نگهداری لباس بدون کمد + خلاقیت در چیدن لباس

نگهداری لباس بدون کمد

اگر کمد ندارید – یا به فضای کمد بیشتری احتیاج دارید – هنوز هم می توانید یک مکان کاربردی برای ذخیره لباس های خود ایجاد کنید . وقتی در فضای کمد کمبود دارید ، مهم است که کمد لباس خود را تا حد ممکن کم کنید. برخی از این راه حل های نگهداری لباس بدون  کمد شامل بیرون نگه داشتن لباس است ، بنابراین شما می خواهید تا آنجا که ممکن است شسته و رفته به نظر برسد.

در اینجا 9 راه حل برای نگهداری لباس برای فضاهای فاقد کمد آورده شده است.

از ترکیب کمدها ، میله ها و قفسه ها استفاده کنید

از ترکیب کمدها ، میله ها و قفسه ها استفاده کنید

ترکیبی از یک کمد کوچک ، میله آویز و قفسه بندی می تواند یک دیوار خالی را به یک فضای کمد سازمان یافته تبدیل کند. روش های بی شماری برای ترکیب و مطابقت این محصولات متناسب با فضای شما و نیازهای ذخیره سازی شما وجود دارد. یک کمد کمربند امکان آویز بالای آن را برای لباس ها ، شلوارهای بلند و کت ها فراهم می کند. و از سطح کمد می توان برای نگهداری کیف های دستی ، کفش و سایر لباس ها و لوازم جانبی استفاده کرد.

محل ذخیره لباس با پرده

محل ذخیره لباس با پرده

اگر میله لباس را در گوشه دیوار نصب کرده اید اما لزوماً نمی خواهید تمام وقت لباس خود را ببینید ، میله دیگری را برای پرده آویزان کنید تا محل نگهداری لباس شما پنهان شود. انتخاب پرده های مسدود کننده نور برای جلوگیری از محو شدن لباس شما  در اتاق می تواند مفید باشد. به علاوه ، می توانید رنگ و الگوی پارچه ای را انتخاب کنید که با دکوراسیون اتاق شما مطابقت داشته باشد.

قفسه های لباس را به کار بگیرید

قفسه های لباس را به کار بگیرید

قفسه لباس راهی ساده برای ایجاد فضایی برای آویز کردن وسایل از جمله بلوز ، کت ، لباس و حتی کیف دستی است. قفسه ها در اندازه های مختلف متناسب با نیازهای ذخیره سازی شما ارائه می شوند و جمع شدن آنها نسبتاً آسان است. در یک قفسه با کیفیت سرمایه گذاری کنید

سبدها را زیر تخت بگذارید

نگهداری لباس بدون کمد

فضای زیر تخت رای ذخیره انواع اقلام ، از جمله لباس و کفش عالی است . به سادگی سبد یا سایر ظروف کم ارتفاع را که زیر تخت شما جا می گیرند را زیر تخت خود بگذارید . از آنجا که دسترسی به این ظروف به راحتی کشوها یا محل نگهداری آویز نیست ، این گزینه مناسبی برای لباس های خارج از فصل و همچنین کفش ها و لوازمی است که اغلب از آنها استفاده نمی کنید.

لوله ها را به عنوان میله های کمد نصب کنید

لوله ها را به عنوان میله های کمد نصب کنید

برای یک رویکرد خلاقانه به یک کمد موقت ، می توانید از لوله ها به عنوان میله لباس خود استفاده کنید. فایده این لوله کشی نسبتاً ارزان است و می توانید آن را به اندازه دلخواه برش دهید. برای این پروژه شما به لوله کشی ، برش لوله ، ابزار اندازه گیری و راهی برای بستن لوله به دیوار احتیاج دارید مگر اینکه بخواهید یک واحد مستقل بسازید.

قفسه ها را در ارتفاعات مختلف امتحان کنید

قفسه ها را در ارتفاعات مختلف امتحان کنید

اگر نیاز به ایجاد فضای ذخیره سازی برای اقلام مختلف دارید ، قفسه های لباس و کفش را در ارتفاع مختلف امتحان کنید. پیراهن ها و کت ها را در یک قفسه پایین نگه دارید و یک قفسه بلندتر برای لباس ها و سایر وسایل بلند درست کنید. این کار کمک می کند تا به هر چیزی ظاهری آراسته تر بدهید ، که اگر قفسه ها در فضای باز باشد و پشت در بسته نباشد ، ایده آل است.

انبار لباس را در پشت تخت اضافه کنید

نگهداری لباس بدون کمد

در کنار فضای زیر تخت شما ، قسمت پشت تخت شما نیز عالی است تا لباس را از سر راه خود بردارید . برای این کمد موقت تخت و تختخواب خود را به جلو بکشید و یک قفسه یا میله لباس در پشت تخت تنظیم کنید. فضایی را بگذارید که به اندازه کافی گسترده باشد تا بتوانید از آن عبور کنید تا به لباس خود برسید. اگر یک تابلوی سر بلند به تختخواب خود اضافه کنید ، می توانید حتی بیشتر بین این قسمت کمد و بقیه اتاق جدا شوید.

درهم و برهمی بصری را با دیوارهای سفید کاهش دهید

درهم و برهمی بصری را با دیوارهای سفید کاهش دهید

انبار لباس که در فضای باز است می تواند فضا را شلوغ نشان دهد ، حتی اگر لباس خود را مرتب نگه دارید. برای محدود کردن درهم ریختگی بصری ، یک ترفند طراحی این است که دیوارهای خود را رنگ آمیزی کرده و سفید بریزید. همچنین ، سعی کنید بقیه دکوراسیون خود را در اتاق نسبتاً ساده نگه دارید. این باعث ایجاد ظاهری مدرن و براق می شود و باعث می شود با وجود کمد بازتان فضا آرام باشد.

  • توصیه می شود :

قفسه ای را نزدیک سقف آویزان کنید

قفسه ای را نزدیک سقف آویزان کنید

اگر فضای کمد کمی دارید ، حتماً از تمام فضای عمودی که دارید استفاده کنید. یک دسته ترکیبی از میله قفسه را نزدیک به سقف نصب کنید. این امکان را برای ذخیره در قفسه ، همراه با فضای آویزان حتی برای بلندترین لباس های شما فراهم می کند. بعلاوه ، شما هنوز جایی برای نگهداری کفش یا سایر وسایل زیر میله خواهید داشت. فقط مطمئن شوید که وسایلی را که می خواهید در قفسه نگه دارید اندازه بگیرید ، بنابراین می توانید دسته ترکیبی از میله قفسه را در فاصله مناسب از سقف نصب کنید.

استفاده از نردبان در اتاق خواب

داشتن خلاقیت همیشه باعث حل شدن بسیاری از مسائل سخت و دشوار می باشد. چنانچه کمد لباس برای نگه داری لباس های تان ندارید و به دنبال یک طرح و ایده می باشید، می توانید از نردبان در اتاق تان استفاده کنید. شاید ارائه همچین طرحی برای تان عجیب و غیر قابل باور باشد ولی چنانچه آن را امتحان کنید قطعا شگفت زده خواهید شد. شما تنها با گذاشتن کمی وقت و سلیقه می توانید یک نردبان چوبی قدیمی که ارزش چندانی ندارند را تهیه، تعمیر، رنگ آمیزی و استفاده کنید.

تنها کافی است چند تکه ام دی اف کوچک را روی پله های آن با چسب یا میخ وصل کنید تا پهنای پله ها بیشتر و قابل استفاده برای نگه داری وسیله شوند و در آخر به رنگ دکوراسیون خود، با سلیقه تمام رنگ آمیزی کنید. روی این پله ها می توانید وسایل مختلفی مانند لباس های تا کرده، کیف های تان، کتاب های تان، و حتی کفش های تان را قرار دهید. قطعا خواهید دید نتیجه نهایی علاوه بر حل مشکل نگه داری لباس های تان، کمک زیادی نیز به زیباتر شدن طرح دکوراسیون اتاق تان می کند.

شلف دیواری را امتحان کنید

شلف دیواری یک وسیله جذاب و در عین حال کاربردی برای نگه داری لباس و برخی وسایل دیگر می باشد. اگر مشکل نداشتن کمد برای نگه داری لباس و سایر وسایل خود را دارید به راه حل های جذاب دیگر فکر کنید. استفاده از شلف دیواری یکی از این راه هاست.

شلف دیواری ابزاری بسیار کاربردی است که معمولا به جنس چوب یا پلاستیک می باشد که روی دیوار نصب شده و می توان لباس ها و دیگر وسایل می باشد. این وسیله را می توان در رنگ های گوناگون تهیه نمود که در مطابقت با رنگ دیگر بخش های دکوراسیون باشد. فقط دقت کنید در استفاده از این وسیله چون لباس ها و وسایل در معرض دید هستند و پنهان نمی باشند باید نظم و ترتیب را رعایت کرد تا باعث زشتی محیط نشود.

خلاقیت در ساخت کمد شخصی

اگر در اتاق تان کمد ندارید، تنها با صرف وقت و خلاقیت و البته کمی هزینه می توانید کمد شخصی خود را بسازید، شاید این کمد به زیبایی کمدهایی که از بازار می خرید نباشد، ولی کم هزینه و در اصطلاح کار راه بنداز خواهد بود و شک نکنید اگر سلیقه خوبی به خرج دهید، قطعا به زیباتر شدن دکوراسیون تان نیز کمک می کند.

برای ساختن همچین کمدهایی می توانید از جعبه های چوبی که در میوه فروشی ها یا میدان های تره بار یافت می شوند استفاده کنید. البته ساختن این جعبه ها نیز دشواری زیادی ندارد و تنها تخته و میخ هستند که در آن به کار می روند. پس از آن که به تعداد کافی از این جعبه ها جمع کردید، می توانید آن ها به رنگ دلخواه رنگ آمیزی کرده و در هر گوشه از اتاق خود که مناسب دیدید به شکل های مختلف روی یکدیگر قرار دهید و سپس درون آن را با سلیقه کافی، لباس ها و سایر وسیله های تان را بچینید. فضای درون این جعبه ها علاوه بر لباس، محل مناسبی برای قرار دادن کتاب ها، تابلو های کوچک، گلدان ها و برخی وسایل زینتی دیگر می باشد.

تخت خواب زیبا و در عین حال جادار انتخاب کنید

چنانچه در اتاق خود مشکل نبود کمد برای نگه داری لباس دارید، باید در انتخاب تخت خواب خود دقت بیشتری کنید تا رخت خواب شما در عین زیبایی، از هر لحاظ جادار باشد تا بتواند بخشی از مشکل نبود کمد را جبران کند. رخت خواب مناسب برای این شرایط رخت خواب هایی هستند که ارتفاع مناسبی از سطح زمین دارند و در فضای زیر خود دارای قفسه یا کشوهایی برای نگه داری وسیله می باشند.

اگر این کشوها یا قفسه ها نباشند نیز می توان تنها با کمی وقت و سلیقه جعبه هایی کارتونی به اندازه فضای خالی زیر تخت تهیه نمود و از آنها برای نگه داری لباس استفاده کرد تا به راحتی در زیر تخت جا بگیرند.

برخی از تخت خواب ها نیز به گونه ای طراحی می شوند که در کنار جای خواب، دارای کمدها و کشوهایی در گوشه کنار خود می باشد که این قابلیت نیز کمک زیادی به حل مشکل ما می کند. این فضا های ذخیره سازی می توانند برای نگه داری لباس و بسیاری از وسایل ریز و جزئی دیگر کاربردی باشند.

نظم و خلاقیت در کنار هم معجزه می کنند

چنانچه در اتاق خود کمبود کمد دارید با نظم دهی به کشوها و قفسه ها . دیگر بخش ها مطمئنا می توانید فضای بیشتری برای نگه داری لباس فراهم کنید. استفاده از برخی وسایل قدیمی نیز به شرط رعایت خلاقیت و سلیقه، می توانند کمک زیادی به مشکل نبود کمد و زیباتر شدن دکوراسیون کنند. به طور مثال استفاده از گنجه های قدیمی یا چمدان هایی که دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرند می توانند کمک زیادی به ما برای حل مشکل مان کنند.

کلام پایانی

چنانچه توان تهیه کمد ندارید و یا مشکل کمبود جا برای قرار دادن کمد دارید و بابت این موضوع به مشکل جا برای نگه داری لباس های تان برخورده اید، تنها با صرف وقت و سلیقه و کمی زحمت و هزینه می توانید از پیشنهاد های ما استفاده کافی کرده و به حل مشکل خود بپردازید. تیم بازسازی و طراحی میچینم نیز در این زمینه آماده ارائه راهنمایی و مشاوره به شما عزیزان می باشد

تیم بازسازی میچینم با سابقه ای طولانی در امر بازسازی خانه، بازسازی ویلا با در اختیار داشتن تیم پیمانکار بازسازی ساختمان و متخصصین و مشاورین مجرب در بخش های گوناگون، تجربه ای ارزشمند در زمینه ی بازسازی و طراحی دکوراسیون منزل دارد. چنانچه هر سوالی در این زمینه داشتید می توانید با ما در تماس باشید.

شماره های تماس :

سوالات متداول

آیا استفاده از جعبه برای نگه داری لباس ایده خوبی است؟

استفاده از جعبه های چوبی و رنگ آمیزی آنها به رنگ سایر بخش های دکوراسیون و چیدن آن ها به شکل های زیبا، می تواند فضایی مناسب برای نگه داری لباس های تان ایجاد کند که هم کمک بزرگی برای حل مشکل نبود کمک می باشد و هم دکوراسیون شما را زیباتر می کند.

آیا استفاده از رگال نمای اتاق را بد نشان می دهد؟

استفاده از رگال برای نگه داری لباس ها، اگر با رعایت نظم و همچنین حفظ سلیقه کافی باشد علاوه بر حل مشکل نبود کمد، باعث جذابیت بیشتر دکور اتاق شما خواهد شد. فقط سعی کنید رنگ رگال را نیز نزدیک به رنگ سایر قسمت های دکوراسیون خود انتخاب کنید.

مقالات بیشتر :

نکات ساده برای نظم بخشیدن به اتاق خواب

مطالب مرتبط