5 اشتباهی که در تزئین اولین آپارتمان خود باید از آنها جلوگیری کنید

تزئین اولین آپارتمان خود

نقل مکان به آپارتمان اول شما یک معامله بزرگ است. در میان همه هیجان ها ، تهیه هر آنچه نیاز دارید وسوسه انگیز است ، به خصوص اگر آپارتمان فاقد وسایل واقعاً اساسی باشد – به هر حال ، شما به جایی برای نشستن ، خوابیدن و غذا خوردن نیاز دارید! طراحی داخلی عالی در یک لحظه اتفاق نمی افتد. زمانی که دقیقاً وسایل درست را جستجو می کنید ، به زمان ، پشتکار و تمایل به زندگی بدون  نقص نیاز دارد. بنابراین شما این  اشتباهات را در تزئین اولین آپارتمان خود انجام ندهید.

 

اشتباه شماره 1: خرید یکباره همه مبلمان

در یک آپارتمان که فاقد وسایل اساسی است ، شما به وسایل زیادی  نیاز خواهید داشت. کاملاً قابل درک است که شما می خواهید فضای خانه خود را در اسرع وقت پر کنید. با این حال ،  خرید یکباره مبلمان زیاد می تواند یک اشتباه بزرگ – و یک اشتباه گران قیمت باشد .

 

بهترین کار این است که لیستی از موارد اصلی مورد نیاز خود تهیه کنید و آنها را به ترتیب اهمیت خریداری کنید. اگر به شدت به مبل نیاز دارید ، مطمئناً آن را تهیه کنید ، اما میز قهوه ، میزهای کنار ، صندلی ها و سایر موارد را همزمان خریداری نکنید. مدتی را به جستجوی قطعات مناسب اختصاص دهید و خریدها را همانطور که برای بودجه  و اندازه خانه شما منطقی است انجام دهید.

 

اشتباه شماره 2: پر کردن سریع فضا

عجله در کارها می تواند موجب پشیمانی شود ، این مورد در تزئین آپارتمان بسیار صدق می کند –  احساس برای فرش ، روشنایی و لوازم جانبی نیز وجود دارد. تزئین اتاق کمی شبیه به هم چیدن یک پازل است. هر قطعه به شکلی به هم متصل می شود که ممکن است هنگام شروع کار مشخص نباشد.

 

بهترین راه برای مقابله با این مسئله تهیه یک طرح تزئین قبل از شروع کار است. به این ترتیب می توانید قبل از صرف هرگونه هزینه ، تمام قطعات پازل را کنار هم قرار دهید. می توانید بفهمید که به چه مبلی نیاز دارید ، چه نوع فرشی با آن مبلمان کار می کند ، انواع روشنایی شما باید چه باشد و غیره. همچنین به شما کمک می کند تا میزان هزینه خود را تعیین کنید و اینکه کدام یک از موارد باید اولویت داشته باشند.

 

اشتباه شماره 3: خرید همه لوازم جانبی از یک مکان

یکی از قوانین اصلی تزئین آپارتمان این است که شما نباید همه چیز را در یک مکان خریداری کنید – نه مبلمان و نه قطعاً لوازم جانبی. هر اتاق باید به نظر برسد که با گذشت زمان توسعه یافته است و وقتی همه چیز در یک فروشگاه خریداری می شود این عملاً امکان پذیر نیست. همچنین ، وقتی همه چیز از یک فروشگاه باشد ، واقعاً سبک شما را نشان نمی دهد – فقط سبک مدیر خرید فروشگاه را نشان می دهد.

 

لوازم جانبی همان چیزی است که باعث می شود یک خانه احساس شخصی سازی کند. شاید یک قطعه هنری چیزی باشد که هنگام سفر با خانواده در سفر پیدا کرده اید و یا شاید کمی تیزبینی چیزی باشد که شما در حالی که با یکی از دوستانتان در حال مرور نمایشگاه صنایع دستی  هستید خریداری کرده اید. در واقع مهم نیست که داستان چیست ، به شرطی که وسایل خانه شما زندگی و سفر شما را نشان دهد.

 

 

اشتباه شماره 4: خرید فقط اقلام ارزان قیمت

اکثر افرادی که به اولین آپارتمان خود نقل مکان می کنند بودجه خوبی دارند و بنابراین بدنبال ارزانترین قیمت ممکن هستند. مطمئناً روش هایی برای تزئین ارزان وجود دارد . با این حال ، حتی وقتی بودجه ندارید ، هنوز باید به کیفیت ، به ویژه برای قطعات اصلی فکر کنید. فقط به این دلیل که اولین مکان شماست ، به این معنی نیست که نباید چیزهایی را با در نظر گرفتن طول عمر خریداری کنید.

 

به عنوان مثال ، وقتی نوبت به خرید مبل می رسد ، همیشه باید مبلمان با بهترین کیفیت را تهیه کنید که توانایی خرید آن را دارید. وقتی چیزهایی را خریداری می کنید که کیفیت پایینی دارند ، اجتناب ناپذیر است که در آینده ای نه چندان دور باید در مقطعی جایگزین شوند. اگرچه تلاش برای صرفه جویی در هزینه  اشکالی ندارد ، اما خردمندانه  عمل نکنید. در مورد کالاهای اصلی و مهم  ، بهترین کیفیتی را که می توانید خریداری کنید خریداری کنید. نکته اصلی این است که بدانید چه چیزهایی را باید غرق در آب کنید و در چه مواردی می توانید پس انداز کنید . با این اوصاف ، همیشه درمورد بودجه خود محتاط باشید و فقط به خاطر ارزان بودن ، خرید نکنید.

 

اشتباه شماره 5: حل و فصل اقلام عمومی

اگر اولین آپارتمان شما اجاره ای است ، ممکن است دریابید که مهر شخصی خود را روی آن بگذارید. بسیاری از واحدهای اجاره ای در مورد نوع تغییراتی که می توانید ایجاد کنید محدودیت دارند و در نتیجه ، بسیاری از مردم تزئیناتی را به روشی که واقعاً دوست دارند ، انجام نمی دهند. خوشبختانه ، موارد زیادی وجود دارد که شما هنوز هم می توانید انجام دهید تا یک واحد اجاره ای را به صورت غیر دائمی از آن خود کنید. در صورت امکان ، درزهای پنجره ، وسایل روشنایی و سخت افزار موجود را عوض  کنید. فرشهای جدید خود را روی کف یا فرش موجود قرار دهید. با کاغذ دیواری قابل جابجایی تزئین کنید که هیچ اثری از خود برجای نگذارد یا در صورت تایید صاحبخانه ، تمام دیوارها ، روکش ها و درها را رنگ کنید. صرفاً به دلیل مستاجر بودن ، نیازی به زندگی در یک آپارتمان عمومی و بدون شخصیت نیست و باید آپارتمان خود را به خوبی سبک موردنظر خود تزئین  کنید.

مطالب مرتبط