8 کاربرد شگفت آور برای جاروبرقی شما

کاربرد جاروبرقی

فرقی نمی کند که جاروبرقی خود را دوست داشته باشید یا از آن متنفر باشید ، این ابزار کاربردی می تواند کارهایی بیش از پاک کردن گرد و غبار و خاک از کف و فرش شما داشته باشد. از آنجا که شما دستگاهی دارید که از مکش برای گرفتن شرایط ناخوشایند استفاده می کند ، در اینجا هشت کاربرد شگفت آور برای عملکرد جاروبرقی در سراسر خانه آورده شده است.

 

بیشتر مشاغل و خانه ها ، به یک جاروبرقی ایستاده احتیاج دارند که شامل یک شلنگ با اتصالات مختلف یا یک جای دست قابل حمل و قابل جدا شدن باشد تا یک جارو برقی کف ایستاده ساده و قدیمی ! برای برخی مشاغل و خانه ها  ، جاروبرقی دستی کوچکتر نیز به خوبی کار خواهد کرد. هرچه که باشید ، پیش بروید و کاربرد های جالب جاروبرقی خود را مشاهده کنید.

کاربرد های جاروبرقی

موهای اضافی حیوان خانگی را بگیرید

کار جاروبرقی جمع آوری تمام موهای حیوان خانگی است که به فرش چسبیده و روی زمین  افتاده اند . اما می توانید از آن برای تمیزکردن ملافه های حیوان خانگی و پاک کردن موهای حیوانات خانگی از لحاف و روتختی قبل از پرتاب آنها در لباسشویی استفاده کنید. موهای زائد در ماشین لباسشویی یکی از اصلی ترین عوامل ایجاد خراب شدن و گرفتگی ، نشتی  پمپ های آب است.

 

همچنین ضمیمه هایی وجود دارد که می توانید با مسواک زدن و مکش تمام موهای شل شده به نظافت سگ خود کمک کنید ، اما به یاد داشته باشید که هرگز کاری نکنید که حیوان خانگی شما ناراحت بشود.

 

کنترل حشرات

یک مطالعه توسط دانشگاه ایالتی اوهایو نشان می دهد که جاروبرقی باعث از بین رفتن 96 درصد کک (بزرگسالان و لاروها) در یک خانه می شود. جاروبرقی همچنین یک روش عالی برای از بین بردن ریزگردها و سلولهای پوستی انسان است که از تشک ها تغذیه می کنند.

 

یک شلنگ بلند جاروبرفی  راهی عالی برای دستیابی و گرفتن عنکبوت ها یا پشه هایی است که در گوشه های سقف جمع می شوند.

 

روفرشی ، بالش ، و تابلو فرش

فراتر از از بین بردن گرد و غبار ، خرده ریزها و خاک ، جاروربرقی و یک جعبه جوش شیرین می تواند برای از بین بردن بو و روشن شدن پارچه ها شگفتی ایجاد کند. به راحتی روی تودوزی ها ، بالش و فرش جوش شیرین بپاشید. آن را به آرامی با اسفنج مرطوب یا موپینگ پخش کنید.

 

اجازه دهید جوش شیرین حداقل یک ساعت روی سطوح باقی بماند و سپس با جارو برقی پاک کنید. شگفت زده خواهید شد که پارچه ها چقدر می توانند درخشان  به نظر برسند زیرا  جوش شیرین به شل شدن خاک کمک می کند و جاروبرقی آن را از بین می برد.

 

گرد و غبار را قبل از پخش شدن به دام بیندازید

قبل از تمیز کردن ، از برس گردگیری استفاده کنید تا گرد و غبار روی آباژورها ، کتابها ، وسایل روشنایی ، پرده ها و حتی برگ های گیاه را به دام بیندازید . از بین بردن گرد و غبار به طور منظم از ایجاد  لکه ها جلوگیری می کند.

 

آلرژن های داخلی را کاهش دهید

پنجره و شکاف بین صفحه های بیرونی و شیشه های پنجره را با جاروبرقی بصورت منظم تمیز کنید تا از تجمع مواد آلرژی زا در امان باشید. برای پاک کردن  گرد و غبار از برس گرد و غبار جاروبرقی برای پاک کردن صفحه پنجره و در استفاده کنید.

 

جلوگیری از آتش سوزی در خانه

استفاده از جاروبرقی یک روش عالی برای از بین بردن پرزهای اضافی است که دلیل اصلی آتش سوزی خانه هاست ، می توانید وسایلی مانند خشک کن ، فر ، اجاق گاز و … را که از برق استفاده می کنند. با استفاده از جاروبرقی تمیز کنید. همچنین توجه داشته باشید که قبل از تمیز کردن وسایل برقی با جاروربرقی ، آن را حتما از برق خارج نمایید.

 

موارد کوچک را بازیابی کنید

اگر چیز کوچکی مانند گوشواره ، میخ یا پیچ پشت یک مبلمان سخت متحرک انداخته اید ، جاروبرقی خود را بگیرید. یک  جوراب شلواری قدیمی را با نوار لاستیکی روی انتهای ابزار شکاف وصل کنید. به دنبال کالای گمشده باشید و از مکش  جاروربرقی برای بیرون کشیدن آن  استفاده کنید .

 

لوازم آشپزخانه را تمیز کنید

خیر ، قرار نیست که جاروبرقی  شما یخچال را تمیز کند یا چربی را از روی صفحه آشپزی پاک کند ، اما می تواند به شما در آشپزخانه کمک کند. برای هر یک از این نکات ، همیشه قبل از هر کاری دستگاه را از برق جدا کنید.

 

با استفاده از جاروبرقی گرد و غبار را از کویل های یخچال و خازن پاک کنید. یخچال شما با کارایی بیشتری کار می کند و دما را سردتر و ثابت تر نگه می دارد.

 

فضاهای بین لوازم و صفحات میز و کنترل خرده ریزها به جلوگیری از هجوم حشرات کمک می کند.

 

با استفاده از جاروبرقی برای از بین بردن خرده ریزهای توسترهای توپی از آتش سوزی های کوچک جلوگیری کنید . پس از اجرای چرخه تمیز کردن اتوماتیک اجاق گاز ، از جاروبرقی برای گرفتن باقی مانده خاکستر استفاده کنید.

 

 

حالا که از کاربرد های جالب جاروبرقی خبر دارید ، پیش بروید و در حین تمیز کردن خانه خود از ، ترفندهای بالا استفاده کنید. امیدوارم که این مقاله برای شما مفید واقع قرار گرفته شده باشد.

مطالب مرتبط