آیتم های بازسازی ساختمان چیست

آیتم های بازسازی ساختمان چیست

اگر به هر دلیلی قصد دارید تا خانه خود را بازسازی نمایید بایستی در درجه اول در مورد بسیاری از مطالب اطلاعات کافی داشته باشید. این بدان معنا نیست که حتماً در مورد آنها باید بصورت بنیادی بدانید، بلکه داشتن اطلاعات مقدماتی کفایت می کند.

شناسایی آیتم های ضروری در بازسازی امری حتمی ولازم محسوب می شود. بازسازی منجر می شود تا حس تازه شدن را به محیط منزل خود القا کنید و از حالت سرد و بی روح دربیاورید. خانه های قدیمی برای بهتر شدن نیاز به این دارند تا یک پیمانکار حرفه ای و کاربلد دستی به سر و روی آنها بکشد و از حالت فرسودگی و اضمحلال خارج نماید.

در این قسمت تصمیم داریم تا در مورد این سوال که آیتم های بازسازی ساختمان چیست؟ پاسخ دهیم و دغدغه فکری بسیاری از افراد را حل نماییم.

شرکت بازسازی میچینم سابقه طولانی در زمینه بازسازی ساختمان دارد و در طی این سال ها توانسته از پروژه های مختلفی سرافراز بیرون آید. پیمانکاران ما با توجه با مهارت بالایی که در زمینه بازسازی خانه قدیمی دارند، می توانند آیتم های مهم در آن را شناسایی کرده و بهترین راهکار را در هنگام ساخت بکار بگیرند.

بازسازی لابی ساختمان، بازسازی ایوان خانه و بازسازی خانه کلنگی در لیست تخصص های نیروهای ما قرار می گیرند. برای دریافت مشاوره های رایگان می توانید با کارشناسان ما در مجموعه میچینم در تماس شوید آنها راهنمایی های لازم را به شما عزیزان ارائه می دهند.

بررسی آیتم های بازسازی

بازسازی ساختمان شامل آیتم های مختلفی می شود که هریک از آنها به نوبه خود در امر بازسازی دخیل هستند. در اینجا آیتم به بخش جداگانه ای از یک مجموعه گفته می شود که هریک از آنها بصورت هماهنگ با یکدیگر در ارتباط هستند.

آیتم های بازسازی را بررسی کنید، درمی یابید که هریک از آنها قسمتی از مجموعه بزرگ تر هستند که مانند قطعات پازل در کنار یکدیگر قرار می گیرند و باعث تکمیل شدن کار می گردند. در این مطلب قصد داریم تا در مورد هریک از این آیتم ها توضیحات کافی را ارائه دهیم.

تخریب ساختمان

تخریب ساختمان از آیتم های مهم و ضروری بازسازی شناخته می شود. بدون تخریب نمی توان بازسازی را انجام داد. اگر تخریب ساختمان را شبیه سلول های مرده ای تصور کنید، درمیابید که برای تولد دوباره و زنده شدن مجدد ساختمان نیز باید قسمت های آسیب دیده آن را تخریب کنید. تخریب باعث می شود تا مجال کافی برای نو شدن و جدید شدن فراهم شود.

ساخت دیوارهای جدید

دیوار از بخش های مهم ساختمان محسوب می شود که وجود آن در بنا ضروری می باشد. دیوار به دو منظور در ساختمان ایجاد می شود، یکی برای نگهداری از سقف و دومی جهت جدا کردن مکان های مختلف از یکدیگر مورد استفاده قرار می گیرد. این دیوار است که فضا ها را از یکدیگر جدا می کند و آشپزخانه، پذیرایی و اتاق خواب را تشکیل می دهد. با اهمیت وجود دیوار در ساختمان آشنا شدیم و دانستیم که ساخت آن به عنوان آیتمی مهم شناخته می شود.

لوله کشی خانه

لوله کشی خانه نیز به عنوان یکی از آیتم های مهم بازسازی شناخته می شود که باید در هنگام بازسازی به آن توجه کرد. سیستم های لوله کشی قدیمی مشکلات عدیده ای را برای ساختمان ایجاد می کند. پیمانکاران تاسیسات ساختمان وظیفه دارند تا با در نظر داشت شرایط خانه، لوله کشی استانداردی را در خصوص آن به اجرا درآورند.

برای بازسازی تاسیسات ساختمان باید از پیمانکار متخصصی کمک بگیرید تا این سیستم را بگونه ای  اساسی نصب کند تا در آینده مشکلات دیگری برایتان بوجود نیاید. این موضوع را از این بابت می گوییم که هزینه بازسازی تاسیسات ساختمان گران است و باید با دقت انجام شود تا در دراز مدت صرفه اقتصادی داشته باشد.

تعویض درب و پنجره قدیمی

تعویض درب و پنجره قدیمی ساختمان را نباید از لیست خود جا بندازید. وجود این المان ها در ساختمان ضروری هستند. درب و پنجره علاوه بر اینکه از خانه شما محافظت می کند، باعث می گردد تا نمای ظاهری خانه شما نیز زیبا و جذاب به نظر برسد. البته به شرطی که درب و پنجره نیز به خودی خود از کیفیت و قشنگی ویژه ای برخوردار باشند.

تعمیر سقف

کار بازسازی که به سقف رسید دیگر خیالتان تا حدودی آسوده می شود. تا اینجای کار مراحل سخت و دشواری را قطعاً پشت سر گذاشته اید که کار به اینجا رسیده است. اگر سقف ساده باشد، قطعاً کار بازسازی آن نیز آسان خواهد بود.

در صورتی که سقف دارای گچ بری های مختلف باشد و در آن از سقف کاذب و سایر المان های تزئینی استفاده کرده باشند، کار کمی دشوارتر می شود و نیاز به وقت و هزینه بالایی دارد. تعمیر سقف به عنوان یک عمل مهم در لیست آیتم های بازسازی قرار می گیرد به توجه زیادی نیاز دارد.

بازسازی کف ساختمان

بازسازی کف ساختمان نیز به عنوان یکی از آیتم ها در دسته بندی ما قرار می گیرد. بازسازی این بخش نیز نیاز به وقت و هزینه زیادی دارد. در برخی حالات بازسازی این قسمت بیش از حد انتظار، زمان و انرژی را از پیمانکار می گیرد. در کف سازی بخش های مختلف خانه و بخصوص آشپزخانه با این قضیه مواجه هستیم که تاسیسات لوله کشی آب و فاضلاب نیز در این قسمت تعبیه شده اند.

در این حالت باید تمرکز خود را به دو بخش تاسیسات و کف سازی ساختمان معطوف کنید تا قادر باشید بازسازی را به گونه ای به پیش ببرید که به هیچ بخشی آسیبی وارد نشود. در بازسازی کف ساختمان از کفپوش های سرامیکی، پارکت یا لمینت می توانید استفاده کنید.

نقاشی ساختمان

نقاشی ساختمان یکی از کارهای مهیج و دلپذیری است که در بازسازی ساختمان نیاز می شود. هنگامی که کار بازسازی وارد این مرحله می شود، خستگی از تن تیم پیمانکاری به در می شود زیرا در این مرحله تا حدود زیادی پاداش زحمات خود را می بینند و جلوه ای زیبا از منزل پیش روی آنها قرار می گیرد. یادتان نرود که این بخش را نیز در آیتم های بازسازی قرار دهید.

نصب کاغذ دیواری

طرح های جدیدی از کاغذ دیواری وجود دارند که استفاده از آنها موجب می شود تا ظاهر منزلتان جلوه ای دیگر به خود بگیرد و زیبایی آن دو چندان شود. نصب کاغذ دیواری نیز به عنوان آیتم مهمی در بازسازی شناخته می شود که خود را در پایان مراحل بازسازی نشان می دهد.

تعویض کابینت ها

تعویض کابینت ها آخرین کاری شمرده می شود که در بازسازی خانه نیاز است. در آشپزخانه ها می توان از انواع کابینت های ام دی اف، چوبی و هایگلاس استفاده کرد. هزینه ای جداگانه را بایستی به این بخش از آشپزخانه اختصاص دهید. این بخش را باید در لیست آیتم های بازسازی منزل خود قرار دهید و قبل از اینکه کار به این بخش برسد بایستی بودجه مورد نیازش تامین شده باشد.

اقدامات و کارهای ضروری در هنگام بازسازی

بازسازی ساختمان را می توان مجموعه ای از کارها دانست که هریک از آنها به نوبه خود، امر بازسازی را به پیش می برند. برای شروع بازسازی بایستی بدانید که قرار است چه اقداماتی را انجام دهید.

از مالکین نیز انتظار می رود تا به این اقدامات آشنایی داشته باشند، بالاخره قرار است در خصوص ملک آنها کار بازسازی انجام شود و دانستن این موضوعات خالی از لطف نیست. هنگامی که کار بازسازی را به یک شرکت پیمانکاری معتبر می سپارید، دیگر خیالتان از بابت انجام کارها آسوده باشد.

تیم های بازسازی حرفه ای به تمام اقدامات لازم در خصوص بازسازی ساختمان آشنایی دارند و می دانند که کدام کار در در چه موقعی انجام دهند. اقدامات ضروری در بازسازی بایستی یکی پس از دیگری و به نوبت انجام شوند تا مبادا اقدامات غیرضروری لطمه ای به روند کار وارد کند.

همانطور که قبلاً نیز به آن اشاره شد، تخریب ساختمان، دیوار چینی، بازسازی کف ساختمان، نقاشی و اقداماتی از این قبیل در لیست کارهای ضروری در هنگام بازسازی قرار می گیرد.

چگونگی اولویت بندی کارها

در مطالب قبلی در خصوص اقدامات ضروری در بازسازی صحبت کردیم حالا اجازه دهید تا این اقدامات را اولویت بندی کنیم. شاید به گمان برخی از افراد، لزومی به این کار وجود نداشته باشد، در صورتی که این چنین نیست و بایستی یک اولویت بندی در مورد کارها داشته باشید.

اولویت بندی به شما کمک می کند تا بتوانید کارهای ضروری را در ابتدای لیست خود قرار دهید و کارهایی که بعداً هم می توانید آنها را انجام دهید، به زمان دیگری موکول کنید. در ادامه این بخش مشخصاً به اولویت بندی مورد نظرمان می پردازیم و شما را با ترتیب آن آشنا می کنیم.

قطع کردن تمام اتصالات آب و برق

در هنگام بازسازی باید اتصالات آب، برق و گاز از منبع اصلی قطع گردند. هر گونه سهل انگاری در این مورد باعث وارد شدن آسیب های جدی به ساختمان می شود. فکرش را بکنید که اگر اتصالات آب را قطع نکرده باشید ممکن است در جریان کار یک مرتبه با شکستگی لوله های آب مواجه شوید و کل ساختمان را آب بگیرد و مشکلات عدیده دیگری را برای شما ایجاد کند.

جدا کردن تاسیسات ساختمان

تاسیسات ساختمان شامل تمام وسایل و تجهیزاتی است که در ساختمان نصب می شوند. قبل از بازسازی بایستی تمام این تاسیسات را بصورت دقیق باز نمایید و به مکان دیگری خارج از ساختمان منتقل کنید. ممکن است بسیاری از تجهیزات را به تازگی خریده باشید که در این صورت بودن آنها در ساختمان می تواند خسارات سنگینی به آنها وارد کند. پکیج، شوفاژ، شیرآلات، دوش حمام و موارد این چنینی جزء تاسیسات ساختمان بحساب می آیند و بایستی از بدنه ساختمان جدا شده و به یک مکان امن دیگر انتقال یابند.

تخریب دیوارها

بعد از اینکه مراحل فوق را به ترتیب انجام دادین اینک نوبت به تخریب قسمت های مختلف ساختمان می رسد. دیوار از جمله المان هایی شناخته می شود که در تمام بخش های ساختمان، می توان آن را یافت. دیوار و سقف به گونه ای تخریب می گردند تا هیچ خطری متوجه افراد حاضر در آنجا نشود.

انجام اقدامات ایمنی

از مرحله صفر تا صد بازسازی بایستی به مسائل ایمنی توجه کافی شود و هرگونه اقدامی که در این جهت لازم است بایستی صورت بگیرد. تدابیر ایمنی زمانی خود را نشان می دهند که قصد دارید تا دیوار یا سقفی از ساختمان را خراب کنید که در اینصورت وجود این تدابیر بیش از پیش اهمیت خود را نشان می دهند.

شروع بازسازی

بعد از تخریب قسمت های آسیب دیده، حالا نوبت به این می رسد تا بازسازی را وارد فاز دیگری بسازید. در این مرحله قسمت های تخریب شده، مجدداً ساخته می شوند و نمونه های قدیمی و بی کیفیت جای خود را به نمونه های جدید می دهند.

کلام آخر

آیتم های بازسازی مجموعه ای از اقدامات برنامه ریزی شده ای هستند که هریک از آنها به نوبت و پشت سر هم انجام می شوند. شناخت این آیتم ها هم برای کارفرما ضروری است و هم بایستی پیمانکاری که ادعای حرفه ای بودن می کند نیز به آنها آشنایی کامل داشته باشد و در هنگام بازسازی ساختمان آنها را در نظر بگیرد.

سوالات متداول

مهم ترین آیتم بازسازی چیست؟

تمام آیتم های بازسازی از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند اما مرحله تخریب به نظر بسیاری از کارشناسان، مهم ترین آیتم بازسازی می باشد. آنها به این گمان هستند که اگر این مرحله به خوبی انجام شود، زمینه مناسب برای ساخت مجدد را فراهم می کند.

کدام اشتباه، بازسازی را با تاخیر مواجه می سازد؟

قبل از بازسازی نباید بودجه مورد نیاز آن را اشتباه محاسبه کنید. محاسبه اشتباه بودجه باعث می شود تا پروژه بازسازی به انتها نرسد و با تاخیر روبرو شود.

بیشتر بخوانید :

ضوابط بازسازی ساختمان چیست

تعمیرات اساسی ساختمان چیست

قوانین بازسازی ساختمان؛ مجوز ها و اقدامات مورد نیاز

تعمیر و نگهداری ساختمان چیست؛ اهمیت و اصول آن

مطالب مرتبط