وام تعمیرات ساختمان روستایی؛ نحوه دریافت و چقدر است

وام تعمیرات ساختمان روستایی؛ نحوه دریافت و چقدر است

در کشور عزیزمان روستاهای فراوانی وجود دارد که زیبایی آنها زبانزد خاص و عام است. این روستاها در تمام مناطق آب و هوایی پراکنده شده اند. خانه های روستایی را با سبک معماری منحصربفردی می سازند. هرچند امروزه از آن سبک های سنتی خبری نیست ولی با این وجود نیز خانه های بیشماری را در سطح روستاها می توان مشاهده کرد که از همان سبک اصیل و قدیمی پیروی می کنند.

خانه های روستایی به دلیل قرارگیری در نزدیکی طبیعت، بیشترین تاثیر و آسیب پذیری را از محیط میزبان خود می گیرند. حجم بسیاری از محصولات کشاورزی و دامپروری در محیط روستاها تولید می شود. با توجه به اهمیت روستاها برای کشور، دولت و سازمان های وابسته به آن در تلاش هستند تا برای ساکنین آنجا سهولت های لازم زندگی را فراهم کنند.

تجهیز و مقاوم سازی خانه ها نیز یکی از این خدمات شمرده می شود که در قالب وام تعمیرات خانه های روستایی در اختیار روستاییان عزیز قرار می گیرد. در این مطلب قصد داریم تا بدانیم وام تعمیرات ساختمان روستایی چقدر است و چگونه می توان آن را دریافت کرد.

وام تعمیرات ساختمان روستایی

شرکت بازسازی میچینم در تمام عرصه های بازسازی خانه قدیمی و نوسازی ساختمان های شهری و روستایی نقش سازنده خود را ایفا کرده است.

تیم های پیمانکاری فعال در مجموعه ما، به فنون و تخصص های ضروری مجهز هستند و قادرند تا ساختمان ها را به شیوه مناسب و معیاری تعمیر یا بازسازی کنند.

بازسازی خانه روستایی قدیمی، بازسازی خانه کلنگی خدمات ویژه ما را تشکیل می دهند. همچنین در راستای خدمت رسانی به همشهریان عزیز تهرانی، بازسازی ویلا قدیمی و تعمیرات ساختمان در تهران نیز توسط تیم ما انجام می شود.

برای دریافت مشاوره های رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید

راهنمای ثبت نام و دریافت وام تعمیرات ساختمان روستایی

برای دریافت وام تعمیرات مسکن روستایی دو راه وجود دارد. متقاضیان می توانند از طریق مراجعه به شعب بانک مورد نظر، به طور مستقیم روند ثبت نام خود را آغاز کنند. همچنین این امکان برایشان وجود دارد تا بصورت غیرمستقیم از طریق مراجعه به سایت اینترنتی بانک، ثبت نام خود را انجام دهند. در صورتی ثبت نام متقاضیان مثمر ثمر واقع می شود که شرایط دریافت این نوع وام را داشته باشند. در بخش های دیگر این مطلب به شرایط دریافت  وام مذکور می پردازیم و شما را با موارد مهم و ضروری در آن آشنا می کنیم.

وام تعمیرات ساختمان روستایی؛ نحوه دریافت و چقدر است

شرایط دریافت وام تعمیرات ساختمان روستایی

بانک ها وام تعمیرات ساختمان روستایی را فقط در اختیار آن عده از مشتریان خود قرار می دهند که واجد شرایط هستند. متقاضیان قبل از هر اقدامی بایستی شرایط اعطای وام را بررسی کنند در صورت توانایی، می توانند روند ثبت نام را پیگیری کنند. یکی از شرایط مهمی که هر بانکی به آن تاکید دارد، موضوع تسویه وام است. این وام در اختیار کسانی قرار می گیرد که توانایی پرداخت اقساط وام خود را داشته باشند و در موعد مشخص شده، مبلغ مورد نظر را به حساب بانک واریز کنند. در ادامه این مطلب به شرایط عمومی لازم برای دریافت وام تعمیرات مسکن روستایی می پردازیم.

شرایط سنی

فرد متقاضی این تسهیلات بایستی سن 18 سال خود را تکمیل کرده، و کارت پایان خدمت یا معافیت از خدمت نیز داشته باشد.

نداشتن سابقه چک برگشتی و خوش حسابی

چک برگشتی از موارد دردسر سازی محسوب می شود که به نوبه خود، مشکلات زیادی را برای فرد درخواست کننده وام ایجاد می کند. در صورتی که حتی یک چک برگشتی در کارنامه مالی خود به جا گذاشته باشد، دریافت این تسهیلات تا مدت ها برایش غیر ممکن خواهد بود. بانک ها وام های دیگری غیر از وام تعمیرات مسکن را در اختیار مشتریان خویش قرار می دهند. در صورتی که پرداخت اقساط این وام ها تسویه نشده باشد، بانک وام دیگری را تحت هیچ عنوانی به متقاضی ارائه نمی دهد.

داشتن بضاعت مالی

بانک در صورتی وام تعمیرات مسکن روستایی را در اختیار متقاضیان قرار می دهد که بضاعت مالی را در آنها مشاهده کند. تسویه و پرداخت اقساط وام در حالتی امکان پذیر است که فرد توانایی مالی کافی داشته باشد. از طرق مختلفی مانند استعلام حساب بانکی و درآمد مشتری، این اطمینان برای بانک حاصل می شود.

تعداد دفعات مجاز برای دریافت وام

بانک ها دفعات مشخصی را برای ارائه این نوع وام به مشتریان در نظر می گیرند. هر مشتری با واجد شرایط بودن، می تواند یک مرتبه از این وام بهره مند شود. با داشتن شرایط خاص و ویژه ای، مجموعاً تا دو بار نیز می تواند از این نوع وام دریافت کند.

داشتن سپرده بانکی

بعضی از بانک ها قوانینی را وضع کرده اند که بر مبنای آن از مشتریان خود می خواهند تا برای دریافت وام، حساب سپرده گذاری افتتاح کنند. البته تعداد دیگری از بانک ها داشتن سپرده برایشان مهم نیست و با ارائه گزینه جایگزین، مانند فروش اوراق ممتاز، تسهیلات مذکور را در اختیار تقاضا کنندگان قرار می دهند.

مدارک لازم جهت ثبت نام و دریافت وام تعمیرات ساختمان روستایی

مدارک لازم جهت ثبت نام و دریافت وام تعمیرات ساختمان روستایی

برای دریافت این وام بایستی مدارک مهم و ضروری توسط مشتریان آماده شود. بدون داشتن این مدارک، وامی به آنها تعلق نمی گیرد. افراد با در دست داشتن مدارک مذکور، می توانند به بانک مورد نظر خود  مراجعه کرده و روند درخواست وام را شروع کنند. مدارک لازم برای دریافت وام تعمیرات ساختمان روستایی به قرار ذیل است.

  • اصل شناسنامه و کپی از تمام صفحات آن
  • اصل کارت ملی و کپی آن
  • سند مالکیت ملک
  • فیش حقوقی متقاضی
  • داشتن وثیقه و ضامن
  • مشخصات هویتی وکیل در صورتی که وی مسئول پیگیری وام است

دریافت وام تعمیرات مسکن روستایی از طریق اوراق ممتاز

با مراجعه به بانک مسکن یا فرا بورس می توانید از اوراق ممتاز خریداری کنید تا از طریق آن بتوانید مبالغ بیشتری را وام بگیرید. البته میزان جمعیت روستا و موقعیت مکانی آن نیز در مقدار این وام تاثیر گذار است. افراد بدون نیاز به افتتاح حساب در بانک مسکن، می توانند در زودترین زمان ممکن از این نوع تسهیلات بهره مند شوند.

وام تعمیرات ساختمان روستایی 1401 چقدر است؟

بنیاد مسکن در ارتباط مستقیم با بانک ها، تسهیلات مختلفی را در زمینه تعمیر و بازسازی ساختمان ها در مناطق مختلف کشور ارائه می دهد. وام تعمیرات مسکن روستایی دارای سقف مشخصی است. بیشتر بانک ها این تسهیلات را در دسترس مشتریان خود می گذارند. هریک از این بانک ها با توجه به شرایط ساختمان مورد نظر و سایر پارامترها، مبالغ مختلفی را به فرد وام گیرنده اختصاص می دهند. مقدار این وام در هریک از بانک های کشور متفاوت است. در ادامه این مطلب شما را با سه بانک مطرحی که این نوع تسهیلات را ارائه می دهند آشنا می کنیم.

وام تعمیرات ساختمان روستایی بانک مسکن1401

بانک مسکن به عنوان بانکی مطرح و شناخته شده، تسهیلات مختلفی را در اختیار مراجعه کنندگان خود قرار می دهد. وام تعمیرات ساختمان روستایی نیز یکی از همین تسهیلات محسوب می شود. این وام از دو محل در دسترس متقاضیان قرار می گیرد. یکی محل سپرده گذاری و دیگری اوراق ممتاز که هریک از آنها مبالغ متفاوتی را به خود اختصاص می دهند.

وام تا سقف پنج میلیون تومان از محل سپرده گذاری و مبلغ چهل میلیون تومان از طریق اوراق ممتاز در اختیار مشتریان قرار می گیرد.

وام تعمیرات ساختمان روستایی بانک صادرات1401

سیستم وام دهی در بانک صادرات نیز فعال است. این بانک نیز وام تعمیرات ساختمان روستایی را در اختیار سپرده گذاران و سایر افراد دارای شرایط قرار می دهد. مبلغ این وام بیست میلیون تومان در نظر گرفته شده است. اگر فکر می کنید که این مبلغ برای تعمیر ساختمان شما کافیست، می توانید از شعب مختلف بانک در سرتاسر کشور موضوع را پیگیری کنید.

وام تعمیرات ساختمان روستایی بانک ملی1401

بانک ملی نیز وام تعمیرات ساختمان روستایی را در اختیار سپرده گذاران و مشتریان خود قرار می دهد. مقدار این وام پنجاه میلیون تومان است. مبلغ این وام در مقایسه با دو بانک دیگر بیشتر است. اگر احساس می کنید که برای تعمیر ساختمان خود به پول بیشتری نیاز دارید، این وام گزینه مناسبی برای شما محسوب می شود. البته قبل از انتخاب این بانک برای دریافت وام تعمیرات ساختمان، بایستی به شرایط بازپرداخت و تسویه آن نیز توجه داشته باشید.

محاسبه اقساط وام تعمیرات مسکن روستایی

محاسبه اقساط وام تعمیرات مسکن روستایی

با توجه به مطالبی که تاکنون ذکر شد، هر بانکی با عنایت به قوانین تدوین شده در سازمان خود، اقدام به ارائه وام می کند. برخی از آنها مبالغ کمتر و برخی دیگر مبالغ بیشتری را به این نوع وام اختصاص می دهند. تسویه وام نیز با تعداد اقساط مشخصی صورت می گیرد. بانک ها تعرفه مختص به خود را برای سود وام در نظر می گیرند. در ادامه این مطلب به شرایط پرداخت اقساط وام و مدت زمان آن در سه بانک ذکر شده می پردازیم.

محاسبه اقساط وام تعمیرات ساختمان روستایی در بانک مسکن

مبالغی که به آن اشاره می شود در هر شهر و استانی با یکدیگر فرق می کند ولی بطور کلی در بیشتر بانک های مسکن در سطح کشور این شرایط مشترک است. وام های پرداخت شده از محل اوراق ممتاز، دارای سود 5/17 درصد علی الحساب است. وام 40 میلیون تومانی که از این طریق پرداخت می شود بایستی در طی 60 ماه تسویه گردد. فرد دریافت کننده وام، باید بصورت ماهانه حدوداً 1 میلیون تومان اقساط وام خود را به بانک پرداخت کند.

محاسبه اقساط وام تعمیرات ساختمان روستایی در بانک صادرات

بانک صادرات در ازای وام 20 میلیون تومانی 18 درصد سود بر روی آن می کشد. مشتری دریافت کننده نیز بایستی در مدت 36 ماه اقساط این وام را پرداخت کند. ماهانه مبلغ 720 هزار تومان برای پرداخت اقساط مذکور در نظر گرفته شده است.

محاسبه اقساط وام تعمیرات ساختمان روستایی در بانک ملی

بانک ملی وام 50 میلیون تومانی را در اختیار مشتریان خود قرار می دهد. 18 درصد سودی است که بابت ارائه وام از مشتری اخذ می شود. اقساط این وام در یک دوره 36 ماهه پرداخت می شود. فرد دریافت کننده وام بایستی ماهانه مبلغ 1میلیون و 800 هزار تومان به بانک بپردازد.

نتیجه گیری

ساختمان های روستایی در مقابل حوادث طبیعی بیشترین آسیب پذیری را از خود نشان می دهند. دولت برای افزایش استحکام این خانه ها، تسهیلات ویژه ای را از طریق بانک ها در اختیار مالکین قرار می دهد. با کمک این وام دیگر قادر خواهند بود تا تعمیرات مورد نیاز برای ساختمان خویش را انجام دهند. هر بانکی مبلغ متفاوتی را برای این وام اختصاص داده است. مالکینی که قصد تعمیر ساختمان خود را دارند، می توانند درخواست خویش را ابتدا از طریق بخشداری و سپس توسط شعب بانکی پیگیری کند.

سوالات متداول

آیا سن ساختمان روستایی در دریافت وام تعمیرات تاثیری می گذارد؟

ساختمان روستایی باید حداکثر 20سال از زمان ساخت آن گذشته باشد تا مشمول دریافت وام تعمیرات گردد در غیر اینصورت هرچقدر که سن ساختمان بالا رود مبلغ وام کمتر خواهد شد.

ساختمان های روستایی در معرض چه نوع خطراتی قرار دارند؟

سیل، زلزله، رانش زمین و فرسودگی طبیعی از جمله خطراتی شناخته می شوند که خانه های روستایی را با تهدید مواجه می کنند.

وام تعمیرات ساختمان روستایی را از کدام بانک ها می توان دریافت کرد؟

امروزه تقریباً تمام بانک های دولتی و خصوصی این نوع وام را با درصد سودهای متفاوت، به مشتریان خود ارائه می دهند.

بیشتربخوانید :

وام تعمیر ساختمان بانک مسکن چگونه است

وام بازسازی خانه های فرسوده

مطالب مرتبط