بازسازی کف ساختمان چگونه است ؟

بازسازی کف ساختمان چگونه است ؟

متریال و مواد استفاده شده در ساخت ساختمان با گذشت زمان دچار فرسودگی و آسیب می گردد. قسمت های داخلی ساختمان مثل دیوار ها، سقف، کف پوش از موادی تشکیل شده اند که به مرور زمان در آنها ترک خوردگی و شکست رخ می دهد. در این صورت بسیاری از حشرات ریز و درشت درون آن لانه می کند و باعث مزاحمت ساکنین خانه می شود. تخریب و بازسازی کف ساختمان یکی از راهکارهایی محسوب می گردد که افراد می توانند با انجام آن دکوراسیون قدیمی خانه خود را تغییر دهند، از شر متریال کهنه و قدیمی خلاص شده و کف منزل خود را با مواد و مصالح با کیفیت و بروز جایگزین کنند. در این بخش قصد داریم تا در مورد این سوال که بازسازی کف ساختمان چگونه است؟ توضیح دهیم و با انواع آن آشنا شویم.

 

بازسازی چیست؟

قسمت های مختلف یک ساختمان با گذشت زمان دچار فرسودگی می شود و ظاهر زیبا و کیفیت خود را از دست می دهد و نیاز به بازسازی پیدا می کند. هرگونه اقدامی که برای بازسازی صورت می گیرد باعث افزایش طول عمر بنا گردیده و ظاهر آن را نیز زیباتر می کند. معمولاً بعد از گذشت 10 سال قسمت های مختلف ساختمان نیاز به بازسازی پیدا می کنند. کف ساختمان نیز جزء بخش هایی محسوب می گردد که بعد از گذشت این مدت نیاز مبرم به بازسازی در آن احساس می شود.

 

چرا بازسازی کنیم؟

بازسازی ساختمان می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. دلایلی همچون، کهنه و قدیمی شدن مصالح، شکستگی و ترک خوردگی، تغییر دکوراسیون و دلایل دیگر باعث می گردد تا افراد بازسازی ساختمان خود را انجام دهند. کف ساختمان نیز از جمله قسمت هایی است که نیاز به بازسازی پیدا می کند. کف ساختمان شامل قسمت های مختلفی مانند کف آشپزخانه، کف پذیرائی، کف سرویس بهداشتی، کف پارکینگ و کف آسانسور می شود. بازسازی و زیبا سازی این قسمت ها به شیک و نو شدن واحد مسکونی می انجامد. در ادامه به توضیح روش های بازسازی این قسمت ها می پردازیم.

 

کفپوش ساختمان چیست؟

کفپوش یک نوع پوشش دائمی و قابل تعویض است که برای پوشاندن کف ساختمان از آن استفاده می شود. از کف پوش های با مقاومت بالا برای مکان های پر رفت و آمد استفاده می کنند و از کفپوش های با مقاومت کم برای مکانهایی استفاده می کنند که رفت و آمد چندانی در آنجا صورت نمی گیرد. کفپوش ها دارای جنس های مختلفی نظیر سرامیکی، چوبی، سنگی، لمینت و پی وی سی است. در هنگام خرید کفپوش لازم است تا علاوه بر توجه به زیبایی، به مقاومت، سازگاری با زیر ساخت کف ساختمان، مقاوم بودن در برابر شرایط محیطی نیز توجه صورت گیرد.

 

بازسازی کف آشپزخانه

کف پوش های کهنه و آسیب دیده ظاهر زشتی به آشپزخانه می دهند. با تعویض و بازسازی این کفپوش ها می توانید این قسمت خانه را از حالت زشت درآورده و زیبا و بروز کنید. برای بازسازی کف پوش آشپزخانه خود می توانید از مواد و مصالح مختلف استفاده نمایید و جنس و رنگبندی متریال را به دلخواه خود انتخاب کنید. برای بازسازی کف آشپزخانه باید بعد از تخریب، سطح آنرا صاف و تراز نمایید، سپس با استفاده از کفپوش های سرامیکی، چوبی و سایر کفپوش های موجود سطح آنرا بپوشانید.

 

بازسازی کف پذیرایی

پذیرایی محلی برای تجمع افراد خانواده و مهمانان می باشد و باید ظاهری آراسته و مرتب داشته باشد. در بسیاری از خانه های قدیمی مشاهده می گردد که کف این بخش از ساختمان دچار آسیب و خرابی شده است و ظاهر زشت و نامناسبی را به این قسمت از خانه داده است. با توجه به تنوع موجود در بین کفپوش ها، می توانید مناسب ترین آن را انتخاب کنید، به طوری که با سایر بخش های خانه در تناسب باشد. معمولاً از کفپوش های سرامیکی جهت پوشاندن کف پذیرایی استفاده می شود.

 

بازسازی کف سرویس بهداشتی

برای بازسازی کف سرویس بهداشتی بهتر است بعد از تخریب کفپوش قدیمی، نسبت به عایق کاری آن اقدام کنید تا از نفوذ آب به طبقات پایین جلوگیری شود. از سرامیک برای پوشاندن کف سرویس بهداشتی استفاده می کنند. انتخاب سرامیک های با کیفیت، باعث می گردد تا مدتها از تعویض کفپوش حمام و دستشویی منزل خود، بی نیاز شوید. با توجه به اینکه این قسمت همواره خیس است توصیه می گردد تا از سرامیک هایی برای پوشاندن آن استفاده کنید که در مقابل لغزنده بودن از خود مقاومت نشان میدهند.

 

بازسازی کف پارکینگ

کفپوش پارکینگ نیز از جمله قسمت هایی است که با گذشت زمان نیاز به بازسازی دارد. پارکینگ محل پارک خودروهای سبک و سنگین است و نیرو و فشار زیادی به کف آن وارد می شود. از این جهت شکستگی و لق شدگی در قسمت های مختلف آن مشاهده می گردد. از کفپوش های مقاوم و با استحکام بالا باید برای این قسمت استفاده شود. از کفپوش هایی باید استفاده گردد که در مقابل فشار وزن ماشین ها از خود مقاومت لازم را نشان دهد. از طرفی جنس کفپوش ها باید به گونه ای انتخاب شود که کمترین واکنش را با روغن و سایر مواد شیمیایی که در کف پارکینگ ریخته می شود، داشته باشد. توجه به این موارد باعث می گردد تا زود دچار فرسودگی و اضمحلال نگردد.

 

بازسازی کف آسانسور

کف آسانسور به دلیل اینکه در معرض رفت و آمد های مکرر افراد قرار دارد، بیشتر دچار آسیب می شود و بعد از گذشت مدتی باید آنرا بازسازی نمود. در انتخاب نوع کفپوش آسانسور باید به این نکته توجه داشت که از مواد سبک و با کیفیت استفاده کرد زیرا از یک طرف نباید وزن آسانسور سنگین شود و از سوی دیگر کفپوش با کیفیت باعث می گردد تا به این زودی مجبور به تعویض کفپوش آسانسور نگردید.

 

انواع کفپوش ساختمان

کف پوش های متنوعی با جنس و کیفیت متفاوت در بازار وجود دارد که با توجه به نیاز مشتریان به دسته بندی های مختلفی تقسیم بندی می شود. در این بخش قصد داریم تا اطلاعات لازم در مورد انواع مختلف کفپوش را توضیح دهیم و با کاربرد آنها در بخش های مختلف ساختمان بیشتر آشنا شویم.

 

کفپوش سرامیکی

سرامیک با توجه به مزایایی که دارد بیشتر مورد استقبال افراد قرار می گیرد. برای پوشاندن بیشتر نقاط ساختمان از سرامیک استفاده می کنند. امروزه شرکت های مختلفی در زمینه تولید سرامیک فعالیت دارند و سرامیک های با ابعاد مختلف در طرح ها و رنگ های متنوع و جذاب روانه ی بازار می کنند. سرامیک ها در انواع لعبدار یا بدون لعاب تولید می شود و افرادی که طرح های چوبی را دوست دارند می توانند از سرامیک هایی که با این طرح تولید می شود استفاده کنند.

 

کفپوش موزاییکی

از گذشته تا کنون از موزاییک برای کفپوش قسمت های مختلف ساختمان استفاده می کنند. موزاییک در ابعاد کوچک و بزرگ تولید می شود. امروزه از موزاییک بیشتر برای پوشش کف قسمت های بیرونی ساختمان مثل حیاط و پارکینگ استفاده می کنند.

 

کفپوش سنگی

کفپوش های سنگی از دیرباز تا کنون مورد استقبال افراد قرار داشته است. سنگ به دلیل زیبایی خاصی که دارد بیشتر در مکان های داخلی ساختمان نظیر آشپزخانه، سرویس بهداشتی و گلخانه داخل ساختمان استفاده می شود.

 

کفپوش چوبی

کفپوش های چوبی به دلیل زیبایی و حس گرمی که به انسان منتقل می کنند، مورد استقبال بسیاری از افراد قرار گرفته است. استفاده از این نوع کفپوش ها در مناطقی که دارای رطوبت کم هستند، توصیه می شود زیرا رطوبت زیاد باعث فرسودگی و تخریب این نوع از کفپوش ها می شود. این نوع از کف پوش ها به دلیل ساختاری که دارند نمی توانند دوام کافی را در مقابل رطوبت داشته باشند.

 

هزینه بازسازی کف ساختمان

با توجه به اینکه کفپوش های مختلفی در طرح ها و رنگ های گوناگون وجود دارد و هرکدام از آنها دارای کیفیت های متفاوتی هستند، قیمت آنها نیز با یکدیگر فرق می کند از این جهت با احتساب قیمت مصالح و هزینه کارگر، نمی توان مقدار ثابتی را برای هزینه بازسازی کف ساختمان عنوان کرد. برای اینکه بتوانید از وقت و هزینه ای که بابت بازسازی این قسمت صرف می کنید، بهترین بهره را ببرید، هوشمندانه است تا قبل از هر اقدامی، با یک تیم کارشناس حرفه ای که در این زمینه فعالیت دارد، مشورت نمایید تا مناسب ترین راهکار را پیش روی شما قرار دهند.

 

نتیجه گیری

کف ساختمان های قدیمی به دلیل آسیب و فرسودگی که در طی سالیان زیاد به آن وارد می شود نیاز به بازسازی اساسی پیدا می کنند. قسمت های مختلف ساختمان مانند آشپزخانه، پذیرایی، سرویس بهداشتی، پارکینگ و آسانسور از جمله قسمت هایی محسوب می شوند که بازسازی کف آنها باعث زیبایی و استحکام بیشتر این قسمت ها می شود.

برای بازسازی کف ساختمان از مصالحی مانند سرامیک، سنگ، چوب و موزاییک استفاده می کنند. مدت زمان دقیقی نمی توان برای بازسازی کف ساختمان در نظر گرفت بلکه عوامل مختلفی مانند مساحت قسمت مورد نظر، مهارت سازندگان و تعداد کارگران در زمان بازسازی کف ساختمان دخالت دارند.

برای آن که بتوانید بازسازی به صرفه و باکیفیتی داشته باشید، می توانید با ما در سایت میچینم تماس بگیرید. تیم میچینم یک گروه حرفه ای جهت بازسازی آشپرخانه، بازسازی ساختمان و تعمیرات ساختمان در تهران است که می تواند در کاهش هزینه ها و بالا بردن کیفیت بازسازی به شما کمک کند.

 

سوالات متداول

بازسازی کف ساختمان چه فایده ای دارد؟

بازسازی کف ساختمان اگر با یک تیم خوب و حرفه ای مانند می چینم انجام شود، شکل و شمایل ساختمان را نو می کند و حس یک خانه نوساز را به شما می دهد. از طرفی آسیب های وارده به ساختمان شما کاهش می یابد و بنای تان طول عمر بیشتری خواهد کرد.

کفپوش ها هر چند وقت نیاز به تعمیر یا تعویض دارند؟


معمولا کفپوش های خانه اگر از با جنس باکیفیتی باشد، طول عمر بیشتری دارد و هر چند سال نیاز به تعمیر در صورت خرابی دارند.

 

مقالات بیشتر:

قوانین بازسازی ساختمان

ضوابط بازسازی ساختمان

مطالب مرتبط