9 ترفند خلاق برای سازماندهی وسایل در خانه شما

ترفند خلاق برای سازماندهی وسایل در خانه

ایجاد یک خانه جذاب و آرامش بخش ترکیبی از سبک و نظم را می طلبد. سازماندهی بسیار مهم است زیرا بی نظمی راهی برای خراب کردن دکوراسیون و ایجاد احساس خستگی در اتاق دارد. و برای سازماندهی وسایل خانه  شما هزینه و تلاش زیادی لازم نیست .

 

در اینجا نه ترفند خلاقانه و ساده سازماندهی وسایل برای آزمایش در فضای خانه خود آورده شده است.

 

برای لباس های زیاد خود از آویز حلقه ای پرده دوش  استفاده کنید

برای لباس های زیاد خود از آویز حلقه ای پرده دوش  استفاده کنید

لباس ها معمولا در کمدها یا کشوها تمایل به انباشته  شدن  دارند ، زیرا آنها کالای اصلی کمد لباس هستند. برای نظم بخشیدن به آنها ، تنها چیزی که به آن نیاز دارید یک آویز لباس و یک بسته حلقه پرده دوش است. حلقه ها را به چوب لباسی قلاب کرده و سپس قبل از بستن حلقه ها ، نوارهای بالایی مخزن را درون حلقه ها بیندازید. از این ترفند حلقه پرده دوش می توان برای سازماندهی روسری ، کراوات ، گردنبند ، کمربند ، کلاه و سایر لوازم جانبی نیز استفاده کرد .

 

 

قوطی های حلبی را به جا مدادی تبدیل کنید

قوطی های حلبی را به جا مدادی تبدیل کنید

استفاده کردن  مجدد از قوطی های حلبی چیز جدیدی نیست ، اما ترفندی است که امکانات بی پایانی دارد. بسته به زیبایی دکوراسیون ، می توانید قوطی های حلبی را دکوپاژ کنید ، رنگ آمیزی کنید ، تزئین کنید یا آنها را در حالت فعلی بگذارید. آنها اندازه مناسبی برای استفاده به عنوان جا مدادی برای دفتر هستند. اما می توانید از آنها برای نگهدای مسواک یا  ظروف نیز استفاده کنید. به علاوه ، می توانید از قوطی های حلبی برای مرتب نگه داشتن لاک ناخن ها ، پیچ ها و سایر لوازم کوچک استفاده کنید.

 

سیمها را با برچسب  سازماندهی کنید

سیمها را با برچسب  سازماندهی کنید

هرچه وسایل الکترونیکی بیشتری به خانه های خود وارد کنیم ، سیم های بیشتری نیز باید نگه داریم.  به جای حدس زدن ، سیم ها را با استفاده از برچسب های کاغذی قدیمی مرتب نگه دارید. برچسب را چسب بزنید ، و آن را در اطراف هر سیم بند کنید. این ترفند سازماندهی خانگی همچنین برای سیم های موجود در دفتر کار می کند.

 

نمایش جواهرات در یک مکان

نمایش جواهرات در یک مکان

گردنبندهای آویز ایده آل است ، بنابراین گره نمی خورند . این وسایل ارزمند و گران بها تمایل زیادی به گم شدن در خانه ها دارند . به سادگی  وسیله ای مانند بالا را به دیوار پیچ کنید ، و جواهرات خود را از آن آویزان کنید. برای آویختن ظروف پخت و پز ، برس رنگ یا ابزار باغبانی می توانید از چنگک استفاده کنید.

 

یک کمد را با یک سازمان دهنده کفش ساده کنید

ترفند سازماندهی وسایل در خانه

اگر کمد مخصوص تمیز کردن لوازم دارید ، حتماً برای نظم بخشیدن به آن وقت بگذارید. محصولات تمیزکننده می توانند حجیم باشند و فضا را بهم ریخته و شلوغ کنند. اما نگهداری آنها در یک سازمان دهنده کفش  ، کار بسیار خوبی در سازماندهی و دسترسی آسان آنها انجام می دهد. در کمد ملافه می توانید از یک سازمان دهنده کفش برای نگهداری حوله های کوچک و سایر پارچه ها استفاده کنید.

 

یک کشو را برای سازماندهی وسایل اتاق خواب خانه خود دوباره استفاده کنید

یک کشو را برای سازماندهی وسایل اتاق خواب خانه خود دوباره استفاده کنید

اگر کشویی قدیمی از روی کمد یا مبلمان دیگری دارید که دیگر از آن استفاده نمی کنید ، آن را دوباره در  زیر تخت استفاده کنید. به سادگی مقداری کاستور به قسمت پایین کشو اضافه کنید ، تا بیرون کشیدن آن از زیر تخت آسان باشد . همچنین می توانید کشو را متناسب با دکوراسیون اتاق خواب خود رنگ کنید. این یک مکان عالی برای اسباب بازی های کودکان ، پتوهای اضافی ، کفش ها ، یا لباس های خارج از فصل است.

 

 

یک نگهدارنده حوله

ترفند سازماندهی وسایل در خانه

نگهداری حوله ها می تواند حجیم باشد ، مخصوصاً در یک حمام کوچک . این ترفند با آویختن یک قفسه شراب بر روی دیوار و نصب حوله های داخل فضاها ، از فضای عمودی استفاده می کند و حوله های شما را دقیقاً کنار دوش در دسترس نگه می دارد. اطمینان حاصل کنید که برای این ترفند از حوله هایی که وضعیت خوبی دارند ، استفاده کنید ، زیرا تا حدی مانند یک تکه دکور نیز عمل می کنند.

 

یک جعبه کتاب توخالی برای ذخیره سازی کنترل از راه

یک جعبه کتاب توخالی برای ذخیره سازی کنترل از راه

پیدا کردن کنترل از راه دور تلویزیون می تواند  دردسر ساز شود. برای یک راه حل شیک در ذخیره سازی ، یک نگهدارنده کنترل از راه دور از یک جعبه کتاب توخالی ایجاد کنید. به این ترتیب ، شما همیشه یک نقطه دارید که می توانید کنترل راه دور را در داخل آن نگهداری کنید. و وقتی از آنها استفاده نشود ، آنچه می بینید یک کتاب جالب روی میز شما است.

 

برای سازماندهی ابزار باغ از پالت استفاده کنید

برای سازماندهی ابزار باغ از پالت استفاده کنید

پالت های چوبی کاربردهای زیادی دارند ، از جمله برای ذخیره سازی ابزار باغ. برای این ترفند  ، به سادگی یک پالت را به صورت عمودی به دیوار گاراژ یا فضای ذخیره سازی دیگر پیچ کنید. سپس ، در چوب پنبه ها ، بیلها و سایر ابزارهای باغچه خود را بگذارید . پالت آنها را در عین حال قابل دسترسی نگه می دارد.

مطالب مرتبط