خدمات بازسازی فضای سبز ویلا و آپارتمان قیمت مناسب

بازسازی فضای سبز ویلا و آپارتمان

فضای سبز در ویلاها از جایگاه ویژه ای برخوردار هستند. زیبایی ویلا تا حدود بسیار زیادی به کیفیت فضای سبز آن وابسته است. این قسمت از ویلا نیز به مرور زمان دچار آسیب می شود. درختان و گل و گیاه موجود در آن دچار ضعف می شوند و اگر رسیدگی در خصوص آنها انجام نشود به زودی از بین می روند.

فضای سبز ویلا علاوه بر اینکه نیازهای طبیعی مثل آب، خاک، نور و کود دارد، نیازمند یک مکان مناسبی نیز است تا زمینه و فضای کافی را برای رشد آن فراهم کند. بازسازی فضای سبز ویلا شاید در نگاه اول یک کار ساده بنظر برسد ولی اینطور نیست، بلکه کار پیچیده و زمانبری است که مهارت بالایی را لازم دارد.


شرکت بازسازی میچینم در حوزه بازسازی خانه قدیمی و تعمیرات ساختمان فعالیت می کند. بازسازی ویلا قدیمی و بازسازی خانه روستایی قدیمی نیز در تخصص پیمانکاران ما قرار دارد. اگر شما نیز قصد بازسازی فضای سبز ویلای و آپارتمان خود را دارید، پیشنهاد می کنیم تا با کارشناسان ما در مجموعه میچینم در تماس شوید و طرح های دلخواه خود را با آنها در میان بگذارید تا بهترین راهکار را پیش روی شما قرار دهند. پروژه های بازسازی بیشماری تا به حال توسط تیم ما انجام شده است. توصیه می کنیم تا وارد سایت میچینم شوید و از پروژه های بازسازی ما دیدن فرمایید.


در ادامه مطلب می خواهیم بدانیم که بازسازی فضای سبز ویلا چگونه است و چطور می توان آن را انجام داد.

مراحل بازسازی فضای سبز ویلا

برخی از افراد گمان می کنند که بازسازی فضای سبز ویلا کار ساده ای است و هر کسی می تواند از پس آن برآید. در صورتی که این چنین نیست و کار بسیار پیچیده و دارای ظرافتی است که دستان ماهر یک پیمانکار با تجربه را می طلبد. برای بازسازی این بخش لازم است تا مراحل مشخصی یکی پس از دیگری طی شود تا بازسازی به یک سرانجام مطلوبی برسد. در این بخش به معرفی این مراحل می پردازیم تا شما را با روش های بازسازی فضای سبز ویلا آشنا کنیم.

شناسایی بخش های آسیب دیده

در بازسازی فضای سبز ویلا لازم است تا در ابتدای امر یک شناسایی کلی از میزان آسیب های وارد شده به این بخش داشته باشید. در این خصوص بهتر است تا یک لیست از قسمت های آسیب دیده تهیه کنید. تهیه این لیست کمک میکند تا یک اولویت بندی مناسبی داشته باشید و بر اساس آن انتظارات خودتان را از بازسازی به اطلاع پیمانکار برسانید.

تخریب قسمت های آسیب دیده

برای اینکه بتوانید از نو بسازید و زیبایی را به فضای سبز ویلا بازگردانید، بایستی قسمت های آسیب دیده آن را تخریب کنید. هنگامی از تخریب حرف می زنیم دقیقاً منظورمان این است که همه بخش های آسیب دیده آن به طور کلی بایستی تخریب گردند. در صورتی که درخت یا گیاهان موجود در آن خشک شده است، باید با نمونه های جدید و شاداب، جایگزین گردند. وجود آبنما و آلاچیق نیز در زیبایی فضای سبز ویلا نقش دارد.

اگر این دو المان نیز دچار آسیب و شکستگی شده اند، بهتر است تا سریعاً از شر آنها راحت خلاص شوید. شکستگی های موجود در لبه های باغچه نیز از مواردی است که نیاز به دقت و توجه دارد. این قسمت زیبایی باغچه را به رخ می کشد و اگر آسیب دیده باشد، تاثیرات منفی بر روی زیبایی کلی فضای سبز می گذارد و آن را از حالت شیک بودن خارج می کند.

طراحی جدید

مدل های قدیمی که در فضای سبز ویلاها اجرا شده، بسیار دلگیر و دلسرد کننده هستند. امروزه طرح های جدیدی پا به عرصه وجود گذاشته اند که در مقایسه با نمونه های قدیمی که وجود دارد بسیار جذاب تر و دلپذیر تر هستند. طرح های زیادی در این خصوص وجود دارد که شما می توانید با توجه به سلیقه خودتان بهترین و مناسب ترین آنها را انتخاب نمایید.

سادگی مدل های قدیمی را در این طرح ها نمی بینید. طرحهای بسیار جذاب و دل فریبی وجود دارند که شما را به باغ های رویایی که شبیه آن را فقط در فیلم ها دیده اید می برند. اگر شما نیز قصد تغییر مدل فضای سبز ویلای خود را دارید، پیشنهاد ما به شما این است که از طرح های مدرن و جدید الهام بگیرید.

ساخت قسمت های تخریب شده

بعد از اینکه مراحل قبلی را با موفقیت به پایان رساندید، اینک نوبت به ساخت قسمت های تخریب شده می رسد. اقداماتی که در این مرحله انجام می شود بر اساس طرح هایی است که از قبل ریخته شده بوند. در بازسازی فضای سبز از متریال های جدید و با کیفیتی باید استفاده گردد. دیوار، آبنما، لبه های باغچه، آلاچیق و سایر المان هایی که در آن بکار می رود باید تعویض گردیده و نمونه های سالم جایگزین آنها شوند.

قسمت های موجود در فضای سبز ویلا

فضای سبز ویلا از قسمت های مختلفی تشکیل شده است که در کنار یکدیگر قرار می گیرند و محیط زیبا و چشم نوازی را تشکیل می دهند. برای اینکه بازسازی را مدیریت کنید باید به این بخش ها آشنایی داشته باشید و نقش هریک از آنها را در سیستم مذکور بدانید. در این بخش می خواهیم قسمت های موجود در فضای سبز ویلا را معرفی کنیم تا اگر شما نیز قصد بازسازی آن را دارید از نمونه هایی که نام می بریم استفاده کنید.

باغچه ها

باغچه ها از بخش های مهم و کلیدی فضای سبز ویلا بشمار می روند. این بخش را به کاشت گل و گیاه زیبا و خوش رنگ اختصاص می دهند. ساختار باغچه ها با توجه به سلیقه کارفرما تعیین می گردد. طرح های چهار گوش و ذوزنقه ای در این قسمت بیشتر استفاده می شود. البته مدل های دایره ای و منحنی شکل نیز در این اواخر طرفداران مخصوص به خود را پیدا کرده است.

باغچه ها با لبه هایی که دارند از بدنه حیاط جدا می شوند. درون باغچه ها خاک مورد نیاز برای رشد و نمو گیاهان و درختان وجود دارد. در هنگام بازسازی فضای سبز، مدل های جدیدی از باغچه طراحی می شود و بر اساس آنها، طرح های قدیمی برچیده می گردند. همچنین تعویض و تقویت خاک نیز به عنوان بخشی از برنامه بازسازی در دستور کار قرار می گیرد.

آلاچیق

آلاچیق از المان هایی محسوب می شود که در فضای سبز ویلا کاربرد فراوانی دارد. این المان را در گوشه ای از این فضا که دارای آب و هوای خوب و مطلوبی است، قرار می دهند. وجود آلاچیق در این فضا شما را از شر تابش مستقیم خورشید در امان نگه می دارد و زمینه آسایش و استراحت شما را فراهم میکند. آلاچیق های آسیب دیده علاوه بر اینکه کارکرد مثبت خودشان را از دست می دهند، ظاهر این فضا را نیز زشت می کنند. در هنگام بازسازی باید به تعویض این آلاچیق فکر کرد.

کفپوش

از کفپوش های مختلفی در فضای سبز ویلاها استفاده می کنند. کفپوش ها در انواع مختلفی وجود دارند که متناسب با طرح و نقشه جدید، پیاده سازی می گردند. معمولاً کفپوش های سنگی بیشترین طرفدار را در بین افراد دارد. کفپوش از هر نوعی که باشد به مرور زمان بر اثر عوامل مختلف، دچار آسیب می شود و چهره فضا را آشفته می سازد.

آبنما

جاگذاری آبنما در این فضا باعث می شود تا جلوه و ظاهر زیبایی به این بخش داده شود. وجود سرسبزی و آب در کنار یکدیگر بسیار خوشایند به نظر می رسند. نسیمی که از کنار این زیبایی ها می گذرد، بسیار خنک و دلپذیر می شود. در حالتی که آبنما نیز به بازسازی و تعویض احتیاج داشته باشد بایستی بی درنگ این کار را انجام داد.

مهارت های لازم جهت بازسازی فضای سبز ویلا

تا اینجای مطلب دریافتید که بازسازی فضای سبز ویلا کار ساده ای نیست و به مهارت بالایی نیاز دارد. علاوه بر مواردی که تا اینجای کار به آنها اشاره شد، موارد مهم دیگری نیز وجود دارد که از یک پیمانکار حرفه ای و کاربلد انتظار می رود نسبت به آنها اطلاعات کافی داشته باشد. در ادامه این بخش به این مهارت ها می پردازیم تا اگر شما نیز احساس می کنید به این مهارت ها نیاز دارید، وجود آنها را در خودتان تقویت کنید.

فنون معماری

یک پیمانکار  باید به فنون معماری نیز آشنایی داشته باشد زیرا در بازسازی فضای سبز ویلا حتماً به آن احتیاج پیدا می کند. اگر این مهارت را ندارد بایستی از یک مهندس معمار مشورت بگیرد. خیال پردازی در این حوزه بسیار اهمیت دارد. پیمانکار باید ایده پرداز خوبی باشد و ایده های نابی را در جهت بازسازی و جذابیت فضای سبز ویلا ارائه دهد.

آشنایی به اصول مهندسی سازه و مواد

پیمانکار بازسازی باید به فنون و دانش موجود در زمینه مهندسی سازه و مواد نیز آشنایی نسبی داشته باشد. با اتکا به این دانش باید بتواند بخش های مختلفی از فضای سبز را بازسازی نماید. این بخش ها نسبت به شرایط محیطی تاثیر پذیر هستند و در صورت سهل انگاری ممکن است تحت نیروهای محیطی دچار آسیب ها و تخریب های زودتر از موعد گردند.

آشنایی به فنون مهندسی آب

هنگامی از این فنون صحبت می کنیم منظورمان این نیست که از پیمانکار بایستی انتظار ایجاد سازهای پیچیده ای مثل سد را داشت، بلکه می خواهیم بگوییم که آشنایی نسبی در حدی نیاز است که قادر باشد، آب را در بخش های مختلف این فضا هدایت کند تا به گونه یکسان و مناسبی از آب بهره مند گردند. از این فنون در راستای طراحی یک سیستم آبیاری مدرن می توانید بهره بگیرید. فضای سبزی که با تکیه بر این فنون بازسازی شده باشد، در نوع خود بی نظیر خواهد بود.

آشنایی به انواع خاک و گیاه

پیمانکار باید شرایط جوی منطقه را بداند. در این جهت، لازم است تا فضا را به گونه ای بازسازی نماید که مناسب خاک و گیاهان موجود در آن باشد. سهل انگاری در این خصوص منجر می شود تا فضا به گونه ای طراحی شود که به هیچ وجه مناسب این آب و هوا نباشد. در این حالت خاک نیز نمی تواند انرژی مورد نیاز گیاهان را تامین کند.

آشنایی به روانشناسی فردی

از پیمانکار انتظار می رود تا به حرف های کارفرما گوش دهد و به خواسته های او پی ببرد. همچنین از پیمانکار انتظار می رود تا توان تجزیه و تحلیل بالایی داشته باشد. وی باید قادر باشد تا تیپ شخصیتی کارفرما را تشخیص دهد و بازسازی را به گونه ای انجام دهد که با روحیات کارفرما در هماهنگی کامل قرار داشته باشد.

فصل مناسب برای بازسازی فضای سبز

این حوزه بیشتر در تخصص افرادی است که با گل و گیاه بیشتر سر و کار دارند. این افراد می توانند مشورت های لازم را به شما ارائه دهند. به نظر بسیاری از کارشناسان، اواخر فصل زمستان برای بازسازی این فضا مناسب است. در این فصل بیشتر گیاهان و درختان به خواب زمستانی رفته اند و این امکان وجود دارد تا موقع بیدار شدن آنها در بهار کار بازسازی به پایان رسیده باشد.

بازسازی در این فصل باعث می شود تا گیاهان و درختان موجود در آنجا با طراوت و شادابی خوبی در فصل بهار از خواب برخیزند. البته نباید فراموش کنید که انجام برخی کارهای بازسازی که به سرمای هوا حساس هستند در این فصل میسر نیست. با روش های نوینی که وجود دارد بر این مشکل نیز می توان فائق آمد.

هزینه بازسازی فضای سبز ویلا

هزینه بازسازی فضای سبز ویلا به پارامترهای مختلفی بستگی دارد که هریک از آنها به نوبه خود قیمت تمام شده را تعیین می کنند. اگر بخواهیم برآورد دقیقی از میزان هزینه های بازسازی این بخش داشته باشیم بایستی چند عامل را بررسی نماییم. در ادامه این بخش این پارامترها را یک به یک به بررسی می گیریم.

دستمزد پیمانکار و باغبان

دستمزد پیمانکار و باغبان بخش عمده ای از هزینه ها را به خود اختصاص می دهد. دستمزد پیمانکار بر اساس یک مقیاس سنجیده می شود. مقیای متری و روزمزدی از موارد رایجی است که برای پرداخت دستمزد این افراد استفاده می گردد. تشخیص اینکه پروژه بر چه اساسی محاسبه گردد، بر عهده پیمانکار می باشد. البته در این خصوص استانداردهای پذیرفته شده ای نیز وجود دارد که بر اساس آن می توانند عمل کنند.

هزینه مصالح

در بازسازی فضای سبز ویلا از مصالح ساختمانی متنوعی استفاده می گردد. هرچقدر مقدار مصالح مصرفی بالا باشد به همان میزان نیز مبلغ هزینه ها بیشتر می شود. کیفیت و برند مصالح نیز تاثیر خود را بر قیمت تمام شده می گذارند.

هزینه المان های مختلف

بعض اوقات کارفرما تشخیص می دهد تا علاوه بر مصالح ضروری که در بازسازی احتیاج می شود از المان ها و متریال های مخصوص نیز استفاده نماید تا ظاهر این فضا بیش از پیش زیبا تر شود. آلاچیق ها و آبنما ها نمونه ای از این المان ها هستند. کاربرد گلدان های کوچک و بزرگ نیز در این بخش هزینه بر خواهد بود.

کلام آخر

برای قشنگ شدن فضای سبز ویلا بایستی هر چند وقت یکبار، دستی به سر و روی آن بکشید. بازسازی فضای سبز ویلا باید به گونه ای انجام شود که از مدل های جدید الهام بگیرد. پیمانکاران باید همکاری مستقیمی با کارشناسان حوزه گیاهی برقرار کنند و از آنها برای بازسازی و طراحی فضای سبز ویلا کمک بگیرند.

سوالات متداول

بازسازی فضای سبز ویلا چقدر زمان می برد؟

با توجه به مساحت این فضا و میزان آسیب های وارده به آن، زمان های مختلفی را در بر می گیرد.

هنر چه نقشی در بازسازی فضای سبز ویلا دارد؟

کل کار بازسازی را می توان به نوعی هنر دانست. بازسازی این بخش نیز با توجه به زیبایی ها و ظرافت کاری هایی که دارد نیازمند به دستان فرد هنرمندی است که المان ها و رنگ های طبیعت را در کنار یکدیگر به گونه هماهنگ قرار دهد.