برداشتن کف آشپزخانه چگونه است

برداشتن کف آشپزخانه چگونه است

آشپزخانه ها در طرح ها و مدل های گوناگونی وجود دارند که با توجه به سلیقه صاحب خانه طراحی و ساخته می شوند. صاحب خانه تصمیم می گیرد تا آشپزخانه منزل خویش را چگونه طراحی کند و اگر مایل بود می تواند مدل آن را نیز تغییر دهد. البته لازم به یادآوریست که همه این تغییرات باید با توجه به ضوابط و قوانین شهرداری صورت بگیرد و هیچ مخالفتی با آن نداشته باشد.

برداشتن کف آشپزخانه نیز از جمله مواردی است که می توان آن را با شرایط خاصی انجام داد. چگونگی برداشتن کف آشپزخانه به مشغله ذهنی بسیاری از مالکین تبدیل شده است. در این قسمت می خواهیم به مشغله ذهنی این افراد نقطه پایان بگذاریم. همچنین در ادامه به این سوال بپردازیم که برداشتن کف آشپزخانه چگونه است؟ همچنین با اهدافی که از این کار دنبال می شود نیز آشنایی می یابیم.

شرکت بازسازی میچینم در زمینه بازسازی آشپزخانه فعالیت گسترده ای دارد. مجموعه ما متشکل از پیمانکاران حرفه ای و کاربلد، قادر هستند تا هر گونه تغییراتی را در آشپزخانه منزل شما اعمال نمایند. اگر شما نیز قصد دارید تا کف آشپزخانه را بردارید، نگران هیچ چیز نباشید، کار را به ما بسپارید. ما نمی گذاریم آب در دلتان تکان بخورد. بازسازی خانه روستایی قدیمی و بازسازی خانه کلنگی نیز در لیست خدمات ما قرار دارد. تیم های ما حاضر هستند تا هرگونه خدمات بازسازی خانه های قدیمی، تعمیرات ساختمان در تهران و بازسازی ویلا قدیمی را ارائه دهند. برای دریافت مشاوره های رایگان، می توانید با شماره تلفن های مجموعه میچینم در تماس شوید تا همکاران ما راهنمایی های لازم را در اختیار شما قرار دهند.

دلایل برداشتن کف آشپزخانه

دلایل مختلفی از برداشتن کف آشپزخانه دنبال می شود. برداشتن کف آشپزخانه کار ساده ای نیست و همواره چالش های مخصوص به خود را دارد. بدون تحقیق نمی توانید کف آشپزخانه را بردارید. در این خصوص بایستی با پیمانکاران حرفه ای و با تجربه مشورت نمایید تا آنها بعد از بررسی های همه جانبه، بهترین راهکار را برای برداشتن کف آشپزخانه به شما پیشنهاد دهند. شاید اصلاً آنها مخالف برداشتن کف این محل باشند و در این مورد نیز دلایل موجه خود را به شما بگویند. در ادامه این بخش قصد داریم تا با دلایل برداشتن کف آشپزخانه بیشتر آشنا شویم.

تغییر در مدل آشپزخانه

تغییر در مدل آشپزخانه یکی از دلایلی است که مالکین به سراغ برداشتن کف آشپزخانه می روند. خانم خانه دیگر تمایلی به آشپزخانه ندارد و شکل و شمای آن برایش خسته کننده شده است. برای رهایی از این حالت یکنواختی، مناسب ترین راه حل، تغییر در مدل آشپزخانه است که از طریق آن می توانید نشاط و شادی را مجدداً وارد منزل خود کنید. اما قبل از این کار باید بیندیشید که راه حل دیگری نیز برای تغییر در مدل آشپزخانه وجود دارد یا خیر. در صورتی که راه دیگری جزء آن وجود نداشت، می توانید این کار را انجام دهید.

جابجایی آشپزخانه

جابجایی آشپزخانه نیز از جمله دلایلی شناخته می شود که بر اثر آن مجبور می شوید تا کف آن را بردارید. جابجایی آشپزخانه کار سخت و پر چالشی است که علاوه بر مسائل قانونی، موانع فنی را نیز به دنبال دارد. برای اینکه بتوانید این کار را به درستی انجام دهید، بهتر است تا از یک پیمانکار مشاوره بگیرید تا موانع فنی و قانونی را برایتان توضیح دهد. در صورت رفع موانع، قادر خواهید بود تا نسبت به جابجایی آشپزخانه اقدام کنید و خیالتان از تمام جنبه های آن راحت باشد.

دلایل بالا بودن کف آشپزخانه

قبل از اینکه هر اقدامی در جهت برداشتن کف آشپزخانه انجام دهید، بهتر است تا تحقیقات و بررسی های لازم را در خصوص دلایل ایجاد آن داشته باشید. باید بدانید پیمانکار اولیه آن، با بالا بردن کف آشپزخانه، چه هدفی را دنبال می کرد. بالاخره این کار حتماً باید دلیلی داشته باشد، مگرنه چه لزومی دارد تا سرمایه و زمان خود را بابت آن به مصرف برساند. در این بخش می خواهیم تا دلایل بالا بودن کف آشپزخانه را بدانیم تا با اهمیت این قسمت آشنا گردیم. در صورتی که بررسی ها، شما را به نتیجه مثبتی رساند، در آن صورت می توانید با خیال آسوده کف آشپزخانه را بردارید.

کفشور خروجی فاضلاب

کفشور خروجی فاضلاب معمولاً در وسط آشپزخانه قرار می گیرد. کف آشپزخانه را به گونه ای می سازند که از طرفین به سمت وسط کمی شیب داشته باشد. این روش کمک می کند تا آب حاصل از شستشوی آشپزخانه، توسط این شیب به محل خروجی کفشور هدایت شود. خروجی کفشور و لزوم ایجاد شیب در کف آشپزخانه، پیمانکار را مجاب می کند تا کف آن را بالاتر بسازد. اگر قصد تخریب کف آشپزخانه را دارید، بایستی فکری به حال کفشور خروجی فاضلاب آن نیز بکنید و چاره ای برای آن بیندیشید.

لوله کشی آب و تاسیسات

بیشتر واحدهای آپارتمانی به گونه ای ساخته شدند که فضای اضافی جهت پنهان کردن لوله کشی آب و سایر تاسیسات را در اختیار پیمانکار قرار نمی دهد. در این حالت ناگزیرند تا کف آشپزخانه را بالاتر بسازند تا فضایی برای پنهان کردن لوله کشی آب و تاسیسات وجود داشته باشد. این اقدام علاوه بر پوشاندن تاسیسات، موجب می شود تا به دکوراسیون و ظاهر آشپزخانه نیز کمک موثری کند.

لوله فاضلاب سینک و لباسشویی

نقشه آشپزخانه به گونه ای طراحی شده است که بایستی یک لوله از طریق سه راهی به سینک و لباسشویی وصل شود و از بین آشپزخانه عبور کند و در گوشه آشپزخانه و در زیر دیوار، به لوله اصلی فاضلاب وصل گردد. در این حالت نیز برای اینکه لوله در روی کار قرار نگیرد، کف آشپزخانه را بالاتر می سازند تا فضای مناسبی برای پوشاندن این لوله داشته باشند.

کرسی چینی در ساختمان های قدیمی

در بعضی از ساختمان های قدیمی از کرسی چینی برای رسیدن به اهداف خاصی کار گرفته می شد. پیمانکاران برای اینکه از دیوارها در مقابل شرایط جوی مانند برف و باران محافظت کنند از کرسی چینی استفاده می کردند. این المان کمک می کند تا عایق بندی مناسبی در خصوص کف آشپزخانه اجرا شود. در صورتی که قصد برداشتن این اختلاف ارتفاع را دارید بایستی به مشکلات بعدی که به سراغ آشپزخانه می آید نیز توجه داشته باشید.

تفکیک محل و نظافت بهتر

بالا بودن ارتفاع کف آشپزخانه به شما کمک می کند تا بین فضای سالن و آشپزخانه تفکیکی هنرمندانه لحاظ کنید. از این روش زمانی استفاده می کنند که مساحت کلی خانه کم باشد. همچنین روش مذکور این اجازه را به شما می دهد تا کف آشپزخانه را با خیال راحت شستشو دهید بدون آنکه از خیس شدن کف سالن پذیرایی هراسی داشته باشید.

موانع جابجایی آشپزخانه

اگر هدف شما از برداشتن کف، این است که مکان آشپزخانه را تغییر دهید، بایستی به چند نکته مهم و ضروری دقت داشته باشید. همانطور که در مطالب قبلی به آن اشاره شد، برداشتن کف آشپزخانه دارای چالش ها و موانع مختلفی می باشد. در صورتی که به عملکرد و توانایی های خودتان باور دارید، می توانید مکان آن را تغییر دهید. غیر از توانمندی های شخصی موضوع دیگری که خودش را نمایان می سازد، آنهم موضوع ضوابط شهرداری است که بر ساخت و سازها در ساختمان ها نظارت می کند و در بیشتر مواقع به هیچ وجه اجازه نمی دهد تا در نقشه خانه تغییراتی لحاظ شود.

ایجاد اختلاف سطح در دکوراسیون داخلی

اگر اندکی در حوزه دکوراسیون داخلی خانه آشنایی داشته باشید، در می یابید که در برخی مواقع شرایط خانه ایجاب می کند تا کف آشپزخانه را بالاتر از سایر نقاط بسازید. در موارد دیگر خلاف این موضوع صادق است. در هر صورت وجود کف بالاتر یا هم سطح با زمین، جزء مواردی است که در حوزه دکوراسیون داخلی دارای اهمیت فراوان است. افرادی که در این بخش تجربه و مهارت کافی دارند می توانند شما را در این قسمت راهنمایی کنند تا مناسب ترین کفسازی را در خصوص دکوراسیون داخلی آشپزخانه به اجرا در آورید.

مزایای هم سطح کردن کف آشپزخانه

از چالش ها و موانع موجود در این بخش که بگذریم، هم سطح کردن کف آشپزخانه دارای مزایای بیشماری است که هریک از آنها به نوبه خود در زیبایی و جذابیت منزل شما کمک می کنند. در ادامه این بخش به معرفی این مزایا می پردازیم تا با آشنایی کامل به سراغ این کار بروید.

رفت و آمد آسان

یکی از مزایای مهم این کار، سهولت در رفت و آمد به داخل آشپزخانه می باشد. موارد بیشماری گزارش شده است که نشان می دهد ارتفاع بالای کف، موجب می شود تا در هنگام وارد شدن به آشپزخانه خطراتی متوجه ساکنین گردد. این ارتفاع بالا باعث می شود تا پای افراد در زمان عبور و مرور به آن گیر بکند و دچار حادثه شوند. زمانی که کف آشپزخانه برداشته می شود، دیگر این مشکل نیز وجود نخواهد داشت و ساکنین ساختمان با خیال راحت می توانند به درون و بیرون آن رفت و آمد کنند.

بزرگ شدن فضای سالن

بزرگ شدن فضای سالن، یکی دیگر از مزایای هم سطح کردن آشپزخانه می باشد. خانه ای را در نظر بگیرید که آشپزخانه و سالن پذیرایی هم سطحی داشته باشد، در این حالت تصوری در ذهنتان شکل می گیرد و گمان می کنید، فضا از آنچه که هست، بزرگتر به نظر می رسد. در خانه های کوچک، این کار را می توان به عنوان یک اقدام هوشمندانه در نظر گرفت. به دلیل اینکه یک شگرد بر روی ذهن بیننده زدید و باعث شدید تا زاویه دید وی عوض شود، اقدام شما را بایستی هوشمندانه و مبتکرانه دانست.

نصب کابینت هایی با ارتفاع بیشتر

برداشتن کف آشپزخانه این امکان را به شما می دهد تا بتوانید از کابینت های بلندتری در آشپزخانه خود استفاده کنید. بسیاری از خانم ها نسبت به کابینت های با فضای کم شکایت دارند. هم سطح کردن آشپزخانه این فرصت را در اختیار آنها می گذارد تا از کابینت های بلندتری در آن استفاده کنند و فضای بیشتری از کابینت را در اختیار خود داشته باشند.

هزینه برداشتن کف آشپزخانه

برداشتن کف آشپزخانه هزینه های مختلفی را در بر می گیرد. شاید هزینه آن زیاد تمام شود، شایدم هزینه چندان را  در بر نگیرد. در هر صورت هزینه برداشتن این قسمت را می توان به پارامترهای مختلفی ربط داد. از هزینه عملیاتی گرفته تا هزینه پرسنل و کارگر، همگی به نوعی در این بخش تاثیر گذار هستند.

کلام آخر

برداشتن کف آشپزخانه مهارت بالایی را احتیاج دارد. هر اقدامی که در این راستا انجام می شود، بایستی با نظارت و همکاری یک پیمانکار حرفه ای صورت بگیرد. اگر قصد دارید ارتفال بالای کف آشپزخانه را حذف کنید، بهتر است قبل از این کار تمام جوانب امر را بسنجید و بعد از آن تصمیم بگیرید. حذف این ارتفاع موجب می شود تا چالش های دیگری به سراغتان بیاید.

سوالات متداول

برداشتن کف آشپزخانه چقدر زمان می برد؟

با توجه به مساحت این بخش و میزام پیچیدگی کار، زمان های مختلفی را می توان برای آن در نظر گرفت.

مضرترین اشتباه در هنگام برداشتن کف آشپزخانه چیست؟

عدم توجه به تاسیسات و لوله کشی ها یکی از اشتباهات مضری است که مشکلات عدیده ای را برای ساختمان ایجاد می کند.

بیشتر بخوانید:

برآورد هزینه بازسازی ساختمان چگونه است

مطالب مرتبط