تغییر اپن آشپزخانه قدیمی چگونه است

تغییر اپن آشپزخانه قدیمی چگونه است

در آشپزخانه های امروزی از اپن بصورت گسترده ای استفاده می کنند. وجود اپن به یک المان ضروری مبدل گشته است. چند دهه از ورود اپن به آشپزخانه های ما می گذرد و در طی این سال ها دچار تغییرات فراوانی شده اند. در بسیاری از خانه ها از نمونه های قدیمی آن استفاده می شود.

همین امر باعث شده تا امروزه افرادی که در داخل این خانه ها زندگی می کنند نسبت به تغییر مدل اپنت آشپزخانه خویش اقدام کنند. در این مطلب قصد داریم تا در مورد تغییر اپن آشپزخانه قدیمی صحبت کنیم و با روش های موجود در این حوزه بیشتر آشنا گردیم.

اگر شما نیز جزء آندسته از افرادی هستید که ظاهر آشپزخانه برایشان اهمیت دارد و اجازه نمی دهید هر مدل نامناسبی در خصوص آن اجرا شود، بایستی به شما تبریک گفت، زیرا جای خوبی تشریف آوردید.

شرکت بازسازی میچینم در حوزه بازسازی آشپزخانه و سایر بخش های ساختمان، قادر است تا شما را در امر بازسازی و تغییر مدل اپن آشپزخانه کمک و یاری بخشد. مجموعه ما علاوه بر این بخش، بازسازی ساختمان های اداری و بازسازی بیرون ساختمان را نیز انجام می دهند. برای دریافت مشاوره های رایگان می توانید با شماره تلفن های ما در تماس شوید.

دلایل تغییر اپن آشپزخانه

همانطور که قبلاً نیز به آن اشاره کردیم، دلایل مختلفی وجود دارد که منجر می شود تا شما تصمیم بگیرید تا مدل اپن آشپزخانه خود را تغییر دهید. در این قسمت می خواهیم تا به این دلایل بپردازیم و بدانیم هریک از آنها کدام شیوه ها را می طلبند.

خارج کردن از حالت یکنواختی

خانم های خانه همواره از حالت یکنواختی آشپزخانه شکایت دارند و به دنبال راهی هستند تا از طریق آن بتوانند جلوه دیگری به آن بدهند. شاید سایر روش ها را نیز امتحان کرده باشند، ولی جواب قانع کننده ای نگرفتند. با توجه به اینکه مدل های مختلفی از اپن در بازار وجود دارد، مناسب ترین راهکار تغییر مدل آن می باشد. از بین مدل های زیبا و شیک می توانید مناسب ترین آنها را انتخب نمایید. البته بایستی به شرایط آشپزخانه خود نیز توجه داشته باشید.

استفاده از مدل های مدرن

آشپزخانه های قدیمی دارای اپن هایی هستند که طرح و مدل آنها از مد خارج شده است. مالکین این خانه ها برای اینکه جلوه شیک و امروزی به این بخش بدهند، اقدام به تغییر مدل اپن می کنند. استفاده از مدل های امروزی و مدرن بسیار رواج پیدا کرده است. اگر شما نیز قصد دارید تا مدل اپن آشپزخانه خویش را تغییر دهید، پیشنهاد ما به شما این است که از مدل های زیبا و متناسب با سبک آشپزخانه، یکی را انتخاب کنید.

نکات مهم در هنگام تغییر اپن

حالا که تصمیم گرفتید تا اپن آشپزخانه را تغییر دهید، بایستی به یک سری از مسائل مهم و اساسی آشنایی داشته باشید. توجه به این نکات باعث می شود تا از یک سو کار تغییر مدل را به خوبی انجام دهید و از سوی دیگر موجب می شود تا آسیبی متوجه سایر بخش های آشپزخانه شما نگردد. هرگونه سهل انگاری که در این زمینه رخ دهد، باعث می شود تا خدشه جدی به ظاهر آشپزخانه شما وارد شود. ترمیم و اصلاح این خدشه ممکن است زمان و هزینه زیادی را در بر گیرد. در ادامه این بخش به نکات مهمی که در خصوص آن اشاره شد می پردازیم.

برداشتن درب کابینت ها

کابینت از بخش های مهم و حساس آشپزخانه شمرده می شود. برای اینکه بتوانید مدل اپن را تغییر دهید بایستی آن را تخریب نمایید. در هنگام تخریب ممکن است به کابینت های موجود در آشپزخانه نیز آسیب وارد شود. برای جلوگیری از این امر لازم است تا درب های کابینت ها را باز نمایید و به یک مکان دیگر انتقال دهید. بدنه کابینت های خود را با یونولیت بپوشانید تا جلوی ورود هرگونه ضربه را بگیرد.

برداشتن سنگ روی اپن

سنگ روی اپن را از انواع مختلف آن در طبیعت می سازند که وزن آن تا حدودی سنگین است به گونه ای که به دو تا سه نفر جهت بلند کردن و جابجایی احتیاج دارد. گاهی این سنگ از انواع گران قیمت می باشد و بایستی نهایت دقت و توجه را در خصوص آن بکار ببرید. در صورتی که این سنگ دارای ابعاد مناسبی باشد، از آن می توان در مدل های جدید اپن نیز استفاده کرد.

تخریب ساختار کلی اپن

کار مهم و اساسی را در این مرحله انجام می دهید. تخریب ساختار کلی اپن از مواردی است که بایستی به خوبی انجام شود، به طوری که زمینه لازم را برای تغییرات پیش رو فراهم نماید. بنا بر سلیقه کارفرما مدل های مختلفی از اپن را می توان در مکان ها مختلف و مناسبی از آشپزخانه قرار داد. تخریب این قسمت باید با وسایل و تجهیزات مناسبی انجام شود. در تخریب این بخش از تیم پیمانکار انتظار می رود تا به سایر بخش های سالم آشپزخانه آسیبی وارد نکنند.

ویژگی های اپن جدید

در هنگام تغییر مدل اپن باید موارد زیادی را مدنظر داشته باشید تا زیبایی آشپزخانه شما حفظ شود. هنگامی که از این موارد صحبت می کنیم دقیقاً منظورمان این است که به دکوراسیون و محیط آشپزخانه نیز دقت داشته باشید. مدل های بکار رفته در این بخش باید در یک هماهنگی و تناسب مناسب با سایر قسمت ها قرار داشته باشد. در این قسمت به ویژگی های اپن جدید می پردازیم و آن را از ابعاد مختلف مورد بررسی قرار می دهیم.

هماهنگی با کابینت ها

مدل اپن باید در یک هماهنگی کامل با طرح کابینت ها قرار داشته باشد. مثلاً اگر کابینت های آشپزخانه را از طرح ام دی اف رنگ چوب ساخته اید، اپن را نیز بایستی با همین طرح و رنگ انتخاب کنید. به نظر بسیاری از کارشناسان و معماران فعال در حوزه ساختمان، تناسب رنگ بین اپن و کابینت بسیار مهم می باشد. ظاهر کلی آشپزخانه را کابینت و اپن موجود در آن تشکیل می دهد. اگر رنگ و سایر ویژگی های این دو المان با یکدیگر تناسب نداشته باشند، موجب می شود تا آشپزخانه ظاهری زشت به خود بگیرد.

هماهنگی با فضای داخلی

مدل اپن باید متناسب با فضای داخلی آشپزخانه انتخاب گردد. آشپزخانه ای را در نظر بگیرید که از میزان نور کمتری بهره مند است. در این آشپزخانه نیاز است تا اپنی را بکار ببرید که رنگ روشنی داشته باشد تا کمبود نور در فضای آشپزخانه را تا حدود زیادی جبران نماید. انتخاب رنگ های تیره در اپن باعث می شود تا محیط آشپزخانه بیش از پیش تاریک تر گردد.

حفظ تناسب با ابعاد آشپزخانه

ابعاد آشپزخانه تعیین کننده مدل اپنی می باشد که قرار است در آشپزخانه کار گذاشته شود. قبل از هر گونه اقدامی باید ابعاد آشپزخانه خود را محاسبه کنید و بعد از آن اقدام به سفارش و طراحی اپن نمایید. در آشپزخانه هایی که مساحت زیادی دارند می توانید از اپن های بزرگی استفاده کنید. اما در خصوص آشپزخانه هایی که مساحت کوچکتری دارند بایستی در گوشه ای از آشپزخانه آن را تعبیه کنید. مکان آن را بهتر است در حدفاصل آشپزخانه و سالن پذیرایی قرار دهید.

انواع مختلف اپن آشپزخانه

با توجه به تنوعی که دربخش اپن های آشپزخانه وجود دارد باعث شده تا انتخاب را برای افراد دشوار سازد.  مدل های شیک و مدرنی در این بخش وجود دارد که افراد علاقمند می توانند بنا به سلیقه خود از آنها در طراحی و ساخت اپن آشپزخانه خویش استفاده نمایند. در این بخش قصد داریم تا مدل های پرطرفدار آن را بررسی کنیم و با خصوصیات ظاهری آنها بیشتر آشنا شویم. انتخاب اپن مناسب می تواند به جذابیت بیشتر آشپزخانه شما کمک شایانی نماید.

اپن طرح مدل ظرفشویی

این نوع مدل طرفداران بخصوص خود را دارد. از این اپن می توان در وسط آشپزخانه استفاده کرد. طرح و شکل آن شبیه مدل ظرفشویی است. از این اپن علاوه بر اینکه می توانید به عنوان یک اپن اصلی استفاده کنید، همچنین با ساختاری که دارد، این امکان را در اختیار شما قرار می دهد تا بعنوان سینک ظرفشویی نیز از آن استفاده نمایید.

اپن طرح میز ناهار خوری

اپن با طرح میز ناهارخوری نیز در این اواخر وارد خانه های ما شده است. مثل هر اپن دیگری می توان از آن کاربردهای مشابه ای را انتظار داشت. علاوه بر آن می توانید وعده های غذایی خود را بر روی آن میل نمایید.

اپن طرح دکوراتیو

اگر از وسایل تزئینی زیادی در آشپزخانه خود استفاده می کنید و به دنبال جایی هستید تا آنها را قرار دهید، ما به شما مدل دکوراتیو را پیشنهاد می دهیم. این اپن ظرفیت نگهداری وسایل دکوری و تزئینی شما را نیز دارد.

اپن شلف دار

اگر از مدل های قفسه دار خوشتان می آید و تمایل دارید در این قفسه ها گلدان یا کتاب های خود را بگذارید، پیشنهاد می دهیم تا از مدل های شلف دار نیز دیدن فرمایید.

متریال کاربردی در ساخت اپن

در ساخت اپن از متریال های مختلفی استفاده می شود. رایج ترین آنها نوع ام دی آف است که طرفداران بیشماری دارد. البته انواع آجری و سرامیکی آن نیز طرفداران خاص خود را دارد. با توجه به تنوع رنگی که در این متریال وجود دارد، قادر خواهید بود تا از انواع مختلف آن یکی را برای این بخش از آشپزخانه برگزینید.

جنس سنگ روی اپن

سنگ روی اپن نیز جزء آندسته از متریال های لوکس و شیک محسوب می گردد که افراد به دنبال تهیه بهترین نوع آن هستند. این سنگ هرچقدر زیبا و جذاب باشد موجب می شود تا زیبایی آشپزخانه و منزل شما افزایش یابد.

سنگ مرمر

بلورهای شفاف و درخشانی، ساختار این سنگ را تشکیل می دهند. وجود این زیبایی در سنگ باعث شده است تا افراد بیشتری تمایل داشته باشند تا از آن استفاده کنند. زیبایی و شفافیت موجود در این سنگ باعث می شود تا آشپزخانه شیک تر و جذاب تر به نظر برسد.

سنگ گرانیت

سنگ گرانیت را می توان یکی از زیباترین و شگفت انگیز ترین سنگ ها دانست. این سنگ در طرح ها و رنگ هی مختلفی وجود دارد که بصورت طبیعی در لایه های زیرین زمین تشکیل می شوند. ترکیب رنگ ها در آن بگونه ای است که رنگ های روشن در کنار رنگ های تیره قرار می گیرند و جلوه ای خاص به آن می دهند. با توجه به سلیقه خود می توانید از انواع سفید آلاسکایی یا آبی نروژی آن استفاده نمایید.

سنگ کوارتز

اگر عاشق استفاده از سنگ های شفاف و براق هستید، کوارتز را به شما پیشنهاد می دهیم. استفاده از سنگ کوارتز در اپن آشپزخانه، بر دیدگان همه برق می اندازد. این سنگ نیز در رنگ های مختلف قرمز، صورتی، آبی و سایر رنگ های جذاب دیگر وجود دارد.

کلام آخر

تغییر اپن یکی از راهکارهای موثری شناخته می شود که از آن می توانید در راستای ایجاد تنوع در آشپزخانه استفاده کنید. مدل های مختلفی از این المان یافت می شود که دارای زیبایی خیره کننده مخصوص به خود هستند. اپن را بایستی با ویژگی های آشپزخانه انتخاب کنید و مدل هایی را برگزینید که با آشپزخانه در هماهنگی و تناسب خوبی قرار داشته باشد.

سوالات متداول

هزینه تغییر اپن آشپزخانه چقدر است؟

اپن ها با توجه به مدل های مختلفی که دارند دارای قیمت های متفاوتی هستند. همچنین جنس متریال بکار رفته در اپن نیز بر قیمت آن تاثیر می گذارد.

ویژگی های یک اپن خوب چیست؟

یک اپن خوب علاوه بر اینکه زیبایی خوبی دارد، دارای مقاومت و استحکام کافی نیز است.

بیشتر بخوانید :

آشنایی با اصول طراحی آشپزخانه

چگونه آشپزخانه را از پذیرایی جدا کنیم

مطالب مرتبط