چطور کاشی آشپزخانه را با کابینت ست کنیم

چطور کاشی آشپزخانه را با کابینت ست کنیم

آشپزخانه از بخش های مهم و کلیدی ساختمان شمرده می شود. این بخش از خانه بایستی زیبایی و جذابیت خوبی داشته باشد. آشپزخانه از قسمت های مختلفی تشکیل شده است. کابینت ها و کفپوش از بخش های اساسی در آن شناخته می شوند. در این مکان معمولاً از کاشی به عنوان یک کفپوش مناسب استفاده می کنند.

ظاهر آشپزخانه از اهمیت زیادی برخوردار است. کابینت ها و کاشی ها شکل و شمای این بخش را تشکیل می دهند. از زیبایی در این بخش صحبت کردیم، بگذارید تا یک موضوع را خاطر نشان بسازیم، آنهم موضوع تناسب و هماهنگی بین این دو المان است. اگر می خواهید آشپزخانه منزلتان زیبا و شکیل نمایان شود، بایستی المان های بکار رفته در آن با یکدیگر ست باشند.

در این بخش قصد داریم تا در مورد همین موضوع بپردازیم و به این سوال پاسخ دهیم که چطور کاشی آشپزخانه را با کابینت ست کنیم. همچنین با نکات مهم در این خصوص نیز آشنایی می یابیم.

شرکت بازسازی میچینم سابقه چندین ساله در امر بازسازی خانه، نوسازی ساختمان و بازسازی ویلا دارد. بازسازی آشپزخانه نیز در تخصص این مجموعه قرار دارد. اگر از ظاهر آشپزخانه خود راضی نیستید، تیم ما قادر است تا شما را در امر بازسازی این مکان کمک و یاری نماید. خدمات دیگری مانند بازسازی ایوان خانه و بازسازی اتاق خواب نیز از عهده پیمانکاران زبده ما برمی آید. برای دریافت مشاوره های رایگان می توانید با کارشناسان مجموعه میچینم در تماس شوید.

انواع آشپزخانه

قبل از اینکه به فکر ست کردن کاشی با کابینت باشید، باید ببینید که آشپزخانه منزل شما از چه نوعی است. اطلاع از آن شما را کمک می کند تا بتوانید کاشی را با کابینت به شیوه شایسته ست کنید.

آشپزخانه ها را با استفاده از طرح های متنوعی می سازند. اگر قصد دارید تا منزل خود را از صفر بسازید باید یک دید آینده نگری داشته باشید. باید ببینید در آینده قرار است چه نوع دکوری را در آشپزخانه اجرا کنید. بر اساس علاقه خود، بهترین طرح و نقشه را انتخاب نمایید و آن را در اختیار یک پیمانکار زبده ما قرار دهید تا بر طبق آن یک آشپزخانه دلخواه برای شما بسازد.

در این بخش قصد داریم تا در مورد مدل های رایج در آشپزخانه ها صحبت کنیم تا بیشتر با آنها آشنایی یابید. آشنایی به این مساله می تواند شما را در ست کردن المان های مختلف با یکدیگر کمک و یاری ببخشد. ست کردن کاشی با کابینت یکی از مسائلی است که دغدغه بیشتر افراد را تشکیل می دهد. مطالعه این بخش را به این گونه از افراد توصیه می کنیم.

طرح آشپزخانه U  شکل

به نظر کارشناسان این حوزه، مناسب ترین کفپوش، کاشی ای است که رنگ روشن داشته باشد و کابینت ها نیز دارای یک رنگ روشن مناسب باشند. رنگ کرمی برای کاشی ها و رنگ سفید برای کابینت ها گزینه خوبی به نظر می رسند.

شاید برخی از افراد رنگ های تیره را برای این قسمت انتخاب کنند. این مورد اشکالی ندارد ولی بایستی به میزان نور در آشپزخانه خود دقت کنید و بعد بر اساس آن کاشی و کابینت ها را با یکدیگر ست نمایید. این نوع از آشپزخانه ها دارای یک پلان U  شکل هستند به گونه ای که دو دیوار در روبروی هم قرار گرفته اند و به واسطه یک دیوار میانی به یکدیگر متصل شده اند. اگر دید از روبرو داشته باشید، این دیوار میانی در انتها قرار دارد.

این مدل آشپزخانه به عنوان مدلی رایج و پذیرفته شده شناخته می شود. امروزه بیشتر افراد به سمت مدل های مدرن روی می آورند. از آنجایی که این مدل نیز در دسته سبک های مدرن قرار می گیرد، مورد استقبال همگان واقع شده است.

طرح آشپزخانه L شکل

اگر چنین آشپزخانه ای دارید بایستی کابینت ها و کاشی کف را به گونه ای ست کنید که به ظاهر این آشپزخانه بخورد. با توجه به نور آشپزخانه، می توان از مدل ها و رنگ های مختلفی برای این المان ها استفاده کرد.

رنگ های تیره و روشن و استفاده از رنگ های متضاد در کابینت ها و کاشی ها توصیه می شود. پلان اصلی این نوع از آشپزخانه ها را شبیه به حرف L طراحی می کنند. این پلان را در نظر بگیرید به گونه ای که از دو ضلع آن دیواری بصورت قائم به سمت بالا کشیده می شود.

حال زاویه دید خود را تغییر داده و از روبرو به این دیوارهای قائم نگاه کنید. مشاهده خواهید کرد که طول یکی از دیوارها بلند و دیگری کوتاه تر است. این ویژگی از مشخصه  آشپزخانه های L شکل است.

آشپزخانه تک دیوار

اگر آشپزخانه شما بصورت تک دیوار ساخته شده است باید در انتخاب کاشی و کابینت آن نهایت دقت را داشته باشید. هدف اصلی از طراحی این آشپزخانه ها این است که نهایت استفاده را از فضا ببرند.

فضای بیشتر و داشتن نور کافی یکی از مشخصه های اصلی این نوع آشپزخانه ها محسوب می شود. کاشی و کابینت ها باید به گونه ای ست شوند که زمینه و ملودی آشپزخانه حفظ شود و به آن خدشه ای وارد نگردد. از هر طیف رنگی می توان در انتخاب این دو المان استفاده کرد. رنگ سفید در کنار رنگ کرمی و رنگ مشکی در کنار رنگ سبز تیره یکی از پیشنهادات جذابی است که می توان در این بخش ها بکار برد.

ست کردن کاشی آشپزخانه با کابینت

کاشی و کابینت را می توان با توجه به تنوع و مدل های رایج آنها، با یکدیگر ست کرد. ست کردن را می توان بر اساس رنگ و مدل هریک انجام داد. در ادامه این مطلب بایستی طرح و رنگ رایج در کاشی ها را بررسی کنیم و ببینیم چه نوع کابینتی مناسب چه نوع کاشی می باشد.

با توجه به اینکه تنوع کاشی ها بسیار زیاد است بایستی آنها را در یک دسته بندی مناسب قرار دهید و بر اساس آن هر دسته را با کابینت های رایج بررسی نمایید. با توجه به طرح و مدل کاشی ها و کابینت ها، می توان از آنها در آشپزخانه های مختلف استفاده کرد.

میزان نور موجود در محیط آشپزخانه تعیین می کند تا از چه نوع کاشی و سرامیکی در آن استفاده کنید. در این بخش با توجه به مدل آشپزخانه قادر خواهید بود تا کاشی و کابیت را با یکدیگر ست کنید تا از طریق آن بتوانید آشپزخانه ای با ظاهر مقبول را به منزل خویش هدیه دهید.

ست کردن کاشی بدنه سیمانی با کابینت

قبل از اینکه به ست کردن این نوع کاشی با کابینت بپردازیم باید در قدم نخست با ویژگی های کاشی بدنه سیمانی آشنا شویم. شیوه ساخت این متریال به گونه ای است که مواد اولیه آن را درون یک قالب مناسب می ریزند و می گذارند تا بصورت طبیعی خشک شود.

البته در برخی کارخانه ها به آن حرارت می دهند تا سریع تر خشک گردد. در مراحل ابتدایی تولید، می توانند به آن رنگ های دلخواه خود را اضافه کنند تا کاشی هایی با رنگ های متنوع روانه بازار گردد.

در آشپزخانه هایی که دارای چنین کاشی هایی هستند، برای ست کردن می توانید از کابینت های ام دی اف استفاده نمایید. تنوع رنگ در این نوع کابینت ها نیز زیاد می باشد. این دو متریال را می توان از رنگ های هم طیف یا متضاد هم استفاده کرد. کابینت ام دی اف در رنگ های کرمی، سفید، مشکی، قهوه ای، نارنجی و سایر رنگ های پر طرفدار دیگر وجود دارد

ست کردن کاشی موزائیکی با کابینت

این نوع کاشی ها در دو نوع لعاب دار و بدون لعاب در بازار وجود دارد. نمونه لعاب دار آن در مقایسه با نمونه معمولی، از درخشندگی و براقیت بیشتری برخوردار است. طرح این کاشی ها به گونه ای است که بر روی آن اشکال چهارگوش مربعی پراکنده شده است. از رنگ های متضاد تیره و روشن در این طرح ها استفاده می گردد.

با توجه به اینکه این کاشی ها در دو نوع لعاب دار و بدون لعاب تولید می شوند، قادر خواهید بود تا انتخاب های متنوعی در زمینه کابینت ها داشته باشید. برای نوع بدون لعاب آن می توانید از کابینت های ام دی اف در رنگ های مناسب استفاده نمایید. در نوع لعابدار آن بهتر است تا از کابینت های هایگلاس استفاده کنید. این نوع کابینت ها به دلیل درخشندگی و براقیتی که دارند، برای کاشی های موزائیکی لعاب دار مناسب هستند.

ست کردن کاشی معدنی با کابینت

این نوع کاشی ها لعاب و درخشندگی ندارند و در رنگ های قرمز، خاکستری و نارنجی تولید می شوند. تم این کاشی ها بر پایه طرح خاکی می باشد. این طرح در کنار سادگی که دارد دارای جذابیت طبیعی و منحصربفردی است.

اگر قصد دارید تا از کابینت مناسبی در کنار این کاشی استفاده کنید، ما کابینت ممبران را پیشنهاد می دهیم. طرح هایی که در این نوع کابینت مورد استفاده قرار می گیرد، هماهنگی و تناسب پسندیده ای را با این نوع کاشی برقرار می کند.

ست کردن کاشی مکزیکی با کبینت

کاشی مکزیکی با روش مخصوصی تهیه می شود. این نوع کاشی را در معرض هوای آزاد می گذارند تا خشک گردد. این کاشی بدون لعاب است و در کنار سادگی که دارد حسی آرامش بخش را به محیط آشپزخانه شما می دهد.

در کنار این کاشی می توان از کابینت های چوبی استفاده کرد. کاشی های مکزیکی در رنگ های متنوعی در بازار وجود دارند. از کرمی گرفته تا قرمز و نارنجی رنگ هایی هستند که انتخاب را برای شما آسان می سازد. البته با توجه به مدل آشپزخانه و کابینت های موجود در آن بایستی از رنگ های مناسبی استفاده نمایید.

ست کردن کاشی سرامیکی با کابینت

این نوع کاشی ها را می توان در هر آشپزخانه ای استفاده کرد. همچنین دست شما باز است تا آن را با هر کابینتی که خواسته باشید ست کنید. کاشی های سرامیکی نیز تنوع رنگ بالایی دارند.

کاشی سرامیک را می توان در رنگ های روشن تا تیره تهیه کرد. استفاده از کاشی های تیره در کنار کابینت های روشن، جلوه خوبی به آشپزخانه شما می دهد. این تضاد به نوعی یک جذابیت ویژه شمرده می شود. بیننده با دیدن این محیط، سلیقه صاحب خانه را تحسین می نماید.

کلام آخر

داشتن آشپزخانه ای زیبا، دغدغه بسیاری از افراد را تشکیل می دهد. کاشی و کابینت موجود در آشپزخانه جزء المان های مهم و ضروری آن شناخته می شود. برای اینکه به ظاهری زیبا در آشپزخانه برسید، بایستی به شیوه زیبا و پسندیده کاشی ها و کابینت ها را با یکدیگر ست نمایید. این ست کردن ممکن است بر طبق تضاد یا هماهنگی رنگ ها صورت بگیرد. طرح و مدل آشپزخانه را نیز نباید فراموش کنید. این پارامتر نیز تاثیر خود را بر انتخاب شما می گذارد.

سوالات متداول

مدل آشپزخانه چه تاثیری بر ست کردن کاشی با کابینت دارد؟

مدل آشپزخانه تاثیر مستقیم خود را بر این امر می گذارد به گونه ای که برخی مدل ها، طرح های بخصوصی از کاشی و کابینت را می طلبند.

بهترین روش ست کردن کاشی با کابینت آشپزخانه چیست؟

بهترین روش استفاده از تضاد موجود در رنگ ها یا استفاده از رنگ های هم طیف در انتخاب کاشی و کابینت است.

مقالات بیشتر :

چگونه کابینت آشپزخانه را تمیز کنیم

مطالب مرتبط