8 ترفند فضاساز برای آشپزخانه های کوچک

ترفند فضاساز برای آشپزخانه های کوچک

هیچ چیز بدتر از آشپزخانه ای نیست که احساس آشفتگی کند. این مکان قرار است جایی باشد که بعد از یک روز طولانی در آن شروع به پخت غذا کنیم و یک وعده غذای دلپذیر برای خود بپزیم ، نه مکانی که احساس بی نظمی و تنگ بودن کند. این امر خصوصاً برای آشپزخانه های کوچکتر صدق می کند . آیا آشپزخانه شما به اندازه کافی برای مانور دادن بزرگ نمی باشد ؟  این ایده های گسترش دهنده آشپزخانه به شما نشان می دهد که چگونه از هر اینچ مربع آشپزخانه های کوچک خود به طور موثرتری استفاده کنید.

 

چگونه در یک آشپزخانه کوچک بهتر کار کنیم ؟

 آشپزخانه کوچک

وقتی نوبت به ذخیره سازی عمودی مورد نیاز می رسد ، چیزی شبیه به عکس بالا به صورت آویز عمودی برای بودجه های پایین  طراحی شده است تا بر روی دیوارها آویزان شود تا بتوانید از فضای عمودی استفاده نشده آشپزخانه خود نهایت استفاده را ببرید.

 

در اینجا می توانید موارد دلخواه خود و وسایلی که هر روز در آشپزخانه از آن استفاده می کنید را آویزان کنید. تا هم سرعت بالایی برای دسترسی به آن ها داشته باشید و هم بتوانید از فضای آشپزخانه خود بیشترین استفاده را ببرید. این ایده نه تنها فضای پیشخوان را آزاد می کند بلکه با نگه داشتن ظروف آشپزخانه ، چاقو ها و وسایل در دسترس ، حرکت در آشپزخانه را آسان می کند.

 

از فضای اطراف یخچال خود استفاده کنید

از فضای اطراف یخچال خود استفاده کنید

اگر در یخچال و دیوار آشپزخانه کوچک خود یک فضای کوچک دارید ، تهیه انبار جعبه ای مخفی مانند نمونه تصویر بالا را در نظر بگیرید. این فضا برای نگهداری مواد غذایی کنسرو شده و سایر ملزومات آشپزخانه غیر قابل فاسد شدن مناسب است.

 

پشت صحنه آشپزخانه دو وظیفه ای

پشت صحنه آشپزخانه دو وظیفه ای

صفحه پشت سینک و تخته آشپزخانه شما از جنس استیل یا کاشی ها یک ویژگی دو وظیفه ای عالی است که ضمن حفظ ابزارهایی که اغلب از آنها استفاده می کنید ، از دیوارهای آشپزخانه در برابر نشت محافظت می کند.

 

نمای پشت قرمز و پر زرق و برق که در اینجا نشان داده شده ، یک طراحی منحصر به فرد است. با این حال ، خودتان می توانید یکی بسازید. تخته های نقاشی از جنس استیل را می توانید در اکثر فروشگاه های لوازم خانگی پیدا کنید.

 

میز آشپزخانه تاشو دو برابر فضا ایجاد می کند

میز آشپزخانه تاشو دو برابر فضا ایجاد می کند

یک میز تاشو می تواند محلی را فراهم کند که بتوانید غذا را بدون اشغال فضای با ارزش کف تهیه کنید و بخورید. همچنین می تواند ایده خوبی برای میز تحریر باشد که پس از پایان کار می توانید آن را دور بیندازید. فقط کافی است نگاهی به این ایده شگفت انگیز  بیندازید .

 

نحوه کار فضای بکر در آشپزخانه کوچک

نحوه کار فضای بکر در آشپزخانه کوچک

ما عاشق این هستیم که چگونه این آشپزخانه کوچک کلبه ای با استفاده از چندین راه حل ذخیره سازی هوشمند ، فضای آشپزخانه را بدون سر و صدا نگه می دارد. در زیر ایده های مورد علاقه ما آورده شده است.

 

  • سه کشو  در زیر کابینت های پایه آشپزخانه ، فضایی را که به طور سنتی پشت تخته های قرنیز به هدر می رود ، به خوبی استفاده می کند. می توانید اکثر کابینت های پایه استاندارد را برای کشوها مقاوم سازی کنید.
  • یک میله پرده یک مخزن ذخیره عمودی برای ظروف جلوی پنجره ایجاد می کند.
  • و البته ، باید قفسه قابلمه کوچکی را که به راحتی در کنار اجاق گاز قرار گرفته است ، را هم توجه کنید.

 

بالای صفحه برش سینک

بالای صفحه برش سینک

مطمئناً ، یک ایده می تواند فضای پیشخوان بیشتری را در یک آشپزخانه کوچک ایجاد کند. اما اگر نمی توانید از فضای کف خود ذخیره کنید ، تخته برش  ظرفشویی یک راه حل سریع و هوشمندانه است. این یکی به شما امکان می دهد قبل از خرد کردن بشویید و کارها را حتی سریع تر پیش ببرید. اگر فضایی کنار سینک خود ندارید به این ابزار کاربردی نگاهی بیاندازید.

 

فضای ذخیره سازی آشپزخانه را در یک اتاق مجاور ایجاد کنید

فضای ذخیره سازی آشپزخانه را در یک اتاق مجاور ایجاد کنید

اگر فضای کافی در آشپزخانه کوچک شما برای ایجاد انباری که هوس می کنید وجود ندارد ، استفاده از  کمد را در اتاق مجاور در نظر بگیرید. برای قرار دادن وسایل آشپزخانه که گاهی اوقات از آن استفاده می کنید یا وسایل انبار غیر قابل خراب می توانید از یک تو رفتگی فرورفته استفاده کنید. یک پرده ، همانطور که در سمت چپ نشان داده شده است ، می تواند آنچه را که ذخیره می کنید از چشم دور نگه دارد.

 

 

از گوشه های آشپزخانه نهایت استفاده را ببرید

از گوشه های آشپزخانه نهایت استفاده را ببرید

فضای گوشه ای معمولاً در بسیاری از خانه ها کم استفاده می شود. اما وقتی می خواهید هر اینچ مربع را در آشپزخانه کوچک خود بسازید ، قفسه های گوشه ای می توانند به این نقاط ناخوشایند هدف دهند. کافیست نگاهی به این آشپزخانه عالی از  بیندازید !

مطالب مرتبط