بازسازی استخر ویلا چگونه است

بازسازی استخر ویلا چگونه است

شنا از تفریحات سالم و مفرحی شناخته می شود که همگان به آن علاقمند هستند. استخر در هر جایی که باشد هواداران مخصوص به خودش را دارد. استخرهایی که در محیط ویلاها قرار دارند از جذابیت بخصوصی برخوردار هستند. ویلاها بیشتر در مناطق سرسبز و خوش آب و هوا ساخته می شوند.

ویلاها علاوه بر اینکه در کنار طبیعت قرار دارند، اگر استخری نیز داشته باشند که دیگر نور علی نور می شود. پس از یک هفته سخت و طاقت فرسا، ویلا مکان مناسبی برای استراحت و گذراندن اوقات فراغت می باشد. بنظر بیشتر کارشناسان حوزه سلامت، شنا مناسب ترین ورزش برای خلاصی از استرس و تفکرات منفی است.

شنا در روزهای گرم تابستان مناسب ترین گزینه برای رهایی از گرمای آفتاب است. داشتن استخر شخصی در ویلا علاوه بر لذت آب تنی که به شما هدیه می دهد، موجب می گردد تا از مزایای بیشمار این ورزش نیز بهره مند گردید.

زمانی می توانید از این امکانات استفاده کنید که استخر ویلا از یک وضعیت مناسبی برخوردار باشد. استخرهای قدیمی و از کار افتاده فاقد وضعیت مناسب هستند. برای اینکه بتوانید این امکانات را مجدداً به ویلا برگردانید موثر ترین راهکار، بازسازی استخر آن است. همواره این سوال مطرح می شود که بازسازی استخر ویلا چگونه است؟ در این مطلب قصد داریم تا بصورت مشخص در مورد همین سوال بپردازیم.

اگر قصد بازسازی استخر ویلای خود را دارید. شرکت بازسازی میچینم با سابقه چندین ساله ای که در امر بازسازی خانه قدیمی دارد با تمام قدرت در کنار شماست. بازسازی ویلا قدیمی و تعمیرات ساختمان در تهران نمونه ای از این خدمات شمرده می شود. برای دریافت مشاوره های رایگان می توانید با مجموعه میچینم در تماس شوید. ما بهترین روش های بازسازی را به شما پیشنهاد می دهیم تا علاوه بر کاهش منطقی هزینه ها کیفیت بالایی تجربه کنید.

مراحل بازسازی استخر ویلا

هنگامی که قصد بازسازی استخر ویلا را دارید بایستی طبق اصول و استانداردهای پذیرفته شده پیش بروید. بازسازی مراحل مختلفی را می طلبد که بایستی یک به یک پشت سر هم انجام شوند تا در نهایت یک بازسازی معیاری در خصوص آن داشته باشید. برای اینکه بتوانید بازسازی را به درستی انجام دهید باید از یک تیم پیمانکاری حرفه ای، آشنا به اصول بازسازی استخر کمک بگیرید تا این قسمت را به روش های مناسب و امروزی بازسازی نمایند. در ادامه این بخش قصد داریم تا مراحل بازسازی را به ترتیب توضیح دهیم تا با هریک از آنها آشنا شوید.

شناسایی قسمت های آسیب دیده

قبا از اینکه هر اقدامی در جهت بازسازی انجام دهید بهتر است تا خودتان با تجربه نسبی که دارید قسمت های مختلف استخر را مشاهده کنید و بخش های آسیب دیده را شناسایی نمایید. بعد از اینکه با یک پیمانکار وارد مذاکره شدید می دانید که کدام بخش ها دچار آسیب شده است. این  به نوعی یک مهارت برای شما بشمار می رود که می توانید از آن در راستای بازسازی استخر ویلای خویش استفاده نمایید.

طراحی جدید

اگر از مدل های قدیمی استخر ویلا خسته شدید بهترین راه حل، تغییر مدل آن است. طرح های جدیدی از استخر وجود دارد که می توانید از آنها الهام بگیرید و در هنگام بازسازی با توجه به سلیقه خود، یکی از آنها را برگزینید. مدل های جدیدی به شکل گیتار و ویولن با یک نور پردازی عالی وجود دارد که منظره ای شگرف را به نمایش می گذارند. استفاده از این مدل ها باعث می شود تا محیط استخر جلوه ای زیبا و شیک را به خود بگیرد.

تخریب قسمت های آسیب دیده

بخش هایی از استخر که دچار آسیب شده است بایستی سریعاً تخریب گردند و بجای آنها از نمونه های جدید و با کیفیت استفاده شود. تخریب استخر ویلا کار زمانبر و پر زحمتی است که مهارت بالایی را می طلبد. استفاده از تجهیزات مناسب برای تخریب استخر پیشنهاد می گردد.

مرحله ساختن

بعد از اینکه سایر مراحل را به خوبی طی کردید، اینک نوبت به این می رسد تا کار ساختن را شروع کنید. اقداماتی که در این مرحله انجام می دهید باید متناسب با مدل های جدیدی باشد که در مراحل قبلی طراحی نموده اید. در هنگام ساخت بخش های مختلف استخر باید از مصالح باکیفیت و مرغوب استفاده کنید تا مدت های زیادی شما را از بازسازی و تعمیر مجدد آسوده خاطر نماید.

هدف بازسازی استخر ویلا

افزایش زیبایی و استحکام مهم ترین اهدافی شمرده می شوند که در بازسازی به جستجوی آنها هستیم. استخر ویلا در اشکال مختلفی طراحی و ساخته می شوند. در ایجاد استخر از مصالح و المان های مختلفی استفاده می کنند که هریک از آنها با توجه به کیفیت و مرغوبیتی که دارند، دارای طول عمر زیاد و کمی می باشند.

هرچقدر که از عمر استخر گذشته باشد، به همان مقدار نیز دچار آسیب و فرسایش می شود. برای اینکه بتوانید به طول عمر استخر ویلای خود بیفزایید، کافیست تا آن را به یک پیمانکار حرفه ای و کاربلد بسپارید تا به گونه اساسی بازسازی را در خصوص آن انجام دهد.

همانگونه که در ابتدای این مطلب ذکر کردیم، مصالح مختلفی در ساخت استخر ویلا بکار می رود در ادامه این بخش می خواهیم راجب به این مصالح کاربردی اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار دهیم. همچنین هدف از بازسازی استخر را به بررسی می گیریم تا بدانیم چه سرانجامی منتظر آن است.

از بین برن نقایص

در هنگام بازسازی استخر ویلا مطمئناً به نقایصی برخورد می کنید که اصلاً خوشایند نیستند. بهترین راهکار این است که با استفاده از روش های مدرن و حرفه ای، آن نقایص را برطرف سازید. در خصوص این مطلب بگذارید تا قضیه را بصورت مفصل توضیح دهیم و دریابیم که این نقایص در چند گروه دسته بندی می شوند. شکستگی ها و ترک های موجود در جداره استخر به عنوان یکی از نواقص اساسی شناخته می شوند که استحکام و مقاومت آن را با خطر جدی مواجه می سازند. این نواقص مشکلات جدی مانند نشتی در استخر را به بار می آورند.

رشد جلبک در دیواره و کف استخر نیز یکی دیگر از نقایصی شناخته می شود که این بخش به آن دچار می گردد. رشد جلبک باعث می شود تا از یک سو ظاهر استخر زشت شود و از جهت دیگر زمینه رشد باکتری ها و بروز بیماری های مختلف را در بین استفاده کنندگان فراهم کند.

از بین رفتن رنگ استخر بسیاری از مالکان ویلا را نگران می کند. بروز این نقص نیز مانند سایر نواقص به مرور زمان خود را نشان می دهد. در این مورد نیز بایستی چاره ای اندیشیده شود. بازسازی استخر علاوه بر اینکه بهبود این نقایص را به دنبال دارد موجب می شود تا عیوب دیگر موجود در آن نیز برطرف گردد.

تعویض سرامیک های قدیمی

امروزه مدل های جدیدی از سرامیک های مخصوص استخر روانه بازار گردیده است. استخرهای قدیمی دارای سرامیک های شکسته و آسیب دیده هستند. این سرامیک ها علاوه بر اینکه شکل و شمای کلی استخر را زشت می کنند، از سویی دیگر باعث آسیب رساندن به افرادی می شوند که در آن مشغول به شنا هستند.

مناسب ترین شیوه، استفاده از سرامیک های جدید و با کیفیت است. بکار گیری این سرامیک ها موجب می گردد تا ظاهر زیبای استخر دوباره به آن بازگردد و از طرف دیگر منجر به افزایش استحکام در آن شود. انجام اقدامات لازم در نهایت باعث می شود تا از شنا کردن در آن لذت ببرید و تجربه شنا در یک استخر معیاری را در خاطره خود ثبت کنید.

اضافه کردن المان های جدید

هنگامی که از المان های جدید نام می بریم دقیقاً منظورمان المان هایی است که در مناطقی با شرایط آب و هوایی ویژه استفاده می شوند. مثلاً مناطقی را در نظر بگیرید که در تمام طول روز آسمانی آفتابی دارند. در هنگام شنا شاید ترجیح دهید تا در سایه شنا کنید.

مناسب ترین وسیله استفاده از سایبان های مخصوصی است که جلوی تابش نور مستقیم آفتاب را می گیرد. از این المان در استخرهای روباز می توان استفاده کرد. المان های دیگری مانند ایجاد فضای سبز و کاشتن درخت های مخصوص در اطراف استخر نیز پیشنهاد می گردد. البته بایستی در استخرهای سر پوشیده از المان های مخصوصی مانند رختکن و حمام های کوچک نیز استفاده کرد که بکار گیری آنها منجر به بالا رفتن کیفیت استخر می شود.

طراحی مجدد استخر بر طبق مدل جدید

یکی از مهم ترین دلایلی که افراد را به فکر بازسازی استخر وا می دارد، مساله قدیمی بودن مدل آن است. استخرهای امروزی با مدل های گوناگونی طراحی و ساخته می شوند که انسان را به تعجب وا می دارند. استخرهایی با مدل های جذاب و دل فریبی وجود دارند که اگر شما شنا کردن را نیز دوست نداشته باشید، ترغیبتان می کند تا تنی به آب بزنید و از آن لذت ببرید.

اگر از مدل قدیمی استخر ویلای خود خسته شده اید، کافیست با شرکت های بازسازی فعال در این حوزه تماس بگیرید و از آنها بخواهید تا استخر شما را با طرح و شکلی جدید و مدرن بازسازی کند. مدل های قدیمی باعث دلسردی و افسردگی در وجود انسان می شود.

تعویض سرسره های استخر

ویلاهای بیشماری وجود دارند که در استخر آنها سرسره های مختلفی کارگذاشته شده است. این سرسره ها نیز از متریال بخصوصی ساخته می شود که به مرور زمان به بازسازی احتیاج پیدا می کنند. این المان مذکور بیشتر از جنس پلاستیک است. شاید این بخش را نتوان جزئی از خود بدنه استخر دانست، اما با توجه به اینکه در محوطه استخر قرار دارد و با آن در ارتباط است، تعویض یا بازسازی این المان نیز در اولویت قرار می گیرد.

بصرفه بودن بازسازی استخر

شاید برخی از افراد گمان کنند که تعمیرات استخر با توجه به کم هزینه بودن آن، بصرفه تر است، در حالتی که این چنین نیست. بازسازی استخر ویلا از خیلی جهات بصرفه تر از تعمیرات آن است. شما با یک بار بازسازی دیگر خیالتان راحت می شود و تا مدت ها به بازسازی یا تعمیرات آن فکر نمی کنید

. اما در تعمیرات ممکن است یکی دو بخش به خوبی تعمیر نشوند که همین موارد محدود نیز زمینه درد سرهای زیاد را برای مالک ایجاد می کند. با تمام این تفاسیر، بازسازی بصرفه ترین روشی است که می توانید هم از لحاظ اقتصادی و هم از نظر رفاهی تا مدت ها آسوده خاطر بمانید.

مدل های استخر ویلا

مدل های مختلفی وجود دارند که می توانید از آنها در بازسازی استخر ویلای خود استفاده کنید. البته محدودیت فضا و شرایط محیطی نیز در انتخاب آنها بی تاثیر نیست. در هنگام بازسازی باید با توجه به خصوصیات و ویژگی های ویلا، بهترین مدل را برای آن انتخاب نمایید. از بین مدل های رایج می توان به استخرهای شیشه ای، جزیره ای، سرپوشیده و مدیترانه ای اشاره کرد.

کلام آخر

بازسازی استخر ویلا به مهارت بالایی نیاز دارد. بازسازی شامل مراحل مختلفی می شود که هریک از آنها بایستی به ترتیب انجام شوند. مهم ترین مساله بعد از بازسازی استخر ویلا، موضوع عایق بندی آن است که باید حتماً با دقت انجام شود.

سوالات متداول

نقش پمپ ها و فیلترها در استخر چیست؟

این دو وسیله نقش مهمی را در استخر دارند و باعث تصفیه و ضدعفونی آب می شوند. استفاده از آنها در استخر الزامیست. در هنگام بازسازی استخر ویلا تعویض یا تعمیر آنها نیز در اولویت قرار می گیرد.

هزینه بازسازی استخر ویلا چقدر است؟

این هزینه با توجه به میزان آسیب ها و مساحت کار تعیین می شود. البته هریک از مدل هایی که بخواهید در بازسازی استخر ویلا بکار ببرید دارای قیمت های مختلفی هستند که تاثیر خود را بر روی قیمت نهایی می گذارند.

بیشتر بخوانید :

ضوابط بازسازی ساختمان چیست

بازسازی حیاط ویلا چگونه است

مطالب مرتبط