چگونه رنگ نمای بیرونی ساختمان خانه خود را انتخاب کنیم ؟

رنگ نمای بیرونی ساختمان

یکی از ساده ترین راه ها برای بهبود جذابیت در خانه شما تغییر یا بهبود رنگ نمای بیرونی ساختمان است. این نکات به شما کمک می کند رنگ مناسب خارجی را انتخاب کنید :

 

رنگ های نمای خارجی مجاور

هر آنچه را که تصمیم می گیرید رنگ نمای بیرونی ساختمان  شما باشد ، سعی کنید آنچه را که در همسایگی شما جواب خواهد داد ، در نظر بگیرید. به عبارت دیگر ، به کل تصویر نگاه کنید – در مورد محله خود پارچه و خانه خود را به عنوان یک نخ در آن پارچه تصور کنید.

 

به طور کلی ، همسایه خوب بودن موضوعی است که باید در آن نقش داشته باشید. آیا رنگ هایی که به آن متمایل هستید در احساس کلی محله متناسب است؟ آیا می توانید بی نظیر باشید بدون اینکه چشم گیر باشید؟

 

هماهنگی ساختاری با بقیه خانه

نه فقط به کل محله فکر کنید ، بلکه به کل خانه خود فکر کنید. سقف شما چه رنگی است؟ آیا تخته سنگ ، آلومینیوم ، مس است؟ اگرچه نیازی نیست که رنگ خود را با اجزای دیگر هماهنگ کنید ، اما رنگ ها باید به نوعی با هم متناسب باشند. یکی دیگر از موارد در مورد منظره و عناصر طبیعی اطراف خانه است. آیا در منطقه ای جنگلی هستید؟ آیا دریاچه ای در این نزدیکی هست؟ این موارد می تواند خانواده های رنگی را به شما پیشنهاد دهد که می تواند به شما کمک کند تا در مورد رنگ های خارجی خود تصمیم بگیرید.

 

رنگ داخلی بر نمای خارجی تأثیر می گذارد

نترسید که رنگ های خانه خود را از یک قطعه مورد علاقه بیرون بکشید و این ایده را به نمای بیرونی خود ترجمه کنید. این حس هماهنگی و یکپارچگی را در طراحی اضافه می کند و می تواند به همان اندازه دلخواه شما ظریف یا واضح باشد. تنها چیزی که دنبال آن هستید یک الهام است. این یک مسئله شخصی است. اگر رنگ های موجود در این مورد توجه شما را جلب کرده باشد ، به احتمال زیاد در خانه شما مناسب خواهد بود.

 

رنگهای روشن تر

با لمس مکمل مناسب – لبه های جلو ، پنجره ، روکش درب و غیره – سفید می تواند یک گزینه خارق العاده رنگ نمای خارجی خانه ها باشد. آن را به عنوان آخرین چاره یا یک رنگ پیش فرض تصور نکنید. رنگ سفید انتخابی نیست. سفید جذابیت عالی دارد.

 

اگر خانه شما کمی از خانه های همسایه کوچکتر است ، رنگ سفید باعث می شود خانه ها بزرگتر به نظر برسند. همچنین در زیر تابش شدید خورشید ماندگاری بیشتری خواهد داشت زیرا اشعه ماورا بنفش مضر را بهتر از سایر رنگ ها دفع می کند.

 

رنگ خارجی تیره

رنگهای تیره برای جلب توجه به جزئیات معماری که نمی خواهید از دست آنها برود بسیار مناسب هستند. اگر طاق نمایی یا تزئینی دارید یا ویژگی خاصی دارید که می خواهید برجسته شود ، با رنگهای تیره توجه را جلب کنید.

 

رنگ های تیره باعث می شود که اشیا کمی کوچکتر از آنچه که هستند به نظر برسند و برای پانل های فرورفتگی گزینه ای عالی هستند. اگر ویژگی هایی دارید که از سطح دیوار بیرون زده اند ، آنها را با رنگ روشن تر برجسته کنید زیرا در مقابل سایه تیره بیشتر برجسته می شوند. اما اگر از رنگ های تیره تر به عنوان رنگ خارجی زمینه خود استفاده می کنید ، مراقب باشید . در این صورت ، حتماً از براقیت بالاتر برای جلوگیری از آسیب UV استفاده کنید. در غیر این صورت رنگ های تیره سریعتر محو می شوند.

 

تعداد رنگ ها را در نظر بگیرید

اگر این امتیاز را دارید که در کنار خانه های کلاسیک ، ویکتوریایی زندگی کنید یا حتی اگر از برخی شهرهای شاد بازدید کرده اید ، توجه کنید که طراحان از چند رنگ استفاده کرده اند. گاهی اوقات حداکثر هشت رنگ مختلف خواهید دید و این به این دلیل است که آنها از نظر معماری بسیار علاقه مند هستند.

 

تعداد رنگها واقعاً به سادگی یا پیچیدگی خانه شما بستگی دارد. افزودن زیاد رنگ به خانه ای که واقعاً برای داشتن حداکثر سه یا چهار رنگ طراحی شده است ، فضای خانه را بیش از حد شلوغ نشان می دهد.

 

خانه مناسب می تواند تا 10 رنگ داشته باشد ، اما این کار به یک چشم طراح حرفه ای برای ساخت این اثر نیاز دارد. نکته: با محافظه کاری شروع کنید ، سپس اگر پروژه به رنگ احتیاج داشت ، رنگ های بیشتری اضافه کنید.

 

 

رنگ های نمای بیرونی از نظر چاپ روی تکه های مقوا بسیار متفاوت است. در زمان های مختلف روز ، رنگ رنگ دیگری به خود می گیرد یا شاید کمی سبک یا تیره از آنچه انتظار داشتید به نظر برسد.

مطالب مرتبط