13 ایده محوطه سازی برای ایجاد حریم خصوصی در حیاط شما

ایده محوطه سازی حیاط شما

در مناطق روستایی ، حفظ حریم خصوصی در حیاط شما معمولاً مهم می باشد . اما ساکنان مناطق پرجمعیت تر ، ممکن است ایده محوطه سازی در حیاط خود را به سختی بدست آورند. تصور کنید در حالی که میهمانان خود را در استخر باغ یا خانه خود پذیرایی می کنید ، از پنجره های همسایگان مورد موشکافی قرار می گیرید . راه حل های حفظ حریم خصوصی در اشکال مختلف متناسب با نیازهای شما وجود دارد. برای به دست آوردن حریم خصوصی و مسدود کردن دیدگاه های ناخوشایند ، این پیشنهادهای متخصصان طراحی را دنبال کنید.

 

پنل های حریم خصوصی

پنل های حریم خصوصی

محوطه سازی چوبی این حیاط خلوت طولانی و گسترده را منحصر به فرد می کند و صفحات اضافی شبکه ای چوبی باعث ایجاد علاقه معماری و حریم خصوصی می شوند. این یک ایده ساده در محوطه سازی حیاط خانه یا باغ شما می باشد.

 

محوطه سازی مسقف

محوطه سازی مسقف

این محیط پشت بامی مانند در منطقه چلسی – نیویورک متعلق به یک زوج خلاق است – اگر توجه کنید حیاط آن ها بسیار کوچک می باشد ، ولی با کمی خلاقیت می توانسته اند فضایی دنج را صرف صبحانه یا پذیرایی از مهمانان ، محوطه سازی کنند و در آن احساس راحتی کنند.

 

زیبا و طبیعی

زیبا و طبیعی

صاحبان این باغ رسمی شیک در غرب لندن می خواستند یک فضای بیرونی زیبا برای سرگرمی داشته باشند. آن ها محیط را با پرچین ها قاب بندی کرد ، در حالی که نرده های نصب شده در بالای دیوار مرزی موجود به حریم خصوصی می افزاید ولی این گیاهان طبیعی هستند که باعث محوطه سازی جذاب این باغ شده است.

 

نرده ها راهی آسان و موثر برای دستیابی به حریم خصوصی در حیاط هستند ، هرچند فراموش نکنید که مختصات باغ یا خانه خود را از نظر ارتفاع و محل قرارگیری بررسی کنید.  اگر نمی توانید حصارکشی کنید ، کاشت درخت ، پرچین یا انگور را در نظر بگیرید.

 

حریم خصوصی چند منظوره

ایده محوطه سازی  حیاط شما

گاهی اوقات یک ویژگی طراحی می تواند چند منظوره باشد ، که به خصوص در فضاهای کوچک بسیار مفید است. از آنجا که فاصله همسایگان آنها بسیار نزدیک است ، در این طرح خلاقانه صاحب خانه با استفاده از چوب و گیاهان توانسته است محوطه سازی کوچکی را برای خانه خود ایجاد کند .

 

ساختمانی

ساختمانی

این معمار خلاق  کالیفرنیایی ، روش  هوشمندانه ای برای کار با یک درخت قدیمی و عظیم در خانه ای واقع در یک خیابان شلوغ پیدا کرد. این درخت هرس شد تا شاخه های مجسمه سازی شده ای طبیعی خود را نشان دهد و به آرامی روی حصاری زیبا که رو به خیابان است قرار می گیرد. علاوه بر این ، یک دروازه شیشه ای ماسه ای  جدید و دیواره های ساختمانی علاوه بر اینکه باعث تابش نور می شود ، حریم خصوصی بیشتری را ایجاد می کنند.

 

محفظه ظریف

محفظه ظریف

یکی از راه های دستیابی به حریم خصوصی در حیاط ایجاد یک “اتاق” با سه یا چهار دیوار است. برخلاف فضای داخلی ، دیوارهای اتاق های بیرون می توانند واقعی ، ضمنی یا ترکیبی از هر دو باشند. محوطه غنی و چوبی تیره این حیاط خلوت  ، ضمن ایجاد یک مکان نشیمن دنج با یک گودال مخصوص آتش ، علاقه معماری را به باغ اضافه می کند. همچنین گیاهان حریم خصوصی بیشتری را ایجاد می کنند.

 

دیوار کانونی

دیوار کانونی

چالش در طراحی یک باغ شهری ایجاد دیوار های حفظ حریم خصوصی بدون آشکار ساختن آنهاست. در این طرح جذاب  عناصر معماری ، مانند فواره ، کاشت دیواری و قطعه آبدار عمودی ، به طور هنری برای یک نقطه کانونی آرامش بخش روشن می شوند.

 

ترکیبی از گیاهان و پانل های چوبی

ایده محوطه سازی  حیاط شما

برای محوطه سازی حیاط خود همیشه نیاز به هزینه های زیادی نمی باشد ، طراح خلاق بالایی با استفاده از ترکیب گیاهان و پانل های چوبی توانسته است حریم خصوصی خود را شخصی نگه دارد .  پانل های حصاری افقی با بوته ها ، گیاهان زینتی چوبی و گیاهان چند ساله برای نرمتر شدن ظاهر در هم آمیخته شده اند.

 

دیوارهای سبز

دیوارهای سبز

طراح صحنه بالا دیواری کاملاً بافتی و سبز تیره ایجاد کرده است . برای جلوگیری از تبدیل شدن آن به یک جنگل بزرگ و ناخوشایند ، بوته ها باید اغلب و دقیقاً هرس شوند. بعلاوه ، فکر نکنید که یک دیوار زنده به این معنی است که شما نباید گیاهان دیگر  را طراحی کنید. گیاهانی را که دوست دارید انتخاب کنید ، آنها را سالم نگه دارید و از مناظر لذت ببرید.

 

حریم خصوصی با پرده ها

ایده محوطه سازی  حیاط شما

آیا به دنبال  راهی برای کسب آرامش در حیاط خود هستید . یک نمایش کوچک و زیبا برای حفظ حریم خصوصی که شبیه به آلاچیق است  را می توانید با چند پرده و نرده با کمترین هزینه طراحی کنید.

 

تراس خصوصی

تراس خصوصی

این یک ایده ساده برای محوطه سازی حیاط باغ و خانه های شما می باشد. کافیست فضایی که در دید همسایگان است را با دیواره های چوبی یا حتی بلوکی بپوشانید.

 

فضای صمیمی

فضای صمیمی

یک دیوار از پرچین های حریم خصوصی ، همراه با یک حصار چوبی ، باعث ایجاد صمیمیت برای این حیاط این باغ شده است .  حتی اگر شما نمی خواستید حصار بکشید ، این پرچین های متراکم می توانند به تنهایی حریم خصوصی ایجاد کنند.

 

 

تراس پوشیده از گیاه

تراس پوشیده از گیاه

یک سازه در فضای باز ، مانند یک مروارید یا یک درخت ، می تواند به راحتی دید همسایگان را مسدود کرده و به حیاط شما حریم خصوصی دهد. یک انگور با رشد سریع بکارید و برای رشد  آن پایه هایی را در نظر بگیرید تا به سرعت اثر کامل خود را بدست آورد.

مطالب مرتبط