10 نکته ای که باید قبل از تزئین منزل خود بدانید

تزئین منزل خود بدانید

دکوراسیون منزل شما می تواند یک تجربه سرگرم کننده و مهیج باشد ، به ویژه هنگامی که بتوانید شخصیت خود را در دکوراسیون خود به نمایش بگذارید. گرچه ممکن است برای شروع روند تزئینات به دنبال آخرین سبک ها باشیم ، همه ما ترجیحات و ایده های خاص خود را در مورد نحوه شیک نشان دادن خانه و تزئین منزل خود داریم.  اگر شما  می خواهید با تزئینات منزل خود شروع کنید ، برای چند جهت این 10 نکته زیر را بررسی کنید.

 

ترکیب طرح های رنگی آرام بخش

سایه های روشن آبی ، اسطوخودوس و رنگ سفید شما را به درون خود سوق می دهد. چه در تلاش برای تصمیم گیری در مورد رنگ آمیزی دیوارها باشید و چه رنگ هایی باید با یک پس زمینه خنثی همراه باشند ، بیشتر احساس خواهید کرد اگر به طرح های رنگی آرامبخش پایبند باشید مانند خودتان باشید.

 

توصیه می شود : بهترین رنگ برای هر قسمت از خانه

 

فضایی درست کنید که مخصوص شما باشد

سعی کنید فضایی را انتخاب کنید (چه اتاقی باشد یا حتی فقط گوشه ای) که در آن بتوانید مراقبت از خود را انجام دهید ، به هر روشی که برای شما راحت باشد. فراتر از این مهم است که شما فضایی داشته باشید که فقط متعلق به خودتان باشد و به طور واضح منافع شما را منعکس کند ، نه فقط آنچه فکر می کنید دیگران دوست دارند.

 

به پارچه های طبیعی روی بیاورید

علاوه بر آرامش بخشیدن به رنگ ها ، شما به چیزهایی علاقه مند هستید که طبیعی به نظر می رسند یا احساس می شوند.  فلزات  جنبه های نامطلوبی دارند. سرمایه گذاری در قطعات چوبی دوست داشتنی یا استفاده از تزئینات حصیری در خانه ، عنصر طبیعی تری به فضا و تزئین منزل  شما می بخشد.

 

دنج بودن را در آغوش بگیرید

خانه شما فضای امن شماست و باید کاملاً راحت باشد! چه اضافه کردن پتوهای مخمل خواب دار و چه بالشهای تزئینی نرم یا فرشهای راحت که اتاق را به هم گره می زنند ، نترسید خانه خود را به مکانی راحت تبدیل کنید.

 

تأثیرات آب بهترین دوست شما است

ما قبلاً اشاره کردیم که شما یک علامت آب هستید ، و بیش از سایر علائم ، احساس نزدیکی با آن دارید. داشتن فضا های تزئینی مانند یک فواره کوچک حس آرامش را برای شما به ارمغان می آورد. همچنین تمرکز خود را روی دستشویی خود بگذارید ، مخصوصاً اگر وان دارید. تزئین آن فضا و ساختن آن از جنبه شخصی ، جنبه خلاقیت شما را  نه فقط به عنوان یک منطقه کاربردی به وجود خواهد آورد.

 

خوب است کمی ملایم و عقلانی پیش برویم

شما ایده هایی دارید که در کل طیف قرار دارند و در بعضی مواقع ممکن است احساس کنید که کمی بیش از حد دمدمی مزاج هستید. این طرفی از خودتان است که باید در آغوش بگیرید! لازم نیست همه چیز کاملاً منطبق باشد و شما مجبور نیستید همان دکوراسیون را بخرید که بقیه در خانه های خود دارند. تکه هایی را پیدا کنید که برای شما برجسته هستند و به آنها اجازه درخشش می دهید.

 

Hygge واقعاً برای شما مناسب است

تزئینات می تواند طاقت فرسا باشد ، و گاهی اوقات ما مشکل داریم که بفهمیم از کجا شروع کنیم. اگر احساس می کنید داشتن موضوعی برای کار بهتر است ، استفاده از Hygge را در خانه خود در نظر بگیرید. این کار بر راحتی ، آرامش و زندگی در لحظه فعلی تمرکز دارد ، که همه مواردی است که می توانید استفاده کنید.

 

مبلمان را مرتب کنید تا به خودتان فضا بدهید

شما از احساس محدودیت در زندگی خود متنفر هستید ، بنابراین جای تعجب نیست که چنین چیزی را در خانه خود نیز نمی خواهید! صرف نظر از اینکه در کدام اتاق کار می کنید ، مطمئن شوید که همه چیز را مرتب کرده اید تا فضای کافی برای شما فراهم شده باشد . حتی در فضاهای کوچک ، کمی جلو می رود.

 

برای اینکه کارها را از سر راه خود بردارید روی سبدهای حصیری سرمایه گذاری کنید

ما قبلاً به افزودن عناصر حصیری برای اهداف تزئینی اشاره کردیم ، اما افزودن سبدها به شما یک هدف زیباشناختی اما کاربردی را می دهد. همیشه منظم نیستید ، اما داشتن چند سبد برای جلوگیری از انباشته شدن پتو یا وسایل کوچک ، واقعاً برای شما مفید خواهد بود.

 

شما فردی خلاق و هنرمند هستید – از آن استفاده کنید!

شما چنین مهارت های هنری و خلاقانه ای دارید ، اما اغلب به خودتان شک می کنید.  نباید از گرایش های خلاقیت خود دور شوید. سبک های مختلفی را در تزئین منزل  خود به کار ببرید و بهترین چیزی که دوست دارید ، بدون توجه به حرف مردم برای خود چیدمان کنید.

مطالب مرتبط