زیرسازی آسفالت در قزوین؛ خدمات کامل و اجرای حرفه ای

خدمات و اجرای زیرسازی آسفالت در قزوین برای دریافت مشاوره رایگان هم اکنون با ما تماس بگیرید

انجام عملیات آسفالت کاری مستلزم اجرای چندین مرحله است که مهم ترین مرحله آن زیرسازی و آماده سازی سطح مورد نظر برای اجرای عملیات آسفالت می باشد.

انجام این مرحله یک امر مهم در صنعت راه سازی و شهرسازی به شمار می آید و اجرای صحیح آن باید توسط شرکت تخصصی در این زمینه انجام شود.

شرکت میچینم خدمات و اجرای عملیات آسفالت کاری و مراحل مختلف آن اعم از زیرسازی سطح مورد نظر را در قزوین با پیشرفته ترین تجهیزات و با استفاده از مصالح مرغوب در سطوح مختلف مانند خیابان ها، جاده ها، کوچه ها، پشت بام ها، محوطه های بزرگ مانند کارگاه ها، کارخانه ها، انبارها، کف سالن های ورزشی و … با بهره گیری از نیروهای کارآمد و ماهر برای صاحبین پروژه های مختلف انجام می دهد.

قزوین به دلیل قرار گرفتن در مسیر ارتباط شرق به غرب و جنوب به شمال، نزدیکی به تهران و کرج از موقعیت مناسبی از لحاظ رفت و آمد و شرایط جغرافیایی در ایران برخوردار است.

اجرای زیرسازی آسفالت در قزوین با شرکت میچینم

انجام صحیح و اصولی هر یک از مراحل اجرای عملیات آسفالت کاری نیازمند رعایت استانداردهای تعیین شده، قوانین مربوط به خود و دقت کافی می باشد.

زیرا در غیر این صورت نمی توان انتظار داشت که سطح آسفالت شده از کیفیت و ماندگاری بالایی برخوردار باشد و پس از گذشت زمان شاهد ایجاد ترک و نشست سطح آسفالت خواهیم شد.

اگر اجرای مرحله ی زیرسازی آسفالت بر اساس استانداردها و به صورت اصولی انجام نشود عملیات آسفالت کاری هرچقدر هم خوب و اصولی انجام شود باز هم نتیجه ی پروژه موفقیت آمیز نخواهد بود. به همین دلیل قبل از شروع عملیات آسفالت کاری باید به مرحله ی زیرسازی توجه ویژه ای داشت تا از مشکلات بعدی مانند نشست، ترک خوردگی و فرو رفتگی جلوگیری شود

به همین دلیل انتخاب یک شرکت و یک تیم حرفه ای و با تجربه از جمله ی مهم ترین اقدامات برای انجام صحیح عملیات آسفالت کاری می باشد و با انتخاب درست می توان از کیفیت و دوام آسفالت اطمینان لازم را کسب کرد.

شرکت میچینم با رعایت قوانین و استاندارد های مربوط به عملیات آسفالت کاری و با بهره مندی از تجهیزات پیشرفته، مراحل مختلف آسفالت کاری اعم از زیرسازی سطح مورد نظر، قیرپاشی آسفالت، غلتک زنی و کوبیدن آسفالت و در نهایت عملیات زیرسازی آسفالت را به گونه ای انجام داده که با مناسب ترین قیمت، صاحبین پروژه از بهترین کیفیت برخوردار باشند.

شماره شرکت و پیمانکار زیرسازی آسفالت در قزوین

زیر سازی آسفالت دقیقا چیست؟

اجرای عملیات آسفالت کاری نیازمند سطحی است که از استاندارهای لازم برخوردار بوده تا از مشکلات آتی مانند نشست، جابه جاییی، فرورفتگی و ترک خوردگی جلوگیری شود. به همین دلیل برای اینکه یک سطح مناسب برای اجرای آسفالت داشته باشیم باید عملیات زیرسازی آسفالت را انجام داده و سپس آسفالت روی آن اجرا شود.

درواقع منظور از زیرسازی و بسترسازی سطح مورد نظر، برداشت هر گونه خاک نباتی و نا مرغوب و گل و لای و لجن از زمین باتلاقی در بستر راه ها و انجام تراکم روی آن برای اجرای آسفالت می باشد.

مرحله ی زیرسازی و آماده سازی سطحی که قرار است آسفالت شود، اولین قدم و یکی از مهم ترین مراحل اجرای آسفالت کاری جاده ها، خیابان ها، کوچه ها و هر سطح دیگر می باشد. این مرحله شامل اقدامات گوناگونی اعم از شیب گذاری، جدول بندی و پل گذاری می شود.

در مرحله ی زیرسازی جاده یا آماده سازی هر سطحی اگر محل مورد نظر نیاز به خاکبرداری داشت پس از برداشت خاک بی کیفیت، با استفاده از سنگریزه، شن، ماسه و سنگ مخصوص سطح پوشانده شده و توسط ماشین آلاتی چون گریدر صاف می شود. پس از انجام این اقدامات با انجام آب پاشی و غلتک زنی، سطح خیابان یا هر سطح دیگری آماده ی مرحله ی بعدی می شود. در ادامه به توضیح هر یک از مراحل زیرسازی آسفالت پرداخته ایم:

مراحل زیرسازی آسفالت در قزوین

زیرسازی آسفالت شامل مراحل زیر است:

اولین مرحله: خاکبرداری قبل از اجرای آسفالت

برای داشتن یک سطح مناسب جهت ریختن آسفالت اگر خاک محل مورد نظر نرم باشد در قدم اول باید عملیات خاکبرداری را برای برداشتن خاک نرم آغاز کرد. عملیات خاکبرداری با توجه به خاک سطح مورد نظر و کیفیتی که دارد از 20 تا 60 سانتی متر قابل برداشت می باشد. انجام مرحله ی خاکبرداری نیازمند انجام اقدامات زیر است:

  • آماده سازی تجهیزات و ابزارآلات برداشت خاک
  • حمل خاک حاصل از خاکبرداری و انتقال به محل دیگر

انجام این اقدام تحت تاثیر عواملی مانند جنس خاک مورد نظر، ضخامت خاکبرداری، متراژ و ابعاد سطح مورد نظر برای آسفالت کاری ممکن است کاری دشوار و پرهزینه باشد.

دومین مرحله: خاکریزی پیش از اجرای آسفالت

پس از اینکه مرحله ی خاکبرداری انجام شد، باید سطح مورد نظر با خاک مورد نیاز که شامل موادی مانند شن، ماسه، سنگ و… است پر شده و طبق استاندارهای خاص روی زمین پخش شود و پس از آن آب پاشی و کوبیده شود. عملیات خاکریزی نیازمند ماشین آلات مخصوص برای حمل خاک مورد نیاز به محل مورد نظر و رعایت اصول و قوانین خاص خود است.

همان طور که گفته شد قبل از انجام آسفالت کاری باید به زیرسازی آن توجه ویژه ای داشت تا از مشکلات احتمالی آینده جلوگیری کرده و طول عمر و ماندگاری آسفالت را افزایش داده و هزینه های نگهداری اضافی را کاهش داد.

خدمات و اجرای زیرسازی آسفالت در قزوین

خدمات زیرسازی آسفالت در قزوین با شرکت میچینم

شرکت میچینم یک شرکت رسمی پیمانکاری می باشد که خدمات زیر سازی آسفالت و اجرای عملیات آسفالت کاری را به مشتریان خود ارائه می کند. برخی از خدمات شرکت میچینم شامل موارد زیر است:

خدمات ما علاوه بر قزوین در شهرستان های

زیرسازی آسفالت خیابان، جاده و کوچه در قزوین

برای اجرای آسفالت خیابان، کوچه و جاده ابتدا باید زیرسازی مناسب صورت گیرد تا از بروز مشکلاتی مثل آب گرفتگی، نشست، ترک برداشتن سطح، جدا شدن مواد، جابه جایی و خشن شدن سطح خیابان ها، جاده و کوچه ها جلوگیری شود.

یکی از خدمات شرکت میچینم زیرسازی آسفالت خیابان، جاده و کوچه می باشد که انجام این خدمات را با رعایت قوانین استاندارد برای صاحبین پروژه انجام می دهد و با اجرای صحیح این عملیات علاوه بر کسب یک نتیجه ی مطلوب، هزینه های نگهداری آسفالت در بلند مدت به میزان قابل توجهی کاهش پیدا می کند.

زیر سازی آسفالت پشت بام ها در قزوین

از دیگر خدمات شرکت میچینم زیرسازی آسفالت پشت بام ها بوده که انجام زیرسازی این بخش هم مانند سطوح دیگر نیازمند رعایت اصول و قواعد خاص خود می باشد که هم به صورت دستی و هم به صورت مکانیزه قابل انجام است.

زیرسازی آسفالت محوطه های بزرگ (کارخانه ها، کارگاه ها، انبارها و…) در قزوین

صاحبین محوطه های بزرگ برای آسفالت کاری و انجام زیرسازی آسفالت می توانند از شرکت میچینم برای اجرای پروژه های خود استفاده کرده و زیرسازی آسفالت بخش های مختلف اعم از کارخانه ها، کارگاه ها، انبار ها، سوله های ورزشی و … را به شرکت میچینم بسپارند.

نکات زیرسازی آسفالت در قزوین

اجرای عملیات زیرسازی مستلزم رعایت برخی نکات ریز است شرکت ها مستلزم به رعایت آنها هستند، این نکات عبارتند از:

  • میزان رطوبت: اجرای عملیات زیرسازی باید در شرایط آب و هوایی مناسب انجام شده و در شرایط آب و هوایی خیلی سرد و دارای رطوبت بالا اجرای آسفالت نباید صورت گیرد.
  • سطح مورد نظر باید از استحکام و قدرت پیوند بالا با قیر را داشته باشد.
  • مراحل زیرسازی باید به گونه ای انجام شود که آسفالت در درازمدت در برابر عواملی مانند ضربه، سایش، صیقلی شدن مقاوم باشد.
  • اگر سطح مورد نظر از قبل آسفالت شده باشد باید سطح آسفالت پاکسازی و خشک شده باشد تا آسفالت جدید به راحتی بتواند به سطح آسفالت قبلی بچسبد.

میزان رطوبت

در صنعت راه سازی و جاده سازی از مصالح سنگی برای زیرسازی کار استفاده می شود، این مصالح سنگی باید از ویژگی های خاصی برخوردار بوده تا به عنوان مصالح سنگی مرغوب شناخته شوند. به طور مثال این مواد نباید مقدار زیادی از رطوبت و آب را به خود جذب کنند، زیرا با جذب بالای رطوبت و آب این سنگ ها در طولانی مدت دچار انبساط و انقباض شده و به راحتی خرد شده و با متلاشی شدن آنها، آسفالت جاده ها از بین خواهند رفت.

قدرت پیوند

مصالحی که در زیرسازی کار برای آسفالت خیابان ها و جاده ها مورد استفاده قرار می گیرند باید دارای قابلیت پیوند قوی با قیر باشند. قابلیت پیوند این مواد با قیر باید به مقداری قوی و مستحکم باشد که در شرایط آب و هوایی مختلف و بر اثر رفت و آمد وسایل نقلیه ی سبک و سنگین از قیر جدا نشوند.

مقاومت در برابر سایش

اگر مصالح سنگی به کار گرفته شده در زیرسازی به راحتی در برابر عوامل مختلف و رفت و آمد وسایل نقلیه ساییده شوند، عمر جاده ها و راه ها کوتاه تر خواهد شد.

مقاومت در برابر صیقلی شدن

مواد و مصالحی که در زیرسازی به کار می روند باید در برابر صیقلی شدن مقاوم بوده زیرا سطح راه ها و جاده ها هنگام بارش برف و باران لغزنده می شوند، اگر مواد به کار برده شده در آسفالت این مسیرها هم در برابر صیقلی شدن مقاوم نبوده، سطح جاده مانند یک آیینه عمل کرده و باعث سرخوردن وسایل نقلیه خواهد شد.

مقاومت در برابر ضربه

مواد به کار برده شده در زیرسازی آسفالت باید از نظر مقاومت در برابر ضربه کنترل و تست شوند، این مصالح سنگی ابتدا آزمایش شده و اگر در برابر ضربه مقاومت کافی نداشته باشند نباید در صنعت راه سازی و زیرسازی آسفالت مورد استفاده قرار بگیرند.

لایه های زیرسازی آسفالت

به طور کلی ترتیب لایه های زیرسازی و روسازی راه از پایین ترین لایه تا بالاترین لایه شامل موارد زیر می شود:

بستر طبیعی زمین، بستر تقویتی، لایه های خاکریزی سنگی، لایه های خاکریزی با تراکم های 90، 95، 100 درصد، بستر روسازی یا همان خط سابگرید، زیراساس، اساس، بلک بیس، اندود نفوذی، آسفالت بیندر (آستر)، اندود سطحی تک کت و آسفالت توپکا یا رویه

قیمت و هزینه زیرسازی آسفالت در قزوین

مهم ترین عوامل در تعیین قیمت زیرسازی آسفالت نحوه ی اجرای این عملیات و کیفیت مواد اولیه به کار رفته می باشد. البته در کنار این عوامل متراژ و ابعاد پروژه ی مورد نظر، دانه بندی شن و ماسه در عملیات خاکریزی، درصد مواد، هزینه های حمل و نقل و… همگی در تعیین قیمت و هزینه ی زیرسازی و آسفالت کاری موثر می باشند.

برای دریافت قیمت با ما تماس بگیرید

چرا زیرسازی آسفالت در قزوین با ما به نفع شماست؟

شرکت میچینم عملیات آسفالت کاری را به صورت صفر تا صد یعنی انجام تمام مراحل این عملیات شامل زیرسازی سطح مورد نظر و… را با به کاریگری از بهترین مواد اولیه و مصالح مرغوب برعهده دارد و با بهره گیری از نیروهای متخصص و کاربلد و با استفاده از تجهیزات به روز به گونه ای عمل کرده که صاحبین پروژه علی رقم پرداخت یک هزینه ی مقرون به صرفه از بهترین کیفیت هم برخوردار باشند به همین دلیل باید گفت که ریزسازی آسفالت با شرکت میچینم از هر لحاظ به نفع شماست.

مشاوره رایگان

یکی از اصول مهم و اولیه در شرکت میچینم ارائه ی مشاوره ی رایگان و راهنمایی های لازم راجب پروژه های شما می باشد. صاحبین پروژه های مختلف می توانند قبل از شروع انجام هرگونه فعالیت های ساختمانی و عملیات آسفالت سازی و زیرسازی با کارشناسان شرکت ما تماس گرفته، در صورت نیاز کارشناسان ما در محل پروژه حضور پیدا کرده، اطلاعات لازم را ثبت کرده و راهنمایی های لازم را به صورت رایگان در اختیارتان قرار می دهند.

مصالح با کیفیت

شرکت میچینم با چندین سال سابقه ی موفق در زمینه ی انجام امور مختلف عمرانی، با بهره گیری از بهرین متریال و مصالح با کیفیت ارائه ی این خدمات را به نحوی انجام خواهد داد که صاحبین پروژه با برخورداری از بهترین کیفیت، از مناسب ترین قیمت آسفالت کاری و زیرسازی برخوردار باشند. شرکت ما با عملکرد مناسب و به کارگیری مصالح با کیفیت هزینه های مجدد آسفالت کاری مانند ترمیم آسفالت را به حداقل می رساند.

قرارداد مشخص

یکی از تعهدات شرکت میچینم تنظیم قرارداد پیمانکاری اجرای آسفالت و زیر سازی آسفالت به صورت مشخص و مبلغ قرارداد پیمانکاری می باشد، به این صورت که ابتدا طرفین قرارداد به طور دقیق مشخص شده و رابطه آنها با یکدیگر تبیین می شود.

حال این طرقین قرارداد ممکن است اشخاص حقیقی و یا حقوقی باشند که در این صورت حضور نمایندگان قانونی اشخاص حقوقی الزامی است. در متن قرارداد تمام جزئیات مربوط به انجام عملیات پروژه مشخص و به امضای دو طرف در می آید.