9 راه برای گرم کردن اتاق خواب بدون ایجاد گرما

برای گرم کردن اتاق خواب بدون ایجاد گرما

همراه با زمستان همیشه سرما هم روانه خانه های ما می شود. اگر احساس می کنید که اتاق خواب شما یکی از مناطقی است که از بیرون هم سردتر است ، ما نکاتی مفید و ساده را برای گرم کردن اتاق خواب بدون هزینه های بالا ذکر کرده ایم که می توانید آن ها را برای خانه یا اتاق خواب خود در نظر بگیرید و حتی بهترین چیز این است که با راهکارهای زیر در هزینه قبض برق و آب خود صرفه جویی خواهید کرد.

 

 

در اینجا 9 نکته برای گرم نگه داشتن یک اتاق خواب بدون افزایش گرما آورده شده است.

 

شکاف ها را بررسی کنید

شکاف ها را بررسی کنید

اگر پنجره های اتاق خواب شما (و درصورتی که درب آن ها به سمت بیرون باشد) دارای شکاف یا ترک هستند ، هوای گرم داخل به بیرون خارج می شود. این کار اتاق شما را سردتر کرده و باعث می شود شما برای حفظ دمای هوای داخلی مورد نظر خود بیش از حد در سرویس های برق و گاز هزینه کنید.

 

بنابراین در هر فصل ، همه پنجره ها و درهایی را که باعث ورود و خروج هوا به داخل و خارج خانه می شوند را  ، بررسی کنید. با درهای بسته و پنجره ها می توانید احساس گرما کنید.  آب بند یا نوار آب روش های ساده و مقرون به صرفه ای برای مهر و موم کردن نشت های کوچک در اطراف پنجره ها و درها است.

 

از ملافه های گرمتر استفاده کنید

از ملافه های گرمتر استفاده کنید

این راه حل واضحی برای گرم کردن اتاق خواب است :  وقت آن است که گرمای تختخواب خود را زیاد کنید. درست مانند لباس ها ، لایه های سنگین تری از ملافه ها شما را گرم می کنند. بنابراین آن ملحفه های صدفی یا ساتن را  بیرون بیاورید و روی آنها را با یک پتو گرم و یک روتختی یا لحاف پر از پر بپوشانید. برای گرمای بیشتر می توانید یک پتوی دیگر  نیز اضافه کنید .

 

فن سقف را معکوس کنید

پنکه های سقفی راهی عالی برای کاهش مصرف انرژی در هر زمان از سال است. در تابستان ، چرخش خلاف جهت عقربه های ساعت نسیمی خنک ایجاد می کند که ابزاری خوش در روزهای گرم و شبانه است. اما هنگامی که ماه های زمستان فرا می رسد ​​، وقت آن است که چرخش فن خود را به سمت عقب ساعت تغییر دهید. (بیشتر پنکه های سقفی روی پایه فن سوئیچ تعویض می شوند که جهت چرخش را تنظیم می کند.) به این ترتیب ، تیغه های فن هوای گرم تری را از سقف بیرون می کشند و آن را به پایین اتاق فشار می دهند – درست در جایی که به آن احتیاج دارید.

 

توجه داشته باشید تیغه ها را نیز پاک کنید. آنها یک نقطه اصلی برای جذب گرد و غبار هستند. فقط یک پارچه را روی هر تیغه بلغزانید و سپس پارچه را به انتهای تیغه بکشید.

 

بخاری بدون دودکش را امتحان کنید

بسیاری از متخصصان خواب پیشنهاد می کنند که 65 درجه فارنهایت درجه حرارت ایده آل برای خواب آرام است. اگر اتاق خواب شما کمتر از این درجه گرمایشی است .  می توانید با استفاده از بخاری ، اتاق را گرم کنید . هنگام انتخاب بخاری قابل حمل ، بدنبال بخاری با اندازه مناسب اتاق خود باشید. و آن را به اندازه کافی نزدیک  تخت قرار دهید .

 گرم کردن اتاق خواب

همچنین اطمینان حاصل کنید که بخاری دارای یک ویژگی ایمنی است که در صورت بیش از حد گرم شدن  ، آن را به طور خودکار خاموش می کند.  بخاری های قابل حمل در اتاق خواب بزرگسالان مناسب هستند ، اما نباید از آنها در اتاق کودک بدون نظارت استفاده شود.

 

جوراب و کلاه بافتنی بپوشید

جوراب و کلاه بافتنی بپوشید

اگر شب ها یا هر وقتی که وارد اتاق خواب خود می شوید ، لرز می زنید ، وقت آن است که با  جوراب های ضخیم و کلاه بافتنی خود را گرم کنید. به این ترتیب ، مجبور نخواهید شد در مورد گرم بودن اتاق با روشهای دیگر بحث کنید. به عنوان یک پاداش ، هنگامی که پاهای شما گرم است بهتر خواهید خوابید. همچنین ، یک کلاه بافتنی اضافه کنید تا سر شما گرم باشد و از سرما خوردگی تا حدود زیادی جلوگیری کنید. به هر حال ، یک دلیل وجود دارد که نشان می دهد مردم در تصاویر قدیمی چرا با کلاه های بلند و نوک تیز می خوابیدند ، اگرچه کلاه های خواب امروزی به احتمال زیاد زیباتر هستند. در هر صورت ، احساس گرما می کنید.

 

تختخواب خود را از پنجره دور کنید

اگر تختخواب شما به طور معمول درست زیر یک پنجره قرار گرفته است ، می توانید با انتقال آن به سمت دیگر اتاق و دور از پنجره ها ، کمی گرمتر بخوابید. در صورتی که پنجره های شما چند لایه نباشد (و حتی اگر در مناطق بسیار سرد قرار داشته باشند) ، شیشه در طول شب به طور قابل توجهی سرد می شود ، بنابراین هوای داخلی نزدیک آن پنجره را خنک می کند. در نتیجه اگر در مجاورت باشید احساس سرما نیز خواهید کرد. همین نکته را می توان برای دیوارهای خارجی با عایق بندی ضعیف نیز بیان کرد.

 

روی یک فرش ضخیم دراز بکشید

در حالی که کفپوش سخت مانند چوب یا ورقه ای فواید زیادی دارد اما گرما یکی از آنها نیست. بنابراین به خود لطف کنید و در ماههای سرد روی یک فرش ضخیم دراز بکشید تا به عایق بندی اتاق خواب شما کمک کند و هنگامی که قصد بیرون آمدن از تختخواب خود را دارید ، به پاهایتان یک درمان گرم بدهید. یک فرش پوست گوسفند مصنوعی نه تنها دوز سنگینی از سبک را به شما می افزاید ، بلکه نهایت راحتی در پای شما را دارد. اما هر نوع فرشی تا حدی سطح گرما را به کف می بخشد.

 

پنجره را بپوشانید

 گرم کردن اتاق خواب

از آنجا که دمای گرم خانه از شیشه پنجره به بیرون منتقل می شود ، می توانید در طول زمستان با استفاده از پوشش پنجره های عایق بندی شده یا سنگین تر ، اتاق خواب خود را کمی عایق بندی کنید و به گرم کردن اتاق خواب  خود کمک زیادی کنید.  یک پرده با رنگ شاد انتخاب کنید تا مقداری از تاریکی زمستان را از بین ببرید و جلوی ورود سرما را تا حد زیاید بگیرید. و یا سعی کنید از بیرون یا داخل آن را با پلاستیک  بپوشانید.

 

از بطری آب گرم یا بخاری تختخواب استفاده کنید

ممکن است این روش قدیمی باشد ، اما جواب می دهد: وقتی زمان خواب است ، یک ضرف آب گرم را زیر تخت ببرید  و  از گرما لذت ببرید. همچنین می توانید بطری آب گرم  مدرن تر را برای این مورد خریداری کنید .

مطالب مرتبط