نکات طراحی در نحوه ساخت کمد دیواری در منزل

طراحی کمد سفارشی

یک کمد منظم در اتاق خواب یا نشیمن شما واقعا رضایت بخش است. یافتن سریع  لباس نه تنها باعث آرامش می شود ، بلکه دیدن دسته هایی از ژاکت های کاملاً تا شده و سطل های دستی لوازم التحریرهای کاملاً مرتب شده ، حس منظم بودن را به همراه دارد.

اما داشتن انگیزه برای سازماندهی می تواند سخت ترین قسمت  این فرآیند باشد. اگر در حال حاضر فاقد این الهام هستید ، نگاهی گذرا به طراحی  چند کمد کاملاً سازمان یافته می تواند انگیزه شروع مورد نیاز شما را تأمین کند.

مکانی برای کفش ها ایجاد کنید

یک سیستم کمد عالی شامل یک فضای اختصاصی برای هر چیزی که شما برای ذخیره سازی نیاز دارید ، به روشی است که امکان مرتب سازی و دیدن دقیقاً آنچه را که دارید آسان می کند. در این طرح یک کمد با قفسه ای طراحی شده است  که مخصوص کفش ها می باشد . نیازهای ذخیره سازی خود را در کمد خود در نظر بگیرید و ابتدا آن فضاها را در اولویت قرار دهید.

فضا را در یک کمد استاندارد اضافه کنید

فضا را در یک کمد استاندارد اضافه کنید

صرف نداشتن کمد دیواری به این معنی نیست که نمی توانید از یک راه حل زیبا و کمد سفارشی بهره مند شوید. این کمد دیواری  اثبات این است که حتی یک کمد استاندارد می تواند از راه حل اضافی فضا پیروی کند . در اینجا ، کشوها و قفسه های سفارشی فضای اضافی بیشتری را ایجاد می کنند ، و یک سیستم میله ای دوتایی دو سطح ذخیره سازی آویز را فراهم می کند.

اتاق لوازم خود را در نظر بگیرید

طراحی کمد سفارشی

کمد سفارشی فقط برای لباس شما نیست. این طراحی  ثابت می کند که سازماندهی وسایلی مثل مواد غذایی  ارزش آن را دارد. چند بار پیش از آن که نیاز خود را پیدا کنید ، کمد خود را باز کرده و انبوهی از لوازم را برای قرار گرفتن در کمد خود ایده پردازی کنید و  از فضای کمد اضافی خود با سطل ها و سبد استفاده کنید.

مکانی برای لوازم جانبی ایجاد کنید

مکانی برای لوازم جانبی ایجاد کنید

این کمد خیره کننده کشویی  طرحی جذاب می باشد  که برای جمع آوری تمام لوازم جانبی ، جواهرات و آرایش شما مناسب است. یک آینه سوار شده این کمد را به کمدی چند منظوره تبدیل کرده است . و فضای قفسه بندی اضافی برای تمام جواهرات و وسایل دیگر ظریف شما یک طاقچه ارائه می دهد.

مهد کودک خود را بسازید

طراحی کمد سفارشی

کمد اتاق خواب شما تنها مکانی نیست که می تواند از تعمیرات اساسی استفاده کند. این کمد مخصوص مهد کودک های دوست داشتنی  ثابت می کند که با چند سبد و واحد قفسه بندی داخلی می توانید فضای ذخیره سازی اتاق کودک را تغییر دهید.

اگرچه سیستم کمد مهد کودک به احتمال زیاد به اندازه کمد بزرگسالان مقاوم و پیچیده نخواهد بود ، اما می تواند یک روش عالی برای پیگیری همه چیزهایی باشد که کودک شما در اختیار دارد (و وقت آن است که از شر وسایلی که دیگر مناسب نیستند خلاص شوید).

کمد اتاق کاردستی خود را دوباره طراحی کنید

کمد اتاق کاردستی خود را دوباره طراحی کنید

اگر عادت دارید بازی های رومیزی و پازل را به نزدیکترین مکان در خانه یا کمد بیندازید ، این سیستم  برای شما مناسب است. گرچه ساده است ، ولی این کمد سفارشی برای کمد سالن یا اتاق خواب اضافی مناسب است. قفسه های اضافی فضای ذخیره سازی بی پایان برای صنایع دستی ، بازی ها و موارد دیگر را فراهم می کند و سطل های زبانه دار دارای برچسب ، قرار دادن اسباب بازی ها در زمان استفاده از آنها را آسان می کند.

از سبد استفاده کنید

طراحی کمد سفارشی

یک روش آسان برای اضافه کردن فضای ذخیره سازی اضافی و مرتب نگه داشتن فضای کمد ، اضافه کردن سبد است ، همانطور که در این کمد  دیده می شود . سبدها برای وسایل تصادفی که خانه دیگری ندارند مناسب است (فکر کنید: دستکش زمستانی ، وسایل ورزشی و موارد دیگر) و به اندازه کافی زیبا هستند که در معرض دید قرار بگیرند.

روشنایی اضافه کنید

روشنایی اضافه کنید

ارزش یک وسیله روشنایی فوق العاده را دست کم نگیرید. حتی در یک کمد دیواری کوچک ، یک چراغ روشن آویز مانند این وسیله  می تواند فضای شما را بالا ببرد و آن حالت و ظاهر سفارشی را به آن ببخشد. این یکی از ساده ترین راه ها برای ایجاد یک کمد لوکس و بدون پول زیاد است.

کمد خود را جذاب تر کنید

جذابیت و زیبایی کمد تاثیر زیادی در استفاده مثبت و بهینه از آن دارد. هنگامی که کمد شما با یک رشته نور ال ای دی و یا چراغ هایی زیبا دارای نور کافی باشد و اینگونه به فضایی تبدیل شود که مورد علاقه شما باشد و هموراه شما را به استفاده از خود جذب کند، ناخودآگاه باعث می شود شما نیز هنگام استفاده از آن سلیقه زیادی به خرج دهید و نهایت نظم را در آن به کار ببرید.

برای جذاب تر کردن محیط کمد می توان چند ترفند را به کار برد که از جمله آن ها انجام موارد زیر می باشد.

  • یک رشته نور ملایم در کناره ها و سقف و کف کمد خود قرار دهید تا محیط کمدتان هنگام استفاده روشنایی کافی را داشته باشد و کلید آن را نیز می توانید داخل آن قرار دهید.
  • استفاده از آینه داخل کمد یکی از ترفندهای قدیمی برای جذابیت بیشتر کمد می باشد. اینگونه هر موقع که از کمد خود استفاده می کنید دید و اشراف بیشتری بر محیط آن دارید و همینطور هنگام تست لباس ها راحتی بیشتری را تجربه می کنید.
  • استفاده از خوشبو کننده فضا نقش زیادی در جذابیت بیشتر کمد شما خواهد داشت. اینگونه هر موقع که قصد استفاده از کمد تان را دارید حس و حال خوبی به سراغ شما می آید.
  • نگه داری وسایل تزئینی مانند زیورآلات و اکسسوری و … در کمد به جای کشو نیز محیط کمد را زیباتر می کند و جلوه خاصی به آن می دهد.

وسایل خود را مورد بررسی قرار دهید

اغلب کمدهایی که در نجاری ها ساخته و در بازار به فروش می رسد طرح یکسانی دارند. این کمدها معمولا دارای فضایی خالی در پایین و محلی برای آویزان کردن لباس ها در بالا دارند که با یک میله سرتاسری جای قرار دادن چب لباسی را تعبیه نموده اند.

قبل از هر چیزی بررسی و ارزیابی کنید و ببینید که واقعا این طرح کمدها بدرد شما می خورند یا نه، آیا شما آن تعداد لباس برای آویزان کردن دارید که آن حجم تعبیه شده را پر کند یا عملا آن فضا غیر قابل استفاده می ماند و گره ای از مشکل شما را حل نمی کند.

اگر به این نتیجه رسیدید که این طرح کمدها بدردتان نمی خورد، در انتخاب خود تجدید نظر کنید و سعی کنید کمد مناسب خود را در ذهن تان ارزیابی و طراحی کنید و سپس سفارش آن را به نجاری بدهید تا برای تان کمد دلخواه را بسازد. اینگونه از کمد دلخواه بر طبق نیاز تان بیشترین استفاده را برده و دچار مشکل کمبود فضای ذخیره سازی نمی شوید.

زیرتلویزیونی و کمدتان را تلفیق کنید

یکی از زیباترین دکورها برای هر منزلی می تواند ایده تلفیق زیرتلویزیونی و کمد باشد. امروزه کمدهای دیواری چند منظوره ای طراحی شده اند که علاوه بر قابلیت نگه داری لباس و برخی وسایل در اطراف خود،

مکانی برای قرار دادن تلویزیون در مرکز یا یک گوشه شان طراحی و تعیبه شده است. تنها شرط استفاده از این کمد ها داشتن فضایی مناسب و کافی می باشد که هنگام استفاده از تلویزیون دچار مشکل روشنایی زیاد و … نشویم. اینگونه کمدها کمک زیادی به استفاده بهینه از فضا می کنند و باعث پاکسازی بخش مهم محیط از وسایل اضافی می شود. در این کمدها علاوه بر قرار دادن تلویزیون در جای مخصوص اش، می توان وسایلی مانند کتاب ها، لباس ها، تابلوهای کوچک و برخی گلدان ها و … را نیز قرار داد.

طراحی و رنگ این کمدهای چند منظوره کاملا بستگی به سلیقه و نظر شما دارد و به هر شکلی که مایل هستید و با هر رنگی که مطابق با فضای منزل و دکوراسیون تان می باشد می توانید آن را سفارش داده و خریداری کنید.

کمدهایی که بخشی از آن تخت خواب می شوند

چنانچه محیط اتاق تان به اندازه ای کم است که جای قرار دادن همزمان کمد و تخت خواب در آن فراهم نیست، می توانید کمدهای چند منظوره ای را سفارش دهید که بخشی از آن قابلیت تبدیل شدن به تخت خواب را دارند. این تخت خواب را طوری طراحی می کنند که قابلیت جمع شدن و بسته شدن را دارند و اینگونه هنگام روز با جمع کردن آن، فضای آزاد زیادی در اختیار شما قرار می گیرد و جذاب تر از آن این است که کمدتان نیز در کنارتان قرار داشته و کاملا قابل دسترس است.

کمدهایی در خود میز تحریر دارند

میز تحریر نیز یکی از وسایلی است که گاهی فضای قابل توجه ای را اشغال می کنند. حال اگر بتوان کمد را طوری طراحی نمود که بخشی از آن قابلیت باز و بسته شدن به عنوان میز تحریر را داشته باشد. می تواند کمک زیادی به باز شدن فضای خانه داشته باشد. اینگونه تنها با یک صندلی سیار می توان از داشتن یک میز تحریر و فضایی برای انجام کارهای نوشتاری و مطالعه و … لذت برد که به راحتی قابل برداشتن و جمع شدن است.

کشوها را فراموش نکنید

کشوها را فراموش نکنید

اگر کمد سفارشی به زیبایی این دکوراسیون  دارید ، حتی نیازی به کمد ندارید. این قطعه نه تنها فضای ذخیره سازی آویز زیادی دارد ، بلکه کشوهای کششی را برای تمام لباسهای تا شده شما نیز ارائه می دهد.

یک جدول اضافه کنید

طراحی کمد لباس

اگر فضای کافی دارید ، افزودن یک میز به وسط کمد خود (همانطور که در تصویر بالا نشان داده شده است ) می تواند یک روش عالی برای اضافه کردن مکانی برای تا کردن  لباس باشد.

کلام آخر

کمدها علاوه بر نقش پررنگی که در زیبایی دکوراسیون منزل ما دارند، نقش برجسته ای نیز در پاکسازی فضای خانه از وسایل اضافی را دارند. اگر در طراحی آن ها سلیقه کافی به خرج دهیم می توانیم با یک تیر دو هدف بزنیم. یعنی هم از شر وسایل زیاد و مختلف که فضای خانه را زشت می کنند خلاص شویم و هم دکوراسیون منزل را چشم نوازتر کنیم.

شرکت بازسازی میچینم با سابقه ای طولانی در امر بازسازی خانه، بازسازی آشپزخانه، بازسازی ویلا و طراحی دکوراسیون می تواند به شما در زمینه طراحی و اجرای کمد های جذاب و زیبا کمک کند. این شرکت تیم پیمانکار بازسازی ساختمان، تیم طراحی و اجرای حرفه ای در زمینه نصب کمد و سفارشی سازی آن دارد. برای اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

شماره های تماس :

سوالات متداول

اگر اتاق ما فضایی کافی برای تخت و کمد نداشته باشد راه حل چیست؟

می توان با طراحی کمدهایی که بخشی از آن به عنوان تخت خواب قابلیت باز و بسته شدن را دارد، این مشکل را  حل نمود و از آن برای اتاق هایی که فضای کمی دارند و نمی توان همزمان در آن کمد و تخت خواب قرار داد، مورد استفاده قرار بگیرد.

آیا زیبایی محیط کمد تاثیری در استفاده بهینه از آن دارد؟

بله. اگر محیط کمد شما زیبا و دلنشین باشد ناخودآگاه شما را ترغیب می کند تا در استفاده از آن نهایت سلیقه و نظم را به کار ببرید که این عامل سبب می شود تا محیط کمدتان به طور بهینه مورد استفاده قرار بگیرد.

مقالات بیشتر:

نحوه طبقه بندی فضای کمد برای استفاده بیشتر

نگهداری لباس بدون کمد + خلاقیت در چیدن لباس

مطالب مرتبط