15 روش برای آوردن احساس آرامش در داخل خانه

احساس آرامش در داخل خانه

از آنجایی که بسیاری از مردم در سراسر جهان خود سعی می کنند مقداری از روز را آرامش داشته باشند ، مهم است که به یاد داشته باشید که خانه شما می تواند منبع آرامش باشد. تغییرات کوچکی که می توانید در سرتاسر خانه خود ایجاد کنید می تواند آن را به یک پناهگاه تبدیل کند تا در زمان اضطراب داخل آن احساس آرامش کنید.

 

از شمع گرفته تا نور طبیعی ، در اینجا چند ایده برای آماده سازی خانه خود برای آوردن آرامش به داخل آن  وجود دارد و به شما کمک می کند تا از فشار خارج شوید .

 

روی شمع سرمایه گذاری کنید

روی شمع سرمایه گذاری کنید

شمع واقعا رمانتیک می باشد . چیزی در مورد درخشش گرم شمع وجود دارد تا تمام استرس و نگرانی شما را از بین ببرد. این صحنه کوچک و دوست داشتنی الهام بخشی عالی برای  هر اتاق در خانه شما است. به دنبال رایحه هایی باشید که آرامش را ترغیب می کنند ، مانند اسطوخودوس و گل محمدی.

 

تختخواب خود را هر روز مرتب کنید

تختخواب خود را هر روز مرتب کنید

گرچه به نظر می رسد یک کار کوچک باشد ، اما مرتب کردن تختخواب خود هر روز فواید زیادی دارد و به شما کمک می کند تا درست از خواب بیدار شوید. روی تمیز نگه داشتن تختخواب خود تمرکز کنید ( توصیه می کنیم هفته ای یک بار آن را تمیز کنید ).

 

 

کمی رنگ به داخل خانه بیاورید

احساس آرامش در داخل  خانه

رنگ آمیزی یک میز با یک رنگ روشن ، سرگرم کننده و یا طرحی مانند این طرح از پارچه های شاد و زیبا ، راهی عالی برای آوردن حسن آرامش به خانه خود و به وجود آوردن انبوهی از رنگ به فضای شما است.

 

یک رنگ شاد مانند مرجان یا زرد می تواند به بالا بردن روحیه و روشن شدن هر فضایی کمک کند.

 

گره زدن را بیاموزید

آوردن حس آرامش در خانه

ثابت شده است که بافندگی به شما در رفع اضطراب و کنترل افسردگی کمک می کند و اگر به دنبال مهارت جدید آسان برای یادگیری هستید ، یادگیری بافتنی را در نظر بگیرید . حتی یک مبتدی می تواند این هنر

 

از زیراندازها گرفته تا پتوها ، به محض اینکه یک حرفه ای شوید ، بافندگی می تواند راهی عالی برای افزودن کمی احساس دنج به خانه شما باشد (ضمن اینکه ذهن خود را از حوادث فعلی دور می کنید).

 

خانه خود را بهم بریزید

احساس آرامش در داخل  خانه

فضای تمیز و بدون درهم و برهم بهترین راه برای ارتقا بهره وری و کاهش استرس در حالی که وقت بیشتری در خانه می گذرانید ، می باشد. حذف موارد اضافی و افزودن چند گیاه را در نظر بگیرید ، همانطور که در این عکس از خانه دیده می شود .

 

هر بار روی یک اتاق تمرکز کنید و از وقت اضافی برای مرتب کردن آن استفاده کنید تا از افکار منفی دور بمانید – و به هر حال از شر همه چیزهایی که هرگز استفاده نمی کنید خلاص شوید.

 

غسل کنید

احساس آرامش در داخل  خانه

حمام تواند به بهبود گردش خون و رفع خستگی به شما پس از یک روز طولانی کمک کند . بگذارید این صحنه آرامش حاصلبه شما القا کند که مدتی را تنها بگذرانید و غسل کنید. روی نمک های معطر حمام یا گلبرگ های گل سرخ سرمایه گذاری کنید تا حمام خود را به آبگرم شخصی تبدیل کنید.

 

روی ملافه های جدید سرمایه گذاری کنید

روی ملافه های جدید سرمایه گذاری کنید

خواب خوب شب برای حفظ سیستم ایمنی بدن و کاهش استرس مهم است. اکنون زمان آن است که روی آن ملحفه های ملافه ای که آرزو می کردید روی آن غرق شوید و اتاق خواب خود را مانند یک هتل احساس کنید. سرمایه گذاری کنید و الگوهای روشن برای بالا بردن روحیه ، ملحفه های عالی و روبالشی می توانند خواب شما را بهتر کنند و اتاق خواب شما را راحت تر تغییر دهد.

 

پنجره خود را تمیز کنید

احساس آرامش در داخل  خانه

آخرین باری که شیشه های خود را تمیز کرده اید کی است؟ نور طبیعی مانند یک ضد افسردگی ثابت شده است ، بنابراین اکنون زمان آن است که اطمینان حاصل کنید که تا آنجا که می توانید از آن استفاده می کنید. حتی اگر یک صندلی پنجره دوست داشتنی مانند تصویر بالا را ندارید ، تمیز کردن پنجره ها در هر اتاق در خانه (به ویژه اتاق نشیمن و اتاق خواب) یک کار آسان است که باعث می شود خانه شما کمی روشن تر شود.

 

روشنایی خود را تغییر دهید

روشنایی خود را تغییر دهید

انتخاب نور مناسب برای هر اتاق در خانه مهم است. یک روش آسان برای افزودن کمی آرامش به فضای خود ، خاموش کردن لامپ های مصنوعی است. حتی تعویض لامپ های استاندارد با لامپ های ادیسون (مانند تصویر بالا ) می تواند اتاق خواب شما را به مکانی آرام تر تبدیل کند.

 

بعلاوه ، روشنایی مصنوعی هیچ وقت مانند نور اصلی نمی باشد ، پس سعی کنید همیشه از نور طبیعی استفاده کنید.

 

پخش موسیقی آرام

پخش موسیقی آرام

در نظر داشته باشید که موسیقی پس زمینه ملایم را در سراسر خانه خود روشن نگه دارید تا فضای آرامش به خانه شما ببخشد. چه با یک میزگرد کلاسیک  یا بلندگوهای هوشمند  پخش موسیقی کلاسیک و لایت را در خانه خود تنظیم کنید ، برخی از آهنگ های آرامش بخش می توانند به شما در کاهش استرس و افزایش تمرکز در صورت کار در خانه کمک کنند.

 

چیدن میز

احساس آرامش در داخل  خانه

انجام یک برنامه معمول از صرف شام به کاناپه در هر وعده غذایی بسیار آسان است. با چیدن میز برای شام آماده شده و هر روز یک زمان مشخص برای وعده غذایی ، به ایجاد ساختار بیشتر در روزهای خود کمک کنید. یک محیط مینیمالیستی می تواند شما را به استفاده از میز ناهار خوری تشویق کند .

 

حمام خود را به آبگرم تبدیل کنید

حمام خود را به آبگرم تبدیل کنید

اگرچه ممکن است در حال حاضر نتوانید سرویس بهداشتی خود را بازسازی کنید ، اما چند نکته ساده می تواند فضای شما را مانند خانه احساسی کند. چیزی را مانند اوکالیپتوس را به حمام خود بیاورید . اگر معمولاً حوله ها را در یک کمد ملافه قرار می دهید ، در نظر داشته باشید که چند مورد از بهترین های خود را بیرون بیاورید و آن ها را روی جا لباسی قرار دهید تا به حمام شما حالتی شبیه به هتل بدهد.

 

قفسه کتاب خود را دوباره مرتب کنید

قفسه کتاب خود را دوباره مرتب کنید

در زمان استرس و اضطراب کتاب ها نه تنها باعث آرامش می شوند ، بلکه دکورهای زیبایی نیز ایجاد می کنند. کمی وقت بگذارید تا قفسه های کتاب خود را تغییر دهید . شما می توانید مسیر مینیمالیستی را طی کنید (همانطور که با این قفسه کتاب در تصویر بالا مشاهده می شود ) و فقط کتاب های مورد علاقه خود را به نمایش بگذارید ، یا یک سیستم جدید برای دسته بندی خوانش های مورد علاقه خود ایجاد کنید.

 

دفتر خود را مرتب کنید

احساس آرامش در داخل  خانه

اگر هم اکنون بیش از حد معمول در خانه کار می کنید ، مهم است که برای ارتقا بهره وری و کاهش استرس ، فضای کار خود را مرتب نگه دارید. این دفتر کار خانگی دوست داشتنی در تصویر بالا نه تنها از نظر رنگ هماهنگ است بلکه از نظافت و تمیزی نیز عالی است. در نظر داشته باشید چند اشیای میز تحریک کننده روحیه مانند گیاه یا شمع خریداری کنید تا فضای شما کمی جذاب تر شود.

 

مرتب سازی مجدد یک اتاق

مرتب سازی مجدد یک اتاق

از گذراندن روزها در خانه از خانه خود خسته شده اید؟ به اسباب و اثاثیه جابجایی دهید  تا خانه شما بتواند به راحتی تغییر شکل دهد. اگر فضای مسکونی کاملاً مفهومی و مشخصی از نوع تکراری دارید ، سعی کنید جهت کاناپه یا میز خود را عوض کنید تا به اتاقتان یک بروزرسانی ظریف (اما موثر ) بدهد. به دنبال روشهای آسان برای تنظیم مجدد احساس جدید و تازه بودن چیزها باشید.

 

 

خانه شما پناهگاه شماست اما گذراندن روزها در داخل آن  اگر عاشق فضای خود باشید نیز می تواند حس آرامش بیشتری داشته باشد. با تمرکز بر روی چند تنظیم کوچک ، می توانید جایی ایجاد کنید که عاشق آن هستید و واحدی که در زمان عدم اطمینان با آرامش از شما استقبال می کند.

مطالب مرتبط