10 نکته برای ایجاد دکوراسیون آرامش بخش در خانه

دکوراسیون آرامش بخش

در زندگی شلوغ امروزه ، استرس جزوی از وجود همه ما می باشد. چه در خانه باشیم یا چه در محل کار ، فشارهای روانی بر روی همه افراد هستند.  در سال گذشته ، 55٪ از آمریکایی ها گزارش کرده اند که روزانه “استرس زیادی” دارند. طراحی خوب ممکن است نتواند در یک بحران وجودی فرهنگی مداخله کند ، اما می تواند به ساخت فضاهایی کمک کند که ما را آرام و احیا کنند. در اینجا ، ما با نکاتی برای طراحی دکوراسیون آرامش بخش در خانه خود صحبت خواهیم کرد که  با هرج و مرج زندگی ما مقابله می کنند.

 

1. نورپردازی مهم ترین نکته در دکوراسیون آرامش بخش

 ایجاد دکوراسیون آرامش بخش  در خانه

ارزش نور طبیعی را نمی توان بیان کرد. یک منبع نور با کیفیت باعث درخشش فضا و دستیابی به احساس آرامش در غیاب آن می شود. دیوید مان ، بنیانگذار MR Architecture + Decor ، می گوید: “من متوجه می شوم که نور شمالی با مدولاسیون و پخش خوب ، نقطه شروع بسیار خوبی برای چیدمان یک اتاق آرامش است.” پس اگر به دنبال طراحی سبک دکوراسیون آرامش بخشی برای خود هستید ، حتما راه نور طبیعی را به خانه و اتاق خود باز کنید تا تاثیر شگرف آن را ببینید.

 

2 . نمای جلو و مرکز را در فضای باز قرار دهید

نمای جلو و مرکز را در فضای باز قرار دهید

شناخته شده است که طبیعت تأثیر آرام بخشی بر خلق و خوی دارد – و اگرچه بیشتر زندگی خود را در خانه می گذرانیم ، اما هنوز محیط های بیرونی بر تجربه بودن و احساس بودن در خانه تأثیر می گذارند. برای پروژه ای که در بالا نشان داده شده است ، از بهم ریختن خانه با اشیا غیرضروری جلوگیری شده است. همچنین موقعیت خانه طوری طراجی شده است که منظره طبیعی بیرون و درخت ها از داخل خانه مشاهده می شود.

 

3. یک پالت رنگ آرامش بخش را انتخاب کنید

یک پالت رنگ آرامش بخش را انتخاب کنید

رنگ به ایجاد خلقی کمک می کند که فضایی را بهم پیوند دهد. رنگ ممکن است یکی از ساده ترین ابزارها برای دستکاری روحیه در یک فضا باشد.  پیشنهاد می کنیم که رنگ می تواند از طریق روشهای “واضح” بر روحیه تأثیر بگذارد. رنگ های روشن انرژی بخش هستند ، در حالی که رنگ های خاموش آرامش بخش می شوند. ما همچنین از رنگ برای نشان دادن عملکرد ، ایجاد روایت یا ارتباط تاریخی یک فضا استفاده می کنیم.  هر چقدر یک فضا لایه لایه تر باشد ، جالب تر خواهد بود.

 

4 . فضاهای عملکردی فضاهای آرام هستند

 ایجاد دکوراسیون آرامش بخش  در خانه

یکی از اصول خوب طراحی ، ایجاد فضایی است که عملکرد مطلوبی برای شما داشته باشد. با این حال ، از آنجا که یک طراحی کاربردی سهولت زندگی روزمره را افزایش می دهد ، باعث ایجاد احساس آرامش نیز می شود. در حالت ایده آل شما می خواهید احساس کنید که خانه شما با زندگی درحال کار با شماست و از شما حمایت می کند و در هر مرحله با شما نمی جنگد.

 

من فکر می کنم همه ما این تجربه را داشته ایم که بخواهیم یک درب قابلمه را سرجایش بگذاریم ولی آن را پیدا نمی کنیم  – اگر این اتفاق به طور منظم رخ دهد ، می تواند احساس آرامش شما را از بین ببرد. اگر چیزی روزانه بخشی از زندگی شما باشد ، عملی تر شدن آن تأثیر زیادی روی سطح آرامش شما خواهد داشت. برای هر کسی این فضا می تواند متفاوت باشد. یک جای لیوانی مخصوص در بالا سینک ضرفشویی ، یک جای مخصوص برای قابلمه ها و …

 

5 . سازماندهی ، سازماندهی ، سازماندهی

سازماندهی ، سازماندهی ، سازماندهی

پس از تمیز کردن شلوغی ، نوبت سازماندهی است. وقتی همه چیز جای خود را دارد ، کمتر می توان نگران شد. ملانی چارلتون فاولر ، مالک Clos-ette ، یک شرکت سازماندهنده حرفه ای ، در توضیح اینکه چگونه می توانیم اجازه دهیم انرژی ما به طور طبیعی در یک فضا جریان داشته باشد ، می گوید: “هنگامی که بی نظمی مرتب شود ، مدل داده شود ، سازماندهی شود یا تزئین شود ، جریانی به وجود می آید .”  طراحان داخلی می توانند طرحی را تنظیم کنند که نظم و ترتیب را آسان کند.

 

6 . حس ها را درگیر کنید

 ایجاد دکوراسیون آرامش بخش  در خانه

بو ، لمس ، صدا : همه این عناصر می توانند آرامش را تقویت کنند و به همان اندازه در طراحی بصری یک اتاق مهم هستند.  بافت همیشه به ایجاد یک تجربه غنی از یک فضا کمک می کند – به ویژه به ایجاد یک فضای آرامش بخش کمک می کند زیرا حس لامسه ما را درگیر می کند و مغز ما را ملزم می کند و در مقیاس  درگیر شود ، “جنیفر بونسا ، بنیانگذار استودیو Bunsa در میامی می گوید . “هرچه بیشتر بتوانید حواس را درگیر کنید ، بیشتر بر روحیه تأثیر خواهید گذاشت.”

 

7 . ایجاد فضاهای منحصر به فرد و مشخص

ایجاد فضاهای منحصر به فرد و مشخص

فضاهای استفاده مختلط مهم هستند و فرار از آنها دشوار است. برای مثال اگر در آشپزخانه به خانواده خود بپیوندید ، متوقف کردن استرس بسیار آسان تر است. یا خوردن شام  و ناهار یا صبحانه در کنار خانواده در آشپزخانه آرامش بخش تر می باشد. همین طور پذیرایی از مهمانان در حال شما !

 

8 . از کمال جویی پرهیز کنید

 ایجاد دکوراسیون آرامش بخش  در خانه

وقتی فضایی بیش از حد طراحی شده احساس می شود ، فضای خانگی نیست. در همان زمان، یک فضای “راحت و آسوده” همچنین می تواند به معنای طراحی ساده و زیبا باشد. وقتی از لوکس ترین وسایل در هر گوشه خانه استفاده می کنید ، کمی آن را مدرنیته می کنید . بهتر است کمی روش های سنتی را در دکوراسیون منزل خود به کار بگیرید. یک فرش بافتنی قدیمی در اتاق خواب شما می تواند واقعا آرامش بخش باشد . یا آن کوزه قدیمی که در گوشه انباری شما افتاده است و …

 

 

9 . بر فضاسازی تأکید کنید

بر فضاسازی تأکید کنید

سخت است که فضای تنگ و آرام را دوست داشت . فضاهای محدود می تواند باعث ایجاد انفجار هراسی شود ، در حالی که به نظر می رسد پنجره های گسترده ، طرح با مفهوم باز و مساحت مربع بیشتر آرامش بخش تر هستند .

 

10 . مانند یک کارگردان فیلم طراحی کنید

مانند یک کارگردان فیلم طراحی کنید

فیلم ها برای برانگیختن احساسات طراحی شده اند. پس همین حال ها از فیلم های مورد علاقه خود الهام بگیرید  و از آن ها در طراحی دکوراسیون آرامش بخش  اتاق یا خانه خود استفاده کنید. فیلم ها می توانند رنگ ، هنر ، قاب را به راحتی در ذهن ها جریان بیاندازند.

مطالب مرتبط