ساخت روف گاردن | بازسازی روف گاردن | قیمت مناسب

ساخت روف گاردن | بازسازی روف گاردن | قیمت مناسب

روف گاردن توجه همگان را به خود جلب می کند. شاید در هنگام مشاهده آن از خودتان سوال کرده باشید که این بخش چگونه ساخته می شود. روف گاردن به فضای سبز روی پشتبام می گویند که توسط مالک ساختمان احداث می گردد. هدف های زیادی از ایجاد این بخش دنبال می شود که یکی از آنها رسیدن به آرامش و آسایش است.

این اهداف جزء اولویت هایی محسوب می شوند که سازندگان روف گاردن به دنبال آنها هستند. این بخش از ساختمان دارای المان های مختلفی است که هریک از آنها به نوبه خود محیطی دلپذیر را برای افراد فراهم می نمایند.

شرکت بازسازی میچینم در زمینه بازسازی خانه قدیمی، تعمیرات ساختمان و بازسازی ویلا در حال فعالیت است. بازسازی روف گاردن، بازسازی ایوان خانه و بازسازی بیرون خانه در تخصص پیمانکاران ما قرار دارد. اگر شما نیز قصد دارید تا با مناسب ترین قیمت روف گاردن داشته باشید و یا روف گاردن ساختمان خود را بازسازی کنید، می توانید با مجموعه میچینم در تماس شوید تا کارشناسان ما راهنمایی های لازم و مشاوره رایگان به شما ارائه بدهند.

شماره های تماس :

در ادامه در مورد ساخت و بازسازی روف گاردن با قیمت مناسب صحبت می کنیم تا اگر شما نیز قصد دارید تا پشتبام منزل خود را به روف گاردن تبدیل کنید، با تمام مراحل کار آشنا باشید.

روف گاردن چیست

روف گاردن یا باغچه خانگی، به فضای سبزی گفته می شود که در پشتبام احداث می گردد. در این محل گل و گیاهان متنوعی کاشته می شوند. کاشت این گیاهان در کنار اینکه به زیبایی پشتبام کمک می کند، دارای مزایای بیشمار دیگری نیز است که در ادامه به آن اشاره می کنیم.

استفاده از پشت بام به عنوان روف گاردن می تواند باعث بهبود در ظاهر آن شود و از طرفی سبک معماری منحصربفردی را ایجاد کند. این سبک از معماری زمینه نزدیکی دو محیط را با یکدیگر فراهم می کند که به موجب آن فضای زندگی با طبیعت در همسایگی یکدیگر قرار می گیرند.

در این مکان می توانید انواع سبزیجات را نیز بکارید و از آنها استفاده نمایید. امروزه با توجه به کمبود فضای سبز در شهرها و رشد روز افزون ساختمان ها، احداث روف گاردن به عنوان یک ایده هوشمندانه بحساب می آید.

قیمت ساخت و بازسازی روف گاردن

ساخت روف گاردن کار و مهارت بالایی را لازم دارد. شرکت های پیمانکاری شناخته شده ای در سطح شهر وجود دارند که می توانند از عهده این کار به خوبی برآیند. هزینه ساخت روف گاردن، مهم ترین پارامتری است که خود را در ابتدای امر نشان می دهد. باید بدانید که ساخت این قسمت در پشتبام منزلتان نیازمند بکارگیری متریال های مختلفی است که با توجه به مقدار و کیفیتی که دارند دارای قیمت های متفاوتی هستند. با توجه به میزان بودجه ای که در دسترس دارید می توانید با شرکت های پیمانکاری مشورت کنید تا آنها بهترین راهکار را پیش روی شما قرار دهند.

در مورد بازسازی روف گاردن نیز با همین قضیه مواجه هستیم. بازسازی این بخش نیز نیازمند مصالح جدید و با کیفیت است. با توجه به میزان خرابی های موجود، مقادیر مختلفی از مصالح برای بازسازی آن احتیاج می شود. شرکت بازسازی میچینم با سابقه درخشانی که در حوزه بازسازی روف گاردن ها دارد، قادر است بازسازی این قسمت را با مناسب ترین قیمت انجام دهد.

مجموعه میچینم با توجه به تجربه ای که در طول این سال ها کسب نموده، می تواند بهترین مشاوره را به شما ارائه دهد تا با بودجه در دسترس خود قادر باشید تا بازسازی را به نحو احسن انجام دهید. در ضمن هیچ نگرانی به دل خود راه ندهید، تمام کارها را به ما بسپارید، ما در کنار شما هستیم.

مراحل ساخت روف گاردن

ساخت روف گاردن مراحل مختلفی را می طلبد که بایستی با دقت کافی انجام شوند. روف گاردن دارای جزئیات بیشماری است که در کنار یکدیگر قرار می گیرند و مجموعه کلی را تشکیل می دهند.

قبل از اینکه به سراغ ساخت روف گاردن بروید، باید از خیلی پارامترهای دیگر اطمینان حاصل نمایید. بهتر است تا لیستی از پارامترهای تاثیر گذار تهیه کنید و هریک از آنها را بررسی کرده و با یک دید کلی به سراغ ساخت آن بروید. بهترین ایده برای ساخت روف گاردن ایده ای است که در کنار قیمت مناسب دارای کیفیت خوبی نیز باشد. در ادامه این بخش قصد داریم به تمام این عوامل بپردازیم.

بررسی ظرفیت سازه

 ساختمان ها و هر سازه دیگری که در سطح شهر وجود دارد، از ظرفیت مخصوصی برخوردار است. هنگامی که از ظرفیت صحبت میکنیم دقیقا منظورمان این است که ساختمان برای خودش یک ظرفیت باربری مشخصی دارد و قادر نیست بیش از آنرا تحمل کند. ساخت روف گاردن در پشتبام نیز با چالش های زیادی همراه است. یکی از همین چالش ها ظرفیت باربری ساختمان است که در صورت بی توجهی، مشکل زا خواهد شد.

راه دسترسی به پشتبام

 راه دسترسی به پشتبام نیز یکی از چالش هایی است که در هنگام ساخت روف گاردن به سراغ شما می آید. برای اینکه بتوانید مصالح و سایر تجهزات ساخت را به پشتبام برسانید بایستی یک راه دسترسی به آنجا فراهم نمایید.

این مشکل زمانی پر رنگ تر می شود که می خواهید مصالح را به پشتبام ساختمان چند طبقه ای منتقل کنید که فاقد آسانسور است. در این حالت با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنید تا در نهایت موفق شوید تا مصالح را به پشتبام برسانید. در ساختمان هایی که تعداد طبقات کمتری دارند، راه دسترسی انتقال مصالح را می توان به سادگی ایجاد کرد.

فراهم نمودن تاسیسات برقی و مکانیکی

با توجه به اینکه روف گاردن محلی برای استراحت و تفریح است، باید به امکانات رفاهی نیز مجهز باشد. برق و روشنایی از امکانات مهمی شمرده می شوند که وجود آنها در این قسمت ضروری است. آبیاری گیاهان و فضای سبز روف گاردن نیاز به یک سیستم آبیاری منظمی دارد. این سیستم آبیاری توسط تجهیزات مکانیکی عمل می کند.

عایق رطوبتی و زهکشی روف گاردن

 در هنگام ساخت روف گاردن بایستی به مساله عایق کاری و زهکشی آن نیز توجه داشته باشید. روف گاردن با توجه به اینکه پذیرای گل و گیاهان فراوانی است، از این جهت آب زیادی در آنجا مصرف می شود. البته با روش های نوینی که وجود دارد می توان مقدار آنرا نیز کم کرد.

مصرف آب در این بخش، اعمال زهکشی مناسب را بیش از پیش دارای اهمیت می کند. زهکشی و عایق کاری مناسب باعث می گردد تا آب و رطوبت از یک مسیر مناسب از پشتبام خارج شود و مشکلی را برای طبقات پایینی ایجاد نکند.

سیستم زهکشی در روف گاردن می تواند به مساله بارش های جوی که وارد پشتبام می شوند نیز کمک نماید. یک سیستم کارامد قادر است تا آب باران را جمع آوری کند و از آن در جهت آبیاری فضای سبز روف گاردن استفاده نماید.

تامین آب در روف گاردن

 در مطالب قبلی به مساله باران و جمع آوری آن اشاره کردیم اما یک موضوع را نباید فراموش کنید، آنهم این است که تمام فصول سال از میزان مطلوب بارش برخوردار نیستند و بایستی یک فکر اساسی برای تامین آن کرد.

آب رسانی به روف گاردن دارای چالش هایی است که نباید از آن غافل شد. یکی از این چالش ها ارتفاع ساختمان می باشد. در صورتی که ساختمان ارتفاع کمی داشته باشد، می توان فشار آب مورد نیاز در روف گاردن را تامین کرد. در صورتی که ارتفاع سازه زیاد باشد، بایستی در این حالت از پمپ های آب در جهت تامین فشار آب لازم استفاده گردد.

تامین نور خورشید در روف گاردن

 در هنگام ساخت روف گاردن بایستی به مساله نور در آن توجه کنید. بعضی از ساختمان های اطراف پشتبام منزل شما، ارتفاع بلندتری دارند که همین امر موجب می شود تا بخشی از فضای پشتبام سایه باشد و نوری به آنجا نرسد. در این حالت می توانید فضای سبزی که به نور کمتری احتیاج دارد را در این نقطه بگذارید و فضای پر نور تر را به گیاهان دیگری اختصاص دهید.

ایجاد حریم شخصی

 دوباره به موضوع ارتفاع ساختمان ها برمی گردیم اما اینبار در مورد حریم شخصی، آن را بررسی می کنیم. اگر روف گاردن ساختمان شما از ارتفاع کمتری نسبت به ساختمان های اطراف برخوردار باشد، حریم خصوصی لازم برای شما تامین نمی گردد زیرا از ساختمان های اطراف، به روف گاردن شما دید دارند.

برای تامین حریم خصوصی در این نوع ساختمان ها لازم است تا از ترفندهای هوشمندانه استفاده کنید. گذاشتن آلاچیق در روف گاردن یک اقدام هوشمندانه محسوب می شود. با این کار قادر خواهید بود تا در هر جای ساختمان، آنرا جاگذاری کنید و از میزان کم یا زیاد بودن نور خورشید مشکلی نداشته باشید. از طرفی با این کار حریم خصوصی لازم برای شما تامین می گردد و همچنین نمای زیبا به روف گاردن می دهید.

ایجاد پوشش گیاهی

 انتخاب پوشش گیاهی نیز از درجه اهمیت بالایی برخوردار است. با توجه به شرایط اقلیمی که در آن زندگی می کنید بایستی گیاهان سازگار با آن شرایط را برای روف گاردن خریداری نمایید. غیر از شرایط اقلیمی بایستی به میزان نور در روف گاردن نیز توجه داشته باشید و  پوشش گیاهی را بر اساس آن انتخاب کنید.

گل و گیاهان موجود در روف گاردن یا در باغچه های گوچک قرار می گیرند یا اینکه در گلدان های مخصوصی کاشته می شوند، در هر صورت توجه به مکان قرار گیری آنها اهمیت زیادی دارد و بایستی از گلدان ها و باغچه های مناسبی برای آنها استفاده کرد.

کفپوش روف گاردن

 آخرین مرحله از ساخت روف گاردن اختصاص می یابد به انتخاب کفپوش که بایستی مناسب ترین نوع آن کار گرفته شود. از مصالح مختلفی می توان در ساخت کفپوش استفاده کرد. از انواع سنگ ها گرفته تا بتن های مخصوص و چوب های مقاوم همگی را می توان با توجه به شرایط ساختمان و اوضاع اقلیمی شهری که در آن قرار گرفته، انتخاب نمود.

بازسازی روف گاردن

روف گاردن نیز مانند سایر سازه های دست بشر به مرور زمان دچار آسیب می شوند و باید در خصوص بازسازی آن فکری کرد. فضای سبز موجود در آن با توجه به حساسیت پذیری که دارد بایستی مدام مورد بررسی و نظارت قرار بگیرد. خاک موجود در این مکان باید هر چند وقت یکبار تعویض گردد.

همچنین سایر المان های بکار رفته در آنجا نیز چک شود تا در صورت نیاز، تدبیری در مورد آنها اندیشیده شود. همانطور که زیبایی این قسمت به زیبایی کلی ساختمان کمک می کند، زشتی آن نیز تاثیر منفی خود را بر روی بنا می گذارد. همانطور که مستحضر هستید، روف گارن از بخش های مختلفی تشکیل شده است. در هنگام بازسازی باید به هریک از این بخش ها توجه کرد و اقدامات مناسبی را در خصوص آنها انجام داد. در ادامه این بخش به توضیحات مهمی در مورد بازسازی روف گاردن می پردازیم.

وسایل مورد نیاز برای بازسازی روف گاردن

پوشش گیاهی موجود در روف گاردن به خاک مناسب احتیاج دارد. هر چند وقت یکبار باید خاک آن عوض شود. از طرف دیگر گلدان های موجود در آنجا، اگر دچار شکستگی شده باشند به ظاهر زیبای این قسمت نیز لطمه می زنند. گلدان های آسیب دیده نیز باید تعویض گردند و بجای آنها از نمونه های جدید و با کیفیت استفاده کرد.

بازسازی کفپوش این قسمت نیز در اولویت قرار می گیرد. لازم است تا برای بازسازی کفپوش از متریال های مشابهی استفاده کرد به گونه ای که بر اساس ظاهر قبلی آن بازسازی انجام شود. در مورد سایر بخش های روف گاردن نیز همین روال صدق می کند. سیستم آبرسانی و زهکشی نیز مانند سایر بخش ها از اهمیت زیادی برخوردار است و حتماً باید مورد چک و بررسی قرار بگیرند تا در صورت بروز آسیب تعمیرات مناسبی در خصوص آنها انجام شود.

کلام آخر

بالای پشت بام بسیاری از ساختمان ها بدون استفاده باقی می ماند و چه بهتر است تا از آن در جهت زیبا سازی و استفاده بهینه کار گرفته شود. ساخت روف گاردن یا باغ خانگی کوچک در بالا پشتبام، ایده هوشمندانه ای شمرده می شود. بازسازی این قسمت نیز در اولویت قرار می گیرد و بایستی نسبت به آن توجه کرد. روف گاردنی که به حال خودش رها شده باشد، در کنار اینکه ظاهر ساختمان را زشت می کند، مشکلات فراوان دیگری را نیز برای آن ایجاد می نماید.

سوالات متداول

مزایای ساخت روف گاردن چیست؟

افزایش قیمت ساختمان و زیبا سازی آن از مزایای ساخت روف گاردن بشمار می رود. همچنین ساخت آن باعث می شود تا دمای و هوای ساختمان متعادل گردد و در فصل تابستان دیگر شاهد گرمای بالا در داخل منازل خود نباشید.

معایب ساخت روف گاردن چیست؟

افزایش بار ساختمان و همچنین ایجاد دسترسی به آن از جمله معایبی شمرده می شود که گریبان گیر تمام ساکنین ساختمان می شود.