خدمات تعمیر پارکینگ ساختمان؛ سریع و به صرفه

خدمات تعمیر پارکینگ ساختمان؛ سریع و به صرفه

پارکینگ از بخش های مهم و ضروری در یک ساختمان شمرده می شود. مجهز بودن ساختمان به پارکینگ موجب می شود تا ساکنین آپارتمان با خیالی آسوده خودروهای شخصی خود را در آنجا پارک کنند.

یک از مهمترین پارامترهایی که در پارکینگ ها بررسی می شود، موضوع کیفیت و استحکام آنها می باشد. سالم بودن پارکینگ از تمام جنبه ها باید بررسی شود تا مبادا قسمت های آسیب دیده آن برای خودروهای پارک شده مشکلی ایجاد کند. بهتر است تعمیر پارکینگ ساختمان در دستور کار مدیران آنجا قرار بگیرد.

لازم است تا بصورت برنامه ریزی شده، پارکینگ ساختمان مورد بازدید قرار بگیرد و بخش های آسیب دیده در آن شناسایی شود.

تعمیر پارکینگ ساختمان

شرکت بازسازی میچینم از بدو تشکیل، مجموعه ای پیشتاز بوده که از پیمانکاران کاربلد و ماهری تشکیل شده است. اگر احساس می کنید که پارکینگ ساختمان شما نیز به تعمیرات احتیاج دارد، کافیست با کارشناسان ما در مجموعه میچینم تماس بگیرید تا آنها بهترین و مناسب ترین شیوه ها را پیش روی شما قرار دهند.

اگر تمام راه ها و شیوه های موجود را امتحان کردید ولی نتیجه ای حاصل نشد، حالا زمان آن رسیده تا با روش های قدیمی و ناکارآمد خداحافظی کنید و کار را به دستان توانای پیمانکاران ما بسپارید، آنها کار خود را به بهترین روش ممکن انجام می دهند. نوسازی ساختمان و بازسازی خانه های قدیمی، بازسازی ویلای قدیمی و تعمیرات ساختمان در تهران از جمله خدماتی است که به مشتریان عرضه می گردد. به ما اعتماد کنید، اینجا روش های خلاقانه و معجزه آسایی را تجربه خواهید کرد.

در ادامه می خواهیم تعمیر پارکینگ ساختمان را مورد بررسی و تجسس قرار دهیم و شما را به گوشه های پنهان آنجا ببریم و آسیب هایی که دور از چشم شما قرار گرفته اند را مشاهده کنیم. توصیه می کنیم تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.


مراحل تعمیر پارکینگ ساختمان

تعمیر پارکینگ را نباید دستکم گرفت. تعمیرات یا بصورت کلی لازم است یا بصورت جزئی باید در بخش های مختلف این مکان اعمال گردد. برای بهتر انجام شدن کارها باید مراحل مشخصی را برای خودتان تعریف کنید و بر اساس آنها تعمیرات کارآمدی را در خصوص پارکینگ به اجرا درآوردید.

قبل از اینکه وارد مراحل عملی و فیزیکی تعمیرات پارکینگ شوید، لازم است تا حتماً امور پیشنیازی را انجام دهید تا بر اساس آن، کارها بصورت برنامه ریزی شده و منظم به پیش رود. در ادامه این قسمت مراحل تعمیر پارکینگ را بصورت مفصل بیان می کنیم.

تهیه چک لیست تعمیرات پارکینگ

برای تهیه چک لیست بهتر است در ابتدا خودتان بررسی های کلی در پارکینگ را انجام دهید و قسمت های آسیب دیده را مشخص نموده و در یک لیست یادداشت کنید.

بعد از اینکه قسمت های مشکوک را مورد بررسی قرار دادید، اینک نوبت به آن می رسد تا از یک کارشناس حرفه ای نیز کمک و مشورت بگیرید تا وی نیز با مشاهدات خود، قسمت های نامحسوسی که از چشم شما به دور مانده بود را برایتان شناسایی نماید. در تهیه چک لیست سعی کنید تا قسمت های مهم و دارای اولویت را در ابتدای لیست قرار دهید.

تعمیر پارکینگ ساختمان

انتخاب شیوه مناسب تعمیرات پارکینگ

قبل از اینکه به شروع تعمیرات بپردازید، باید ببینید که کدام شیوه ها مناسب تعمیرات پارکینگ است. بعد از مشخص نمودن این موضوع می توانید با خیال آسوده شیوه تعمیراتی مناسبی را انتخاب کنید.

البته کلی یا جزئی بودن آسیب های ایجاد شده، تعیین می کند تا از کدام شیوه برای تعمیرات این بخش از ساختمان کمک بگیرید.

تعیین بودجه لازم برای تعمیرات

اگر مشاهدات، شما را به این نتیجه می رساند که لازم نیست مبلغ زیادی را برای تعمیرات به مصرف برسانید، بهترین خبری است که می شنوید. در صورتی که اگر مشاهدات از مبالغ زیادی حکایت کند، در این صورت باید به فکر تامین بودجه کافی باشید تا در جریان کار با کمبود بودجه مواجه نگردید.

تعمیر پارکینگ ساختمان

شروع تعمیرات پارکینگ

بعد از اینکه مراحل قبلی را به درستی پشت سر گذاشتید، حالا می توانید با خیال راحت تعمیرات پارکینگ را شروع کنید. تعمیرات را از قسمت های دارای اولویت آغاز کنید.

فرض می کنیم طبق اولویت بندی که داشته اید، تعمیرات کفپوش پارکینگ در ابتدای کار باید انجام شود. قسمت های آسیب دیده و ترک خورده کفپوش باید جدا سازی شود و به دنباله آن یک زیرسازی مناسبی در آن قسمت صورت بگیرد.

منظور از زیرسازی در این قسمت همان، تامین چسبندگی لازم برای متریال های جدید می باشد. در مرحله مذکور باید از مواد با کیفیت و مناسب استفاده شود تا به واسطه آن تا چند سال خیالتان از بابت تعمیرات مجدد آسوده گردد.

تعمیر پارکینگ ساختمان

بخش های مختلف پارکینگ که نیاز به تعمیر دارند

پارکینگ در ساختمان ها از المان های مختلفی تشکیل شده است که هریک از آنها در کیفیت و استحکام این مکان تاثیر بسزایی دارند. بخش های مختلف یک پارکینگ به مرور زمان و بر اثر عوامل مختلفی مانند عبور و مرور خودروها و فشار وزن آنها، دچار آسیب های ریز و درشتی می شود.

در هنگام مشاهده هرگونه آسیب جزئی یا کلی در پارکینگ ساختمان، نیاز است نسبت به تعمیر و رسیدگی به آن کارهای لازم را انجام دهید. تعمیر پارکینگ یک کار زمانبر و حساس است. هر تیمی که این وظیفه را بر عهده می گیرد باید به تمام امور فنی آشنایی کامل داشته باشد.

برای اینکه کار تعمیر را به خوبی انجام دهید، بهتر است تا انجام آن را به یک تیم حرفه ای و کارآزموده تحویل دهید. انجام شایسته کارها نیاز به ممارست و پشتکار فراوان دارد. در ادامه این بخش به بررسی قسمت های مختلف پارکینگ می پردازیم و با تعمیر آنها آشنایی می یابیم.

تعمیر دیوار پارکینگ

دیوار از بخش های مهم در یک پارکینگ شناخته می شود. وجود دیوارها محدوده اصلی این مکان را مشخص می سازد. دیوار پارکینگ باید دارای استحکام و مقاومت کافی باشد تا حدالامکان دیر به دیر به تعمیر احتیاج پیدا کند و از سوی دیگر فضای ایمنی را برای پارک خودرو ها فراهم بسازد. با توجه به موقعیت پارکینگ، از دیوارهایی با ضخامت های متفاوت استفاده می کنند.

دیوارهای پارکینگ ها معمولاً ساختار بتنی دارند که در برخی حالات روکشی از گچ روی آنها کشیده می شود. در پارکینگ های شیک، از سرامیک های زیبا برای پوشاندن دیوار استفاده می گردد. دیوار در این مکان بایستی در مقابل انواع شرایط محیطی و خارجی مقاومت کافی داشته باشد و در مقابل نفوذ آب و آتشسوزی استحکام لازم را از خود نشان دهد.

وجود ترک های ریز و درشت و نم زدگی در دیوار از مواردی شمرده می شود که در صورت مشاهده بایستی به فکر تعمیر دیوار بیفتید و هر چه سریع تر امور لازم برای تعمیرات آن را انجام دهید. برای تعمیر دیوار بهتر است تا قسمت های آسیب دیده در آن را تخریب کنید و با مصالح جدیدی آن را جایگزین کنید. گاهی تعمیرات در حد یک گچ کاری مجدد از شما وقت و هزینه می گیرد. گاهی نیز کارها فراتر از این حد خواهند بود.

تعمیر کف پارکینگ

کف پارکینگ نیز از بخش های خیلی مهم و حساس شمرده می شود. کف پارکینگ از یک ساختار بتنی تشکیل شده است. موزائیک، کاشی و سرامیک از جمله مصالحی هستند که در این بخش استفاده می گردند. عبور و مرور خودروها فشار زیادی به کفپوش پارکینگ وارد می کند.

با توجه به وزن هایی که به آن وارد می شود، بروز هرگونه آسیب در آن قابل پیش بینی است. با درک این موضوع، باید یک برنامه منظم جهت بررسی این قسمت از پارکینگ وجود داشته باشد و تعمیرات لازم در خصوص آن اعمال گردد. وجود ترک یا شکستگی های مختلف در کفپوش پارکینگ، مسئولان ساختمان را مجاب می نماید تا هر چه زودتر نسبت به تعمیر و تعویض قسمت های آسیب دیده اقدام کنند.

شاید آسیب های ایجاد شده در کف پارکینگ به حدی جزئی باشد که بتوانید با کمترین مقدار مصالح آن را تعمیر کنید. گاهی آسیب ها بیش از حد انتظار است و بایستی وقت و هزینه بیشتری را به آن اختصاص دهید.

تعمیر سقف پارکینگ

سقف پارکینگ نیز مانند سایر بخش های آن از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر سقف پارکینگ به حالت آسیب دیده رها شده باشد و نسبت به تعمیرات آن فکری اساسی نشود، هر لحظه ممکن است قسمتی از آن بر روی خودروی نگون بختی در قسمت زیرین آن فرو بریزد.

برای جلوگیری از چنین رخ دادهایی باید در اسرع وقت نسبت به تعمیرات پارکینگ اقدام نمایید. برای شروع تعمیرات در این قسمت باید تمام خودروها را از آنجا خارج نموده و تعمیرات را به شیوه ایمن آغاز کنید. اگر هرگونه تخریب جزئی یا کلی لازم بود باید انجام دهید و قسمت های تخریب شده را با مصالح نو جایگزین کنید.

گاهی اوقات نشتی آب یا فاضلاب از طبقات بالایی، دلیل اصلی نم زدگی در سقف می باشد. برای خاتمه دادن به این مشکل باید ابتدا نشتی را برطرف کنید و سپس به فکر انجام تعمیرات باشید. همانطور که به آن اشاره کردیم، شاید برای برطرف کردن نشتی در سقف، مجبور باشید قسمتی از آن را تخریب کنید تا به لوله های آسیب دیده دسترسی پیدا کنید

تعمیر درب پارکینگ

تمام ورود و خروج خودروها از قسمت درب آن صورت می گیرد. این قسمت از پارکینگ باید از استحکام و مقاومت کافی برخوردار باشد تا ایمنی لازم برای پارک خودروها را فراهم کند.

گاهی بر اثر وارد شدن ضربه به درب، لازم می شود تا آن را صاف کاری کنید. گاهی تعمیر به تعویض لولاها و سایر موارد جزئی دیگر محدود می شود. گاهی نیز مشکل به همین سادگی حل نمی شود و باید جک درب پارکینگ را مورد تعمیر قرار دهید که آن هم پیچیدگی های خود را دارد.

تعمیر پارکینگ ساختمان

هدف از انجام تعمیرات پارکینگ ساختمان

خودروها وسایل نقلیه ارزشمندی شمرده می شوند که ارزش بالایی برای صاحبانشان دارند. تامین شرایط ایمن و مناسب برای نگهداری خودروها، مهم ترین هدفی شناخته می شود که به دنبال آن هستند.

طبقه بندی تعمیرات در پارکینگ ساختمان

برای اینکه یک پارکینگ ایمن و مقاوم داشته باشید باید به موضوع تعمیرات آن بصورت تک مرحله ای ننگرید. تعمیرات در این مکان را باید به شیوه های مختلفی طبقه بندی کنید. در ادامه این بخش طبقه بندی استانداردی را خدمت شما عزیزان ارائه می دهیم تا بر اساس آن یک دید همه جانبه به مقوله تعمیرات پارکینگ داشته باشید.

تعمیرات پیشگیرانه

هدف از تعمیرات پیشگیرانه در خصوص پارکینگ ساختمان این است که از هرگونه آسیب جدی جانی و مالی در این قسمت جلوگیری نماید. همیشه به ما گوشزد می کنند که پیشگیری بهتر از درمان است.

در مورد تعمیرات پیشگیرانه در پارکینگ نیز همین موضوع صادق است. تعویض قسمت های آسیب دیده به هدف جلوگیری از رخ دادهای عظیم و خطرناک، نمونه ای از همین اقدامات می باشد.

تعمیرات برنامه ریزی شده

یک برنامه مدون بایستی از جانب مدیر ساختمان تنظیم گردد که بر مبنای آن بازرسی های دوره ای در خصوص پارکینگ انجام شود تا در اثر این فعالیت ها، آسیب یا خرابی شما را غافل گیر ننماید.

تعمیرات اصلاح کننده

این تعمیرات به هدف ترمیم قسمت های آسیب دیده انجام می شود. بررسی سیستم برق رسانی جک درب پارکینگ، رنگ آمیزی درب و دیوار پارکینگ، تعمیر عایق کاری و جلوگیری از فرسودگی قسمت های حساس نمونه ای از این نوع تعمیرات می باشد.

تعمیرات قبل از فرسودگی

قبل از فرسودگی قسمت های مهم و حساس پارگینگ باید به فکر بهبود آنها بود. از این مکان بصورت مکرر در روز استفاده می شود، طبیعتاً قسمت هایی در آن وجود دارد که سریع تر از سایر بخش ها دچار فرسودگی می شود. بهتر از قبل از ایجاد فرسودگی جدی در آنها، چاره ای اندیشمندانه در مورد آن اتخاذ کرد. بررسی دیوارها، ستون ها، کفپوش و سایر بخش های کلیدی پارکینگ شامل این نوع از تعمیرات می شود.

مجوز شهرداری برای تعمیرات پارکینگ

در تعمیرات پارکینگ ساختمان معمولاً تغییرات بنیادی و اساسی قرار نیست رخ دهد. در این حالت برای تعمیرات پارکینگ، نیازی به دریافت مجوز از شهرداری ندارید. در صورتی که گمان می کنید تعمیرات باعث ایجاد تغییرات بنیادی در این بخش از ساختمان می گردد، بایستی در ابتدا و قبل از هرگونه اقدامی، مجوزهای لازم از شهرداری را دریافت نمایید و مطابق با ضوابط شهرداری پیش روید.

تعمیر پارکینگ ساختمان

نحوه تقسیم هزینه تعمیرات پارکینگ

قبل از اینکه به فکر تقسیم بندی هزینه های تعمیراتی در پارکینگ ساختمان بیفتید، بهتر است تا مشاع یا اختصاصی بودن آن را در ابتدا مشخص بسازید زیرا هریک از این دو مقوله قوانین مختص به خود را دارند. در ادامه این مطلب می خواهیم تا به هریک از این دو بپردازیم و شما را با تقسیم بندی های موجود آشنا کنیم.

هزینه تعمیرات پارکینگ مشاع

پارکینگ مشاع در سند مالکیت هیچ یک از مالکین قید نشده است و واحد هایی که استفاده از آن برایشان تعریف شده است، حق استفاده از آن را دارند. در پرداخت هزینه ها نیز تمام واحدهای یک ساختمان موظف هستند تا سهم خود را بپردازند، حتی آن واحدی که از پارکینگ استفاده نمی کند. قانون تملک آپارتمان ها به روشنی این موضوع را بیان می دارد.

هزینه تعمیرات پارکینگ اختصاصی

پارکینگ اختصاصی در سند مالکیت واحد مسکونی قید می گردد و استفاده از آن فقط در انحصار مالک واحد مشخص است و فرد دیگری حق استفاده از آن را ندارد. در پرداخت هزینه های تعمیرات آن نیز فقط همان واحد مذکور مسئول است و فرد دیگری هیچ مسئولیتی در قبال پرداخت این هزینه ها ندارد.

نتیجه گیری

 اهمیت تعمیرات همان قدر که در دیگر بخش های ساختمان اهمیت دارد، به همان اندازه نیز در پارکینگ اهمیت پیدا می کند. برای اینکه تعمیرات در این بخش از ساختمان را به خوبی به پیش ببرید بهتر است تا با یک تیم حرفه ای که در حوزه بازسازی و تعمیرات پارکینگ فعال است مشورت کنید. شرکت بازسازی میچینم قادر است تا صفر تا صد تعمیرات پارکینگ را به نحو احسن انجام دهد.

سوالات متداول

چه زمانی ضرورت تعمیر پارکینگ احساس می شود؟

در هنگام مشاهده هر نوع آسیبی در پارکینگ باید تعمیرات را در اولویت قرار دهید. غیر از آسیب های ایجاد شده در ساختمان پارکینگ، شاهد خرابی و آسیب در سیستم تهویه و روشنایی آن نیز خواهید بود که در آن صورت نیز تعمیر آنها نیز در لیست اقدامات تعمیراتی قرار می گیرد.

در هنگام تعمیر پارکینگ چگونه می توان دکوراسیون آن را حفظ کرد؟

برای حفظ دکوراسیون پارکینگ در هنگام تعمیر، کافیست تا از متریال های مشابه و یکسان در آن استفاده کنید و سیستم نورپردازی مناسبی را در آنجا به اجرا درآورید.

چه مکانی مناسب احداث پارکینگ است؟

با توجه به شرایط ساختمان ها، پارکینگ های مختلفی را می توان در آنها احداث کرد. پارکینگ در قسمت زیر زمین، پارکینگ در قسمت پیلوت و سایر بخش های مجاز از جمله قسمت هایی هستند که می توانید در آنجا پارکینگ را احداث کنید.

بیشتر بخوانید :

هزینه تعمیر پارکینگ ساختمان چگونه و به عهده کیست

اضافه کردن درب حیاط چگونه است؛ انواع مجوز ها و نکات