10 قانون تزئین ساده برای چیدمان مبلمان

چیدمان مبلمان

چیدمان مبلمان می تواند کاری دلهره آور باشد. وقتی با یک اتاق خالی روبرو هستید ، پر کردن آن به روشی عملی و زیبا از نظر سبک دادن ، کاری طاقت فرسا به نظر می رسد. اما طی سالیان گذشته ، طراحان داخلی تعدادی از اصول ساده را که به راحتی قابل استفاده هستند ، تشخیص داده اند. فقط این قوانین عقل سلیم را دنبال کنید و متوجه خواهید شد که چیدمان مبلمان به هر حال خیلی ترسناک هم نیست.

 

یک نقطه کانونی انتخاب کنید

هرگز قدرت یک نقطه کانونی در یک اتاق را دست کم نگیرید. بعضی اوقات به طور طبیعی ظاهر می شوند ، مثلاً اگر پنجره برجسته ای داشته باشید یا یک شومینه توکار داشته باشید ، در برخی مواقع دیگر ممکن است لازم باشد خود آنها را ایجاد کنید ، مانند واحدهای رسانه ای و تلویزیون ها . نقطه کانونی که انتخاب کردید ، تصمیم بگیرید و به آن پایبند باشید. شما باید تا آنجا که ممکن است مبلمان را در اطراف آن مرتب کنید.

یک نقطه کانونی

 

مبلمان را به دیوارها فشار ندهید

اندازه اتاق تعیین می کند که چقدر می توانید مبلمان خود را از دیوار دور کنید ، اما حتی در یک فضای کوچک ، چند اینچ بین پشت قطعات مبلمان و دیوارها فاصله بگذارید. با وجود اعتقاد رایج ، این فضای کم می تواند باعث بزرگتر شدن اتاق شود. مسلماً اگر فضای بیشتری دارید ، می توانید مبلمان را به گونه ای مرتب کنید که در وسط اتاق محل مکالمه ایجاد شود و چند فوت بین دیوارها و مبلمان باقی بماند.

 

مناطقی برای مکالمه ایجاد کنید

افراد به طور طبیعی باید بتوانند بدون اینکه گردن خود را به جلو بیاورند یا در اتاق فریاد بزنند با یکدیگر صحبت کنند. مبل ها و صندلی ها را رو به روی هم قرار دهید (لزوماً صاف نیست ، بلکه ایده این است که نزدیک هم باشند) ، به همین دلیل آنها به اندازه کافی نزدیک هستند که افراد می توانند بدون بلند کردن صدا صحبت کنند. اگر اتاق خیلی بزرگ است ، چندین زمینه برای مکالمه ایجاد کنید.

 

تعادل را هنگام چیدمان مبلمان پیدا کنید

تعادل همیشه در تزئین مهم است و این مسئله در  چیدمان مبلمان و سایر وسایل اتاق نشیمن بیشتر صدق می کند . اندازه و محل قرارگیری قطعات مختلف را در نظر بگیرید ، اطمینان حاصل کنید که همه قطعات بزرگ یا کوچک را در یک منطقه یا در یک طرف اتاق قرار ندهید ، که باعث می شود فضا دچار انحراف و کمی ناآرامی شود. همچنین اطمینان حاصل کنید که در اشکال متنوع است – برای مثال اگر صندلی هایی با خط مستقیم دارید ، یک میز قهوه گرد را در نظر بگیرید .

 

جریان ترافیک را در نظر بگیرید

یکی از مهمترین مواردی که هنگام چیدمان مبلمان در هر اتاق باید به آن توجه کنید ، جریان ترافیک است. مردم نباید برای عبور از داخل اتاق ، اسباب و اثاثیه خود را لگدمال کنند. اطمینان حاصل کنید که بین میز و مبل و بین صندلی ها چند متر (چند پا یا فوت) فاصله دارید . مسیری روشن ایجاد کنید تا افراد بتوانند بدون مشکل از یک انتهای اتاق به سر دیگر راه بروند.

 

از فرش هایی با اندازه مناسب استفاده کنید

قرار گرفتن برخی کف ها در لبه های اتاق خوب است ، اما هنگام استفاده از فرش ، اطمینان حاصل کنید که به اندازه کافی بزرگ باشد تا تمام مبلمان در یک چیدمان صندلی بتوانند روی آن قرار بگیرند. حداقل می خواهید پایه های جلوی قطعات بزرگ روی فرش بنشینند (در صورت لزوم پشت ها می توانند روی زمین باشند).

 

یک میز قهوه بزرگ تهیه کنید

وقتی نوبت به میزهای قهوه خوری می رسد ، بزرگتر بهتر است. یک میز قهوه بزرگ در وسط یک منطقه نشیمن هم برای زیبایی و هم برای عملکرد عالی است. این به عنوان یک لنگر برای اتاق عمل می کند و فضای زیادی را برای قرار دادن نوشیدنی یا برای نمایش لوازم جانبی مورد علاقه شما ایجاد می کند. یک میز بزرگ همچنین دسترسی راحت تری از صندلی های اطراف آن را فراهم می کند. با این اوصاف ، اطمینان حاصل کنید که فضای کافی برای نشستن و میز قهوه برای عبور و مرور افراد (حدود 18 اینچ) وجود داشته باشد. و اگر یک میز قهوه بزرگ بزرگ مناسب پیدا نکردید ، دو میز کوچکتر یا میز قهوه دیگر می تواند جایگزین خوبی باشد.

یک میز قهوه بزرگ تهیه کنید

 

جداول را در طول بازو قرار دهید

هر صندلی باید به میز کنار یا میز قهوه دسترسی آسان داشته باشد. از چیدمانهایی که افراد را مجبور به حرکت از روی صندلی های خود می کنند ، برای تنظیم یا برداشتن نوشیدنی ها خودداری کنید. وقتی نوبت به ارتفاع میز می رسد:

 

  • ارتفاع میزهای کناری باید تقریباً با بازوهای صندلی نزدیک باشد (اگر این امکان وجود ندارد ، پایین تر بهتر است).
  • برای میزهای قهوه ، ارتفاع باید برابر با صندلی های صندلی / مبل یا کمتر باشد.

 

بگذارید نور باشد

روشنایی یکی از مهمترین عناصر هر اتاق است و غالباً از آن غفلت می شود. همیشه ترکیبی از روشنایی بالای سر ، چراغ های کف و چراغ های میز (و اگر می توانید از قلاب های قلابی) استفاده کنید. چراغ کف در انتهای مبل یا پشت مبل عالی به نظر می رسد. چراغ های رومیزی روی میزهای کناری ، قفسه ها  بسیار زیبا به نظر می رسند. نور در دکوراسیون لازم است تا در سطوح مختلف قرار گیرد و به درستی متعادل شود .

 

از آثار هنری با اندازه مناسب استفاده کنید

چیزهایی که به دیوار آویزان شده اند – خواه هنری باشد ، آینه باشد یا اشیا مجسمه ای – باید به طور استراتژیک و متناسب با مبلمان قرار گیرند. به عنوان مثال یک عکس کوچک را از پشت مبل خود آویزان نکنید. در عوض ، از یک قطعه بزرگ که تقریباً دو سوم طول مبل است استفاده کنید یا از یک گروه قطعات استفاده کنید. اگر کاملاً مصمم به استفاده از یک قطعه هنری خاص هستید که خیلی کوچک است ، آن را در یک قاب بزرگتر و یک مات بزرگ دور آن قرار دهید تا بتواند هنگام قرار گرفتن در کنار یک قطعه مبلمان بزرگ ، خودش را نگه دارد.

از آثار هنری با اندازه مناسب استفاده کنید

 

 

همه اش را کنار هم بگذارید

 اگر برنامه شما خرید قطعات جدید در مورد چیدمان مبلمان و لوازم جانبی است  بهتر می باشد ، از قبل برنامه ریزی کنید. یا از طرح ریز آنلاین یا کاغذ گرافی به سبک قدیمی برای ترسیم نقشه مورد نظر خود استفاده کنید. این تنها روش مطمئن برای دانستن این است که آیا اوضاع به همان شکلی که شما می خواهید مناسب است یا خیر.

مطالب مرتبط