برآورد هزینه بازسازی ساختمان چگونه است

برآورد هزینه بازسازی ساختمان چگونه است

ساختمان ها از سازه هایی بشمار می روند که شرایط محیطی و اقلیمی تاثیرات منفی خود را بر روی آنها می گذارند. بعد از چندین سال که از عمر ساختمان ها بگذرد، نیاز مبرم به بازسازی پیدا می کنند و بایستی سریع اقدامات لازم در خصوص آنها انجام شود. بازسازی را می توان با شیوه های مناسبی انجام داد ولی موضوع نگران کننده ای که فکر مالکین را به خود مشغول می کند، مساله هزینه های بازسازی است.

صاحب خانه ها همواره این دغدغه فکری را دارند که چگونه هزینه ها را مدیریت کنند تا انتهای کار بتوانند از پس هزینه های بازسازی برآیند. برای این مشکل راه حل مناسبی وجود دارد. صاحب خانه هایی که نگران مدیریت هزینه های بازسازی هستند می بایست قبل از هر کاری یک برآورد دقیقی از مقدار هزینه های بازسازی داشته باشند.

محاسبه هزینه ها قبل از انجام کار این کمک را به آنها می کند تا یک دید روشن و واضح از مقدار هزینه ها داشته باشند و پیش بینی های لازم را اتخاذ نمایند. همیشه این سوال مطرح می شود که برآورد هزینه بازسازی ساختمان چگونه است؟ در این مطلب قصد داریم تا به همین سوال پاسخ دهیم.

شرکت بازسازی میچینم با سابقه درخشانی که در حوزه بازسازی ساختمان های اداری و بازسازی خانه قدیمی دارد توانسته، خاطره خوشی را در ذهن مشتریان خود حک کند. بازسازی آشپزخانه، بازسازی اتاق خواب و بازسازی سرویس بهداشتی از جمله تخصص های پیمانکاران ما را تشکیل می دهد.

اگر شما نیز قصد دارید تا ساختمان خویش را بازسازی نمایید، کافیست کار را به ما بسپارید. تیم ما کار را به گونه ای پیش می برند که با تمام برآوردهای معیاری هماهنگی داشته باشد. با ما تلاقی لذت و هزینه را تجربه خواهید کرد. از مصرف سرمایه خود در جهت بازسازی پشیمان نخواهید شد.  تا یادمان نرفته، با شماره تلفن های مجموعه میچینم در تماس شوید. کارشناسان ما مشتاقانه به سوالات شما پاسخ می دهند.

محاسبه هزینه بازسازی ساختمان در سال 1401

هزینه بازسازی در هر سال با توجه به عوامل مختلفی تغییر می کند. سال 1401 نیز بی تاثیر از این عوامل نیست. محاسبه هزینه بازسازی در هر سالی که باشد بر اساس یک قاعده مشخصی، تعیین می شود. مساحت کار و نوع عملیاتی که قرار است انجام شود، در برآورد هزینه های بازسازی تاثیر گذار است.

هنگامی که با پیمانکاران بازسازی در مورد پروژه پیش رو صحبت می کنید، آنها همواره قیمت های کار خود را بر حسب یک متر مربع بیان می کنند. البته زمانی از این مقیاس برای پروژه استفاده می شود که مساحت کار زیاد باشد، در غیر اینصورت روش محاسباتی خود را تغییر می دهند و بر اساس روزمزدی قیمت را مطرح می کنند. در ادامه این بخش به توضیح مفصل این موارد می پردازیم تا با تفکیک این دو روش محاسباتی آشنا شوید.

برآورد هزینه بازسازی بر اساس متر مربع

اگر قصد دارید تا کل منزل خویش را بازسازی نمایید بایستی در برآورد هزینه ها از مقیاس متر مربع استفاده کنید. خانه ها معمولاً در مساحت های مختلفی وجود دارند که ابعاد آنها تاثیر مستقیم خود را بر مقدار هزینه تمام شده بازسازی می گذارد. البته زمانی که ساختمان به بازسازی معمولی احتیاج داشته باشد می توان از این مقیاس استفاده کرد. در صورتی که جزئیات کار بیشتر باشد، علاوه بر محاسبه به شیوه مترمربع، مبلغ اضافه تری نیز بابت کارهای خارج از برنامه دریافت می شود.

برای اینکه در هنگام پرداخت هزینه ها به مشکل برنخورید بهتر است با پیمانکار مربوطه در مورد این جزئیات نیز صحبت کنید تا هم وی را از سردرگمی در هنگام کار بیرون آورید و هم خودتان به یک برآورد دقیق از میزان هزینه ها دست یابید. این موضوع را فراموش نکنید که برای مساحت های بالا از مقیاس مذکور استفاده می کنند.

اگر ساختمان شما چند طبقه است و تمام طبقات آن به بازسازی احتیاج دارند، بهتر است تا بازسازی آنها را در یک مرتبه و بصورت همزمان انجام دهید. این کار باعث می شود تا بتوانید از پیمانکار بازسازی تخفیف های خوبی بابت آن بگیرید. تمام موارد ذکر شده را در برآورد هزینه های بازسازی دخیل کنید تا به یک نتیجه گیری جامع در خصوص آن دست یابید.

برآورد هزینه بازسازی بر اساس روزمزد

محاسبه به روش روزمزد نیز بسیار رایج است. معمولاً برای بخش های کوچک مانند حمام و سرویس بهداشتی از این شیوه استفاده می کنند. اگر شما نیز قصد دارید تا بخش های نام برده شده را بازسازی نمایید، باید ببینید که دارای چقدر مساحت هستند و ممکن است چند روز زمان را در بر بگیرند تا کاملاً بازسازی شوند. با عنایت به

مواردی که تا اینجا به آنها اشاره شد، بایستی در برآورد هزینه های بازسازی، این شیوه را نیز مدنظر داشته باشید.

قیمت تخریب و بازسازی خانه

برای اینکه بازسازی به گونه صحیح و اصولی به پیش رود بایستی بخش هایی که دچار آسیب های جدی شده اند، تخریب شوند و مجدداً با بخش های جدیدی جایگزین گردند. تخریب و بازسازی قسمت های مختلف ساختمان با یکدیگر تفاوت قیمت دارند. این قیمت را سختی و پیچیدگی کار مشخص می سازد.

مثلاً قیمت بازسازی سقف خانه را نباید با کف مقایسه کرد، زیرا هریک از آنها تمهیدات ویژه خود را می طلبند. در ادامه این قسمت قصد داریم تا قیمت تخریب و بازسازی را در تمام قسمت های خانه بررسی کنیم تا از طریق آن به یک برآورد دقیقی از مقدار هزینه های بازسازی ساختمان برسید.

قیمت بازسازی آشپزخانه

آشپزخانه از بخش های مهم و کلیدی منزل شمرده می شود و بسیاری آن را قلب خانه می دانند، که همینطور نیز است. این قسمت را باید به شیوه درستی بازسازی نمایید تا زیبایی و استحکام آن حفظ شود. برای اینکه یک بازسازی معیاری را در خصوص آن اجرا کنید، باید از بابت هزینه های آن خیالتان راحت باشد. پیچیدگی و ظرافت های موجود در آشپزخانه موجب می شود تا هزینه بازسازی را بالا ببرند. با توجه به این موارد، خودتان نیز می توانید تمام آنها بررسی کنید و یک نتیجه گیری کلی داشته باشید.

قیمت بازسازی کابینت آشپزخانه

کابینت از المان های مهم و ضروری در آشپزخانه بشمار می رود و وجود آن الزامیست. کابینت را از متریال های مختلفی مانند ام دی اف، چوب و فلز می سازند. با توجه به مدل و متریالی که در آن بکار می برند، دارای قیمت های مختلفی است. اگر بخواهیم راجب به بازسازی آن نیز اشاراتی داشته باشیم، باید بگوییم که این قضیه در مورد آن نیز صدق می کند.

بازسازی کابینت های آشپزخانه نیز زمانبر و هزینه بر است. اگر قصد دارید تا کابینت های آشپزخانه را بازسازی نمایید بهتر است تا قیمت آن را از چند منبع مختلف جستجو کنید تا بتوانید برآوردی نسبتاً دقیقی از آن داشته باشید. گاهی اوقات هزینه بازسازی این قسمت به قدری زیاد تمام می شود که تمام برآرود ها و پیش بینی های صاحب خانه را دچار مشکل می کند. پس بهتر است منبعی که از آن قیمت می گیرید معتبر باشد.

قیمت بازسازی سقف و دیوار آشپزخانه

سقف و دیوار آشپزخانه از بخش هایی محسوب می شود که در ظاهر کلی این مکان نقش چشمگیری دارد. سقف و دیوار در آشپزخانه ممکن است ساده باشند یا دارای جزئیات، در هر حالت بازسازی آن زمانبر خواهد بود. از جزئیات در این بخش صحبت کردیم، بگذارید موضوع را بصورت موشکافانه بررسی کنیم تا به یک برآورد دقیقی از هزینه های بازسازی دست یابیم.

شاید دیوارهای آشپزخانه شما دارای گچبری های مختلفی باشد و تصمیم گرفته باشید تا دیوارها را به گونه ساده ای بازسازی نمایید. در اینصورت مقدار هزینه ای که بابت بازسازی بایستی پرداخت کنید کمتر است. توجه به این موارد به شما کمک می کند تا به همان میزان بودجه ای که برای این بخش اختصاص داده اید، مصرف کنید. سلیقه و میزان انتظارات شما از بازسازی، کمک می کند تا برآورد تقریباً دقیقی از میزان هزینه ها دستتان بیاید.

قیمت بازسازی کفپوش آشپزخانه

متریال بکار رفته در کفپوش آشپزخانه قیمت بازسازی را مشخص می سازد. البته نباید از میزان دستمزد پیمانکاران غافل شوید، زیرا بخش عمده ای از هزینه ها را به خود اختصاص می دهد. اگر بخواهیم برآورد دقیقی از میزان هزینه های بازسازی در این بخش داشته باشیم بایستی چند پارامتر دیگر را مورد بررسی قرار دهیم.

اولین و مهم ترین پارامتر، مساحت کف آشپزخانه می باشد که مطابق با آن باید از مقدار مناسبی کفپوش استفاده کنید. مساحت هر چقدر زیاد باشد هزینه بیشتری را بر دوش شما می گذارد. دومین پارامتر اختصاص می یابد به برند کفپوش. هر چه قدر برند شناخته تر باشد قیمت آن نیز گرانتر می شود. در هنگام بازسازی این قسمت از خانه، به موارد ذکر شده دقت داشته باشید تا بتوانید مقدار هزینه ها را به گونه ای تنظیم کنید که بودجه لازم برای تمام پروژه را داشته باشید.

قیمت بازسازی سرویس بهداشتی

بازسازی سرویس بهداشتی نیز دارای پیچیدگی مخصوص به خود است. هزینه های بازسازی این قسمت ارتباط مستقیمی با میزان آسیب های موجود در آن دارد. سرویس بهداشتی از بخش های مختلفی مانند توالت فرنگی، دستشویی و روشویی تشکیل شده است. اگر قرار باشد هریک از اینها بازسازی شوند، هزینه جداگانه ای را در بر می گیرند. البته نباید کفپوش و سرامیک های روی دیوار آنجا را فراموش کنید. اینها نیز هزینه مضاعفی را ایجاد خواهند کرد.

قیمت بازسازی حمام

بازسازی حمام نیز زمان و هزینه بالایی را می طلبد. از کفپوش گرفته تا بازسازی سقف و دیوار آن، همگی به بودجه کافی احتیاج دارند. پیمانکاران برای بازسازی این بخش شیوه روزمزدی را انتخاب می کنند. مساحت کم حمام باعث شده تا این روش محاسباتی را مناسب تر بدانند.

قیمت تخریب و بازسازی پذیرایی و اتاق خواب

اتاق خواب و پذیرایی از بخش های مختلفی مانند سقف و دیوار و کف تشکیل شده اند. در بسیاری از خانه ها این قسمت ها نیز دارای زرق و برق مخصوصی هستند. رابیتس و کناف بکار رفته در سقف نیز جزء مواردی شمرده می شود که این زرق و برق را تشکیل می دهد. هر چقدر مدل این المان ها شیک تر و مدرن تر باشد، طبیعتاً قیمت بالاتری نیز دارند.

بعضی از پذیرایی ها و اتاق خواب ها از زرق و برق خاصی برخوردار هیستند ولی در عوض از زیبایی و سادگی بخصوصی بهره مند هستند. به هر صورت، بازسازی این بخش از منزل نیز به برنامه ریزی و هزینه مناسبی احتیاج دارد. اگر قصد دارید تا تمام دیوارها را تخریب کنید باید در مورد تامین ایمنی ساختمان نیز تدابیر لازم را اتخاذ نمایید. تخریب، بازسازی و تأمین تدارکات لازم برای حفظ ایمنی ساختمان، از جمله مواردی است که در برآورد هزینه ها تاثیر گذار است.

در مورد اتاق خواب یک موضوع وجود دارد که با رعایت آن می توانید، تا میزان زیادی از هزینه های بازسازی را کاهش دهید، آنهم استفاده از رنگ و کاغذ دیواری ارزان در این قسمت است. اتاق خواب به دلیل اینکه فقط برای خوابیدن استفاده می شود و رفت و آمد زیادی در آنجا وجود ندارد، اشکالی نمی بینیم که از متریال های کیفیت متوسطی برای ساخت آن استفاده کنید.

مدیریت هزینه های بازسازی

هنگامی که از مدیریت هزینه های بازسازی صحبت می کنیم برخی از افراد گمان می کنند که منظورمان کاهش هزینه های بازسازیست، در صورتی که این چنین نیست. هزینه ها بایستی به گونه ای مدیریت شوند که بهترین پیمانکار بازسازی ساختمان را برای بازسازی استخدام کنید زیرا مهارت و توانایی که در وی وجود دارد، می تواند کمک شایانی به بازسازی ساختمان شما کند. در خصوص هزینه های غیر ضروری و اضافی، می توانید کمی خصاصت به خرج دهید و سرمایه خود را در جاهای مهمتر مصرف کنید.

کلام آخر

محاسبه و برآورد هزینه های بازسازی یک اقدام هوشمندانه بحساب می آید. مالکینی که قصد بازسازی ساختمان خود را دارند بایستی قبل از انجام کار، یک برآورد دقیقی از میزان هزینه ها داشته باشند تا بتوانند بودجه در دسترس خود را تا انتهای کار مدیریت کنند.

سوالات متداول

مناسب ترین روش برای برآورد هزینه بازسازی چیست؟

روش بخصوص و ویژه ای وجود ندارد. تنها روشی که می توانید به آن اطمینان کنید، پرس و جو کردن از افراد با تجربه است. مقایسه ملک خودتان با ملک های مشابه نیز از روش هایی است که می توانید به آن اتکا کنید و به نتایج خوبی دست یابید.

مدیریت هزینه ها چه تاثیری در نتیجه برآورد دارد؟

مدیریت هزینه ها به شما کمک می کند تا با حذف موارد غیر ضروری، میزان بسیار زیادی از هزینه ها را کم کنید. کم شدن هزینه ها باعث می شود تا یک برآورد معقولانه ای از هزینه ها داشته باشید.

مقالات بیشتر :

چک لیست بازسازی ساختمان به صورت کامل

تعمیر و نگهداری ساختمان چیست؛ اهمیت و اصول آن

مطالب مرتبط