دکوراسیون اتاق نشیمن بدون مبل

دکوراسیون اتاق نشیمن بدون مبل

حتما شما هم چندین بار به تزئین خانه ی بدون مبل فکر کرده اید و به اینکه چطور می شود یک اتاق نشیمن در عین حال که فاقد مبل می باشد که امروزه یک وسیله جهت راحتی افراد منزل می باشد و جزو ضروریات محسوب می گردد جذاب و زیبا به چشم بیاید

. برخی از افراد به استفاده از مبل در منزل خود چندان علاقه ای نداشته و در عین حال دوست دارند که خانه ی آن ها مدرن و به روز باشد. دلیل اینکه برخی از افراد ترجیح می دهند که در اتاق نشیمن خود از مبل استفاده نکنند و هم چون منزل پدر بزرگ و مادر بزرگ ها بر روی زمین بنشینند این است که ممکن است فضای کافی در اختیار نداشته باشند و منزل آن ها از متراژ کمی برخوردار باشد.

طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن بدون مبل

دلیل دوم آن می تواند هزینه ی بالای مبلمان باشد. امروزه به دلیل اینکه هزینه ی مبلمان به شدت افزایش پیدا کرده است بیشتر افراد توانایی خرید مبل را نداشته و ترجیح می دهند که از مبل در اتاق نشیمن خود استفاده نکنند.

و در آخر اینکه امروزه شاهد این موضوع هستیم که اکثر منازل و اتاق های نشیمن دکوراسیونی شبیه به هم دارند و به قولی برای افراد تکراری شده اند. با این کار شما می توانید دکوراسیونی متفاوت و زیبا را برای افراد منزل و هم چنین مهمانان خود فراهم آورید. پس اگر می خواهید با ترفند های چیدمان اتاق نشیمن بدون مبل آشنا شوید تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

استفاده از کوسن ها

امروزه کوسن ها نقش بسیار زیادی در طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن دارند و موجب به وجود آمدن تغییرات بزرگی در اتاق نشیمن می شوند و می توان جهت به وجود آوردن فضایی متفاوت به آن ها نیز اعتماد کرد. شما می توانید تعداد بسیار زیادی کوسن به یک شکل و هم چنین به یک اندازه درست کرده و آن ها را با توجه به سلیقه ی خود تزئین نمایید.

اگر روش درست کردن کوسن را نمی دانید بهتر است سری به مقاله ی “روش هایی ساده جهت درست کردن کوسن” بزنید. پس از آنکه کوسن ها را درست کردید می توانید با استفاده از چیدمان مختلف که بستگی به سلیقه و نظر شما دارد اتاق نشیمن خود را تزئین کرده و آن را به شکل متفاوتی در آورید. یکی از مزایای این ایده این است که آن را می توانید به شکل های متفاوتی درست کرده و هر چند وقت یک بار در اتاق نشیمن خود تنوع ایجاد کنید.

استفاده از کوسن ها

به کار گیری رخت خواب ها

جهت استفاده از این ایده می توانید از رخت خواب هایی که در خانه ی همه ی ایرانی ها یافت می شود کمک گرفته و از آن ها استفاده نمایید. اکثر ایرانی ها همیشه با قرار دادن رخت خواب های خود در اتاق خواب و یا در کمد دیواری مشکل دارند چرا که همیشه مشکل کمبود جا داشته و به دنبال راهی جهت جا به جا کردن آن ها می باشند.

برای اینکه بتوانید هم اتاق نشیمنی زیبا با دکوراسیونی منحصر به فرد طراحی کنید می توانید از رخت خواب ها کمک بگیرید. برای شروع این کار ابتدا می بایست رخت خواب هایی را که می خواهید از آن ها در اتاق نشیمن استفاده کنید با استفاده از پارچه ای زیبا و چشم نواز ملافه نمایید.

این رخت خواب ها می توانند تشک ها و بالشت ها شما باشند. پس از آن که آن ها را ملافه کردید می توانید آن ها را در گوشه و کنار اتاق نشیمن منزل خود قرار داده و اتاق نشیمن خود را بچینید. به همین سادگی و با کمترین هزینه دکوراسیون اتاق نشیمن خود را بدون مبلمان چیده اید و هم فضایی متفاوت طراحی کرده اید.

به کار گیری رخت خواب ها

استفاده از تشک های تاشو

حتما تا به امروز مبل های را دیده اید که تبدیل به تخت می شوند و می توان در هنگام خواب از آن نیز استفاده نمود. اما امروزه تشک هایی طراحی و تولید شده اند که علاوه بر اینکه هم چون یک تشک می توان در هنگام خواب از آن استفاده نمود، می توان آن را جمع کرد و به یک مبل تر و تمیز و زیبا تبدیل نمود.

در واقع می توان گفت همان تشکی که شب ها در هنگام خواب از آن استفاده می کنید و بر روی آن می خوابید را می توانید با استفاده از چند عدد دکمه آن را جمع کرده و به مبلی زیبا و جمع و جور تبدیل نمایید.

استفاده از تشک های تاشو

پشتی و تشکچه را جایگزین مبل کنید

اگر در آستانه سی تا چهل سالگی و بالاتر باشید احتمالا دوران کودکی و محیط خانه های قدیمی را به یاد دارید که خبری از مبل در اکثر منازل نبود. آن موقع ها غالبا افراد بر روی زمین می نشستند و در اکثر خانه ها پشتی ها و تشکچه ها نقشی مهم داشتند.

حال نیز شما می توانید با الهام گرفتن از محیط آن خانه ها و پشتی و تشکچه هایی که پدربزگ و مادربزرگ هایمان استفاده می کردند دکوری زیبا و البته سنتی برای منزل خود طراحی کنید. تجربه نشان داده جوان ها و حتی کودکان این دوره با دیدن فضاهای سنتی و قدیمی ذوق بسیار کرده و به راحتی با آن ارتباط می گیرند.

صندلی پنجره ای طراحی کنید

اگر قصد دارید در محیط منزل خود از مبلمان استفاده نکنید، صندلی پنجره ای می تواند گزینه ای مناسب و جذاب برای جایگزینی بخشی از مبلمان باشد. استفاده از پنجره و پوشاندن آن با زیر اندازی نرم و کوسن های سایز متوسط و بزرگ می تواند خلاقیت خوبی برای شگفت زده کردن اعضای خانه و مهمانان باشد.

استفاده از پنجره می تواند علاوه بر ایجاد یک جای راحت و آسوده برای نشستن و صحبت کردن، فضایی مناسب برای استراحت نیز باشد و همچنین با چشم اندازی که اغلب پنجره ها رو به بیرون دارند، امتیاز بالایی جهت جایگزین شدن به جای مبل را دارند.

بین بگ را امتحان کنید

اگر تا به حال نام این وسیله را نشنیده اید، باید بگوییم بین بگ کیسه ای بزرگ و نرم است که درون اش را با دانه های پلی استایرن یا استروفیوم پر می کنند و در اتاق نشیمن قرار می دهند. این کیسه به علت آنکه شکل و ظاهر مشخصی نداشته و اغلب هنگام استراحت مورد استفاده قرار می گیرد، مناسب پذیرایی نیست و غالبا در اتاق نشیمن و اتاق خواب ها مورد استفاده قرار می گیرد.

این وسیله وزن سنگینی ندارد و همچنین عاری از هرگونه غالبی است که هردو ویژگی باعث می شود تا جابه جایی اش آسان باشد. بخاطر همین در خانه های کوچک که جای کافی ندارند و مناسب مبل نیستند، بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند.

امروزه بین بگ های زیادی با ظاهر و اندازه های مختلف در بازار به فروش می رسد که داشتن شان می تواند تاثیر زیادی روی زیبایی دکور منزل شما داشته باشد. پس اگر تا به حال با آن آشنا نبودید پیشنهاد می کنیم از آن به عنوان یکی از جایگزین های مبل استفاده کنید.

در نبود مبلمان،  فرش نقشی اساسی پیدا می کند

در زمان های قدیم که خبری از مبل نبود اکثر مردم برای نشستن در منزل از فرش استفاده می کردند. فرش ها در طرح ها و اندازه های مختلف نقشی اساسی در زیبایی منزل دارند. امروزه نیز افراد زیادی هستند که با وجود مبل اهمیت زیادی به داشتن فرش می دهند. با حذف مبلمان از دکوراسیون منزل، فرش نقش پررنگی در زیبایی و راحتی منزل پیدا می کند. پس سعی کنید در انتخاب طرح و رنگ و جنس فرش دقت کنید، تا هر چه بیشتر منزل تان زیبا و آسایش خود و خانواده تان در نبود مبلمان فراهم باشد.

البته امروزه موکت ها نیز با طراحی های زیباتر از همیشه در بازار موجود هستند که چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کنند. برخی از آنها به لحاظ جنس و کیفیت خوبی که دارند از راحتی غیر قابل وصفی برخوردار هستند و می توانند جایگزین کاملی برای مبلمان در منزل شما باشند.

نقش برجسته گل و گیاه را دست کم نگیرید

مبلمان معمولا به لحاظ حجم نسبتا بالایی که دارند، نقش پر رنگی در پر نشان دادن خانه و بخصوص اتاق نشیمن دارند. حال اگر بخواهیم آنها را از فضای خانه حذف کنیم معمولا خلوتی و خلا چشمگیری در فضای خانه رخ می دهد که برای برخی شاید چندان خوشایند نباشد و با سلیقه شان همخوانی نداشته باشد. برای حل این مشکل و برای پر کردن این خلوتی می توانید به فکر استفاده از گلدان های زیبا در اتاق نشیمن خود باشید که علاوه بر زیبایی، حال خوب و انرژی مثبت زیادی نیز با خود به همراه دارند.

کلام پایانی

داشتن یا نداشتن مبلمان در منزل کاملا بستگی به نظر شخصی افراد دارد. برخی افراد با وجود فضای بسیار کوچک خانه شان ترجیح می دهند از مبلمان استفاده کنند و برخی نیز برعکس با دارا بودن محیطی بزرگ در منزل میلی به خرید و استفاده از مبل ندارند.

با توجه به مطالب این مقاله متوجه شدیم که بدون داشتن مبلمان نیز می توان محیط هایی زیبا و جذاب برای منزل خود و بخصوص اتاق نشیمن در نظر گرفت.

اگر به دنبال طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن بدون مبل هستید و ایده ای در ذهن ندارید با ما تماس بگیرید. شرکت بازسازی میچینم با در اختیار داشتن یک تیم از متخصصین در بخش های گوناگون، تجربه ای ارزشمند در زمینه ی طراحی دکوراسیون منزل دارد. مشاورین و متخصصین ما می توانند با ایده های خود طرحی بی نظیر برای دکوراسیون منزل شما به ارمغان بیاورند. بیشتر فعالیت ما در مورد بازسازی خانه قدیمی و بازسازی ویلا قدمی است. همچنین می توانید بازسازی اتاق پذیرایی خود را در دستور کار قرار دهید

شماره های تماس:

سوالات متداول

بدون داشتن مبلمان هم می توان دکوراسیونی زیبا طراحی کرد؟

بله. اگر منزل شما به اندازه کافی بزرگ نیست و امکان قرار دادن مبل در آن را ندارید و یا تمایلی به استفاده از مبلمان ندارید، تنها با کمی خلاقیت و صرف هزینه می توانید جایگزین های بسیار مناسبی برای آن قرار دهید که از آن جمله می توان به صندلی پنجره ای، بین بگ، پشتی و تشکچه و … اشاره کرد که با کمی دقت و سلیقه فضای خانه شما را بسیار زیبا و دلنشین می کنند.

آیا فرش جایگزین مناسبی برای مبل می باشد؟

جواب این سوال مستقیما به سلیقه شما بازمی گردد. بسیاری از افراد هستند که عادت به استفاده از مبل دارند و نشستن بر روی فرش اذیت شان می کند و در طرف مقابل برخی افراد نیز به هیچ عنوان حاضر به استفاده از مبل به جای فرش نیستند. به لحاظ ظاهر و حفظ زیبایی دکوراسیون نیز سلیقه و دقت شما حرف اول را می زند، چه بسا با کمی سلیقه می توانید خانه با دکور فرش را بهتر و زیباتر از هر مبلی نشان دهید.

مقالات بیشتر:

آماده سازی اتاق نشیمن برای تماشای فیلم

ایده برای دکوراسیون اتاق نشیمن خاکستری

مطالب مرتبط