درخت را با استفاده از برخی سنگ های روشن و هر سنگی که شما دارید ، بصورت مربعی پوشانده است .

 

ساده و طبیعی

بلوط و گزنه

یک مرز سنگفرش ماسه سنگی باعث می شود تا یک بلوک برای این بلوط های زنده ساحلی در خانه ای ویلایی ساخته شود. این فضا  با گزنه خالدار نقره ای ( Lamium maculatum) کاشته شده  و با گیاهان پراکنده  لبه شده است . همچنین چند سنگ رودخانه ای دایره ای به دور درخت پیچیده اند که زیبایی را چند برابر می کنند.

 

زیر درخت آلوئه

محوطه سازی اطراف درخت

یک آلوئه درخت آفریقای جنوبی دوستدار گرما ( Aloe bainesii ) با سنگهای بزرگ و شن ، به همراه کاکتوس در این باغ  احاطه شده است . آلوئه و سایر ساكلنت ها محیطی طبیعی و زیبا را ایجاد می كنند. این درخت چند شاخه دارای تنه ای عظیم است و عملکرد خوبی در باغ های مدیترانه ای دارد. این گیاه سریع رشد می کند و به خشکی مقاوم است .

 

محوطه سازی درخت در حیاط

محوطه سازی درخت در حیاط

ایده های مطرح شده در این مقاله از سایت میچینم ، تنها برای ویلاها و خانه باغ ها نمی باشد. این حیاط کوچک نشان می دهد که در هر فضایی ایده سازی ممکن است.  یک نیمکت بتونی کم وزن  ، به عنوان یک دیوار نگهدارنده برای این درخت عمل می کند. همچنین برخی گیاهان در اطراف درخت و حیاط وجود دارند که به فضا سازی آن کمک می کنند.

 

محوطه سازی درختان باغ

محوطه سازی اطراف درخت

درختان زیتون در یک خانه باغ بصورت منظمی محوطه سازی شده اند . اگر باغی پر از درخت دارید ، ایده بالا بهترین روش برای محوطه سازی در اطراف درخت های باغ شما می باشد.

 

روستایی

محوطه سازی اطراف درخت

لبه آهنی کنار درخت  به همراه سنگهای متنوع محلی فضای اطراف درخت را زیبا کرده است. گیاهان دیگری هم کاشته شده اند که به فضاسازی کمک زیادی می کنند .

 

 

درختان سایه دار

درختان سایه دار

در طرح بالا ،  چندین درخت وجود دارد و با استفاده از مجسمه ها ، و برخی گیاهان سایه دار باعث جذابیت چند برابری این حیاط شده است .

مطالب مرتبط