چگونه اپن آشپزخانه را بپوشانیم

چگونه اپن آشپزخانه را بپوشانیم

مدت زمان زیادی می گذرد که آشپزخانه های طرح اپن، وارد منازل ما شده اند. این مدل از آشپزخانه یک نوع سبک غربی بحساب می آید که مورد استقبال برخی از افراد قرار گرفته است.

آشپزخانه های اپن در کنار اینکه دارای مزایای فراوانی هستند، معایبی نیز دارند که مورد خوشایند همگان قرار نمی گیرد.

 همواره این سوال از جانب مخالفان اپن مطرح می شود که چگونه اپن آشپزخانه را بپوشانیم؟ در این مطلب قصد داریم تا در مورد این سوال پاسخ دهیم و با راهکارهای موجود در آن آشنا شویم تا در نهایت بتوانید به گونه صحیح و هنرمندانه آن را بپوشانید.

با میچینم به بهترین ها فکر کنید. شرکت بازسازی میچینم با روش های مناسب و بروز، خانه شما را به زیباترین شکل ممکن بازسازی می نماید. شرکت بازسازی میچینم در زمینه بازسازی آشپزخانه فعالیت گسترده ای دارد.

در ضمن بازسازی سرویس بهداشتی و بازسازی اتاق خواب نیز در لیست تخصص های اصلی شرکت ما قرار می گیرد. اگر تصمیم گرفتید تا اپن آشپزخانه خود را بپوشانید، ولی در انتخاب نوع پوشاننده شک دارید، نگران هیچ چیز نباشید. کافیست با کارشناسان ما در مجموعه میچینم در تماس شوید. همکاران ما با تکیه بر دانشی که دارند، راهنمایی های لازم را برای شما ارائه می دهند.

روش های پوشاندن اپن آشپزخانه

حالا که تصمیم گرفتید تا اپن آشپزخانه را بپوشانید، توجه شما را به روش های موجود جلب می کنیم. شیوه های مختلفی برای این کار وجود دارد که می توانید با توجه به میزان بودجه و سلیقه خود، مناسب ترین آنها را انتخاب نمایید. در ادامه این بخش به این روش ها می پردازیم.

استفاده از درب شیشه ای ثابت

اگر تمایل دارید تا به طور کلی و همیشگی اپن آشپزخانه را بپوشانید، درب شیشه ای ثابت به شما پیشنهاد می شود. استفاده از این شیوه باعث می گردد تا علاوه بر پوشاندن اپن، بتوانید از نور در پذیرایی نیز بهره مند شوید. طرح های مات مناسب افرادی است که تمایل دارند از پذیرایی آشپزخانه آنها دیده نشود.

استفاده از درب شیشه ای متحرک

اگر می خواهید بعضی مواقع اپن را بپوشانید و در زمانهای دیگر آن را نپوشانید، مناسب ترین گزینه برای شما استفاده از درب شیشه ای متحرک است. این درب در مقایسه با نمونه قبلی بسیار پر طرفدار تر است زیرا هر لحظه که خواسته باشید می توانید، آشپزخانه اپن و بسته را تجربه کنید.

این درب را بایستی به طور منظم تمیز نمایید زیرا شیشه بکار رفته در آن بر اثر تماس دست و سایر موارد، دچار لک می شود. درب شیشه ای جلوی پخش شدن بوی غذا را می گیرد و مانع از گسترش آن در فضای داخلی خانه می شود.

پوشاندن اپن با پنجره

استفاده از پنجره های شیشه ای یکی از رایج ترین روش هایی شناخته می شود که از آن استفاده می کنند. با گذاشتن پنجره در قسمت اپن می توانید نور لازم را به داخل پذیرایی خود منتقل کنید. پنجره ها در مدل ها و طرح های مختلفی طراحی و ساخته می شوند.

چارچوب پنجره مذکور می تواند از جنس چوب، فلز یا سایر متریال های پر طرفدار باشد. در کنار این پنجره می توانید از وسایل تزئینی مختلف مانند گلدان یا مجسمه های زیبا استفاده کنید.

پوشاندن با پرده

این روش مناسب کسانی است که نمی خواهند هزینه زیادی بابت پوشاندن اپن آشپزخانه مصرف کنند. استفاده از پرده قابل دسترس ترین شیوه ممکن است که می توانید از آن استفاده کنید. پرده در طرح ها و رنگ های مختلفی در بازار وجود دارد که بنا بر سلیقه خودتان می توانید مناسب ترین آنها را برگزینید.

در هنگام انتخاب پرده باید به این موضوع دقت داشته باشید که مشخصه های آن، بایستی مطابق با ویژگی های آشپزخانه باشد و در یک هماهنگی کامل با سایر المان های آن قرار داشته باشد.

معایب آشپزخانه اپن دار

آشپزخانه اپن به گمان برخی از افراد، دارای معایب فراوانی است. آنها دلایل شخصی محکمه پسندی را از این دیدگاه خود ارائه می دهند. معایب این نوع از آشپزخانه ها باعث شده تا به فکر پوشاندن این قسمت از منزل باشند. این معایب را می توان از دو دیدگاه مورد بررسی قرار داد. دیدگاه اول به ساختار اپن بازمی گردد.

در این دیدگاه، مدل و طرح آشپزخانه مورد خوشایند فرد قرار ندارد. بدین منظور به دنبال روشی است که بتواند حداقل با پوشاندن اپن، مانع از دیده شدن آشپزخانه گردد.

در دیگاه دوم بعضی از افراد کلاً با آشپزخانه اپن مخالف هستند اما به دلیل نداشتن بودجه کافی نمی توانند آن را به نوع سنتی تبدیل کنند. ساده ترین و قابل دسترس ترین روش، همان پوشاندن اپن است که می تواند خواست این افراد را تا حدودی جواب دهد.

در ادامه در مورد معایب این نوع از آشپزخانه ها مطالبی را ارائه می دهیم تا اگر شما نیز در جریان ساخت منزل خود هستید، از معایب آن آگاهی یابید. کسانی که تصمیم دارند برای خانه نوساخت خود، آشپزخانه بسازند این آگاهی می تواند یک امر بسیار کمک کننده برایشان محسوب گردد.

البته بازگو کردن معایب به این معنا نیست که هیچ مزیتی را نمی توان در آن یافت، بلکه هدفمان از بیان معایب این است که یک دید کلی راجع به آن داشته باشید. در ادامه این بخش به بیان چند مورد از معایب آشپزخانه های اپن می پردازیم.

مشاهده آشپزخانه از پذیرایی

بعضی از خانواده ها دوست ندارند که فضای آشپزخانه آنها از پذیرایی قابل مشاهده باشد. هنگامی که میهمان به منزل آنها می آید، این موضوع بیشتر آزارشان می دهد. خانواده هایی وجود دارند که به مسائل سنتی پایبند هستند و ترجیح می دهند تا دید میهمانان به آشپزخانه محدود تر باشد. این گونه از خانواده ها به دنبال یافتن حریم خصوصی در آشپزخانه منزل خویش هستند.

بوی غذا

آشپزی همواره با پخش شدن بوی غذا همراه است. در هنگام آشپزی، هرچقدر هم که پنجره ها یا هود را روشن کنید، باز هم نمی توانید میزان این بو را کم کنید. دلیل پخش شدن بوی غذا را می توان در نوع ساختار آشپزخانه جستجو کرد.

ویژگی های متریال پوشاننده اپن

هیچ فرقی نمی کند که می خواهید از کدام روش برای پوشاندن اپن آشپزخانه استفاده کنید. نکته مهمی که وجود دارد این است که در انتخاب نوع و متریال این پوشاننده ها دقت کنید و از انواع با کیفیت آن استفاده نمایید.

بایستی شیشه بکار رفته در آن را از نوع مناسبی انتخاب کنید تا علاوه بر پوشاندن، مانعی در برابر نور خورشید نباشد. با توجه به خصوصیات منزل خود، می توانید شیشه های رنگی و طرح دار را نیز اختیار کنید. در مورد رنگ و متریال بکار رفته در پرده نیز همین قضیه صادق است.

پوشاندن اپن آشپزخانه با سایر المان های جدا کننده

اگر روش هایی که تا به حال از آنها نام بردیم چندان باب میل شما قرار نگرفت و رضایت شما را فراهم نکرد، هیچ نگرانی به دل خود راه ندهید. روش های دیگری نیز وجود دارند که مورد خوشایند شما واقع خواهند شد. در ادامه این بخش به توضیح هریک از این روش های مبتکرانه می پردازیم.

استفاده از آکواریوم

آکواریوم از جمله وسایلی شناخته می شود که می توان از آن در هر جای منزل به عنوان وسیله ای تزئینی و دکوری استفاده کرد. ماهیان رنگارنگ و خزه های زیبا جلوه ای قشنگ به منزل می دهند. روی اپن نیز جای مناسبی برای گذاشتن آن شناخته می شود. با گذاشتن آکواریوم بر روی اپن، علاوه بر اینکه اپن را می پوشانید، در ضمن آن قادر خواهید بود تا از یک المان تزئینی و زیبا در منزل خود بهره مند گردید.

استفاده از قفسه

قفسه نیز از جمله وسایلی محسوب می شود که می توانید از آن برای پوشاندن اپن استفاده کنید. بعد از اینکه قفسه را روی اپن می گذارید بهتر است درون آنرا با گلدان های کوچک تزئین نمایید. اشیاء تزئینی دیگری را نیز در این قفسه می گذارند تا جلوه زیباتری به آن بدهند.

گذاشتن کتابخانه بر روی اپن

با توجه به ابعاد اپن می توانید از کتابخانه های کوچک یا بزرگ استفاده کنید. بهتر است کتابخانه ای را انتخاب کنید که ارتفاع آن از سقف تا روی اپن باشد. افرادی که اهل مطالعه هستند این سبک از اپن را بسیار می پسندند. البته اگر با مشکل کمبود نور در پذیرایی مواجه می شوید، بایستی از کتابخانه هایی با ارتفاع کمتر استفاده کنید.

ترکیب دکوراسیون سنتی و مدرن

یکی از مزیت هایی که می توانید با پوشاندن اپن به آن دست یابید، ترکیب دکوراسیون سنتی و مدرن است. البته بایستی اپن را توسط درب یا پنجره های شیشه ای متحرک بپوشانید تا قادر باشید از هر دو سبک، در کنار یکدیگر بهره مند گردید. برخی از خانواده ها تمایل دارند در کنار داشتن یک آشپزخانه اپن، مدل بسته آن را نیز داشته باشند. این روش برای افراد مذکور بسیار کاربردی و ارزشمند است.

فرق بین آشپزخانه بسته و نیمه اپن

در آشپزخانه بسته حریم خصوصی بیشتری نسبت به آشپزخانه نیمه اپن وجود دارد. آشپزخانه های بسته با توجه به اینکه به سبک سنتی طراحی و ساخته شدند، دارای فضای بیشتری هستند و راحتی در کار و آسایش را با خود به همراه دارند.

 در مقابل آشپزخانه های نیمه اپن که در اصل اپن کامل بودند که بنا بر خواست و تصمیم مالک و برای رسیدن به یک حریم خصوصی دلخواه، تبدیل به نیمه اپن گردیدند. در آشپزخانه های نیمه اپن هرچقدر هم که کار شود باز هم نمی توان انتظارات یک آشپزخانه اپن را از آنها داشت.

تاثیرات روحی پوشاندن اپن آشپزخانه

هر موضوعی که به روح و روان آدمی مربوط می شود، دارای ارزش است. خانه و دکوراسیون بکار رفته در آن نیز با روان انسان سروکار دارد. هنگامی که از یک وسیله در منزل خود استفاده می کنید، بایستی به مسائل مختلفی منجمله تاثیرات روحی که از آن می گیرید توجه داشته باشید.

بعضی از وسایل تزئینی با خود بار مثبت فکری و روحی را به همراه می آورند و برخی دیگر نیز تاثیرات منفی بر جای می گذارند. مساله نور و روشنایی موضوع بی ارزشی در منازل نیست بلکه از جنبه های مختلف ارزشمند نیز می باشد.

 اگر احساس می کنید که پوشاندن اپن آشپزخانه، محیط خانه را دلگیر می کند نباید آنرا بپوشانید زیرا سلامت روحی ساکنین خانه در اولویت قرار دارد.

کلام آخر

برای دست یابی به حریم خصوصی بیشتر و یکسری اهداف دیگر، اپن آشپزخانه را می پوشانند. پوشاندن این بخش از آشپزخانه بایستی با رعایت موارد ضروری صورت بگیرد. با توجه به سبک دکوراسیون خانه و روحیات ساکنین، بایستی از وسایل مناسبی جهت این کار استفاده نمایید. پوشاندن اپن آشپزخانه کار هزینه بری است. اگر قصد دارید تا از دکوراسیون شیکی در آن استفاده کنید، طبیعتاً بایستی بودجه بیشتری را نیز به آن اختصاص دهید.

سوالات متداول

هزینه پوشاندن اپن آشپزخانه چقدر است؟

هزینه پوشاندن این بخش به پارامترهای مختلفی بستگی دارد. نوع متریال و سبک دکوراسیونی که برای آن استفاده می کنید، تعیین کننده قیمت آن است.

بهترین وسیله برای پوشاندن اپن کدام است؟

هر آشپزخانه ای برای خود شرایط مخصوصی دارد. با توجه به این شرایط می توانید از پوشاننده مناسبی استفاده کنید. میزان نور، سبک دکوراسیون منزل و ابعاد اپن، نوع پوشاننده را مشخص می سازد.

بیشتر بخوانید :

برداشتن و حذف اپن آشپزخانه چگونه است

تغییر اپن آشپزخانه قدیمی چگونه است

مطالب مرتبط