آیا لمینت برای آشپزخانه مناسب است

آیا لمینت برای آشپزخانه مناسب است

لمینت با توجه به ویژگی های مثبتی که دارد همواره مورد استقبال خانواده ها قرار می گیرد. از لمینت به عنوان یک کفپوش مناسب برای آشپزخانه استفاده می کنند.

کاربرد این متریال در آشپزخانه، می تواند مزایای بیشماری را بهمراه داشته باشد. پارکت لمینت به عنوان یک کفپوش مدرن شناخته می شود که در خانه های امروزی استفاده می گردد.

البته بسیاری از کارشناسان حوزه معماری نظرشان بر این است که استفاده از پارکت لمینت در آشپزخانه، می تواند باعث ایجاد فضای شاد و مدرن در خانه شود. در این مطلب قصد داریم تا در مورد اینکه آیا لمینت برای آشپزخانه مناسب است بپردازیم و با ویژگی های آن بیشتر آشنا شویم.

آیا از ظاهر آشپزخانه خود خسته شده اید و قصد دارید تا آن را بازسازی نمایید؟ پیشنهاد ما به شما استفاده از لمینت به عنوان کفپوش مناسب برای این بخش از منزلتان است. نصب پارکت های لمینتی نیازمند یک کف سازی مناسب در آشپزخانه است.

شرکت بازسازی میچینم قادر است تا شما را در بازسازی آشپزخانه و بخصوص کف سازی آن کمک و یاری بخشد. مجموعه میچینم در حوزه بازسازی خانه قدیمی ، نوسازی ساختمان و بازسازی ویلا قدیمی فعالیت می کند و قادر است تمام پروژه های بازسازی اعم از تعمیرات ساختمان در تهران و اقصی نقاط آن را به عهده بگیرد. برای دریافت مشاوره های رایگان می توانید با کارشناسان ما در مجموعه میچینم تماس بگیرید.


پارکت لمینت چیست؟

پارکت لمینت به عنوان نسل جدیدی از کفپوش ها شناخته می شود که استفاده گسترده ای در آشپزخانه و سایر بخش های خانه دارد. لمینت در اصل از چند لایه تشکیل شده است که هریک از آنها وظیفه خاصی را بر عهده دارند. در ادامه این بخش به توضیح کامل این لایه ها می پردازیم تا با ویژگی های آنها بیشتر آشنا گردیم.

لایه رویی لمینت به لایه شفاف و ضربه گیر نیز معروف است. وظیفه این لایه شفافیت بخشی به متریال و پخش کردن نور به تمام سطح آن است. همچنین از وظایف مهم آن، جلوگیری ورود آسیب و خراش به لایه اصلی لمینت است.

لایه دوم در لمینت نیز یکی از بخش های مهم بحساب می آید. طرح و شکل اصلی لمینت در این لایه چاپ می شود. استفاده از طرح های جالب و جذاب در آن توصیه می شود. طرح های مختلف چوب با رنگ ها و اشکال گوناگون بر روی این لایه قابل اجرا است.

لایه سوم که به عنوان لایه مقاومتی معروف است، وظیفه دارد تا مقاومت اصلی در این متریال را تامین کند و به نوعی پایه اصلی لمینت بحساب می آید.

چهارمین و آخرین لایه که به لایه بالانس نیز معروف است، وظیفه  دارد تا لمینت را در برابر هرگونه خمیدگی و تغییر شکلی محافظت کند.

ویژگی های یک لمینت خوب برای آشپزخانه

در مورد اینکه لمینت چه ویژگی هایی داشته باشد تا برای آشپزخانه مناسب باشد دیدگاههای مختلفی وجود دارد. این نظرات حول محور رنگ و قیمت می چرخد. بیشتر خانواده ها در هنگام خرید این متریال برای آشپزخانه منزل خود، به این پارامترها توجه میکنند.

در انتخاب رنگ لمینت باید دقت کافی داشته باشید و متناسب با خصوصیات آشپزخانه منزل خویش اقدام به انتخاب رنگ لمینت نمایید. موضوع دیگری که به عنوان یک ویژگی درهنگام خرید لمینت به آن توجه می شود، قیمت آن است. در ادامه این مطالب به توضیح مفصل این دو پارامتر می پردازیم و بیشتر با آنها آشنا می شویم.

انتخاب رنگ مناسب برای لمینت آشپزخانه

رنگ یکی از پارامترهای مهم و اساسی در انتخاب لمینت آشپزخانه است. ویژگی های آشپزخانه تعیین می کند که چگونه رنگی برای لمینت آن مناسب است. در آشپزخانه های کوچک پیشنهاد می گردد تا از لمینت هایی با رنگ های روشن استفاده شود. رنگ روشن باعث می گردد تا فضای کوچک آشپزخانه بزرگ به نظر برسد.

در مورد رنگ های تیره باید یک موضوع را خاطر نشان بسازیم که استفاده از آنها دارای محدودیت های فراوان است. منظورمان از محدودیت این است که در آشپزخانه هایی که از نور کافی برخوردار نیستند، نباید از این نوع رنگ ها استفاده کرد، زیرا محیط را بیش از پیش تیره و تاریک می کند. البته رنگ های تیره دارای جذابیت های بخصوصی هستند که استفاده از آنها در مکان های مناسب، باعث زیبایی هرجه بیشتر محیط می شود.

قیمت لمینت

قیمت لمینت بر اساس کیفیت و رنگ آن تعیین می شود. نمونه های با کیفیت آن بیشترین طرفدار را در بین متقاضیان دارد. مواد بکار رفته در این متریال مشخص می کند که در کدامیک از دسته های با کیفیت یا متوسط قرار بگیرد.

تاثیر لمینت بر ظاهر آشپزخانه

استفاده از لمینت تاثیر مثبت زیادی در ظاهر آشپزخانه دارد و زیبایی های آن را دوچندان می کند. برای آشپزخانه هایی که از ظاهر مناسب خوبی برخوردار نیستند پیشنهاد می گردد تا با استفاده از این متریال، به آن زیبایی و جذابیت بدهید. بیشتر افراد با وجود اینکه کفپوش های دیگری در بازار وجود دارد ولی باز هم انتخاب اول آنها لمینت است.

این افراد به مزایا و زیبایی های این متریال پی برده اند و از آن در آشپزخانه منزل خود استفاده می کنند. تاثیر لمینت بر ظاهر این مکان را نباید دست کم گرفت. این متریال تاثیرات زیادی را بر آشپزخانه می گذارد و تمام جنبه های موجود در زمینه ابعاد، نور و زیبایی آن را تحت تاثیر خود قرار می دهد و دچار تغییرات شگرف می نماید.

لمینت زیبا و شیک علاوه بر اینکه در ظاهر آشپزخانه تاثیر می گذارد، باعث بالا رفتن روحیه مثبت در افراد خانواده نیز می شود. آشپزخانه از مکان های مهم خانه شمرده می شود. اگر این مکان را به عنوان قلب تپنده خانه در نظر بگیریم، اغراق نکردیم و عین واقعیت را گفته ایم. آشپزخانه محل قرارهای فامیلی است و بیشتر خانواده ها در آنجا وعده های غذلیی خود را میل می کنند. ظاهر زیبای آن تاثیر فوق العاده ای بر روح و روان افراد ساکن در آنجا می گذارد.

هماهنگ کردن رنگ لمینت و وسایل

در آشپزخانه باید یک هماهنگی و تناسب بین رنگ لمینت و سایر وسایل آشپزخانه وجود داشته باشد. در این زمینه نظرات کارشناسی متنوعی وجود دارد که هریک از آنها به نوعی سازنده و موثر واقع می شوند. رنگ لمینت در انواع تیره یا روشن وجود دارد و در هنگام استفاده از آنها در آشپزخانه بایستی به رنگ وسایل موجود در آنجا نیز توجه صورت بگیرد.

اگر بیشتر وسایل دارای رنگ تیره هستند باید رنگ لمینت را روشن انتخاب کنید زیرا هم رنگ شدن آشپزخانه با یک طیف رنگ، جلوه خوبی به آن نمی دهد. بهترین روش برای زیباتر نشان دادن این مکان استفاده از رنگ های متضاد در آشپزخانه است.

این پیشنهاد لزوماً به این معنا نیست که باید حتماً رنگ ها با یکدیگر تضاد داشته باشند بلکه می توان از رنگ های مشابه با طیف های مختلف نیز استفاده کرد. شاید تضاد را اینگونه تفسیر کنیم بهتر است. در کل بهترین پیشنهاد این است که از رنگ های هم طیف در آشپزخانه استفاده شود و درجه آنها نسبت به یکدیگر کمی بالا و پایین باشد.

تفاوت ساختاری بین کفپوش لمینت با سایر کفپوش های موجود

بسیاری از افراد ترجیح می دهند تا به جای استفاده از کفپوش های سرامیکی، انواع لمینتی آن را در آشپزخانه منزل خود بکار بگیرند. در این بخش می خواهیم دلیل این اقدام آنها را بررسی کنیم که وجود چه مزایایی موجب شده تا افراد به انتخاب چنین متریالی برای آشپزخانه دست بزنند.

اولین مساله که به آن بر می خوریم موضوع زیبایی و شیک بودن آن است. گمان بسیاری از افراد این است که کفپوش های سرامیکی از مد خارج شده  و دیگر کسی از آنها در محیط های داخلی منزل خویش استفاده نمی کند. آنها کفپوش سرامیکی را دیگر شیک نمی دانند و حتی برای بازسازی آشپزخانه خود نیز از آنها استفاده نمی کنند.

دومین مساله ای که بیشتر حائز اهمیت است بحث نور و انعکاس آن در متریال لمینت است. لمینت با خاصیتی که دارد باعث می شود تا نور را به طور یکسان در محیط پخش کند و جلوه خوب و زیبا به محیط دهد. در مقابل کفپوش سرامیکی با خاصیتی که دارد موجب می شود تا نور منعکس شود. این متریال مانند آینه و شیشه نور تابیده شده را دوباره منعکس می کند. در خانه هایی که آفتاب گیر هستند این مساله همواره مورد شکایت افراد ساکن در آنجا قرار می گیرد.

مقاومت و استحکام کفپوش لمینت

کفپوش لمینت دارای مقاومت و استحکام لازم است اما در هنگام استفاده از آن بایستی به موارد مهمی توجه داشته باشید تا برای آن مشکلی ایجاد نشود. از قرار دادن وسایل سنگینی مثل یخچال یا اجاق گاز بر روی آن اجتناب کنید.

غیر از این مسائل یکسری الزامات دیگر وجود دارد که در هنگام نصب آن بایستی رعایت گردد. در هنگام نصب باید حتماً درز و شکاف گیری شود و هیچ روزنه ای بین بخش های مختلف آن وجود نداشته باشد. هنگامی که بخش های مختلف آن در کنار یکدیگر قرار می گیرند بایستی به خوبی به هم چسبانیده شوند.

وجود درزو فاصله بین بخش های آن باعث می شود تا آب و رطوبت به درون آن نفوذ کند و باعث فرسودگی و آسیب در آن شود. آب و رطوبت را به عنوان دشمنان اصلی لمینت می توان دانست.

اگر بخواهیم مقاومت کفپوش های سرامیکی را با لمینت بررسی کنیم به این نتیجه می رسیم که انواع سرامیکی آن در مقایسه با انواع لمینتی از مقاومت بالایی برخوردار هستند و در مقابل آب و رطوبت واکنش خوبی از خود نشان می دهند و دچار آسیب نمی گردند. البته این بدان معنا نیست که کفپوش لمینت اصلاً به در نمی خورد بلکه وجود مزیت های فراوانی که قبلاً به آن اشاره کردیم باعث شده تا بسیاری از افراد به آن علاقمند شوند و در آشپزخانه منزل خود از آن استفاده نمایند.

کلام آخر

لمینت را می توان به عنوان یک کفپوش مناسب برای آشپزخانه دانست. وجود ویژگی های مثبت در آن باعث گردیده تا بسیاری از افراد به سمت استفاده از آن روی آورند. با بکارگیری روش های مناسب در هنگام نصب، می توانید از معایبی که بعدها گریبان گیر این متریال می شود، جلوگیری نمایید.

سوالات متداول

لمینت در چه نوع رنگ هایی وجود دارد؟

کفپوش لمینت در رنگ های متنوع روشن تا تیره وجود دارد و دارای رنگ های مختلفی می باشد. رنگ چوب، خاکستری، طوسی، کرمی و سایر رنگ های جذابی که هر روز بر تعداد آنها افزوده می شود.

قیمت کفپوش لمینت چقدر است؟

این کفپوش در مقایسه با سایر کفپوش های سرامیکی موجود از قیمت پایین تری برخوردار هستند. البته این متریال در کیفیت های مختلفی وجود دارد که هر یک از آنها دارای قیمت متفاوتی می باشند.

مقالات بیشتر :

نقش کف پوش در دکوراسیون داخلی

ایده های بازسازی در آشپزخانه که نتیجه می دهد

مطالب مرتبط