آیا کسانی که پارکینگ ندارند باید هزینه درب پارکینگ پرداخت کنند

امروزه بیشتر ساختمان ها به پارکینگ مجهز هستند. ساکنین آنجا می توانند با خیال آسوده خودروهای خود را در آن پارک کنند.

 با وجود تمام مزایایی که می توان برای پارکینگ برشمرد ولی هزینه های احتمالی آن دردسرها و سوء تفاهم های زیادی را برای ساکنین ساختمان ایجاد می کند.

درب پارکینگ از بخش هایی است که خواه ناخواه دچار مشکل و آسیب می شود و رفت و آمد خودروها را با اخلال مواجه می سازد. در صورت بروز آسیب در این بخش، بایستی مبلغی را به آن اختصاص دهید.

 در هر ساختمانی با توجه به قوانین حاکم بر آن، به موضوع هزینه ها به روش های مختلفی پرداخته می شود. آیا کسانی که پارکینگ ندارند باید هزینه های درب پارکینک را پرداخت کنند؟

این سوالیست که بصورت مکرر پرسیده می شود. تا پایان این مطلب همراه ما باشید تا جواب سوالات خود را بگیرید.

بعضی وقت ها می توانید جلوی آسیب های احتمالی را بگیرید.

 گزارشات بدست آمده نشان می دهند که دلیل خرابی درب پارکینگ را باید در جای دیگری جستجو کرد.

 شیب بندی نامناسب کف پارکینگ و وجود رمپ های غیر استاندارد از جمله مواردی محسوب می شوند که در جابجایی خودروها نقش منفی بازی می کنند و خودروهایی گاه و بیگاه به دلیل عدم توانایی راننده در کنترل به موقع، به درب برخورد می کنند و خسارات زیادی را به بار می آورند.

دلایل دیگری نیز وجود دارند که همگی از ساختار نامناسب آنجا نشات می گیرند.

شرکت بازسازی میچینم با تکیه بر تجربه چندین ساله ای که دارد قادر است تا تمام مشکلات ساختاری در پارکینگ شما را تشخیص دهد و راهکار مناسب را پیش روی شما بگذارد. تخریب و بازسازی و تعمیر پارکینگ و رمپ ها وشیب های نامناسب را به ما بسپارید.

 پیمانکاران توانمند ما قادرند تا به بهترین شیوه ممکن مشکلات پارکینگ شما را رفع کنند. بازسازی آشپزخانه، بازسازی ویلا قدیمی، بازسازی اتاق خواب نیز در تخصص پیمانکاران ما قرار دارد.

برای دریافت مشاوره های رایگان با کارشناسان ما در مجموعه میچینم تماس بگیرید.

نظر قانون تملک آپارتمان ها در خصوص پرداخت هزینه ها

نظر قانون تملک آپارتمان ها در خصوص پرداخت هزینه ها

زندگی آپارتمان نشینی در مقایسه با چندین سال قبل رشد زیادی کرده است. با توجه به مشکلات احتمالی که ممکن است این سبک از زندگی داشته باشد، قوانین مشخصی را در این خصوص تدوین کردند.

 پارکینگ ساختمان به دو صورت اختصاصی یا مشاع به ساکنین تعلق می گیرد. برای محاسبه و پرداخت هزینه های آن نیز بایستی به مشاع و اختصاصی بودن آن توجه کنید زیرا هریک از آنها دارای قوانین مختص به خود هستند.

 بر طبق قانون تملک آپارتمان ها، تمام هزینه های مشترک ساختمان بین ساکنین تقسیم بندی می شود و هریک از واحدها بایستی سهم خود را از این هزینه ها پرداخت کنند، حتی اگر از آن بخش مشترک، استفاده نمی کنند.

در این قانون استثنائاتی نیز وجود دارد.

 مثلاً اگر پارکینگ ها اختصاصی باشند، در این صورت واحدی که از آن استفاده نمی کند، مسئولیتی در قبال پرداخت هزینه تعمیرات درب آنجا نخواهد داشت.

هزینه تعمیر درب پارکینگ مشاع با کیست

پارکینگ مشاع از قسمت هایی بحساب می آید که تمام ساکنین مجتمع مسکونی طبق آنچه در قوانین ساختمان به آن پرداخته شده است، حق استفاده از آن را دارند.

 این پارکینگ ها مختص چند واحد خاص نیست و قانون به هیچ یک از ساکنین، حق تصرفات غیر قانونی را نمی دهد.

 مسئولیت پرداخت هزینه های این بخش نیز بر عهده یکی دو نفر نیست و تمام ساکنین حتی آنهایی که از پارکینگ استفاده نمی کنند نیز در پرداخت مبالغ سهیم هستند.

 اگر درب پارکینگ دچار آسیب شود، هزینه تعمیر آن یا از طریق شارژ ساختمان پرداخت می شود یا بصورت جداگانه از ساکنین دریافت می گردد.

هزینه تعمیر درب پارکینگ اختصاصی با کیست

پارکینگ اختصاصی در سند مالکیت فرد قید می شود و فقط وی می تواند از آن استفاده کند و شخص دیگری حق استفاده از آن را ندارد.

آسیب و خرابی درب در این نوع پارکینگ ها نیز نامحتمل نیست. هر نوع هزینه ای که تعمیر درب پارکینگ داشته باشد، فقط متوجه مالکینی می شود که پارکینگ در انحصار آنها قرار گرفته است.

 سایر مالکین و ساکنینی که از پارکینگ استفاده نمی کنند، در قبال هزینه های پیش آمده مسئولیتی ندارند.

محاسبه هزینه تعمیر درب پارکینگ

درب پارکینگ مانند دژی عمل می کند و آنجا را از هرگونه دزدی و سرقت محفوظ نگه می دارد.

این دژی که از آن نام می بریم از قطعات مختلفی تشکیل شده است. علاوه بر قطعات خودش، یکسری قطعات دیگر که مربوط به جک درب می شود نیز بر روی آن نصب می گردد.

در این مطلب قصد داریم تا لیستی از قطعات آسیب پذیر درب پارکینگ آماده کنیم که می توانند به نوبه خود دچار مشکل شوند و شما را به زحمت بندازند و هزینه های متفاوتی را بر روی دستتان بگذارند.

 در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا با موارد ذکر شده آشنایی یابید.

هزینه تعمیر ریموت خراب

ریموت خراب به نوبه خود مشکلات زیادی را برای درب پارکینگ ایجاد می کند. ریموت آسیب دیده شما را به دردسر می اندازد و باید سریعاً آن را مورد تعمیر قرار دهید.

 ریموت خراب دیگر قادر نیست تا درب را باز و بسته کند. البته در مواجه با عدم باز و بسته شدن درب، بهتر است در ضمن اینکه ریموت را چک می کنید بایستی به سایر عوامل مانند سنسورها و باتری ریموت نیز توجه داشته باشید شاید مشکل از اینها نشات بگیرد.

برای تعمیر آن بهتر است از نمایندگی های مجاز کمک بگیرید. با توجه به نوع آسیبی که به ریموت وارد شده است، تعمیر آن هم هزینه های متفاوتی را در بر خواهد داشت.

هزینه تعمیر سیستم مرکزی جک درب پارکینگ

سیستم مرکزی جک درب پارکینگ شامل سیم کشی های مختلف و مدارهای آن می شود.

 در صورت بروز آسیب در این بخش ها، کارکرد درب بطور کامل مختل می گردد و دیگر عملکرد قبلی خود را از دست می دهد.

 عدم باز و بسته شدن درب پارکینگ را می توان به وجود خرابی در سیستم مرکزی جک درب پارکینگ ربط داد. تعمیر سیستم مرکزی کار هر کسی نیست و باید از افراد متخصص در این حوزه کمک گرفته شود.

هزینه تعمیر آن به پارامترهای مختلفی مانند نوع برند، میزان آسیب و دستمزد تعمیرکار بستگی دارد.

هزینه تعمیر جک درب پارکینگ

برای بررسی مشکل بهتر است تا بخش های مختلف جک را مورد بازدید قرار دهید. بهتر است سری به بازوی جک بندازید، شاید دلیل تمام مشکلات را در آنجا بیابید. وجود ترک، شکستگی و هرگونه آسیبی که فکرش را بکنید باعث اختلال در جک می شود و تا زمانی که فکر اساسی در خصوص آن نکنید اوضاع به همین منوال خواهد ماند.

 بهترین راه برای خلاص شدن از اینگونه آسیب ها این است که از یک تعمیرکار مجرب بخواهید تا آن را تعمیر کند.

 جوشکاری بازو، تعویض قطعات آسیب دیده و شکسته، هزینه های مختلفی را دربردارند.

هزینه تعمیر لولاهای درب پارکینگ

ممکن است تا بحال صدای گوش خراش کشیده شدن دو فلز بر روی هم را شنیده باشید. صدای غژغژی که شنیدن آن آزار دهنده است.

 هنگامی که این صدا را در قسمت درب پارکینگ ساختمان خود شنیدید، باید آن را جدی بگیرید. این صدا از عملکرد نامناسب لولا ها ناشی می شود.

لولاهای آسیب دیده با ایجاد این صدا به شما هشدار می دهند که نیاز به روغن کاری دارند. در صورت سهل انگاری در این زمینه، شاهد خرابی و شکسته شدن لولا می باشید.

 لولای شکسته باعث بسته ماندن درب پارکینگ می شوند و دیگر قادر نخواهید بود تا آن را باز کنید.

برای تعویض لولای آسیب دیده باید درب پارگینگ را از چارچوب دربیاورید و از محل نصب با لولا آن را جدا کنید. هزینه این کار بعلاوه تعویض و نصب مجدد لولا از جمله مواردی بحساب می آید که برای شما هزینه می تراشد و باید به فکر تامین آن باشید.

هزینه تعمیر درب اصلی پارکینگ

درب پارکینگ در طرح های مختلفی ساخته می شود. آهن فلز بکار رفته در ساخت آنهاست. درب پارکینگ بر اثر ورود ضربه دچار آسیب های مختلفی می شود.

شکستگی، فرورفتگی ها و خمیدگی های مختلف را می توان در هر درب پارکینگی مشاهده کرد. میزان این آسیب ها به مقدار ضربه ای است که به آن وارد گردیده است.

برای تعمیر خرابی ها، راهکارهای مختلفی وجود دارد. اگر درب دچار شکستگی شده، می توانید آن را جوشکاری کنید.

اگر عارضه دیگری در آن می بینید بهتر است از یک تعمیرکار متخصص کمک بگیرید تا با شیوه های مختلف صاف کاری، بتواند آن را مثل روز اولش بازگرداند. اقدامات ذکر شده نیاز به بودجه کافی دارند.

هزینه نقاشی درب پارکینگ

آب و رطوبت به عنوان عاملی مخرب برای درب پارکینگ شناخته می شوند. رطوبت به مرور زمان بر روی درب نفوذ می کند و اگر روزنه ای پیدا کند به تدریج در آنجا جا خوش می کند و باعث زنگ زدگی درب می گردد.

درب پارکینگی که دچار زنگ زدگی شده باشد، دارای ظاهری زشت و آزاردهنده است. برای نقاشی آن بهتر است تا از فرد واردی کمک بگیرید. بخش های زنگ زده درب پارکینگ باید سمباده کشی شود.

 برای پاکسازی بهتر است از فرچه های سنگ فرز کار بگیرید.

 بعد از آن نوبت ضد زنگ زدن می رسد و در نهایت باید رنگ اصلی را بر روی در اضافه کنید. تمام این اقدامات هزینه بر هستند و نیاز به بودجه کافی دارند.

وظیفه مستاجر در قبال پرداخت هزینه های تعمیراتی درب پارکینگ

مستاجر بایستی هزینه هایی که مربوط به پارکینگ مشاع می شود را پرداخت کند. در خصوص هزینه ها بایستی به یک مساله توجه کند، آن هم موضوع تعمیرات جزئی و کلی درب پارکینگ است.

 در حالتی که هزینه ها مربوط به تعمیرات جزئی درب پارکینگ بود، بایستی آنها را پرداخت کند. اما در صورتی که هزینه ها مربوط به تعمیرات کلی و اساسی درب می شد، در آنصورت مستاجر سبک دوش می شود و مسئولیت پرداخت هزینه ها بر عهده صاحبخانه قرار می گیرد.

نتیجه گیری

هزینه تعمیرات درب پارکینگ از جمله موارد اختلاف برانگیز در ساختمان شناخته می شود. قانون در این خصوص پیش بینی های راهگشای خود را داشته است.

 بر طبق قانون هزینه تعمیرات درب پارکینگ مشاع بر عهده تمام ساکنین قرار می گیرد. در مقابل اگر پارکینگ اختصاصی است در آن صورت هزینه تعمیر درب آن نیز فقط بر عهده کسانی قرار می گیرد که از آن استفاده می کنند. مشکلات بوجود آمده در پارکینگ را بایستی بصورت ریشه ای و اساسی حل کنید.

سوالات متداول

دلیل اصلی بروز آسیب به درب پارکینگ چیست؟

موارد مختلفی مثل ورود ضربه بر اثر خطای انسانی، خطای ساختاری و مهندسی، عدم روغن کاری به موقع لولاها و رطوبت و زنگ زدگی از دلایل اصلی آسیب به درب پارکینگ و سایر متعلقات آن است.

تعمیر درب پارکینگ چقدر زمان می برد؟

ممکن است آسیب به حدی کم باشد که بتوان درب را در چند دقیقه تعمیر کرد. گاهی میزان آسیب به حدی زیاد است که تعمیر آن چند روز را در بر می گیرد.

بیشتر بخوانید :

هزینه تعمیر پارکینگ ساختمان چگونه و به عهده کیست

ضوابط بازسازی ساختمان چیست

اضافه کردن درب حیاط چگونه است؛ انواع مجوز ها و نکات

مطالب مرتبط