10 نکته که در تزئین منزل خود باید بدانید.

 تزئین دکوراسیون منزل شما می تواند یک تجربه سرگرم کننده و مهیج باشد ، به ویژه هنگامی که بتوانید شخصیت خود را در دکوراسیون خود به نمایش بگذارید.  همه ما ترجیحات و ایده های خاص خود را در مورد نحوه شیک نشان دادن خانه خود داریم.

 

10 نکته ای که میتوانید در دکوراسیون منزل خود به کار ببرید و یا از آنها ایده بگیرید را بررسی می کنیم.

1-اضافه کردن رنگ های آرامش بخش 

گاهی اوقات نیز رنگ های تیره و رنگ های اکثر خانه های ایرانی از جمله کرم و قهوه ای ممکن ست خسته کننده و تکراری باشد. هر رنگ مثل یک موجود زنده هم حس داره و هم معنا و مفاهیم .از تک بعدی بودن پرهیز کنید و رنگ های مختلف را وارد دکوراسیون منزل خود کنید و از معجزه رنگ ها غافل نباشید.به عنوان مثال می توان به رنگ قرمز اشاره می کنیم که باعث  جلب توجه زیاد و ایجاد هیجان در محیط میشه.رنگ صورتی انسان رو به سمت آرامش میبره و لطافت محیط رو بیشتر می کنه.رنگ آبی رنگی است که موجب آرامش میشه و استرس انسان را برطرف می کند.رنگ سبز آرامش بخش و اطمینان بخشه و باعث میشه حس های مرتبط با بی اعتمادی و ضرر کمتر بشه.

 تزئین منزل

 

2-فضایی درست کنید که مخصوص شما باشد

منزل ما محل آرامش گرفتن ماست سعی کنید فضایی را برای خود انتخاب کنید (اعم از اینکه یک اتاق باشد یا حتی فقط یک گوشه باشد) تا بتوانید به هر روشی که برای شما راحت باشد ، کمی مراقبت از خود را تمرین کنید. جدا از این مهم است که شما فضایی داشته باشید که فقط متعلق به خودتان باشد .

فضایی درست کنید که مخصوص شما باشد

 

3-طبیعت را با زندگیتان بیاورید.

علاوه بر آرامش گرفتن از رنگ ها ، شما به چیزهایی علاقه مند هستید که طبیعی به نظر می رسند . سرمایه گذاری در قطعات چوبی دوست داشتنی یا استفاده از تزئینات حصیری در خانه ، عنصر طبیعی تری به فضا می بخشد. همچنین استفاده از گل های رنگارنگ می تواند زینت بخش منزل شما باشند.با کمی ذوق و خلاقیت  فضای باز و تراس یا حیاط خود را مملو از گل های زیبا کنید و  گلدان های زیبای رنگی را در تراس خانه قرار دهید. وجود گیاهان علاوه بر تزئین منزل ما می توانند هوای خانه را هم پاکسازی کنند.

طبیعت را با زندگیتان بیاورید.

 

4-دنج بودن را در آغوش بگیرید

خانه شما فضای امن شماست و باید کاملاً راحت باشد! چه اضافه کردن پتوهای مخمل خواب دار و چه بالشهای تزئینی نرم یا فرشهای راحت که اتاق را به هم گره می زنند ، نترسید خانه خود را به مکانی راحت تبدیل کنید. فرشهایی با پرزهای بلند و استفاده از خز می توانند نمونه ای از تزئینات آرامش بخش منزل شما باشند.

دنج بودن را در آغوش بگیرید

 

5-تاثیر آب در دکوراسیون خود را دست کم نگیرید.

داشتن فضا های تزئینی مانند یک فواره کوچک حس آرامش را برای شما به ارمغان می آورد. شما به راحتی می توانید یک آب نما با وسایل دور ریختی خود بسازید و در تزئین منزل خود از آن استفاده کنید. استفاده از تراریوم و آکورایوم گیاهی نیز همچنان می توانند به عنوان ایده های خلاقانه در منزل شما باشند. همچنین تمرکز خود را روی سرویس بهداشتی و حمام خود بگذارید ، مخصوصاً اگر وان دارید. تزئین آن فضا می تواند شما را به وجد بیاورد.

6-از متفاوت بودن نترسید.

شما ایده هایی دارید که فقط برای خودتان آرامش بخش است,  لازم نیست همه چیز کاملاً منطبق با اصول باشد و شما مجبور نیستید همان دکوری هایی را بخرید که بقیه در خانه های خود دارند. تکه هایی را پیدا کنید که برای شما برجسته هستند و به آنها اجازه درخشش بدهید.

 

 تزئین منزل

 

7-استفاده از تابلوهای رنگارنگ

استفاده از چندین تابلو در طرح و اندازه مختلف می تواند در تزئین منزل شما بسیار چشمگیر باشد.از تابلوها می توانده به عنوان تکیل کننده تزئین منزل خود استفاده کنید.تابلوها حتما نباید افقی و همه در یک شکل باشند .برای دیوارهای خود می توانید از چندین تابلو مختلف استفاده کنید.

 

8-چیدمان منظم مبلمان

هرکسی  از اینکه احساس محدودیت در منزل خود  داشته باشد متنفر  است، بنابراین جای تعجب نیست که چنین چیزی را در خانه خود نمی خواهید! مطمئن شوید که همه چیز را مرتب چیده اید تا فضای کافی برای شما فراهم کند. حتی در فضاهای کوچک ، از وسایل اضافی و یا مبلمان با طرح های شلوغ و بزرگ خودداری کنید .

 

 تزئین منزل

9-روی سبدهای حصیری سرمایه گذاری کنید

ما قبلاً به افزودن عناصر حصیری برای اهداف تزئینی اشاره کردیم ، اما افزودن سبدها به شما یک هدف زیباشناختی اما کاربردی را می دهد. شاید همیشه از منظم نبودن وسایلتان شاکی باشید، داشتن چند سبد برای جلوگیری از به هم ریختگی ها و قرار دادن وسایل کوچک واقعاً برای شما مفید خواهد بود.

 

 

10-از خلاقیت خود کمک بگیرید.

شما  قطعا مهارت های هنری و خلاقانه ای دارید ، اما اغلب به خودتان شک می کنید. شما باید چیزی را برای تبدیل به دکور برای تزئین منزل خود ایجاد کنید یا چیزی را در این راه پیدا کنید و آن را به چیز دیگری تغییر دهید ، نباید از گرایش های خلاقانه خود دور شوید.

مطالب مرتبط