4 روش عالی برای نظم دادن به اتاق خواب

نظم دادن به اتاق خواب

تصور کنید هر شب بخوابید و هر روز صبح در یک اتاق خواب تمیز و بدون سر و صدا بیدار شوید . بهداشت خواب شما می تواند از یک محیط آرام بسیار بهره مند شود و بخشی از آن شامل یک اتاق خواب منظم و بدون سر و صدا است. این شش ترفند را که برای نظم دادن به اتاق خواب شما ضروری است ، امتحان کنید.

 

یک جارو کششی منظم انجام دهید

نظم دادن به اتاق خواب

هر هفته 30 دقیقه وقت بگذارید تا روی شستشوی اتاق خواب خود تمرکز کنید – می توانید همه کارها را با یک جارو انجام دهید یا آن را در سه جلسه 10 دقیقه ای در طول هفته تقسیم کنید. قبل از شروع ، یک سطل بازیافت ، یک سطل جمع آوری لباس های لباسشویی و یک سطل “ذخیره  همه چیز” را در دست خود بگیرید.

 

  1. با غرفه های شب خود شروع کنید و مواردی را که باید زباله یا بازیافت شوند از بین ببرید. همین کار را برای قسمت بالای کمد و سایر سطوح خود انجام دهید.
  2. وسایلی را که در جای خود قرار ندارند در سطل قرار دهید تا آنها را به اتاق های مناسب خود برسانید.
  3. لباس ها و پارچه های کثیف را در سلط لباسشویی قرار دهید و هر لباس تمیز را به کمد برگردانید.
  4. از کشوهای داخل کمد خود بازدید کرده و اقلام نمناسب را در سطل آشغال و سطل بازیافت مرتب کنید.
  5. در پایان باید همه چیز را  به مکان های مناسب خود برگردانید و سپس شروع به جارو برقی کشیدن کنید.

 

کمد لباس های خود را به طور مرتب منظم کنید

کمد لباس های خود را به طور مرتب منظم کنید

اگر در بیشتر اتاق خواب ها به دنبال بزرگترین مقصر شلوغی هستید ، دنبال کمد باشید. حتی اگر غالباً پشت درهای بسته باشد ، کمد لباس اغلب به هم ریخته به شکل لباسی است که دیگر نمی پوشید و آنهایی که هرگز به آویز یا داخل قفسه بر نمی گردند.

 

سعی کنید هر هفته نگاهی به کمد لباس خود بیاندازید . لباسهای خود را که نیازی به فرو رفتن در لباسشویی ندارند ، آویزان کنید و لباس های کثیف را به داخل سطل لباسشویی بیاندازید .

 

بهترین راه برای جلوگیری از بهم ریختگی به شکل لباس ، کفش و لوازم جانبی ، خرید کمتر است. اگر دیگر جایی برای لباس های شما وجود نداشت ، سعی کنید از شر وسایلی که مرتباً نمی پوشید خلاص شوید.

 

 

از سینی ها ، کاسه ها و سبدها برای درهم ریختگی استفاده کنید

از سینی ها ، کاسه ها و سبدها برای درهم ریختگی استفاده کنید

اتاق های خواب تمایل دارند بسیاری از وسایل یکبار مصرف مانند ساعت ، گوشواره ، کتاب و دستمال را  جمع کنند. با استفاده از سینی ، کاسه و سبد برای نگهداری جواهرات ، لیوان ها و سایر موارد ضروری ، این موارد را با نظم مرتب و ذخیره کنید.

 

 

در مبلمان کشویی  سرمایه گذاری کنید

نظم دادن به اتاق خواب

اگر فضای ذخیره سازی در کمد و کابینت های شما به سادگی تمام شده است ، برای نظم دادن به اتاق خواب خود  به سراغ راه حل های جایگزین مانند مبلمان با فضای داخلی بروید. یک نیمکت روکش دار در انتهای تخت خواب نه تنها در هنگام پوشیدن کفش خود جایی برای نشستن فراهم می کند ، بلکه می تواند آن کفش ها را – یا پارچه های اضافی ، حوله ها یا هر چیز دیگری که برای آن مکان نیاز دارید ، را در خود جای دهد.

مطالب مرتبط