9 نکته ساده برای نظم بخشیدن به اتاق خواب

بی نظمی دشمن آرامش است. وقتی یاد همه چیزهایی که  در اطراف شما هستند می افتیم ، سخت است که به خواب با کیفیت برویم. اتاق خواب شما آخرین چیزی است که قبل از خواب شب می بینید و اولین چیزی است که صبح به چشمانتان سلام می کند ، پس آیا نباید این فضا تا آنجا که ممکن است جذاب و دلپذیر باشد؟ اگر اتاق خواب شما در بخش سازمان دهی به کمی کمک احتیاج دارد ، نه نکته زیر برای نظم بخشیدن به اتاق خواب به شما کمک می کند.

 

تخت خود را مرتب کن

برای شما هیچ هزینه ای ندارد ، فقط یک دقیقه از صبح طول می کشد و در هنگام بهتر دیده شدن اتاق خواب قدرتمندترین ابزار در  سازماندهی و نظم دهی به اتاق خواب شما  است. هنگامی که تخت به هم ریخته است ، حتی یک اتاق  زرق و برق دار کثیف به نظر می رسد. و برعکس ، وقتی تخت مرتب شده است ، اتاق خواب شما حتی اگر مناطق دیگر اتاق منظم نباشند  ، بهتر به نظر می رسد. بنابراین هر  بالش ها را صاف کنید ، ملحفه ها را بالا بیاورید و روتختی یا لحاف خود را صاف کنید. و حالا  اتاق خواب شما منظم تر شده است.

 

زمان برای پاکسازی

قبل از اینکه بتوانید منظم شوید ، باید از تمام چیزهایی که مورد نیاز نیستند ، دوست ندارید یا قابل استفاده نیستند ، خلاص شوید. بنابراین لباس ها و کفش هایی را که متناسب یا مناسب نیستند ، کتاب هایی که قبلاً خوانده اید ، وسایل کلکسیونی را که برای شما گنجینه ای ندارند ، تردمیل یا توپ ورزشی که  هر روز صبح استفاده می کنید جمع کنید و در جای مناسب خود قرار بدهید . به محض خلاص شدن از شر چیزهایی که به آنها نیازی ندارید ، سازماندهی موارد باقیمانده بسیار آسان تر است.

 

از فضای زیر تخت خود استفاده کنید

چند متری مربع املاک در زیر تخت خود دارید – چرا آن را هدر دهید؟ این فضا محل اصلی نگهداری کفش ، لباس های فصلی ، تجهیزات ورزشی ، ملحفه های اضافی و سایر وسایل حجیم است. این کار را با جعبه های نگهداری زیر تخت راحت کنید ، ترجیحاً شفاف باشد تا بتوانید داخل آن را بدون نیاز به باز کردن جعبه و دستگیره ها برای دسترسی آسان ببینید. در صورت لزوم ، تختخواب خود را چند سانتی متر با بالابرهای تخت بلند کنید . اکنون فضای بیشتری برای ذخیره سازی دارید.

نظم بخشیدن به اتاق خواب

کمد را تسخیر کنید

با مرتب کردن کمد صبح خود را آسان تر کنید. ابتدا از شر هر چیزی که در اتاق خواب نیست به همراه لباس و کفشی که دیگر نمی پوشید خلاص شوید. سپس در چند سازمان دهنده کمدی سرمایه گذاری کنید – جا کفشی لازم است. سازمان دهنده های آویزان و  قفسه ای نیز برای دسته بندی لوازم جانبی ، ژاکت و کیف پول مفید هستند. لباس خود را بر اساس نوع یا فصل مرتب کنید – هر کدام که متناسب با نیاز شما باشد.

 

انبار کنار تخت

در حالی که کمد شب که یک میز کوچک است مطمئناً می تواند زیبایی اتاق خواب را به وجود آورد ، اما تا آنجا که سازماندهی و ذخیره سازی انجام شود ، هدر می رود. غرفه های شب به سبک میز را برای اتاق مهمان یا اتاق دیگری در نظر بگیرید  و برای اتاق خواب خود مدلی با کشو انتخاب کنید. اکنون شما یک مکان برای جمع آوری انواع مختلفی از وسایل دارید که تمایل به شلوغی در کنار تخت دارند : کلینکس ، رژ لب ، کتاب ، قلم و کاغذ ، کرم دست و مواردی از این دست .

 

به جواهرات خانه بدهید

یک جعبه جواهرات سنتی ، مرتب سازی و ذخیره این موارد ارزشمند را آسان می کند ، اما این تنها گزینه نیست . اگر مجموعه بزرگی از جواهرات دارید ، آن را روی تکه چوبی کوچک و قاب دار آویزان به دیوار به نمایش بگذارید. حلقه ها و گوشواره ها را در فنجان های چینی یا در یک سینی زیبا در بالای درب ذخیره کنید.

 

درها را فراموش نکنید

آویزهای لباس را در پشت اتاق خواب و درهای کمد خود نصب کنید و از آنها برای آویزان کردن حوله ، ژاکت ، کیف پول ، روسری ، کلاه و کمربند استفاده کنید.

 

یک صندوق عقب اضافه کنید

اگر فضای کافی دارید ، یک صندوق عقب یا نیمکت در پایین تخت مکان خوبی برای جمع کردن پارچه های اضافی یا لباس های خارج از فصل است. به علاوه ، یک مکان راحت برای نشستن و پوشیدن لباس های شما در صبح فراهم می کند.

 

 

به بالای کمد خود سبک دهید

بالای کمدها  راهی عالی برای نظم بخشیدن به اتاق خواب بهم ریخته دارند. با قرار دادن چند سبد یا جعبه تزئینی روی کمد خود ، این مشکل را  حل کنید و وسایل کوچک را در داخل آن قرار دهید .

مطالب مرتبط