13 نکته برای گرم ماندن در خانه بدون بالا بردن گرما

13 نکته برای گرم ماندن در خانه بدون بالا بردن گرما

در قسمت های سردتر سال ، گرم ماندن در خانه بدون ایجاد گرما می تواند مشکل باشد . خوشبختانه روشهایی برای کمک به گرم ماندن شما وجود دارد که شامل افزایش قبض گاز و برق نیست . برخی مواردی است که می توانید برای خود انجام دهید و برخی دیگر نکاتی برای بهبود گرمای فضای شما هستند.

 

در اینجا 13 روش ساده و مقرون به صرفه برای گرم ماندن در خانه آورده شده است.

 

چند لایه لباس بپوشید

همه می دانند که وقتی در هوای سرد بیرون می روید باید یک ژاکت ، بافت و لایه های دیگر به آن اضافه کنید. شما می توانید همان اصل را در داخل نیز اعمال کنید. لایه ها بدن شما را عایق بندی می کنند و تنظیم دمای بدن را آسان تر می کنند. در صورت نیاز می توانید لایه ها را اضافه یا حذف کنید تا راحت باشید.

 

جوراب ضخیم یا دمپایی بپوشید

گرم نگه داشتن پاها باعث می شود که کل بدن گرمتر شود. برای گرم ماندن در خانه و داشتن یک احساس دنج اضافی ، روی یک جفت جوراب پشم فوق العاده گرم سرمایه گذاری کنید. یا یک جفت دمپایی یا کفش برای پوشیدن در خانه نگه دارید ، به خصوص اگر  کف سردی در خانه خود دارید .

 

از فر و اجاق گاز برای پخت و پز استفاده کنید

اجاق گاز و فر هر دو در آشپزخانه شما گرما تولید می کنند. به همین دلیل توصیه می شود در ماه های گرم وعده های غذایی بدون طبخ و بدون پخت تهیه کنید. اما در ماه های سردتر ، یک توصیه مخالف آن وجود دارد : اغلب از اجاق گاز و فر برای افزودن گرما به خانه خود استفاده کنید.

 

فر را پس از پخت باز بگذارید

هر وقت از اجاق گاز خود در ماه های سردتر استفاده می کنید ، پس از پایان پخت ، آن را باز بگذارید. این اجازه می دهد تا هوای گرم فرار کرده و گرما را به اتاق اضافه کند. با این حال ، در صورت داشتن فرزند یا حیوانات خانگی در انجام این کار احتیاط کنید. اطمینان حاصل کنید که آنها نمی توانند به درب اجاق گرم یا داخل فر برسند. و هرگز از اجاق گاز به عنوان منبع اصلی گرما استفاده نکنید ، خصوصاً اگر دستگاه شما از گاز طبیعی استفاده می کند. سوزاندن گاز طبیعی برای مدت طولانی می تواند سطح مونوکسیدکربن را در خانه شما افزایش دهد.

 

از یک فنجان سوپ لذت ببرید

علاوه بر گرم کردن فضای خود ، می توانید خود را از درون گرم کنید. در روزهای سرد وعده های غذایی گرم مانند یک فنجان سوپ را انتخاب کنید. و در نظر بگیرید که سوپ خود را از ابتدا درست کنید. طبخ آش به طور کلی مدتی طول می کشد و قابلمه در حال جوشیدن اجاق گاز باعث تولید گرما در آشپزخانه می شود.

 

نوشیدنی های گرم بنوشید

علاوه بر وعده های غذایی گرم ، می توانید با انتخاب نوشیدنی خود ، همان اصل گرم شدن از داخل را نیز اعمال کنید. برای زمانی که احساس سرما می کنید قهوه ، چای ، شیر داغ ، کاکائو داغ یا سایر نوشیدنی های گرم مورد علاقه خود را در دست داشته باشید.  یک لیوان گرم برای گرم کردن دستهای سرد بسیار عالی است.

 

از مرطوب کننده استفاده کنید

هوای مرطوب به طور کلی کمی گرمتر از هوای خشک است. و اجرای گرما در ماه های سردتر می تواند هوای داخلی شما را از رطوبت خود دور کند. برای ایجاد تعادل در این مورد ، استفاده از یک مرطوب کننده را در نظر بگیرید. به دنبال مدل هایی باشید که به شما امکان انتخاب بین هوای گرم و سرد را می دهند. قیمت آنها معمولاً زیاد  است اما برای توانایی گرمایش کاملاً ارزش آن را دارند.

 

فن سقف را معکوس کنید

به نظر می رسد استفاده از پنکه سقفی هنگام احساس سرما خلاف کار باشد ، اما در واقع می تواند به گرم شدن شما کمک کند. اجازه دهید پنکه سقفی شما در ماه های سردتر با سرعت کم در جهت عقربه های ساعت بچرخد. این امر به شما کمک می کند تا هوای گرم که به سمت سقف بالا می رود به سمت پایین کف  سقوط کنید.

 

منافذ حرارتی ، ثبات ها و رادیاتورها را ببندید

توصیه می شود سالانه سیستم گرمایش را بررسی کنید ، در حالت ایده آل قبل از رسیدن هوای سرد و برای گرم کردن خانه باید به آن اعتماد کنید. همچنین اطمینان حاصل کنید که گرما می تواند فضای شما را به میزان کافی گرم کند. مبلمان ، پرده ها و سایر وسایل را از منافذ حرارتی ، ثبات ها و رادیاتورها دور کنید. در صورت مسدود شدن ، گرما قادر به گردش نخواهد بود.

 

پس از دوش گرفتن فن حمام را اجرا نکنید

از آنجا که رطوبت باعث گرم شدن فضای هوا می شود ، هنگام دوش گرفتن از استفاده از فن حمام صرف نظر کنید. پس از دوش گرفتن ، درب حمام را کاملاً باز بگذارید تا رطوبت به سایر قسمت های خانه شما سرایت کند. با این حال ، اگر کپک به دلیل رطوبت زیاد تمایل به رشد در سرویس حمام شما دارد ، استفاده از فن را حداقل برای چند دقیقه در نظر بگیرید.

 

وقت بیشتری را در طبقه بالا بگذرانید

هوای گرم بالا می رود. بنابراین اگر چندین طبقه در خانه خود دارید ، هدف خود را صرف بیشتر سطح بالایی کنید تا از هوای گرم آنجا استفاده کنید. حتی می توانید دفتر خانه یا تلویزیون خود را در ماه های سردتر از طبقه پایین به طبقه بالا منتقل کنید تا یک محیط دنجتر داشته باشید.

 

 

کاری فعال انجام دهید

حرکت گرمای بدن را ایجاد می کند. و روش های زیادی وجود دارد که می تواند با تحرک ، دمای بدن را افزایش دهد. به عنوان مثال ، شما می توانید خانه را تمیز کنید ، ورزش کنید ، یک بخش خانه را تعمیر کنید یا یک بازی انجام دهید. تنظیم یک تایمر را به عنوان یک یادآوری برای بلند شدن و حرکت هر چند وقت یک بار در نظر بگیرید ، بنابراین بدن شما آنقدر سرد و سفت نمی شود که احساس سرما کنید.

مطالب مرتبط