ایده برای بازسازی ساختمان؛ بهترین ایده ها

ایده برای بازسازی خانه و ساختمان؛ بهترین ایده ها

خانه های قدیمی پس از گذشت چندین سال به بازسازی احتیاج پیدا می کنند. بازسازی باعث می گردد تا ظاهر کهنه و قدیمی خانه به ظاهری نو و زیبا تبدیل شود. برای شروع بازسازی ایده های مختلفی وجود دارد که می توان پیشنهاد داد. ایده ای ناب و خوب است که هم باعث زیبا شدن خانه شود و از طرف دیگر موجب افزایش طول عمر بنا گردد.

ایده ناب محدود به این ویژگی ها نمی شود بلکه اصل ماجرا که همان هزینه ها باشد را نیز شامل می شود. مقدار بودجه در دسترس تعیین می کند که بازسازی با چه کیفیتی انجام شود و در چه زمانی به اتمام برسد. می توان گفت، ایده ای ناب است که بتواند با کمترین مقدار بودجه، بهترین بازسازی را در خانه اجرا کند.

در این مطلب قصد داریم تا در مورد طرح های مختلفی که در این حوزه وجود دارد بپردازیم و بدانیم بهترین ایده برای بازسازی خانه چیست و با چه روش هایی می توان آن را اجرا کرد.

بهترین ایده برای بازسازی خانه چیست؟

در مطالب فوق به ویژگی های بهترین ایده اشاره کردیم و دانستیم که یک ایده خوب چه ویژگی هایی می تواند داشته باشد. حالا می خواهیم قضیه را بصورت موشکافانه بررسی کنیم. در این قسمت قصد داریم تا بدانیم آیا بهترین ایده برای بازسازی وجود دارد و چطور می توان به این ایده دست پیدا کرد. اگر بطور جامع بخواهیم در مورد این موضوع بررسی های خود را انجام دهیم بهترین پیشنهاد این است که مساله هزینه ها را در اولویت بررسی هایی خود قرار دهیم.

در هنگام جستجوی بهترین ایده بازسازی باید به دنبال روش ها و سبک های بازسای نوینی رفت که با کمترین هزینه می توانند یک بازسازی اصولی و معیاری را در خانه اجرا کرد. در ادامه این مطلب به بررسی روش های نوین، کلاسیک و سایر سبک های رایج می پردازیم تا ببینیم کدامیک از آنها به عنوان بهترین ایده شناخته می شوند.

سبک بازسازی کلاسیک

بازسازی به روش کلاسیک نیاز به مهارت و تخصص کافی دارد. خانه ها دو حالت دارند یکی اینکه از اول به صورت کلاسیک ساخته شده اند و بازسازی آنها نیز باید با همین سبک به پیش رود. دومیین حالت این است که خانه در زمان ساخت به سبک غیر کلاسیک ساخته شده بود و حالا در زمان بازسازی، صاحب خانه تصمیم می گیرد تا ساختمان خود را به روش کلاسیک بازسازی کند.

روش کار، مقدار هزینه و زمان اتمام کار از پارامترهای مهمی محسوب می گردد که مشخص می کند که آیا این سبک از بازسازی به درد می خورد و هزینه هایی که در بر دارد بصرفه است یا خیر. این روش یکی از شیوه هایی شمرده می شود که در خانه های لوکس اجرا می گردد. در خانه هایی با ظاهر معمولی نیز می توان این سبک را پیدا کرد. مهمترین ویژگی این سبک عناصر تشکیل دهنده آن است.

با بکارگیری مقداری نبوغ، میتوان این شیوه از بازسازی را در خانه ها به اجرا درآورد. در این روش از بازسازی تقارن، نظم و تعادل جایگاه ویژه ای دارد. استفاده از متریال های چوبی در این سبک بیشتر به چشم می خورد. غیر از چوب باید از مصالح مخصوصی در هنگام بازسازی استفاده کرد. در برخی حالات انتخاب این مصالح، هزینه های بالایی را می طلبد و مناسب افرادی است که به دنبال ایده های هزینه بر می گردند.

سبک بازسازی نوین

سبک بازسازی خانه به روش نوین را می توان در دسته ایده های ناب قرار داد که باعث زیبا و مدرن شدن خانه می شود. این سبک بیشتر از معماری غربی الهام گرفته است. توجه به استحکام و مقاومت خانه در اولویت این روش جای می گیرد. بازسازی بخش به بخش در این سبک پیشنهاد می گردد. با اعمال تغییرات جزئی در خانه می توان بازسازی مناسبی را انجام داد.

بازسازی باید به گونه ای باشد که استحکام و پایداری خانه را تامین کند. بازسازی به سبک نوین خود را در دیوارها و ستون ها نشان می دهد. در این سبک دیگر شاهد ویژگی های کلاسیک نخواهیم بود. تزئینات ویژه در این سبک جایگاه خاصی ندارد.

این روش را می توان به عنوان یک سبک مدرن در نظر گرفت که در بردارنده تمام پارامترهای زیبا شناختی است. این سبک طرفداران مخصوص به خود را دارد و عده ای خاص از افراد به دلیل داشتن ویژگی های مثبت به دنبال آن می روند.

سبک های رایج در بازسازی

غیر از سبک هایی که تا به حال به آنها اشاره شد، سبک های دیگری نیز در بازسازی وجود دارد که به عنوان ایده ناب شناخته می شوند. این شیوه دیگر آن نظم و تقارن در سبک های کلاسیک و آن پیچیدگی سبک های مدرن را ندارد. در این سبک سعی می شود تا حداقل انتظارات از بازسازی برآورده شود. سادگی در کنار استحکام و مقاومت خانه از اولویت های عملیات است.

ایده مناسب برای شروع بازسازی

3 نوع سبک در بازسازی را بررسی کردیم و با ویژگی های آنها آشنا شدیم. بازسازی خانه را می توان از آشپزخانه، حمام، اتاق خواب، پذیرایی یا سایر بخش های خانه شروع کرد. انتخاب مکان مورد نظر بر عهده کارفرما و تیم پیمانکاری است که در حال فعالیت هستند.

در شیوه های کلاسیک، مدرن و دیگر سبک های رایج هریک از بخش های خانه با شیوه های مختص به آن سبک بازسازی می شوند. برای شروع بازسازی باید ابتدا سبک مورد نظر را انتخاب کرد و بعد از آن یکی از بخش های خانه را به عنوان نقطه شروع بازسازی انتخاب کرد.

انتخاب سبک بازسازی یک طرف موضوع را تشکیل می دهد و طرف دیگر آن رعایت اصول پذیرفته شده در آن سبک است. بخش های مختلف خانه مثل پذیرایی، اتاقها و آشپزخانه را باید بر طبق سبک انتخابی مورد بازسازی قرار داد.

بازسازی درب های ورودی

درب های ورودی از بخش های مهم خانه محسوب می گردند. بازسازی این بخش ها از ایده های ارزانی شمرده می شود که با کمترین هزینه می توان ظاهر خانه را نو و شیک کرد. در سبک های کلاسیک و مدرن ما شاهد وجود درب های خاصی با طرح و رنگ های متفاوتی هستیم که در هنگام بازسازی به این ویژگی ها نیز باید توجه کرد. در انتخاب رنگ و جنس درب های جدید باید نهایت دقت را داشت تا متناسب با سایر بخش های خانه باشند.

بازسازی پنجره ها

پنجره ها باعث می گردند که محیط خانه دلبازتر شود و با نشاط تر به نظر برسد. در بیشتر موارد با اضافه کردن پنجره به خانه یا بازسازی آنها، می توان از بازسازی کل منزل نیز صرف نظر کرد. وجود پنجره باعث ورود نور به محیط خانه می شود و باعث می گردد تا عیب ها و آسیب های جزئی در منزل از طریق آن پوشانده شود.

رنگ آمیزی دیوارها

دیوارهای کهنه با رنگ های کدر تاثیر منفی زیادی بر محیط خانه می گذارند. رنگ آمیزی دیوارها با رنگ های شاد می تواند ایده مناسبی برای بازسازی خانه باشد. دیوارهایی که به تازگی مورد بازسازی قرار گرفته اند باید رنگ آمیزی شوند زیرا دیواری که رنگ نداشته باشد بی روح است.

بزرگ نمایی اتاق ها

اتاق ها باید طبق اصول استاندارد بازسازی شوند و توجه به ایمنی و مقاومت آنها غیر قابل اغماض است و باید رعایت گردند. در هنگام کار بر روی اتاق های کوچک، بهتر است به گونه ای بازسازی شوند که ظاهر آنها بزرگ به نظر برسد. این روش ایده مناسبی برای بازسازی اتاق های کوچک می باشد که با یک تیر می توان دو هدف را نشانه گرفت.

بازسازی کفپوش

فرقی نمی کند که کدام سبک از بازسازی را انتخاب کرده اید. بازسازی کفپوش های خانه در تمام سبک ها توصیه می گردد. اگر می خواهید ظاهر خانه زیبایی داشته باشید ولی قصد ندارید کل خانه را بازسازی کنید، بهترین پیشنهاد بازسازی کفپوش خانه می باشد. نو و جدید شدن کفپوش ها تاثیر زیادی بر ظاهر خانه می گذارد و باعث شیک شدن آن می گردد. بازسازی کفپوش کمترین هزینه را در مقایسه با بازسازی کلی دارد. با بکار بردن این ایده می توانید در هزینه های اضافی صرفه جویی کنید.

استفاده از مصالح زیبا و با کیفیت

اگر قرار است بازسازی را انجام دهید، پس چه بهتر است تا برای آن از مصالح با کیفیت استفاده کنید. استفاده از مصالح زیبا در طرح و نقش های مختلف، می تواند به عنوان یک ایده هوشمندانه بحساب آید. با استفاده از این ایده می توان استحکام و زیبایی را بصورت یکجا به خانه هدیه داد.

شرکت بازسازی ساختمان میچینم تجربه کافی در بازسازی ساختمان دارد. بازسازی خانه قدیمی و بازسازی ویلا قدیمی نوسازی ساختمان در لیست کارهای این شرکت قرار دارد. مشاوران ما قادرند تا ایده های ناب و کاربردی را در زمینه های مختلف بازسازی آشپزخانه، بازسازی حمام و سایر بخش های ساختمان  به مشتریان میچینم ارائه دهند.

کلام آخر

در بازسازی خانه، ایده های مختلفی پیشنهاد می گردد. انتخاب هریک از این ایده ها به سلیقه کارفرما بستگی دارد. برخی از کارفرمایان ترجیح می دهند تا از سبک های کلاسیک در بازسازی خانه استفاده کنند و از ایده های جذابی که در این گروه قرار دارد استفاده نماید. ایدا های نوین نیز طرفداران خود را دارد. اما ایده های رایج و عامه پسند بیش ترین طرفدار را در بین مردم دارد و بیشتر افراد از این ایده ها برای بازسازی خانه خود استفاده می کنند.

سوالات متداول

چطور می توان از سبک های بازسازی ایده های ناب را استخراج کرد؟

هر یک از سبک های بازسازی دارای ایده های نابی در درون خود هستند. با توجه به نیاز و بودجه کارفرما می توان از این ایده ها استفاده کرد. البته نوع بنا و آینده ای که برای آن متصور هستید نیز در انتخاب این ایده ها تاثیر می گذارد.

کدام ایده های بازسازی کم هزینه هستند؟

ایده های رایج و معمولی که بیشتر افراد از آن استفاده می کنند جزء ایده های کم هزینه است. این ایده ها از جزئیات کمتری برخوردار هستند و انجام به اتمام رساندن آنها نیز وقت زیادی را در بر نمی گیرد. البته استفاده از اصطلاح عامه پسند را نباید به معنای کم کیفیتی کار تعبیر کرد.

مقالات بیشتر :

طرح و مراحل بازسازی خانه های فرسوده چگونه است

مطالب مرتبط